1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sofieanna
18. únor 2010

simka: tak to je hezký 🙂 to se vám povedlo 🙂 no ale u mě nevim jestli by to byl hezký dárek rodicům 🙂 Já prostě ted ani nevim co mám dělat atak .. nevim jestli vlastně můžu pít kafe a tak .. je to divny, proste ze dne na den se mi změnil svět..já ani nemám kamarádky těhotný, nebo s dítětem ..to budu ted uplne sama?!

Kamikadze: Myslíš, že bude rád můj dokror, že jsem těhotná?! to nevím ... jedna známá otěhotněla v 19 a doktor jí málem vynadal, že je tak mladá. A nevadí, když pujdu k doktorovi až za týden?!

simka01
18. únor 2010

sofi:kazdy rodic,ktery ma rad svoje dite,,,by to mel pochopit...dulezite je,ze pritel je rad...vy zijete spolu s pritelem? Nech si to v klidu potvrdit u doktora a pak se nejak s pritelem domluvit,jak to rict...pro nase to byl taky sok,ale pritele znaji odmalicka. a jsme spolu uz hodne hodne hodne dloooho..ja udelala takove sezeni u nas..navic jsem zrovna mela narozeniny....drzim pesti... 😉

barunka9
18. únor 2010

sofi: dulezity jestli to dite chces TY. Rodice by meli prijmout Tvoje rozhodnuti, i když s nim třeba nemusi souhlasit, protože asi mají predstavu, co je a není pro Tebe dobře. Ale pokud Ty sama chces, tak si svoje stanovisko pren nimi uhajis. A jestli Te mají radi, tak az si na to zvyknou, budou stastni s Tebou. 🙂 Takze hlavu nahoru! A co se tyka doktora, tak moje doktorka by Te primo pochvalila, podle ni je telo po fyzicke strance nejlip pripraveno tak kolem 23 let, takze ja musela pekne dlouho poslouchat kecy, jak jsem za zenitem 😀

sofieanna
18. únor 2010

simka: já bydlím sama a přítel taky.. nebydlíme spolu ..jsme spolu přes dva roky, ale s rodiči se neznají... on je cizinec, ale žije tady.... takže tady v tom mám asi problém ...Bydlím sama v Praze a pracuju tady, chtěla jsem jít ted na VŠ..takže plány se asi mění.....
a jak dlouho jsi těhotná? Já ani nevím, vůbec se tady v tom nevyznam... 😖

barunka9
18. únor 2010

jinak co se tyka navstevy doktora, v tomhle ranem stadiu Ti jen potvrdi to, co ukazuji testy. Takze k nemu jdi, pokud chcses mit opravdovou jistotu. Ale třeba moje doktorka me objednala na kontrolu az v 6 tydnu, kdy uz mohlo byt něco videt na ultrazvuku. 🙂 Takze si myslim ze ani spechat nemusis, pokud tedy nechces mit tu jistotu, coz asi Ty chces, co? Jinak ale testy byvaji vcelku presne.

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: no snad máš pravdu 🙂 Táta se dlouho smiřoval, když jsem se od nich odstěhovala, nemluvil se mnou asi dva týdny, takže když mu řeknu tady to, tak se mnou doufám začne mluvit až porodim 🙂
Ale dnes je ta doba, kdy je normální, že ženy mají první dítě až kolem 30ti 🙂)

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: jojo jistotu chci mít, ale myslím, že už to jistý je ...měla jsem to dostat kolem 5.2. a nic ....a první test jsem si udělala 16.2. a byl pozitivní a pak jsem si jich udělala asi ještě 20 .. a furt se na to koukala jestli třeba nemám halucinace... připadala jsem si jako blázen 😀 a v jakým asi tak jsem týdnu? třeba 3 ???já se v tom fakt nevyznam ... vim skoro jen že těhotenství trvá 9 měsíců ...

barunka9
18. únor 2010

pro info: delka tehotenstvi se pocita od dne poslední menstruace a to je 280 dni, tedy 40 tydnu. Miminko je ve skutecnosti mladsi cca o 14 dni, podle toho, kdy bylo oplodneno vajicko, coz byva zpravidla tech 14 dni ode dne poslední menstruace.

barunka9
18. únor 2010

spocitas to snadno, koukni, kdy Ti zacla poseldni MS a podle toho to spocitas 🙂

barunka9
18. únor 2010

odhaduji, ze jsi tak cca v 6tt 😉

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: přesně tak ....asi v 6 týdnu ....a ty jsi v jakým??

barunka9
18. únor 2010

ja ve 12 (je to videt vedle meho jmena u kazdeho prispevku), takhle poznas, jak jsou na tom holky se kterym diskutujes, teda pokud to uvedly ve svem profilu

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: už to vidím, děkuji 🙂) a kdy začíná růst bříško? Co by jsi si přála holku nebo kluka??

barunka9
18. únor 2010

to je asi individualni, ja ho mam zatim jen tak lehce nafoukle 🙂, ale nektere holky tady v diskuzi se uz do svych kalhot nevejdou 🙂 A co se tyka toho, co bych si prala, tak mne je to uplne jedno, hlavne, aby bylo zdrave a vsechno bylo OK.
Jinak si zajdi do lekarny a kup si kyselinu listovou (stoji kolem 30 Kc) a tu zacni uzivat, je to nezbytna latka pro to, aby se miminko dobre vyvijelo a nemelo vrozene vady (rostep patere a tak). No a pak uz nepij alkohol - to bylo pro me osobne to nejhorsi 🙂 a omez kafe. Jinak vse jako normalne, Zadna veda. 😉

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: no tak toho se bojim nejvíc, že budu "tlustá" 🙂 přesně, nejdůležitější je aby bylo zdravé!! ok děkuju za rady, koupim si to🙂 alkohol nebudu pít to je jasné, ale nevadí někdy když si dáš třeba bílý víno jednu skleničku ne?! .. a kafe to spis bude horší, piju ho hodně..ale jedno slabší za den neuškodí ne 🙂 a jinak cvičit můžu normalně ne?! a do kterého měsíce se může lítat??

barunka9
18. únor 2010

tak si kup kafe bez kofeinu a je to. Doporucuji, aby se alkohol v prvnim trimestru (tedy prvni 3 mesice) nepil vubec, miminko se cele tvori, tak aby se nejak neposkodilo. Po tech 3 mesicich si myslim, ze jedna sklenka bileho ci male pivo neuskodi, i kdyz mozna ze se mnou nekdo nemusi souhlasit. 😉 Vsechny kamaradky, co mam kolem sebe, si obcas malinko daly a nic se nestalo.
Na to, ze budes tlusta, ze vykasli, nesmis se stresovat s takovejma malickostma, Priberes, to je jasne, kolik, to uvudis, po porodu hned neco shodis, pak shodis kojenim a zbytek, protoze jsi mlada, bude dole natosup. To neres. S litanim nevim, to jsem zatim nestudovala...🙂 Podivej se do jinych diskuzi, urite tam nejake info najdes.

sofieanna
18. únor 2010

dobře fakt děkuju za ty rady, protože já nevím vůbec nic...nevím vůbec jak ted všechno bude a bojím se toho ....to kafe bez kofeinu mě taky napadlo 🙂 a ty pracuješ porád? máš klidnou práci?

simka01
18. únor 2010

sofi: u letani je to individualni....pise se,ze do tretiho ne,pak jo...pak zase ne...kazdopadne se porad s doktorem...ja dostala k narozeninam vylet letecky...ale doktor rekl,ze jak vznika pretlak..muze se neco zkomplikovat...tak jsme vse zrusili...zdrave mimi je nejdulezitejsi...jinak bud statecna...ja si mimi prala,pak to prislo,tak jsem se cela klepala a neverila,ale ted to za to stoji...navic plno holek miminko mit nemuze...takze to beru fakt jak zazrak...u vas je horsi,ze spolu nebydlite...ted bys prave sama byt nemela...zkus si jeste koupit Calibrum baby plan...je to do prvniho trimestru...je tam take vse,co miminko potrebuje...jinak maminka.cz a nebo casopis maminka a betynka...family star...tam se take dozvis plno veci..a hlavne i na netu je toho spousty..hlavne nebud jak ja...hltej jen to dobre 😅 ..ja taky byla ze vseho vykulena a jeste jsem...holky,co znam jsou strasi nez ja a deti maji...v mem veku kolem sebe nikoho nemam....tak drzim pesti a klidne se ptej..ja tady taky furt pisu o rady a ptam se...vsichni jsou tu super radci 🙂

sofieanna
18. únor 2010

simka: děkuju 🙂 určitě ted plánujeme společný bydlení ..taky nechci být sama a bylo by divný kdyby jsme bydleli každý zvlášt...já pokouším být statečná, ale moc mi to nejde, nejradši bych vrátila čas...ale vím, že je to zázrak..ale ten zázrak jsem myslela, že přijde tak za 5 let třeba🙂
Já taky nemám žádnou kamarádku v mym věku která je těhotná nebo má dítě...takže to bude těžký, doufám, že kamarádky to pochopí, které mám 🙂 a ty jsi v kolikátém týdnu?

simka01
18. únor 2010

jsem 12.týden....zatim jsem trochu ze vseho nervozni...ja vzdy jedla jak vrabcak a same dietky...ted jist za dva...ale da se to...mozna budes mit ze zacatku nevolnosti...nekdy jsou ,nekdy ne....ja je mam a furt sprintuji na wc...ale ze vseho nejvic me na zacatku potesilo zvetsovani prsou....vis,kdyz ten nahore nadeloval..ja chybela...chce to cas...az pak budes chodit na pravidelne prohlidky a uvidis mimi,jak se hybe a roste...vse hodis za hlavu..krasny pocit...a co se tyce kamaradek...nektere chapou,nektere ne....ale to si nevyberes,aspon pak poznas opravdove....jinak jsem zacala chodit na cviceni a tam se taky seznamis..nebo muzes hledat na ruznych diskuzich tehulky podle regionu a uvidis,kolik vas tam bude....

sofieanna
18. únor 2010

simka: já právě taky moc nejim a taky dietky a cvicení a solárka a tamto ... a ted to bude jiny... mě ani neni nevolno vubec..zatím nic nepocituji ..jen se furt klepu z toho no a jsem nervozní, furt chodim dokola a nemuzu byt chvili v klidu...taky bych rekla ze se mi zvetsily prsa, už se nevejdou do jedny krásný podprsenky:(🙂)
hlavně aby byly taky v mym věku 🙂)

simka01
18. únor 2010

sofi: ja ze zacatku zacala zeleninou a ovocem a ted stejne.co snim,tak do hodiny leti do sveta..navic nejim maso..jen kureci a ryby,takze resim jeste toto...6-7 let si na neco zvykla a ted to musis hned zmenit...tak zatim na tom pracuji..jim i presnidavky pro deti.tam je toho taky hodne...a ja nasla na diskuzich plno holek kolem meho veku...a pak je to jedno,hlavne,ze mi nekdo poradi.takze termin bys asi mela mit kolem rijna....myslim...a v podprsenkach mam vyhodu,ze jich mam hafo,zatim mi byly vsechny veeeelke,tak je snad ted aspon unosim... a odkud jsi?

sofieanna
18. únor 2010

simka: no já taky se budu snažit jíst hodne zeleniny a ovoce a takový zdravý věci a taky nejim maso ..takže to bude problém 🙂) já jsem z Prahy a ty?
a mam hodně ráda jogurty a mlíko, takže to je dobrý ne? 🙂 to musím jíst mléčné výrobky.

simka01
18. únor 2010

sofi:jogurty jim taky ve velkem,ale mleko jsem nepila nikdy..tak to dohanim na syrech apod...to vis,jednou mi ve skolce nutili jist mlikovou polevku a od te doby... 😖 jinak jsem z K.Varů...to je docela daleko..ty pracujes? ja jsem od 4.tydne doma..mam astma..navic jsem ucitelka...

sofieanna
18. únor 2010

simka: já pracuju v hotelu na recepci, takže nevim jak dlouho tam budu, protože pak se asi nebudu moc vejít do uniformy🙂 a to budeš doma až do konce? nenudíš se?🙂)
Tak si někdy třeba uděláš výlet do Prahy🙂) a co by jsi chtěla holku nebo kluka??

simka01
18. únor 2010

sofi:v Praze mám nej kamarádku...je tam na škole....doma se teď nudím...mám vycházky 2 a 2 hodiny...na příští kontrole budu dělat na doktora oči...ať mi dá volneji vychazky....snad uz bude lepsi pocasi a pan dr.se obmekci...ja chtela pracovat,ale delala jsem dopoledne ve skolce a odpoledne v hudebce...deti daly fakt dost zabrat..mela jsem kategorii 3-5 let...ja pred tehul resila s holkami,co bych chtela...kdyby jednou...ale mam kamaradku,co nemuze mit skoro 8 let miminko,tak sem se v tom hodne zmenila a hlavne,at je to zdrave...bud to budu oblekat do saticek a delat culicky a nebo to bude koukat na hokej a po tatkovi hrat fotbal...ze zacatku jsem sofi taky byla uplne mimo,ale po prvni kontrole se to obratilo a ted se strasne tesim...to prijde...hlavne,aby miminko chtela ty...

sofieanna
18. únor 2010

simka: fakt? tak málo? tak to bych doma asi se unudila 🙂 snad ti dá vycházky nějak víc.. protože už snad bude brzo hezky, tak by bylo škoda být doma 🙂 to chápu, že daly děti zabrat🙂 aspon jsi se trochu na to připravila, že jsi pracovala s dětma🙂
ale určitě je nejdůležitější mít zdravé dítě.
Těd jsem si vzpoměla já jsem byla tak před týdnem nemocna a to jsem nevedela ze jsem tehotna... neni to blby? nebo nemuze to byt ted poskozeny kdyz jsem byla nemocna? nejakou chripku jsem mela......

simka01
18. únor 2010

sofii: vzdy po praci jsem rikala_nechci deti...fakt antikoncepce...ale jen rikala...bylo to nekdy super..nekdy 🙄 😒 ☹ 😖 ..asi tak...a nemelo by to mit zas tak vliv..ja taky prodelala chripku a navic jsem byla tehotna a v praci jsme meli zaverecnou vanocni..tak jsem miminku dala docela zabrat..a doktor rikal,ze plno lidi je tehotnych a do nejakeho tydne vubec o tom nevedi,ale ze je vse v poradku...pak jakmile ti neco bude,tak ti bude davat jine prasky...a hlidej si hodne teplo na zada a ...mocovy mechyr a ledviny jsou v tehulkovani ☹ ..ted jsem jak chytre radio,ale vse mam nactene a od doktora zjistene..a taky jsem tim prosla....jdu chvili ven..jede pro me mamca,tak se jdemem vyvencit..tak papa...zase brzo na drbani 😉

sofieanna
18. únor 2010

simka: tak snad to bude ok 🙂 musím taky hodně číst o tom 🙂
tak se měj krásně.. užij si to venku....🙂)) paaaa

mummy1
18. únor 2010

Vitej Sofi...holky tady maji pravdu hlavne se nestresuj. Ja myslim, ze to zvladnes a pak, bud rada, ze jses tak mlada aspon si jeste budes uzivat az ti dite vyroste narozdil od nas starsich 😉

Holky chtela jsem se zeptat jestli nektera z vas nema zkusenost s bolesti trisel. Vcera v noci me to chytlo a nepustilo. Je to pocit jako by mi neco tlacilo zevnitr do trisla...Diky a vsem pekny den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru