1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sara.max
autor
19. únor 2010

Kami díky za typ na chlebíčky, úplně jsem slintala 🙂 . Třeba ten hermelínový nebo krabí. No super. Teď nevím, co mám dělat dřím.
Tak marně přemýšlím, kdy jsem byla naposledy v kině. Mám dojem, že to bylo na Herry Potrovi. To už bude pár let. 😉

sara.max
autor
19. únor 2010

Holky taky vás bolí v podbřišku? Je to normální? Já jsem se ještě dnes ráno radovala, že mě opustily nevolnosti a teď celé odpolodne mě docela pobolívá v podbřišku. Je to spíš takový divný tlak, ani snad bolest ne. Jen když se rychleji pohnu, tak mě tam i píchne.

barunka9
19. únor 2010

Simka: NT screening by melo byt vysetreni (jsem si nastudovala na netu), ktere se sklada ze dvou casti - odberu krve a UTZ. Celkove vysledky by mely odrazet obe tyto casti, takze doktor by to mel zhodnotit komplexne. Jestli mel dobry pocit, tak ho mej taky! 🙂

Kami: stoji to za to, je to takove strasne pozitivni, alespon ja kdyz z kina odchazela, tak jsem byla uplne prijemne mimo 😅

sara: s podbriskem mam to same, taky me obcas pichne...sem si i rikala, jestli to neni slepak 🙂

simka01
19. únor 2010

sara: taky me kolikrat pichne...do toho 10.tydne asi nejvic,ale co jsem cetla a ptala se..tak by to melo byt normalni..jak se to uvnitr pripravuje,zmenuje a zvetsuje...pry 😒
za to upresneni screening..dekuji..tak budem drzet pesti nadale,at je vse komplet ok....stejne...kdysi takove vysetreni nebyly ani UTZ a obrazky uz vubec ...a vsichni to prozivali da se rict v klidu....a ted mi pripada,ze cim vic toho je....at vysetreni nebo informaci..tak se bojime vic...ale jsem za to rada,aspon se zjisti uz na pocatku to vse,co ma....

silvie22
19. únor 2010

Ahoj holky! teda ty chlebíčky,vy jste mi nadělaly chutě.Ještě je moc dobrá brokolicová pomazánka.ale ta se spíš hodí na jednohubky.
Ještě jsem si ted uvědomila-psaly jste tady,že berete nějaký vitaminový komplexy.Mě včera ta asistentka řekla,že se nesmí brát vitamín A. Nevím proč,řekl jen že to může ublížit plodu.Nejdůležtější je kyselina listová.

barunka9
20. únor 2010

simka - uplna pravda, vidim to stejne, proto je myslim lepsi moc veci necist a nedelat si zbytecny starosti. Kdyz si vybavim, jak byly tehotne nase maminky, tak ty urcite milion veci neresily a my jsme se narodily take zdrave...
silvi - kyselina listova urcite, s ostatnimi vitaminy bych to neprehanela, pokud lis vyvazenou a pestrou stravu, tak je nepotrebujes. Naopak se rika, ze ruzne vitaminove doplnky maji pak za nasledek, ze miminko je prilis velike a porod pak o to tezsi. Takze ja zadne vitaminy neberu. Ale mozna ze jine holky na to maji jiny nazor...

silvie22
20. únor 2010

Krásný víkend dámy!
berunka: s těma informace s tebou naprosto souhlasím. Omezila jsem se už jen na čtení této diskuze,jedné kde píšou o paragrafách týkající se Anglie.Ale o nemocech atp. si rači nic nečtu.
Jinak moje strava díky naprosto zvráceným chutím moc vyvážená asi není. 😅

Holky nemáte typ jednoduchý dort? Nejsem zrovna moc šikovná a manžílek bude mít 31. 😎

simka01
20. únor 2010

silvi: tak zkus treba krtkuv..kdyz hi hezky ozdobis a pridas nejakou svicku ,vypada hezky....a nebo uplacej pernikove testo(normal krabicka Pernik),vylej to na plech,na testo v plechu nalej puding,upec to...az to bude smichas si kysanou smetanu a vanilkovy cukr...nechas vychladnout,polijes cokoladou a nastrouhas margot...ja to davam do pekace nebo do piskotove formicky a vypada to hezky,je to rychly a moc dobry...

silvie22
21. únor 2010

simka: dík za super typ! 🙂 Sestra mi ještě řekla o piškotovým dortu tak něco splácám 😀

kamikadze
21. únor 2010

Ahoj holky, tady to jede, po chlebicka zase dorty. Ja jsem o vikendu taky neco pekla, ale vysledek mel byt trochu jinaci.. vezmu to holkam do prace, tam se potom zaprasi 🙂
Vcera jsme byli u manzelovi babicky, pustila se do pleteni ponozek pro prcka, az mne to dojalo a to ji nemam moc rada...🙂 Mela takovy katalog pletenych veci na mimina, byly tam super pletene bikiny pro holcicky, normalne topik a gatata, musela jsem se smat... 😀 Ja neupletu ani celenku, takze to ma moje ditko smulu. To uz spis ten dort.

Jo a Baru videla jsem Avatar, vcera, moc se mi to libilo!

kytiii
21. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla, abych byla v obraze a pokud nevadí, ráda bych se přidala, jelikož řeším naprosto stejné věci jako vy, takže budu moci přispět se svými zkušenostmi.
Jen ve zkratce- je mi 33let, 11/08 jsem prodělala zamlklý potrat, následovala 8/09 svatba a pak od září snaženíčko a poněvadž byl prosinec fakt plodný měsíc 😀 , zadařilo se a věřím, že tohle těhu tady všechny spolu zdárně zakončíme s mimísem v náručí 😀 . Těhu nevolnosti mám tak od 7tt, nezvracím, jen mám žaludek na vodě, většinou odpoledne a k večeru. Jsem hodně moc unavená, bývala jsem dříve vzhůru třeba do půlnoci, teď usínám u zpráv 🙂Zatím jsem na kila nepřibrala , vážím 64kg, ale kalhoty mi jsou v pase už krapek těsnější 🙂 Na sreening jsem objednaná v 2.týdnu v březnu v Praze v Podolí, výsledek se dozvím ještě týž den, ráno mi vezmou krev, pak udělají utz a do 2hod bude výsledek. Už aby bylo vyšetření za mnou a já se už trošku uklidnila, ten strach tam holt je...
Jdu do hajan, zítra se zajdu zase mrknout 🙂

sofieanna
21. únor 2010

Ahojky, jak se máte? Už se s tím smiřuju, ale stále ještě nemůžu uvěřit 🙂 Chci se jen zeptat, jestli je normální, když mě bolí břicho jako kdybych to měla dostat? Jsem asi v 6 nebo 7tt... k doktorovi jdu až přístí týden, nema jinak volno ... 😒

label.l
22. únor 2010

Ahoj holky,
vitej kytii - koukam ze jsem ve stejnem tydnu, tak doufam, ze nam to bude rychle utikat 🙂 Me nevolnosti zacali okolo 8tt,zvracela jsem sice jenom 2x ale porad se mi navaluje - hlavne vecer 😖 Ale porad lepsi nez rano kdyz musim vstat do prace 😉 Kalhoty uz jsem si musela koupit novy 🙂
Sofieanna me bricho boli trosku jinak, spis me v nem picha ... ale taky jsem uz cetla, ze nekterym holkam bricho boli jako pri menstruaci, takze muzes byt v klidu 😉

sara.max
autor
22. únor 2010

Ahoj těhulky, koukám, že přes víkend se tu nic moc nedělo. Taky jste si asi užívaly víc sluníčka a neseděly doma. Tady v Olomouci bylo včera nádherně, jen občas pofukoval silně vítr. Což bylo ale fajn, protože se tu už poslední dny pořádně nedalo dýchat. Takže jdeme do dalšího týdne, doufám, že bude všechno v pořádku a přeji to i vám 🙂

barunka9
22. únor 2010

kami - mne se to libilo i podruhe. 😀 Ovsem musim rict, ze v IMAXU je to naprosta bomba.
silvi - tak je dobre, zadne nemoci necist, zadne spatne scenare, pekne myslet pozitivne! 🙂
kytiii - jen se pridej do party.
sofi - ja tomu taky nejak porad neverim 😉

hele, nebudeme vybirat nejake zapisne, treba chlebicky nebo dorty? 😀 😀 😀

kamikadze
22. únor 2010

Zapisne by bylo fajn, akorat za chvili se nas pulka bude muset premistit do II. trimestru 😎

simka01
22. únor 2010

ahoj vsem tehulkam...take preji povikendovani....musim rict,ze mi tenhle vikend utekl strasne rychle..vcera jsme fandili hokejistum a ja fandila tak moc,ze byt v 8-9 mesici...tak je miminko na svete 😉 dnes se mi pro zmenu zdalo,ze vybiram dupacky...
sofi: kolikrat se mi stane,ze jen tak z niceho nic mi trkne a ja si reknu-budeme mit miminko-taky tomu furt nemuzu uverit....
jinak vitam novacky... 🙂
holky,kyselina listova se bere po cele tehotenstvi? ja si tedy koupila Calibrum od 2.trimestru(tento tyden budu koncit 12.tt,zatim mam cas),kde pry je podle doktora vse potrebne,ale kyselinu to neobsahuje..beru ji stale a budu,preci jenom dulezita je...

sara.max
autor
22. únor 2010

Já si myslím, že listovka je důležitá po celé těhotenství, ale pokud vím, tak nejdůležitější je v prvním trimestru. Podporuje vytváření nových buněk, takže já ji budu brát po celé těhotenství, jen mám hrůzu, jaké následky to na mě zanechá 🙂 . Ono to totiž obsahuje i vitamín B6 a ten podporuje chuť k jídlu a na mě je to znát. Dnes jsem četla, že Ilona Čáková shodila od porodu už 25 kg. Je fakt dobrá! Prý za celé těhotenství přibrala 30 kg. Mně se to nezná normální, to nemohlo být jen jídlem, musely to být pojančené hormony. Doufám, že mě tohle nepotká.

S tím druhým trimesterm máš kami pravdu, budeme muset založit novou diskuzi 🙂 Jéé, já se těším až budeme zakládat tu třetí 😉

pavcahola
22. únor 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat?Já jsem po umělém oplodnění které dopadlo dobře ale chci se vás zeptat jestli některá nemá zkušenosti s vitamínama pro těhotné GS-mamavit.

sofieanna
22. únor 2010

Ahojky, tak doufám, že to nic nebude to břicho..dneska se to chystám říct mámě, doufám, že přežiju ve zdraví 🙂 ale myslím, že to bude dobrý, horší bude táta, ten mi zakázal dítě dřív jak ve 3Oti...tak uvidíme..

sara.max
autor
22. únor 2010

jasně že se můžeš přidat 🙂, slyšela jsem, že GS mamavit je výborný, taky ho mám doma

sofi tak ať to dobře dopadne 😉

simka01
22. únor 2010

sara: dekuji........ja ji taky budu brat porad...jinak na dalsi pokroceni dal se tesima na tu treti take..jen kdyz vidim,jak ma svagrova a kamaradka jsou mesic a mene pred porodem..tak tam moc nepospicham 😉 ..hlavne to nejhorsi budemem mit v lete..jsem zvedava,jak se mi bude dychat,jak si budemem psat,komu jak natekaji nohy apod..Jinak s tou Ilonou...taky si myslim,ze to bylo hormonama,to by se jinak musela jen podivat na pytlik susenek a nabirat sama..
pavca: ten mamavit je dobry,ale co sem slysela od holek,tak po nem rychleji nabiras.ale to je asi individualni...ja beru to Calibrum a to mi vyhovuje nejlip..

simka01
22. únor 2010

sofi:drzim pesti...tatku trochu nechapu....plno holek miminko nemuze mit a rozhodovat za tebe,kdy mit mimi? myslim na tebe,pak pisni,jak to dopadlo..

sara.max
autor
22. únor 2010

Simi nestraš, proč se po něm víc přibírá? To jsem ještě nikde nečetla!

simka01
22. únor 2010

jééééééé...je nechci strasit..jen mi to rikala kamaradka,co cekala prcka..ze po tom je vetsi chut k jidlu..a pak jsme nejak povidali a ja ,ze mi to doporucil doktor i s tim kremem...tak jsem radsi koupila jine..Saro,nechci strasit..kazdy to ma urcite jine..ja ted ty vitaminky taky resim,protoze barunka psala,ze se po vitaminech rodi vetsi miminka..a ja jsem malej spuntik,tak nevim...

pavcahola
22. únor 2010

Děkuji za odpovědi v jídle se docela držím (zatím) tak snad to bude v pohodě.

Sofieanna a kolik ti je let?Že ti to tatínek nechce dovolit?Já mám kámošku a té tatínek taky jaksi kontroluje život říká jí s kým chodit a s kým ne,dokonce se s jedným na vánoce rozešla protože se tatínkovi nelíbyl.Děs!!!!

barunka9
22. únor 2010

holky, ja tu nechci vyvolat nejake famy, jen jsem to uz slysela od hodne kamaradek, ze zadne vitaminy nebraly... ja teda zatim neberu nic jineho nez listovku. Zeptam se doktorky, co na to rika, jestli neco brat nebo ne. Ale ta moje doktorka mi stejne urcite nic nerekne... 🙂
Jinak s tim pribiranim, hodne taky dela zadrzovana voda v tele, takze mohla byt Ilonka taky trosku vodnata 😀 😀 😀 delam si srandu, ale 30kd mormalni fakt neni. Vcera jsem byla u kamosky, co je podruhe tehotna, koukaly jsme do nejake knizky a tam bylo napsano, ze normalni je pribrat cca 12,5kg.

sofi - drzim palce!!! A nenech si do toho kecat, ani od taty, je to Tvuj zivot a Tvoje rozhodnuti. On to za cas prijme. 😉

kamikadze
22. únor 2010

Ja beru Calibrum Baby plan obden, kombinuju to s listovkou a rano nalacno piju Vincentku kvuli jodu.
Akorat to Calibrum mam na prvni trimestr a uz to asi nedoberu... Pak nevim, asi se poradim s Mudr., ale jak rika Barunka, pokud mate pestrou stravu, miminko by z vas melo mit vse, co potrebuje.

barunka9
22. únor 2010

kami - dat si rano nalacno Vincentku tak mam asi ranni nevolnosti natotata 😀

kamikadze
22. únor 2010

Ranni nevolnosti mne netrapi a po vincentce ani zacpa 😎 Davam si ji vychladit, pak to nechutna tak hnusne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru