1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

bilejboxer
9. únor 2010

Ahoj,
zažila jsem něco podobného se žaludkem,nyní jsem ve 12+0,nezvarcela jsem ani jednou,ale houpal se mi od oběda pořád.Dokud jsem nic nepozřela,tak to bylo fajn. 😉 Nejhorší bylo,že mě tohle období chytlo přes vánoce,pořád jsem jedla mandarinky a sem tam polévku.Na nic jiného nebyla chuť.
Přešlo to jako mávnutím proutku v 10 tt,tak kéž by to tak bylo i u Tebe.
Se zácpou bojuju asi nějak podobně jako Ty,bez úspěchu ☹ Až je mi někdy k uzoufání!!Cpu se ovocem,zeleninou,kompotama denně,ale pokud si nevezmu trochu Fructolaxu(přír.projímadlo-ze sušených fíků) nebo v nouzi glyc.čípek...nemám šanci si dojít!!!Denně beru 2x lžičku vlákniny,prostě mi nepomáhá nic.Dr.říkala,že prostě musím vydržet.Jenmže občas mám až bolení u tlustého střeva,jak mám v břiše asi "plno" 😢
Tohle mě trápí asi ze všeho nejvíc 😠 😠 Nerada bych si zadělala ještě na další problémy,jako hemeroidy....to si nedovedu představit.Pokud mi náhodou něco zabere,tak mám radost jako malé dítko 😀
Hlavně ať Tě nezlobí krvácení,to ostatní přece přežijeme a nerozhodí nás to tolik 😉
Ahoj Míša.

sara.max
autor
9. únor 2010

Ahoj Míšo, tak to jsme na tom opravdu stejně. Mně už doktor taky radil kde co, ale pořád nic. Ten Fructolax mi poradila kolegyně a pomůže mi taky, ale vezmu si ho jen 2x za týden, abych si na to nezvykla. Ještě jsem přidala takový zvláštní koktejl, do kyšky si rozmixuji švestkový kompot a jednu dávku vypiji dopoledne a druhou odpoledne. Sice žádný zázrak, ale trošku je to lepší. Taky jsem přesedlala v jídle na hodně jednoduché věci, jako suchá rýže nebo vařené těstoviny. Ovoce nemůžu vůbec vidět a maso a uzeniny mi hrozně smrdí. Zelenina mě děsí jen si na ni vzpomenu. Kéž bys měla pravdu a už brzy to přešlo. Zatím je to k nesnesení. Koukala jsem, že jsi 13 týden, tak to už máte to první nejhorší za sebou. Nechala sis dělat i screaning? Mě na to posílá doktor kvůli věku, ale to bude až za cca 14 dní nebo 3 týdny.

bilejboxer
9. únor 2010

Ahojky,screening nás čeká příští středu,asi taky kvůli věku(je mi 35 a půl... 😒 ).V pátek jsem byla na odběru krve a toho 17.se udělá UZ+ se to vyhodnotí....bojím,bojím...ale doufám,že to dobře dopadne a můžu si pak víc oddechnou a taky to říct doma.Zatím to ví jen ségra a kamarádka 😎 Po zkušenostech z dřívějška(2 x spont.potrat v začátku těhu) jsme moc opatrní,začít se radovat z čehokoliv.
A už bych tááák ráda...mnažel se těší,až to oznámí v práci 😉 Všichni mužský nám drží pěsti a občas se někdo zeptá....vědí,že máme problémy.Otěhotněla jsem po 5.letech 😢
Jinak ten Fructolax beru tak 1-2x týdně,víc také ne.....ještě mi známá radila Lactulosu,tak zítra juknu do lékárny,co je to zač.
Občas se mi nafoukne břicho...pak mi něco zabere a mám hned kilo dole a břicho splasklé... 😨
Jsi doma?Nebo pracuješ...já jsem OSVČ a ještě k tomu osoba spolupracující,takže jsem doma.Nechci jít na nemocenskou,není to potřeba.Manžel mě nenutí nic dělat...dneska jsem obzvlášť utahaná 😠 😠
Rozbolela mě struma na štítné žláze,tak si s tím asi budu muset dojít zítra...aby to nebyl akutní zánět!!To mi tak ještě scházelo.... ☹
Čekáš 1.miminko???Já ano.

kamikadze
9. únor 2010

Ahoj holky, ja piju rano vincentku a obcas si dam 1 lzicku psylia (vlaknina) nalacno, ale bohuzel to neni zadny slagr, musime to holt vydrzet. Navic mi naskakaly sileny pupeny na rukach a trosku i na zadech, desim se toho, aby mi to nevylezlo na obliceji.
Nezvracim, ale obcas je mi ble, zelenina mi posledni dobou taky moc nejede, spis ty mandarinky, vcera jsem si koupila ananas a hrozny, to mi jede, ale je to vsechno sladke..
Ta vincentka ma hodne jodu, pro ty co maji problem se stitnou zlazou...

bilejboxer
9. únor 2010

Kamikadze-já na ovoci a zelenině ulítávám 😀 V pátek jsem byla nakoupit a táhla domů půl vozíku ovoce a zeleniny 😲 Mango,kiwi,pomeranče,jablíčka,ananasový a broskvový kompot, zeleninu na salát...a plno jogurtů 😵
Občas plácám páté přes deváté....zeleninový salát a pak se narvu čoko bonbonama,prasátko no 😎
Koukám že jste stejně těhu holky .
Vařím si rýži a pangase,konečně mi jídlo nesmrdí a můžu sníst cokoliv....ještě nedávno to byla hrůza,kroužila jsem po nákupáku a dumala co sním 😒 Denně....a těch peněz vždycky 😉
S tímhle je naštěstí konec.Začla jsme jíst běžná jídla konečně.
Psylium beru taky.....ale nic moooc 😖
Jinak mám taky docela nehezkou pleť,ale na ksichtíku....snad se to nezhorší,ještě jsem jako bledule 😠

sara.max
autor
9. únor 2010

Míšo jsem na neschopence od minulého týdne, kvůli tomu krvácení. Teď se přidala ta nevolnost, takže jsem fakt ráda, že nemám žádné povinnosti během dne. Mám dvě děti z prvního manželství a před rokem jsem se znovu vdala. O dětátko se snažíme skoro 2 roky, ale my jsme skoro hned od začátku věděli, že to budeme muset řešit přes IVF, tedy umělé oplodnění. Bohužel se nám ani po druhé nepodařilo. Na vánoce se stal zázrak a otěhotněla jsem přizozeně. Hrozně se o miminko bojíme, protože je to naše poslední šance. Taky jsem mi už 35 a půl. Jsem narozená v červenci 🙂 . Jako dítě jsem se léčila na štítnou žlázu, ale teĎ už roky ne. Pro jistotu jsem se ale objednala na kontrolu a jdeme za 2 týdny, snad to bude dobré.

Kami na hrozny mám taky chuť, ale tady měli jen takové divné, tak jsem je nebrala. Za to kompot broskví mi hrozně chutná, jsem ráda, že jsem si jich v létě tolik zavařila 🙂 Jinak ovoce fakt moc nemusím.

Dnes jsem se dočetla, že pokud trvají těhotenské nevolnosti, tak je vlastně všechno v pořádku. Je to jaká si ochrana miminka. Problém se prý častěji vyskytuje tam, kde se nevolnosti nevyskytují vůbec.

bilejboxer
9. únor 2010

Saro,taky jsem byla v klidu,že je mi zle.Bylo to znamení a teď jsem fakt ráda,že to ustoupilo.Občas mě pálí žáha,mám bolavá prsa.¨Jinak jsem prošla taky IVF-už 3x a pak Nativ 4 x-z toho poslendího v přir.cyklu jsem otěhu 😀
To máš krásný zázrak,že se podařilo přirozeně...já bych strašně ráda potom druhé miminko takovým zázrakem 😝 Ale to chci asi moc.Mám jeden vejcovod,manžel je naprosto OK,píchám si denně clexane na ředění krve,kvůli tromb.mutacím,nejspíš byl zakopanej pes tam 😒
Ta kontrola se štít.žlázou je vhodná,to každopádně.Já byla v prosinci na začátku těhu.Nevím co mě ot tam teď bolí 😒
Jsem narozená v srpnu,5 dní po TP 😀 😀
Jedna paní mi předpověděla narození miminka v dobu,co jsem se narodila já nebo manžel....bych nevěřila,že se trefí 😲
Konečně jede domů manžel,hladovej jako vlk.
Zítra bude v práci do noci a ve čtvrtek taky 😒 Tak na Vás zítra přes den zase kouknu 😝

sara.max
autor
9. únor 2010

Tak bledule jsem taky, ale u mě je to permanentní stav i mimi těhu 🙂

Holky kdy máte termín? My 18.9. přesně na manželovi narozeniny 🙂

sara.max
autor
9. únor 2010

Jo jinak pangasiuse dělám taky hodně. Všichni ho máme moc rádi. Většinou v parním hrnci, ale dělala jsem ho i pečeného v trobě na pórku a smetaně. To fakt nemělo chybu. Taky se hrozně moc těším, až začnu normálně vařit. My máme navíc už 6 týdnů rozbouranou kuchyň. Po novém roce jsme začali rekonstruovat byt a kuchyň měla být už koncem ledna, ale bohužel jsme si vybrali nespolehlivou firmu, takže na kuchyň zatím trpělivě čekáme ☹

bilejboxer
9. únor 2010

Saro,já mám TP 24.8. 😉 hrozně ráda bych pannu.... 😅
Já dělám pangase na česneku a bazalce,jen ho osmažím na pánvi,miluju ho v létě na grilu 😀
Je to jediná ryba kterou pozřu 😉 Ryby nemusím,jako malá jsem se dávila kostí v krku a pak jsem nepozřela už nic!!!
My budeme teď z jara přistavovat terasu k nám do 2.patra...jsme si ji vyškemrala u manžela,abych mohla "pořád ven",už máme hotovej projekt,tak ještě to počasí a může se stavět.
Bugr doma při přestavbě ....uáá,ještě že to máš takhle v začátku těhu,to je super.Pak by bylo horší cokoliv uklízet a dělat.
Tak hezký večer,si Vás zítra dočtu...snad bude co 😉 😉 😉 😉 😉

sara.max
autor
9. únor 2010

Panna je moc hezké znamení, manžel je v panně a mám v něm jasný důkaz toho, jak moc pěkné povahové vlastnosti panna má. Jsem ráda, že nám to tak vyšlo 🙂

S budování a řemeslníkama jsem teď s nervama na pochodu. Zedníci byli moc fajn, všechno bylo na termín jak slíbili, ale čím víc toho bourali, tím víc bylo potřeba ještě dodělávat. Hrozně se to táhlo a všude byl dlouho nepořádek. Ten kuchyňář mě hrozně štve, ale snad se už v pátek dočkáme. Zatím to máme slíbeno, tak když do toho nic nevlze, možná už budu přes víkend vařit v novém.

Jo a ještě něco, když jsme měli totálně rozbouraný byt a provizorní záchod, v té době jsem začala testovat! Je pravda, že na to budu dlouho a dlouho vzpomínat, protože to bylo hodně netradiční mezi tím prachem, bordelem a cihlama 🙂

Tak pěkný večer 🙂

kamikadze
10. únor 2010

Dobre ranko, vcera jsem koupila manzelovi k Valentynu moc peknou knizku, jmenuje se to Ahoj tati, tak jsem vcera do jedenacti cetla a pak jsem nemohla zabrat.. hlavne, ze jsem usnula predtim v pul devate u TV 🙂
Prave bastim hrozny a jsou moc dobre...
Termin zatim nemame, pani doktorka se nejak nemuze dopocitat moji posledni menses, uvidime, co povi v breznu, az pujdu na kontrolu.
Stehovani nas taky ceka, loni jsme koupili domecek a je pred nami rekonstrukce, ja jsem jaksi vypadla ze hry, shanime firmu, a verime na zazrak, ze to cele stihneme nez se prcek narodi. Ale ja jsem rada, ze mame dobry hnaci motor...

sara.max
autor
10. únor 2010

Dobré ránko 🙂

Kami ta knížka je moc dobrý nápad. Taky bych se po něčem takovém podívala. Manžel pořád tvrdí, že ho něco bolí a je mu špatně od té doby co jsem otěhotněla, tak nevím jestli zrovna od nebude patřit do těch 30% mužů, kteří prožívají těhotenské nevolnosti a po čase i porodní bolesti spolu s manželkou. On už sice má všechno nastudované z netu, kolikrát mě překvapí věcma, o kterých jsem já ještě ani neslyšela 😉 , ale jsem moc ráda, že se na něj můžu spolehnout a o všem předem ví. Taky se mnou byl na poslední návštěvě u gynekologa a viděl miminko na UTZ a byl to pro něj úžasný zážitek.

S tou přestavbou ti to nezávidím, mě fakt stačilo posledních několik týdnů. Taky jsem se už po 6 stěhovala od dob svého časného mládí 😀 a tak těch přestaveb a rekonstrukcí už mám dost. Doufám, že tohle bylo na nějakou dobu naposledy. TeĎ už se těším jen a jen na přestavování nábytku kvůli postýlce pro miminko.

Holky máte už typ na kočátek? Nám se hrozně líbí Implast Bolder se 4 kolečkama. Je lehký, takže pro naše stálé cestování ideální a je u něj celá výbava včetně autosedačky a i deštníčku 🙂 . Jen bychom si asi pro něj jeli přímo k výrobci, přece jen to pořád vychází o něco levněji.

Tak pěkný a příjemné těhulkování. 😀

sara.max
autor
10. únor 2010

Ještě jeden poznatek k té zácpě. Doktor mi napsal MAGNOSOLV, je to magnezium jen na předpis. Běžně se to dává v těhotenství, je to prostředek k léčbě deprese nebo svalových stahů apodobně a jako nežádoucí jev je řidší stolice. U mě to zabralo. Jo a ještě jsem si dnes koupila to zázvorové lízátko a taky je to lepší s tou nevolností. Klidně to zkuste, zatím můžu doporučit.

kamikadze
10. únor 2010

Kocarek zatim neresime, casu dost, ja jsem trochu poverciva, pockam na druhy trimestr... snad to ve zdravi preckame, vsechny.
Holky, jak jste natom s oblecenim, jsou vam napr. kalhoty do prace? Mne ne ☹ Dziny mam s elastanem ty jsou v pohode, sukni do gumy, do kalhot se sice vejdu, ale sedet v tom 8 hodin v praci je za trest, jeste jak mne boli zaludek... takze jsem to vzdala a mam tehu kalhoty, akorat doma se mi manzel smeje, ze je to nejak brzy...

sara.max
autor
10. únor 2010

No já jsem teprve dnes poprvé pocítila nějakou těsnost kalhot. V sukních já nechodím vůbec, ani v létě, takže mám skříň plnou kalhot. Nosila jsem teď takové super, ale hodně těsné a už to začíná být trošku znát. Já mám jednu velkou výhodu, loni jsem během roku shodila 10 kg, takže jsem hodně věcí odložila. Když jsem nedávno dělala čistku ve starém oblečení a snažila se ho vytřídit, zjistila jsem, že díky starým velkým věcem, budu mít v čem chodit minimálně do května. Pak už si pořídím tak jedny nebo dvoje pláťáky pro těhuky a to vychodím přes léto. Jinak všelijakých velkých a nařasených košil mám taky dost. Docela mě to štve. Chtěla jsem si koupit něco hezkého, nového přímo pro těhulky a teď vidím, že toho asi moc nebude. Ale to nevadí, zbyde víc peněz pro zařízení miminka 🙂
Ráno jsem se vážila a zatím mám pořád stejně, ještě jsem nepřibrala ani deko. Ale taky nezhubla ☹

oliras
10. únor 2010

Ahojky holky můžu k Vám jak vidím novou diskuzi tak se ráda připojím tam kde je diskuze dlouho si nějak nejsem schopná pamatovat všechny holky 🙂
jinak saro.max taky jsem krvácela v 6tt a pak v 9tt ležela jsem v nemocnici na kapačkách ale ted jsem docela ready jen špiním hnědě ale to snad odchází hematom která se mi udělal po prvním krvacení. Jinak s tou zácpou sice nezavidím ale mám jiny problém jsem hrooozně nafoukla a to pořád začne to po obědě a skončí ráno po stololici v noci mě ti nafoouklé břicho budí prostě děs ale já mám ulcerozní kolitidu takže si ze střevama užívám svoje a jsem ráda že tu třeba najdu spřízněné dušičky 🙂

bilejboxer
10. únor 2010

Ahojky holky 😎 😎
Jsem se zasekla na kávě s kamarádkou....tak jukám teď,odpolko jsem už psala,ale neodeslala....manžel mi zavřel pak noťas 😀 😀
Ráno jsem byla u obvodní,vyloučila mi ve štítné žláze zánět...tak huráááááááááá 😅 Se mi fakt ulevilo.Mám si udělat zábal na krk a odpočívat,pondělí na sono štítky.

bilejboxer
10. únor 2010

Oliras-jasně že se přidej.Koukám,že máme termín od sebe 3 dny 😎
Čekáš první miminko????Já jo.

bilejboxer
10. únor 2010

Sara-ahooj,mi dneska odlítnul knoflík od ryflí.... 😠 😠
Až jsem se pak lekla,co se mi vyvalilo 😀 Taky je pravda,že se cpu za tři 😉
Koupila jsem si tu laktulosu,je to nějaký sirup....tak ho dneska pozřu 😝 Snad se dostaví efekt!!!!

frčím do spršky a pak si sednu k PC,manžel dneska pracuje do noci....tak tu budu brouzdat 😲

sara.max
autor
11. únor 2010

Ahoj těhulky, dobré ráno a pěkný celý den.

Oli, vítej! Super další těhule do party. S těma kalhotama teda bojuju, ale jsem o to víc překvapená, když si je oblékám vždy po pár dnech. Jsem totiž na neschopence, takže si doma lebedím v teplákách. Když jdu do obchodu, tak si beru takové sportovní kalhoty hodně volného střihu i v pase, tak tam to moc nevidím, ale když jdu po doktorech, tak teprve pozoruji, jak už se do těch kalhot cpu. 🙂 Ale to je dobře, však jsem se něco načeka!

Já se taky začínám v noci budit bolestma bříška. Jsem každé odpoledne děsně nafouklá a mám křeče. Už pořádně nevím co jíst. Zjistila jsem, že se musím najíst ráno, protože pak už toho moc nesním. ODpoledne jen tak nějaký sladký rohlík nebo něco dietnějšího. Včera jsem si koupila dokonce svatební koláč a byl moc fajn. Jen večer ty křeče byly děsný, ale to asi nebylo tím koláčem.

Tak pěkný den!

lenule79
11. únor 2010

ahojky těhulky, můžu se k vám ještě přidat? 🙂
termín mám mezi 5.-10.9 měla jsem totiž hrozně nepravidelnou MS..
Doma už máme 2-tého Onráška...
Trápí mě urputná zácpa (pomáhají mi glycerínové čípky) ale za to nemám nevolnosti 😉 (zvracela jsem jen 3x a to tím, že jsem se nenasnídala...)

oliras
11. únor 2010

Bilejboxer čekám první miminko byla jsem sice už těhotná ale nedopadlo to ale ted věřím že to prostě musí klapnout 🙂

oliras
11. únor 2010

Saro.max a pak že nejkrásnější období ženy haha vždyt jsme pořád nafouklí jako balóni že jak já bych jedla ale mám strach abych pak nebyla moc nafouklá a neměla křeče a tak jím střídmě a ani nepřibírám 🙂

sara.max
autor
11. únor 2010

jojo, přesně. Nejkrásnější období to je pro okolí. Doufám, že se to už brzo uklidní. Sice jsem hrozně moc ráda, že si tohle všechno můžu prožít, ale hrozně moc jsem se těšila jak si začnu těhulení užívat od prvního dne a teď jsem pořád mimo provoz a mimo všechno dění. Jen polehávám, čučím na telku, hladím si bolící břuch a říkám si kdy už mi bude trošku líp. Prý to končí kolem 10-12 týdne, ale do toho já mám ještě daleko. ☹

sara.max
autor
11. únor 2010

Oli neboj, to klapne. Nejdřív si člověk prožije to zlé, aby se pak mohl moc a moc těšit z toho pěkného 🙂

Lenule jsem ráda, že ses přidala. Aspoň tu nejsem jediná zasloužilá matka 🙂 . My už máme děti 16 a 14, takže si pořizujeme mazlíka 🙂 Hrozný ale je, že jsem měla pocit, že první i druhé těhotenství jsem prošla bez problémů a teď bojejeme. Bojujeme už od doby, co jsme si řekli, že si pořídíme miminko. Nejdřív jsme čekali skoro 2 roky a dve IVF nevyšly. Teď máme obrovskou radost, ale o to větší taky starost.

Kami včera jsme byli ve městě a koupili jsme si taky tu knížku Ahoj tati. Když jsme do ni nakoukli v krámě, tak jsme se docela nasmáli. Já jsem si ji začala číst už v noci, když jsme nemohla spát 😉

bilejboxer
11. únor 2010

Ahoj holky 😎 😎

Přeji pěkné odpoledne .
Vítám Lenulku 😀
Ráno jsem lítal po doktorech s tchyní,na převazu....teď peru a sedím tu se zábalem na té štítné žláze 😖
Nějak mi ta bolest vůbec neustupuje.....tak jsem si udělal už druhý zábal a snad se stane zázrak.
Zítra mám celé dopolko lítání po hematologii...musím do 8.hodin na odběr krve,hodím tchyni na převaz a pak tam za 2-3 hodky půjdu na konzultaci k doktorovi,co a jak dál s inejkcema.
Tak doufám,že mi je nechá i nadále!!!!!!!!!!!!!Mám strach...píchám si denně Clexane a vlastně se prvně takhle zadařilo(2x jsem v začátku potratila dřív ☹ ☹ ☹ ).Mám dvě heterozygotní tromb.mutace,manžel má to samé...a já ke všemu nějak hustší krev.....tak jsem zvědavá jak dopadnu.Zítra budu odpolko bez pC,zavezu ho do servisu,hučí mi ventilátor na noťasu+ jsem si aktivně uškubla při čistění hadříkem klávesu....tak mi ji musí zacvaknout zpět...já to nesvedu!!!!!!!!!

Tak pište piště.....kdy kdo jdete na kontrolu????????????
Já 17.2.-i s manželem prvně 😀 To bude o nervy zase...... 😅

bilejboxer
11. únor 2010

Na tu knížku taky musím mrknout,dala bych něco takového manželovi k Valentýnu 😉 Už to plánuju dýl....jenže ten strach si koupit cokoliv souvysejíccího s těhu..... 😒

lenule79
11. únor 2010

saro: tak zasloužilá, to nevím 😎 😀
ja osobně doufám, že toto těhu bude klidnejší a pohodovější než to první... při prvním jsem musela mít klidový režim a pak jen ležet a stejně jsem porodila už ve 35tt 😒 a teď se bojím každého píchnutí v podbřišku 😅
16 a 14 let tak to už jsou soběstační-teda částečně, že 😀 ten můj 2ročák si chce pořád hrát a řádit, a tam nočník a tam ono... navíc přestal spávat po obědě a to je pro mě teda zoufalství-jsem unavená jak nikdy 😎

budeme doufat, že po 12tt to bude lepší , jo? 😀 no ale pak to léto s bříškem to bude asi taky pěkný záhul 😀

lenule79
11. únor 2010

bilejboxer: děkuji, a přeji rychlou úlevu 😉 ten Clexan by ti měli nechat až do konce nebo max změnit na fraxiparin-si myslím, bude záležet na srážlivosti akorát před porodem se to nějak tuším koriguje.. 😎

já jdu do poradny 26.2. a 2.3. na NT screening, se už nemůžu dočkat, bo můj MUDr měj problémy s UZ mimise-pořád se mu prosvěcoval a UZ vlny se ztrácely v nekonečnu-proto doufám a bojím bojím že je něco špatně 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru