1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

label.l
16. únor 2010

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Prosinec byl asi opravdu hodne stedry, protoze i nam se podarilo prirozenet otehotnet po skoro 2 letech 😎
kamikadze koukala jsem se ze mame stejny den porodu tj. 19. zari, uz aby to bylo 🙂) Ja uz mam za sebou KO v 8tt- potvrzeny srdicko, na dalsi KO jdu az ve 13tt.
Jojo pro tehotny je vsechno drazsi. O vikendu jsem si musela kupovat novy rifle (do starych uz se nevlezu) a pani prodavacka me ukecala at uz si koupim tehotensky a staly 1700Kc 😲 ale jsou pohodlny 🙂))

barunka9
16. únor 2010

Tak v parte Utrogestanu jsem taky 🙂 Jinak ja byla zvykla celkem dost sportovat, takze ted to valeni je pro me otrava, ale na druhou stranu jsem vecer tak mrtva, ze bych asi stejne nikam nesla, takze je to vlastne tak, jak ma byt. Ale teky se tesim, az bude 12tt za mnou, no uz se to blizi. 🙂
O te gravijoze jsem taky premyslela, ale s jogou nemam vubec zadne zkusenosti, tak nevim. Jinak cena 130 Kc je silena, ale m,ne prijde, ze to stoji +- vsechno stejne, i pitomej aerobik nebo posilovna. Ja chodila na spinning, myslim, ze bych mohla chodit i s pupkem. 🙂

simka01
16. únor 2010

Ahoj holky...jak tak ctu o cviceni...jsem z karlovych varu..u nas to zas tak drahy neni,ale zase moc tehotnych tam nechodí...ja zacala ted chodit na pilates pro tehotne..zatim mam problem naucit se spravne dychat...ja mela predstavu..ruce nahoru nadech a opacne...ale bavi me to..

barunko9-ja taky chodila na spinning,byla jsem do toho docela blazen,ale doktorka mi rekla,ze pro nekoho v tehul to neni dobry...pry ti muze klesat mocovy mechyr a placenta...to jen,co mi rikala...ale kazdy to ma jiny..
prpdavaji i hezke DVD cviceni na doma pro tehotne(pilates pro tehotne)...to je taky dobry...

jinak se taky tesim,az bude po zitrejsi kontrole a screeningu...vcera se me babi ptala,ze si to musim uzivat...ale zatim spis mam strach..nekde me pichne,hned plasim...do toho ty nevolnosti...tak at vse dobre dopadne..
mejte se hezky tehulky a davejte na sebe pozor..a vsem preji dobre vysledky k kazdeho UTZ a vysetreni...

label.l
16. únor 2010

u nas v Brne stoji cviceni 90kc. Utrogestan taky beru 🙂 Nevolnosti jsem mela asi nejhorsi v 8tt, to mi bylo zle cely dny, v 9tt uz my byvalo zle jenom vecer a ted posledni 2 dny uz je to lepsi i vecer. Ale pro zmenu se zase bojim, zda je to dobre 🙂 Vy mate holky porad nevolnosti?
Simka at ti zitrejsi KO dopadne dobre 😉

kamikadze
16. únor 2010

To je zvlastni, ze nam je spatne nejvic vecer, mne to totiz taky... vsude se mluvi o rannich nevolnostech, mne je rano uplne nejlip, jak jsem vyspana a odpocinuta.
Label - termin porodu mi vypocital konik, ja zatim zadny termin zatim stanoveny nemam... 🙂 Ale pocitam, ze to tak pulka zari asi bude.

bilejboxer
16. únor 2010

Ahoj těhulky 😎 😎 😎 😎

Vítám nováčka Label 😀
Holky,k tomu těhu cvičení-podívejte se každá na stránky své zdravotní pojišťovny,co vše proplácí!!
Já jsem poj.u Vojenské poj.(201) a ta proplácí těhulkám 1000 kč na cvičení,je tam i něco na vitamíny-ale to je pouze 100 kč,no bída!!Takže si musíte koupit permanentku na těhu cvičení ,vzít doklad a poslat to s žádostí na pojišťovnu a zpětně Vám to přijde.Manželovi takhle proplácela pojišťovna na očkování proti žloutence.Pak nám proplácí třeba cvičení s miminkama....prostě každá pojišťovna dává jinou částku na určité příležitosti-jsou to nějaké výhody,tak šup šup pročítat 😀

Simko-to máš zítra rovnou taky NT screening??Já se tam asi sesypu....mám nervy na pochodu,šílenej strach 😖
Utrogestan mám už skoro vysazený,beru dneska poslední den..postupně jsem snižovala dávku a teď mám jen 1-0-1.
Nevolnosti nemám od 10.tt,tak nebojte ono to brzo holky přejde.Pak budet nervovat z toho,že vám nic není.... a jestli je všechno v pořádku!!!Taky na budku!!Dr.mi říkala,že až začně miminko kopat,že budu klidnější....tak už aby to bylo 😨

Ať máte pohodový den a všechno je na nejlepší cestě 😀 😀

bilejboxer
16. únor 2010

Koukám že mi metřík už ukazuje 14.tt.....to je mazec,začla jsem 14.týden 😨 Dnes jsem 13+0 😎

label.l
16. únor 2010

kamikadze ze je nam zle vecer je porad lepsi nez rano - vecer jsem to vzdycky nejak zaspala 🙂
bilejboxer 14 tt je super, uz abych tam taky byla 🙂 U me jsou nevolnosti posledni 2 dny uz taky lepsi a prave se nervuji, zda je to dobre... je to fakt na budku 😎
S tou pojistovnou se musim kouknout co mi proplaci. Jsem u Min.vnitra, tak snad taky prispivaji. 1000 by nebyla spatna ...

simka01
16. únor 2010

..bilejboxer:jo,jo,zitra vse najednou....furt o tom ctu na internetu...kamaradky rikaji,to bude dobry,ale nejsou tehotny...nebo maji po miminku...tak nejak nemuzu vysvetlit,jak mi je. .pred tehotenstvim jsem brala dopredu vitaminy a kyselinu listovou stale..preventivne,kdybychom se rozhodli pro mimi...no..uz at mame ty nejhorsi mesice za sebou a tehulkovani si uzivame..uz aby to bylo..mne doktor taky rikal,ze vse bude jine,az miminko o sobe bude davat vedet...tak uvidime...kazdopadne jsem si rekla,ze klidne budu mit nevolnosti az o 9 mesice,kdyz by mi kazda prohlidka dopadla dobre...

holky,nevite prosim,jak dlouho trvaji ty vysledky? jo a jak jsou na tom vasi tatinkove? muj je uplne uzasny..uz takhle se o me bal a ted jeste vic...je to chlap,ktery meri par cm pres 2 metry..ale kdyz mluvi o miminku a predstavach,tak jen koukam 🙂 tak papa holky...jdem si chvili lehnout,jsem unavena jak po nekolikahodinove sichte ☹

kamikadze
16. únor 2010

Boxer - super napad s pojistovnou.
Ja mam OZP, a ta nam proplaci do 1000 Kc:
Příspěvek můžete využít na níže nabízené možnosti:

ultrazvukové vyšetření plodu
ultrazvukové vyšetření kyčlí novorozence
vitaminové preparáty pro těhotné
předporodní kurzy
náklady v nemocnici spojené s porodem (včetně přítomnosti otce u porodu)
plavecké kurzy

Jde to i do 1500 Kc, ale u OZP musi byt i tatinek 🙂 Takze cviceni asi ne, ale napr. epidural, otec u porodu, prip. nejaky predporodni kurz by se vyuzit dal.

bilejboxer
16. únor 2010

Kamikadze-tak to jsem ráda,že se Vám to bude holky hodit 😉 každá korunka je k dobru.

Simka-já netuším jak dlouho budeš čekat na výsledky,ale nejspíš jen pár dní(3 dny...nebo týden,záleží jak dlouho jim bude trvat ta krev,UZ se dozvíš okamžitě,tam je důležitá přítomnost nosní kůstky1 výška šíjového projasnění,čím nižší hodnota tím lepší).Já byla na krvi totiž už 5.2.,takže tam už mám výsledek,zítra mi udělají UZ a vše se společně s věkem vyhodnotí 😠 Takže já mám nerva,pže se dozvíme ten ortel.... 😲
Taky mě manžel a ségra uklidňují,že bude vše v pořádku....ale dokud to člověk neví na pevno,stále bude pochybovat.

bilejboxer
16. únor 2010

Simka-manžel se moc těší,ale snažíme se na to moc neupínat.....mám za sebou 2 x spont.potrat a tenkrát to nesl ještě hůř než já,takže jsme oba opatrní....řekla bych až moc.Chtěl se o víkendu mrknout na kočárky,ale já odmítla...na to je času dost.Snad z nás tohle všechno spadne zítřkem počínaje o krapínek 😎
Jinak mi hladí bříškoa ptá se vždycky co se děje uvnitř 😀 A cpe mi stále nějaké dobroty....a dokola mi říká..nic nedělej,odpočívej,lež....no k zblbnutí 😠 😠 😠

sara.max
autor
16. únor 2010

Holky trápí vás některou slabý růžový výtok? Není to krvácení, jen občas zlehka narůžovělé. Beru taky Utrogestan, 1ráno a 1 večer. Někde jsem se dočetla, že tohle může být taky nežádoucí vliv toho Utrogestanu. Teď už jsem měla několik dní úplně pokoj, ale včera zase trošku a teď v poledne zase. Začínám se bát.

bilejboxer
16. únor 2010

Sara-ahoj,naštěstí jsem s tímhle problém nezažila 😠 Kolik utrogetsau denně bereš??Vím že holky zvedaly při potížích dávku,případně kontrola u dr.raději.....

bilejboxer
16. únor 2010

Sara-jsem telátko,to čtu...bereš jen 1-0-1....já brala ze začátku 2-2-2,od 12.tt 2-0-2,teď poslendí týden 1-0-1,takže na Tvém místě zvýším dávku a uvidíš co to udělá.

sara.max
autor
16. únor 2010

Já beru 2 denně. Zatím bych moc nechtěla plašit. Jsem zrovna v době kdy mívám ovulaci a posledně v době MS jsem taky tak trošku růžověla. V nemocnici už jsem byla, tak tam pojedu kdykoliv. Snad to souvisí s tou ovulkou, tedy domělou. Snad.

sara.max
autor
16. únor 2010

Myslíš,že můžu bez doktora? Nechtěla bych zbytečně do sebe prát hormony. Navíc se píše, že to stejně funguje spíš jako placebo. I ascorutin, ten už jsem brala na začátku.

bilejboxer
16. únor 2010

Sara-já si myslím,že bez doktora můžeš,je to Progesteron,ketrý zatím naharzuje to,co si začne vytvářet a tělu dodávat placenta,ve 12.tt placenta tuhle funkci převezme,pak se utrogestan vysadí.Takže se fakt neboj a klidně si vezmu na zkoušku pár dní více kuliček,naprosto s klidem.O ascorutinu jsem slyšela,že funguje jako placebo....ale Utrogestan ne-ten je fakt potřebný především po IVF(nebo když je pacientce víc roků-můj případ(35 )...s věkem přirozený progesteron v těle klesá totiž.Tělo ho tolik už nevyrobí.

bilejboxer
16. únor 2010

Sara-jinak špinění se obejvuje spíše v ddobě termínu MS...ale o ovulaci pochybuju.Vyzkoušej to a uvidíš,holky to tak dělají....a když je špinění silnější,tak Utrog.nezavádějí ale berou orálně,aby se do těla dostal.

sara.max
autor
16. únor 2010

Tak to mi říkala i doktorka posledně, že ho mám pár dní raději polykat. Uvidím, jestli to zesílí, tak si večer vezmu 2 kuličky a další dny taky. Jen abych nemusela do špitálu. Díky za radu.

kamikadze
16. únor 2010

Intimni dotaz damy, vy co jste na Utrogestanu apod., mate zakaz sexu od doktora?

sara.max
autor
16. únor 2010

No mně doktor říkal, že se mám chovat jako normálně. Prý už je to jen na přírodě. Ale četla jsem, že někteří doktroři to nedoporučují. Hlavně těm, které jsou po IVF. Asi je to individuální a hlavně záleží na doktorovi. My to ale nechceme riskovat, takže jsme si dali pauzu ☹

bilejboxer
16. únor 2010

My si dali taky pauzu,hlavně manžel byl strachy bez sebe,já byla bez chuti(což normálně mám opak 😝 ).Ale na rovinu přiznávám,že jsme to porušii už a rozhodně se nebudu už omezovat,pokud doktor nezakáže.Vydrželi jsme celý 1.trimestr,což si myslím je nejdůležitější a nejnáchylnější......ale přišlo to úplně samo,manžel pronesl pár slov strachu,jestli miminku neublížíme atd.No a pak když viděl že se naštěstí nic nepokazilo,tak byl po týdnu on ten aktivní.Naštěstí se mi chuť vrátila zase,asi to bylo tím stresem v 1.trimestru,cystou v děloze...a strachem vůbec.
Já vysloveně žádný zákaz od dr.nedostala ani jednou ,ale stejně jsme byli fakt opatrní ty první týdny a nebylo nic .Myslím,že s nástupem 2.trimestru jdou trošku i tyhle obavy stranou a žena se stane klidnější.
Rozhodně bych nic nepodnikala při krvácení,pak se říká že je lepší vynechat sex v termínu MS.Ale jak říkám,žádé nucení se a špatný pocit,že něco pokazíte.
Určitě to přijde u každé samo 😉
Jak říkají doktoři....lidstvo by vymřelo 😀 😀

kamikadze
16. únor 2010

Tech 14 dni to uz snad vydrzime... ale mne uz nic neni, tak mam roupy, ale manzel nechce, kdyz nam to zakazala doktorka... 😀

bilejboxer
16. únor 2010

Kamikadze-ten pocit dobře znám,strach je obrovský 😒 Ale to přijde,uvidíš....já si říkala ,jak vydržíme celé těhu 😀 😀 A teď je to super,bříško není ještě vidět,nic nás neomezuje,jsme opatrní to je jasné.My prvně v ukončeném 12.týdnu....takže jsem vydržela fakt dost.Chuť se vrátila úplně sama...před tím nebyla vůůůbec,ani myšlenka.Jen ve snu 😅 😅

sara.max
autor
16. únor 2010

Tak to já jsem asi ještě v té fázi kdy na to nemám ani pomyšlení. Kdyby se něco stalo, tak bych už asi nechtěla sexovat zbytek života ☹ . Uklidňuji se tím, že prý to přejde nástupen do druhého trimestru, přesně tak, jak říkáte. Abych se ho ale dočkala.

mummy1
16. únor 2010

teda vy jste se rozepsaly ani nestiham cist.

Taky beru Utrogestan a doktor nam zakazal sexik min do 12tt. Co by ale clovek pro toho mimiska neudelal, ze 😉

bilejboxer
16. únor 2010

Sar-to bude ono....byla jswm ukončený 1.trimestr bez pár dní 😉 Fakt to přijde samo.Nic nelámat přes koleno.

...já si chrupla půl hoďky,zase začínám být unavenější 😠 Hold dřív ráno vstávám a hned je vyřízená.
Taky se mi začíná stupňovat hlad.....najím se a brzo na to mám v žaludku pocit úplného prázdna....divný ,že 🤐

sara.max
autor
16. únor 2010

jé, tak to mám taky. Pořád mám hrozný hlad. A ještě k tomu jím věci, který mě vůbec dřív nelákaly. Sice žádné extrémy jako čokoládové sušenky s rybičkama jako při prvním těhotenství 🙂 , ale jedla bych od rána do večera. 😀

deeky23
16. únor 2010

ahojky holky,jo tak hlad to me posledni tydny prevlada stale a to jsem 14plus5 a nekdy je to desny 😀 😀 mam prcka desnyho zrouta takze asi bude po mamince.-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru