1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

elgereta
2. bře 2010

tak to držím palce, aby penízky přisly co nejdřív. já doufám, že od toho 13tt nám bude dobře, jak všichni řikají 🙂

alzbeta.hod
2. bře 2010

no doufám, tady mi to sice ukazuje 12tt ale podle UZ jsem dnes 11tt. Takže až půjdu na kontrolu tak doufám že mi už bude ok. Táhne se mi to už přes měsíc a jsem úplně vyčerpaná.

elgereta
2. bře 2010

jojo, my máme stejnej termín, ted na to koukám 🙂
vím, o čem mluvíš, já jsem doma právě kvůli těm nevolnostem:( ale tak, snad už to vydržíme, ne 🙂

alzbeta.hod
2. bře 2010

mě nechal doma od 21.1. kvůli krvácení. A taky mi pak začli ty nevolnosti a kvůli mé práci mě raději do 3měsíců nechal doma. Pak se prý dohodnem.

nelaa
2. bře 2010

Ahojda!
finfrle: určitě se ničeho neboj. S vysazením prášků to nemá souvislost. Je spousta holek co třeba berou prášky blbě a otěhotní a nepotratí, ikdyž je potom ještě dobu braly. Takže žádný stresy 😉 ono se to řekne, já sama jsem nervózní, hlavně proto, že to ženská sama o sobě neovlivní.

Jinak, taky mám piercing v pupku, ale dám ho pryč až to bude vypadat blbě.

Já jsem na neschpence teprve od 19. 2. kvůli krvácení. To teď ustalo, ale doufám, že už mě doktor nechá doma. V práci to nemám moc ráda, tak je to pro mě vysvobození. Taky jsem zvědavá jak mi budou chodit peníze a hlavně kolik 😀

sofieanna
2. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem byla u doktora. Řekl mi, že prý 8tt to nebude, že to bude mín, tak kolem 6tt...vysetril me a rekl mi at prijdu za 14dni, to je asi tak vsechno 🙂

finfrle
2. bře 2010

Hoky mate nekdo takove bolesti vpodbrisku?Takove to tahani ....????

finfrle
3. bře 2010

Preji krasny den tehulky!!! 🙂
Jsem unavena jako kote kazdy vecer no des ale nastesti nevolnosti nikde 🙂 nejspise to prijde co?!

barunka9
3. bře 2010

ahoj holky.
Jen tak nakukuju uz z II.trimestru 🙂
Fin - ja teda nemela nevolnosti ani jednou, takze je mozne, ze vubec neprijdou. 🙂 Tak se tes, ze to mas takove. 🙂
Jinak unavena jsem byla na zacatku naprosto pekelne, zadnej film od 20:00 jsem nedokoukala ani do pulky. 🙂 To je uplne normalni. Takze klidne skocit do postele a spat, ono se to bude hodit. 🙂

alzbeta.hod
3. bře 2010

finfrle: jj taky mám takové bolesti. Víc na pravém boku tak se hlídám aby to nebyl slepák ale četla jsem že na jedné straně je ten vaz nebo co kratší tak je to víc cítit. Je to jen občas při určitém pohybu. Jinak s tím spánkem už to mám lepší, ale je fakt pokud si unavená jdi spát. Je to to nejlepší.

barunka9
3. bře 2010

holky, tady mate dobrej clanek o bolestech bricha

http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha...

finfrle
3. bře 2010

Hoky dekuji uz jsem klidnejsi ale
Se rekne nestresovat,ja to nejak ted nedokazu ovlivnit a pritom nejsem stresmenn...predchvili jsem to chtela rict sefovi a on me vypakoval ze nema cas...srdicko mi jelo o stosest a pak me tak rozbolelo brisko jeje nechapu co to semnou je ze jsem tak vyplasena

nelaa
3. bře 2010

Čau holky!
Já byla dneska u dr., mímo má 5mm a srdíčko tluče, tak jsem zas o něco klidnější 🙂 Kontrolu mám až 24. 3. a to bych už měla dostat těhu průkazku.

finfrle já nemám skoro žádné těhu přiznaky, ale to břicho mě sem tam během dne pobolívá, ale všimla jsem si, že spíš po větší námaze. Třeba když jdu se psama ven a pak něco dělám doma, mám v břiše pocit jak kdybych tam měla šutr a ten tlačil dolu. No ale po dnešní kontrole jsem fakt klidnější. Nějaká to pobolívání je snad v normě.
A ty v tom Irsku budeš už nastálo? Hlavně teda jestli tam budeš i rodit? Jinak až to budeš říkat šéfovi tak hodně štěstí, já mám šéfa debila a ten to moc dobře nerozdejchal 😠

finfrle
3. bře 2010

nelaa No ten muj sef me vazne dostal jak me vyprovodil,ze nema cas....zacali mi behem chvilinky takove bolesti v brisku jeje ale odpoledne jsem se prospinkala a ted jsem fit 🙂
Zitra se uz asi nenecham vyhodit ale zalezi jestli mu to zitra reknu 😀 No ted je mi fajn spuntik je v brisku a snad spokojeny 🙂
Meli jste ci mate taky zmeny nalad,nebo pozorujete na sobe neco?Docela jsem takova nejaka ale neni to zle 😅

antoaneta
3. bře 2010

Ahoj holky, tak včera jsem byla na kontrolní krvi, která měla potvrdit, že je vše o.k. A ta to potvrdila!! No bulela jsem jako želva. Řekli mi že mi hcg hezky stoupá, že to vypadá dobře. Mám ho teď 6000. Je to teda dobrý, co myslíte? A co vy kolik máte vy? No a příští týden v úterý jdu na ultrazvuk, tak jsem moc zvědavá, jestli tam bude už i srdíčko. Doufám hlavně že bude tlouct. Prosím.

Finfrle: s těma bolestma to mám tak stejný. Aji si mě uklidnila. Trochu jsem se bála. Břicho mě občas táhne teda pořádně. I tak nějak divně jakoby přes kyčle. Cítím ty kosti, jak kdyby byly otlačený. A taky mě v tom břichu občas nepříjemně píchne. Jednou tam, podruhý tam. Mám z toho někdy pořádně nahnáno a pak jdu i kolikrát se strachem na záchod, abych nezjistila třeba že jsem začala špinit. Sláva, naštěstí tento hororový scénář se nekoná. Doufám a prosím, v to, že se ani nikdy konat nebude.
Jinak další těhu příznaky nemám, nevolnosti se ještě nedostavily, ikdyž někdy je mi teda trochu zle a mám žaludek jak na vodě. Přijde mi, že i míň jím, že mi tak nějak nechutná. Když tak nad tím přemýšlím, ty jo, jsem já vůbec těhotná? 😀

Jo a s tím šéfem to úplně chápu. Já měla taky pěkného vola, měl furt i takový přiblblý narážky, říkala jsem si, že to bude hrozný, až mu to budu muset říct a tak jsem si to nechtěla zbytečně komplikovat a tak jsem od něj minulý týden odešla, s tím, že nastoupím hned - od 1. března jinde, kde to bude víc v pohodě. Dostala jsem dobrou nabídku a nastoupila jsem ze dne na den. Jenže jak se říká, na posranýho spadne i záchod (což není výstižné zrovna na těhotenství, zvlášť na to naše, které je doslova zázrak a jsme z něj hrozně šťastni), ale i tak. Co člověk si přál roky, došlo z ničeho nic. Den před výpovědí, a tři dny před nástupem do nové práce, jsem zjistila že jsem těhotná. Dobrý, co? No nevím, jak jim to tam budu vysvětlovat. A hlavně kdy. Samozřejmě že hlavně kvůli sobě si přeji, aby to bylo vše s mým těhotenstvím v pohodě, ale teď si to přeji i kvůli té práci. Modlím se, ať žádný příznaky - zvracení atd. nemám, stejně tak žádný komplikace který by byly na nemocenskou, prostě abych jim o svém těhotenství mohla říct co nejpozději.
Hrůza co? To je situace, to je situace.......

silvie22
3. bře 2010

Ahoj holky! Pobolivani podbriska mam taky,ale je to cim dal min. 🙂 Ten piercing taky vytahnu az mi brisko povyroste. Nevolnosti mam cim dal slabsi a uz nejsou kazdy den. 😉 a vecer u filmu uz vydrzim tak o hodku dyl nez pred tim. 😝 Jen jsem porad odobana jak pubertak 🙄
Bilejboxer: uz se nemuzu dockat az se k vam budu moct do II.trimestru pridat.Uz to nebude trvat dlouho 😵
Finfrle: jak jsi na tom tady s vysetrenima? ja jsem jeste nebyla na zadnym ultrazvuku nic. (jsem v Anglii)

finfrle
4. bře 2010

Anto no ja taky min jim a bolesti jsou a k tomu prujem 😀 dnes zaludek na vode jojo a snidani nedam jen baban
Silvie no prvni ultrazvuk me ceka pry do 14tt ale ja si vyzadala do 12 ale nevim jestli se zadari
Taky zvazuji cestu do CR ale nevim mam li letet je to docela velky vydaj....

nelaa
4. bře 2010

Ahoj holky, já jsem teď tak nasr.....a nemám to komu říct ☹
Sedim si doma, naštestí u okna, a najednou auto a v něm tchán! Nesnáším ( asi jsem v tomhle staromódní) neohlášené návštěvy, což už jsme speciálně tchýni a tchánovi x-krát říkali. Takže letim do koupelny, abych na sebe hodila tunu make - upu, protože mám na ksichtě asi 20 vohromných beďarů a cestou jsem si všimla, že na stole leží můj včerejší ultrazvuk.
( Že jsem těhotná vědí v práci, ale v rodině jsme se s manželem rozhodli, že to řekneme až po výsledcích krve v 16tt na vývojovky, bó jak jsem minule potratila, tak mi nejvíc vadila právě rodina - ty jejich neštěstný soucitný obličeje!)
No tak jsem na UZ fotečku hodila několik katalogů a knížku, místo abych ho já blbá vzala s sebou. A zdrhla jsem do té koupelny. Tchán už došel s manželem do obýváku a manžel se vrátil do koupelny mi něco říkal a mezi tím se tchán hrabal na stole v těch katalogách a samo vyčubčil ten UZ !!! Viděl ho manžel jak na to čumí, pak teda nic neříkal. Mnažel by udělal líp, kdyby mi to neřikal, jsem teď z toho nepříčetná.
Achjo sama jsem si to udělala, ale on měl zavolat, že přijede a pak se nemá co hrabat v našich věcech.
Tak se mi trochu ulevilo 😖

Jinak finfrle, držim pěsti až půjdeš za šéfem, pak napiš jak jsi dopadla, ale stejně ti to může být ukradený co si o tom myslí.
Tak zatim

silvie22
4. bře 2010

Fin: Tak ja jdu na prvni ultrazvuk pristi stredu.Ma to byt NT screaning,ale nenabrali mi na to krev tak nevim jak ho chcou delat 🙄 Jinak na bricho mi nikdo ani nešah.Udělali mi jen testy na pohlavni choroby a to je vse.A to mam docela spatnou rodinou anamnezu.Takze jsem se rozhodla vratit se co nejdriv do CR.Pristi tyden v patek tam letim na vikend zjistit okolnosti. 😀

finfrle
5. bře 2010

Krasny den!
Vcera jsem mela dost divny den...v praci jsem byla od 7.30 do 3.30 uplne bez pauzy a jen litala a po praci jsem odpadla a usnula(ted casteji odpadam odpoledne a usinam) pak se probudila kolek seste a sla rychle udelat neco k jidlu a pekne jsem si ufikla palec,pak uz jsem nic neudelala a zalomila to.
No jo nesika prvni tridy ale muzu si za to sama,nemam brat nuz do ruky kdyz jsem unavena!
Jinak zvazuji,zy by bylo asi lepsi do CR neletet a podstoupit tu vsechny vysetreni,je toho nejak moc a docela me to stresuje (stehovani,let do CR a autoskola) to by mimiskovi asi moc neprospelo.
Tak si rikam ze bych letela treba az kolem pateho mesice jen na tu autoskulo ale vubec netusim jestli kolem toho pateho to nebude nejak riskantni?!S mimiskem si povidam kazdy den tak snad ho tim trochu uklidnim kdyz maminka je takovy trdlo
Jsem se pekne vyspinkala tak je naladicka
Dnes to kaslu a jdu v teplakach do prace hlavne pohodli
Vcera jsem to zdelila sefovi jak o stehovani tak i o mimiskovi byl vsoku ale celkem to vzal no uvidime jak se ted bude chovat.
Preji mimiskum v brisku krasny den!

finfrle
5. bře 2010

silvie Co ja vim tak NT u toho ti berou i krev a meri mimi a je to vlastne geneticke testy!Zkus se zeptat lekare at vis poradne!
papa

elgereta
5. bře 2010

holky, je vám taky furt tak špatně? já jsem dneska 11+3 a furt mám ty nevolnosti-celodenní.. jsem čekala, že už se to začne lepšit, ale furt nic:(

finfrle
5. bře 2010

elg ja jsem zatim na zacatku a mam jen bolesti briska a unava ale nevolnosti zatim ne a snad me minou ale pri mem stesti potrvaji celych 9 mecicu 😅
Doufam,ze se ti brzy ulevi!papa tehulko 😉

elgereta
5. bře 2010

Finfrle: no to já si tak 5. a 6. týden připadala jako kdybych měla každej den opici a pak to přešlo v ty nevolnosti a zvracení:( přeju ti, aby se ti vyhli a mohla sis to těhu parádně užívat 🙂

finfrle
6. bře 2010

elg no dnes i vcera se citim fajn az na tu neuveritelnou unavu a kdyz si do toho predstavim to stehovani jeje to asi pri uklidu si pokazde dam dvacet 🙂 ale to nevim jak neco udelam 😀

antoaneta
15. bře 2010

No, těhulinky kdepak ste? Kdykoliv jsem zajdu nakouknout, tak je tu úplně mrtvo 😒 Člověk tak nemá s kým poklábosit a s kým srovnávat příznaky miminkování ☹ 😉 tak šup šup 😀

finfrle
16. bře 2010

ahoj anto 🙂 taky tu koukam a je tu mrtvo jojo asi je tehulkam spatne tak tu ted nechodi ci co
Ja jsem zatim ok jen slaba a sem tam mam zaludek na vode

antoaneta
16. bře 2010

Ahoj fin 😉 Já jsem na tom stejně. Jsem úplně vyřízená, unavená, taková oslabená, jen bych spala. A ten žaludek mi taky občas plave. Ale není to zas nic dramatickýho.
Jinak jsem dnes byla už u svého gynekologa, podle ultrazvuku jsem asi 7 týden a srdíčko nám tlouklo!
Nesla jsem moč a brali mi asi tak 7 zkumavek krve. Fujtajbl. Na lačno, s mírnýma těhu příznakama to byl celkem humus. A ještě mi dělal normální gynekologickou prohlídku, při které bral stěry i na citologii. Takže krvácení se taky dostavilo. Ale prý se nemám bát. Měla jsem ale děsnej strach, aby neudělal něco miminku. Aby mi do něj třeba nějak nešťouchl. 😖 Byla jsem strachy tak ztažená, že to bylo pěkně nepříjemný. Vůbec jsem netušila, že mě to čeká. Na další kontrolu mám jít až za 14 dnů, prý už do poradny. Mám vzít zase moč a zvážit se. Třeba už dostanu taky tu průkazku 😀 každopádně prý mi řekne co a jak a jaký vyšetření mě dál čekají. A taky i předpokládanej datum porodu.
To je děsný, to čekání, ta doba než tam půjdu ......

pavcahola
17. bře 2010

Ahoj holky hlásím se po delší době jelikož mi vůůůbec nebylo dobře ted už je to lepší,ale žádná sláva a taky hrozně u všeho bulím jsem ted takový ufnukánek snad to brzo zkončí. 😒

jennyska
8. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma První trimestr a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 1.trimestrem a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/prvni-trimestr/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-...

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru