1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

silvie22
27. únor 2010

petroska: Taky mam rymu.Ptala jsem se a miminku to ublizit nemuze,tak bez obav.Puzivam tu vincentku jak pise simka.Koupila jsem ji v lekarne ve spreji a je to v poho. 🙂

barunko: ty prsa ti závidím.Ty moje nešly ani o kousek,jen jsou přecitlivělý. 🙄

finfrle
28. únor 2010

Krasny den preji,muzu se k vam pridat?
Teprve vcera jsem si udelala testy a vysli mi // a tak si tu u vas ctu co me ceka....mate i nejakou radu?
Zitra jdu k lekari tak jsem zvedava,hlavne at to potvrdi 🙂
Jinak vsem moc blahopreji! 🙂

katchi
28. únor 2010

No čau Fin 🙂 jak to tak vypadá, tak se tu budem potkávat 😉 radu asi nemám, taky čekám, co mi řekne doktor, se kterým to asi budu mít trošku složitější, ale beru kys. listovou a snažím se hlavně myslet pozitivně a vyhánět z hlavy špatný myšlenky...bohužel musím být do zítřka dopoledne v práci, tak je to naprd...

alzbeta.hod
28. únor 2010

ahojky připojuji se a mám doatz. Máte tu některá zkušenosti s bolestí v pánvi? 😢

silvie22
28. únor 2010

ahoj finfre a alzbeto! 🙂
Rda do začátku snad jen brát kyselinu listovou (mely by j pry brart i snažilky) a relaxuj 🙂

sara.max
autor
28. únor 2010

Ahoj, tak já přidám taky jednu radu. Hodně odpočívej, nenech se rozrušit nepořádkem okolo 🙂 , za chvilku ti možná pár týdnů bude tak blbě, že se ani nevyspíš. Takže klídek a pohodička dokud to jde.

Fin jestli jdeš zítra k doktorovi, tak musíš být alespoň 14 dní od vynechání menstruace. Jinak tě pošle pryč, tedy aspoň taková zkušenost jiných, já jsem si počkala až na těch 14 dní. Nejlepší stejně je až tak 7 nebo 8 týden, až tluče i srdíčko 🙂 . Pokud to chceš potvrdit, tak si skoč někam kde u vás berou krev a nech si udělat test na HCG. U nás to stojí 200 Kč a řeknou ti to za cca 2 hodiny. Jinak tu listovku potvrzuji, bez té to už asi ani dnes nejde 🙂

antoaneta
28. únor 2010

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? 😉 Ve čtvrtek jsem počůrala test a byly tam //. 😀 Jsem z toho pořád ještě v šoku, nemůžu tu informaci, že jsem těhotná vůbec vstřebat. A nejde mi se z toho ještě ani pořádně radovat, jen když si to znovu řeknu, že jsem těhotná, tak se mi chce radostí plakat. O miminko se totiž snažíme už dlouho a teď máme po neúspěšném IVF+ISCI, po kterém nám nezůstaly ani žádní mrazáčci. Doktoři nám řekli, že jinak to asi nepůjde (manžel špatné spermie a já jen jeden vejcovod) a teď tohle. Asi nám pomohly ještě ty dozvuky po té hormonální stimulaci. Je to fakt zázrak a pořád tomu nemůžu věřit. Už jsme šetřili peníze na další IVF a ještě předtím jsme měli jít na další vyšetření. Tento týden jsem byla už na imunologii a ještě máme žádanku na genetiku. A teď? 😅 Snad ten kulihrášek nám v bříšku zůstane a já to všechno budu moc zrušit. Po tom nevydařeném IVF, jsem začala špinit, nevěděla jsem tak od kdy si mám počítat a kdy čekat menstruaci. Každopádně ta nešla a nešla, zkusila jsem počůrat test a nic, tak jsem čekala dál a objednala se na vyvolávačku. Ten den kdy jsem si zaběhla do nemocnice, tam mně kromě Agolutinu vzali raděj ještě krev. A odpoledne mi doktorka volala, že mám hcg pozitivní!!!. Chce se mi z toho úplně plakat. Nepamatuji si přesné číslo té hladiny, byla jsem v šoku, ale asi řekla 866. Dá se říct, jak je to vysoký? Jaké jste měly vy, když vám to oznámili? Víte, jestli je tak akorát vysoké, aby to vypadalo, že vše je na dobré cestě? Mám hroznej strach. Dva dny po tom jsem spala špatně, nebylo mi moc dobře, tak divně od žaludku, ráno jsem měla průjem a bolelo mě břicho. Chvíle mi mě tam nepříjemně píchlo, trochu křeč, a celé břicho mě tak nějak divně táhlo. Měla jsem citlivý i kyčelní kosti. Myslíte že je to vše v pořádku? Mám trochu strach aby to třeba nebylo mimoděložní...., nebo aby mi tam vydrželo. Kromě toho, že mi bylo tak nějak divně, byla jsem unavená a včera jsem trochu cítila prsa, tak žádný příznaky těhu nemám. Nemám chutě ani hlad, a nutkání na čůrání taky ne. Tak co myslíte? Doktorka když mi tu radostnou zprávu zavolala, tak mi rovnou řekla, že mám příští týden přijít na kontrolu, aby se to všechno znovu potvrdilo a vidělo jestli se i to hcg zvyšuje. Na testu mám ale stále // krásné čárky. Holky tak co, jsem těhotná? Prosím řekněte že jo. Pořád si to musím říkat, nemůžu tomu stále věřit. Nám se vždycky nějak ty zázraky vyhýbaly. A prosím, poraďte!! Co mám dělat a hlavně co nedělat, co mám jíst a nejíst, aby mi tam ten mimísek vydržel! Prosím.

silvie22
28. únor 2010

antoaneta: Mega gratulace! První věc-klid! nestresuj.Svagrova mela dvakrat mimodelozni a rikalaze to byly hodne silne bolesti.

silvie22
28. únor 2010

Nejake bolesti tady mame uplne vsechny.Nuceni na curani mi taky neprislo hned ale az tak mesic po zpozdeńe menstruaci.prsa se mi nezvetsila takze taky by se dalo rict ze projevy jsem nemela.Prujem mas mozna z toho rozruseni.
pockej na setkani s doktorkou,ale ja bych rekla (ale nejsem odbornik) ze regulerne patris mezi nas 😀 Takže vítej a těšíme se na tvoje pokroky a následné přízpěvky 🙂

lamarika
28. únor 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Jsem lehce vyplašená.

jen pro ujištění: Jsem asi v 5. týdnu a dneska slabě krvácím (jasně červená). O menstruaci nejde, tu jsem kdyžtak měla dostat před týdnem (mám ji pravidelnou). Je normální abych slabě krvácela na začátku těhotenství? Při prvním těhotenství jsem nic takovýho neměla, tak nevím jestli je to OK . . . Nemáte někdo zkušenost?

katchi
28. únor 2010

antoaneta: obrovska gratulace, to je super, ze se to podarilo 😀 Hlavně neplaš, bude to všechno dobrý. Já jsem taky teď v týdnu zjistila, že jsem těhu a pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, hlavně totiž nemám vůbec žádné příznaky krom vynechané MS a dvou //

Moje kamarádka taky byla na spuste vyšetření, přišla o dvojčátka, pak měli jít na umělko, protože spermie nefungovaly jak měly a nakonec týden nebo jak dlouho před IVF otěhotněla samovolně 🙂

TZak si to užívej a raduj se s náma 😉

pavcahola
28. únor 2010

Ahoj antoaneto JSI TEHOTNA!!!!!!mám radost a to se vám povedlo přirozeně,nebo to tam zůstalo po umělým?Vidíš jaký jste šikovný?A ještě se tě zeptám ty jsi chodila nebo možná ještě chodíš na stránky čekání na IVF?já tam taky chodila.Tak ještě jednou gratuluji,ale potichu abychom to nezakřikly. 😉

antoaneta
28. únor 2010

Holky vy ste takový zlatíčka, děkuji moc! Za tu podporu a za uklidnění, hned jak budu vědět něco víc, tak Vám zase napíšu a budu moc ráda, když to období velkého čekání budeme trávit spolu!!! Hlavně aby to všechno klaplo a těhotenství se mě drželo!!!!

katchi: A ty jsi teprve tento týden zjistila, že jsi těhotná a to už víš termín porodu? A to si byla už i na ultrazvuku? A prosím, řekli ti jakou máš hladinu toho hcg?

Pavcahola: Ahoooooj!!! To víš, že jsem to já!!! Jojo, přirozeně. Hned ten měsíc, po tom neúspěšném IVF. Myslím, si že ještě díky té hormonální stimulace, přece jenom asi nějaký dozvuky tam zůstaly a možná všechno víc fungovalo a bylo to nastartovaný na pokus novej. A světe div se, i na vola sedlo štěstí. Nevím jestli jsem víc šťastná, nebo překvapená!!! Pořád tomu nemůžu ještě uvěřit!!! Ale opravdu ještě tichučko, snažím se té radosti nepodléhat. Přece jenom ještě nic konkrétního nevím. Až budu mít těhotenskou kartičku v ruce, tak budu jistější a i šťastnější. Ikdyž jasně, i tak nebudem mít ještě vyhráno!!!
Pavli jukni i do interní pošty!

nelaa
1. bře 2010

Ahoj holky, chtěla bych se taky přidat, tak se trochu představím 😉
Je mi 28let. Poprvé jsem otěhotněla vloni v březnu po dvou měsících vysazené HA, kterou jsem brala snad 12let. Ale hned cca v 10tt jsem samovolně potratila. To jsem docela rozdýchala, protože mě každý utěšoval, že budu hned zas těhotná. No ale 10měsíců nic, už jsem z toho byla fakt šílená, protože mě trápily i jiné problémy, ze kterých by mě těhotenství "vysvobodilo". Tak jsem v prosinci byla na gyndě a dostala Clostillbegyt. První cyklus nic, to jsem fakt ořvala, ale ten druhý jsem si 13. 2. 2010 udělala test a měla //. Tak jsem šťastná jako blecha, ikdyž samozřejmě není vyhráno.
Jinak k tomu co tady píšete. Mě objednali na gyndu až 9.3.! Taková doba! Jenže jsem začala trochu špinit, takže jsem tam byla 19. 2., mám fotku s malou fazolí 4,5mm velkou. Jo a Hcg jsem 18. 2. měla 1461 jednotek (dělám v laboratoři, tak mě řekla sestřička na gyndě ať si ho nechám nabrat než k nim půjdu). Jo a taky mám drobný hematom, z toho to špinění. Na kontrolu jdu teď 3. 3.
Taky nemám žádné těhot příznaky. Jen bolestivá a jakoby nateklá prsa, což si manžel pochvaluje a furt mě vochmatává !!!
To je asi tak všechno, tak nám všem přeju hlavně zdraví 🙂

alzbeta.hod
1. bře 2010

ahojky všem.... já už mám nevolnosti v plném proudu asi měsíc. Je to fakt vyčerpávající, mít na něco chuť a nakonec to vyhodit. Jsem od začátku na neschopence kvůli práci, jsem o dost víc v klidu i když mě to doma nebaví. Odpočívám do sytosti. Šla bych ráda už do práce ale bojím se jak to budu zvládat. Ale už jen kvůli té svobodě jít kam chci a na jak dlouho chci. Čekali jsme 17 měsíců a tak bych to nerada pokazila.

Nelaa: I mě dělají prsa potíže, jsou větší a hrozně citlivý. Ale jak říkáš manžel si v tom libuje.

finfrle
1. bře 2010

Ahoj tak ja jsem vysadila leky po 12letech pak jsem mela dve rychle za sebou MS a ted jsou //
nela jsi me trochu vydesila abych o to neprisla ☹
Dnes rano jsem volala do CR ziju totiz v Irsku a domluvili jsme si vysetreni mezi 12-26.4. ☹ ze mi pry udela i genetiku,taky zakazal vitaminy jen ty specialni pro tehotne,zakazal saunu i cviceni na zacatku ale taky dodal,ze tehotenstvi neni nemoc! 😀
Mam krece v podbrisku ale pry je to normalni,prsa me pobolivaji hlavne bradavky jeje
Dnes to zajdu nahlasit lekari tu a at mi napise do prace,ze nemuzu zvedat tezke.

silvie22
1. bře 2010

Finfrle: To je super,ze uz tu nejsem sama v cizine! Budes chtit rodit v Irsku nebo u nas? ja bych chtela u nas tak jedem zjistit jak to vsechno bude s materskou atp. 🙂

silvie22
1. bře 2010

Jo a holky-máte některá piercing v pupku?

bilejboxer
1. bře 2010

Ahoj holky 😎 😎 😎 😎
Tak nakukuju,holky už založily 2.trimestr,tak bivakuju tam 😉
Taky se tam pak přesunete?????
Abych zůstaly pohromadě ................... ☹ Já netušila ,že se posuneme...tak doufám,že poputujete za náma pak všechny do jedné 😎

Silvi-já piercing vyndala před lety...........mít ho tam stále,tak až vykoukne bříško,vyndám ho stejně.Ale já už byla zoufalá a dělala jsem vše možné,abych otěhu......tak šel i kroužek z pupíku po laparce.A taky už mě to nebralo tolik v mém věku...bylo mi to šumák 😝 😝
Ty asi přemýšlíš co s ním,ne?

katchi
1. bře 2010

Antoaneta: no priblizny termin porodu Ti spocita kazda tehotenska kalkulacka na netu i tady na Konikovi. Kdyz si zadas datum posledni MS v nastaveni, tak Ti to napise datum porodu a jaky jsi tt.
jinak na kontrole u dr. jsem mela byt dnes, ale ma dovolenou 😖 tze musim tyden pockat.

Fin, bud v klidu a nestresuj se, je pravda, ze 50% tehotenstvi zanikne samovolne snad do 13tt, ale na to nesmis myslet. Tehu vitaminy ber, hlavne kvuli kys. listove, jine ne kvuli vit. A, u ktereho je riziko predavkovani...

silvie22: taky mam piercing v pupiku, zatim ho nechavam, ale je jasny, ze pujde ven.

bilejboxer: ani nevis, jak uz bych chtela byt v 2. trimestru, to cekani je nekonecny...zvlast kdyz nemam lautr zadny priznaky, prsa nebolej, hlava se nemota, chute nemam, spis se mi moc nechce jist, zaludek na vode jsem mela jen asi dva dny a ted uz je to zase dobry...tze nemit dve // na testu a zpozdenou MS, tak ani nevim, ze se neco deje...

elgereta
1. bře 2010

Ahojky holky, můžu se přidat i já? Je mi 25 let a termín máme 21.9. Už měsíc jsem doma na neschopence, protože mi je furt zle a nic nepomáhá... 16.3. jdem na ultrazvuk a jsem moc zvědava, co mi poví, protože jsem zatím byla jen na jednom a to v 6-tým týdnu a od té doby ne, tak doufám, že je vše v pořádku...

finfrle
1. bře 2010

silvie 🙂 jjIrsko a kde ty?

Ahoj tak jsem byla u lekare a mam to potvrzene vzal mi krev,poslechl srdicko i dychani(astma) a zmeril tlak,za 3tydny me chce znovu videt.Papiry do nemocnice vyrizene a snad je to.Jen at se mimisek drzi.Taky mi napsal ze jsem v casnem stadiu tehotenstvi a ze nesmim zvedat nic tezke!To jsem rada ale znamena to,ze musim promluvit se sefem a tim padem to budou vedet uplne vsichni v tom nasem mestecku.
Jinak do 3 tydnu se budeme i stehovat do domecku jeje
Kolem 12-26.dubna musime letet do CR gynekolog mi udela testy(genetiku) a ultrazvuk takze si projdu i v cechach kontrolou a budu klidnejsi 🙂

bilejboxer
1. bře 2010

Katchi-neboj,příznaku budou"houstnout"....během pár týdnů,já taky ze začátku nic nepozanal..jen malinko bolets prsou a pak i podbřišek...nechutenství a únava až za nějaké 2 týdny...teď zase stále čůrám,mám zácpu a žeru jako mlejn 😀 😀 😀 😀 😀 však to brzo všechny poznáte.

Hodně štěstí a málo nervůůůůůůůů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petroska
2. bře 2010

ahoj holky jak to tady čtu ohledně těch příznaku tak já jsem dnes 12+1 a ani jeden příznak že by mi bylo zle nebo něco bolelo nemám.je mi furt dobře.ptala sem se na to doktora a ten říkal at jsem ráda že mám stěstí z většiny co mi je fajn.takže příznaky být nemusí.jen taky čurám jak prdlá každou chvíli

finfrle
2. bře 2010

Ahoj to ja curam a mam stale jakoby prujem a docela mi nechutna jist,jako ze jim ale jako moucha a to nejsem zadny drobek 😒 podbrisek me poboliva uz asi tyden a pul,puvodne jsem myslela ze prijde MS ale ted uz jen tak tahne ale pry je to normal tak uvidime co mi mimisek jeste bude provadet 😀

alzbeta.hod
2. bře 2010

ahojky mám dotaz, jste tu některá na nemocenský???

elgereta
2. bře 2010

Ahojky Alžběto, já jsem zatím na nemocenský, ale doufám, že ještě půjdu do prace.

alzbeta.hod
2. bře 2010

elgereta: a jak ti chodí peníze? Včas? Já mám teď dostat poprve za celý měsíc a bojím se zpoždění. 17.3. jdu na kontrolu a to bych chtěla do práce, dlouho tam asi stejně nebudu, budou vedra a já v práci musím jen stát. Sezení nehrozí.

elgereta
2. bře 2010

no já jsem na neschopence od 1.unora, takže mě čekají taky první peníze...tak nevím, ale segre loni chodily i s měsíčním zpožděním, takže nečekám, že by přišly tak nějak včas:( a taky prej záleží, kdy z práce poslali tu jednu část neschopenky, resp. kdy si ji tam dnesla... no já doufám, že mi už přestanou ty hrozný nevolnosti a taky začnu chodit, mám tam něco rozdělanýho, co by potřebovalo dodělat..

alzbeta.hod
2. bře 2010

no taky mě trápí nevolnosti a ráda bych kdyby už skončili. Já jsem na výplatě závislá kvůli splátkám takže do práce musím. Pokud bude vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru