1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

bilejboxer
11. únor 2010

Lenule-no já taky doufám,že mi to nechají dokonce.....jinak si to zaplatím sama!!necheme nic ryskovat 😖
Já byla minulý pátek na krvi na NT screening a toho 17.bude UZ + výsledky 😖 Se strachy potentoooo 🤐
Konečně se podívá i manžel na mimíska...viděl jen fotku.Moje obvodní dr.má starší UZ,tak tam není nic moc vidět.
A děkuju za přání úlevy.....nějak se mi nabourává štítná žláza,jinak fakt nevím co tohle je!!!!!!!!!
Jdu sundat zábal...bolí to jako čert.
Jinak zácpu mám,až se mi chce brečet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koupila jsem včera Lactulosu a zatím na 1.pokus nezabrala ☹ Bála jsem se křečí atak jsem si dala jen lžičku a půl...je to sirup.

lenule79
11. únor 2010

bilejboxer: moc si té lactulozy nedávej, ať tě pak moc neprožene, u někoho to zabírá později ale tak nejpozději do 6 hodin.. a taky když jsem viděla na pacoších jak to některé prohání tak děkuji ne ne 😀 tím tě ale nehci odradit 😉 já raději ty čípky, je to sice nepříjemnější metoda 😎
a s tou štítnou bych si raději zítra došla a poradila se 😉
já mám ten NT najednou 😎 jsem z toho fakt zmatená, všude to dělají úplně jinak 😅 a navíc ta cena 😖

lenule79
11. únor 2010

bílej: se mi to dřív odeslala ☹
neboj všechno bude v pořádku, budeme všechny držet pěstičky 😉 🙂

bilejboxer
11. únor 2010

Lenul-já si dala lžičku a půl včera večer v 19.hodin a ještě nic ☹ dyk říkám...Zácpa s velkým Z 😀
U Vás se ten screening platí????????Já se na nic neptala a nikod nic neříkal,jen mi napsal dr.žádanku.....kolik platíte????
Taky doufám,že všechny dopadneme dobře s výsledky 😉

lenule79
11. únor 2010

1400Kč jsou v tom 2 UZ (13tt a 20tt) a 2odběry krve (13tt a 16tt), jj, někde se to platí a někde ne.. ☹

lenule79
11. únor 2010

jo ty týdny jsou orientační podle zvyklosti centra 😉 🙂

lenule79
11. únor 2010

ještě mě napadlo znáš psylium? při prvním těhu mi na zácpu pomállo 😉

sara.max
autor
11. únor 2010

boxerko, tak to já držím pěstičky, aby ti to dobře dopadlo s tou štítnou žlázou. A jak jsi na to přišla, že máš problém. Bolelo to nebo se to projevilo jinak? Já mám jít na vyšetření za 14 dní, ale jen preventivně. Bojím se, že by mi mohli něco najít. Jinak já mám kontrolu u doktora až 23.2. Takže se na další obrázek ještě načekáme 🙂
Já jsem se taky hrozně bála ze začátku jen pomyslet na mimi, abych to nezakřikla. Pak se ale objevily problémy a musela jsem to říct šéfovi a kolegyni dřív než vlastní rodině. Pak už to šlo ráz na ráz. Dnes jsem ve stavu, kdy se tomu stejně bojím věřit, ale pořád si opakuji to co mi říkal můj doktor. Teď už je to na přírodě. Já pro to nemůžu nic udělat. Jen to, co už dělám. Takže jsem v klidu a snažím se věřit.

Lenule, někdy si připadám hrozně stará a říkám si, že už na ten kolotoč ani nemám sílu. Ale pak se zase něco ve mně zlomí a já vím, že budu hrozně moc šťastná mamča a všechno si vychutnám znovu. Když jsem měla děti tehdy, bylo všechno moc uspěchané. Teď je to o hodně jiné. Hlavně mám dobré domácí zázemí a skvělého muže. Jo a moje Terka se narodila taky o měsíc dřív a stejně měla 3,5 kg. PRý byla jen špatně vypočítaná. Je to holka jak kytka, vůbec nebývá nemocná a taková silná a dravá. Kéž by i naše další děťátko bylo jako ona 🙂 I když zase na druhé straně kdyby mělo víc povahových vlastností jako manžel vůbec bych se nezlobila. On je takový správný kliďas 🙂 , zato já jsem lev, šelma, no co dodat.

kamikadze
11. únor 2010

Mne uz to psylium nezabira, mam strach brat vic jak lzicku nalacno po ranu a je to bida s nouzi, vcera vecer jsem byla nafoukla jak balon. Navic mne od vcerejska dost ukrutne boli hlava, mivala jsem migreny pri MS driv, tak nevim, jestli je to tema hormonama v tele ci co.
Sara - jsem rada, ze jsem dobre poradila s knizkou, doufam, ze se v nedeli bude manzelovi libit a hlavne ze si ji precte! Bylo by mu to treba, obcas mne prekvapi nekterymi zaseky a predstave, co nas s ditetem ceka....

bilejboxer
11. únor 2010

Zdravím i Vás ostatní 😎 😎

Lenul-psylium jsem dobrala,ale moc mi nepomáhalo 😢 spíš jen nadýmalo...v nouzi taky volím gylc.čípek a nebo to střídám s Fructolaxovou kostičkou.....Lactulosu budu muset přidat 😀

bilejboxer
11. únor 2010

Sara-já se léčím se sníž.funkcí štítné žlázy už roky,pravidelně 1 x ročně preventivně krev+ sono.Byla jsme nedávno na kontrole v 5tt a vše naprosto OK,zvedla mi jen dávku letroxu kvůli těhu.
No a v úterý ráno jsem se probudila s hroznou boelstí krku....nejdřív jsem myslela,že je to v krku... a pak jsem zjistila že je to na krku a bolí mě ten uzlík zvápenatělej na štítné žláze(ten tam mám roky ,udělla se z nedostatku jodu v těle...).
Ale ani obvoďačka nechápe,z čeho mě to bolí...hlavně že tam nemám zánět.Ale vadí mi,že to neustupuje 😢
V pondělí jdu na sono,endokrinoložka tam do pondělka není!!!!!!!!!!Zrovna na potvoru!!
To je fajn,že Ti štítku překontrolují...je to v těhu důležité...ale nejvíc před otěhu!!!ono to brání v otěhu,když to není v pořádku hormonálně!!

bilejboxer
11. únor 2010

Lenule-a Ty jsi mladší ročník???Já že jsem našla na netu něco vtom smyslu,že těhulkám nad 30.let ten NT screening hradí pojišťovny....že tam je to už povinné....??Já mám přes 35 😒

lenule79
11. únor 2010

bilej: letos mi bude 31 😉 a pamatuješ si ten odkaz kde jsi to četla? co já vím tak povinná-spíš teda víc doporučovaná je jen amnicentéza a to po 35..

bilejboxer
11. únor 2010

Lenul-pokusím se to dohledat........v historii

lenule79
11. únor 2010

bílej: moc děkuji 🙂
tak já se pro dnešek loučím, přišel nám tatínek 🙂
mějte se zatím krásně 😉

bilejboxer
11. únor 2010

Lenul-hmm,tak to se bavily jen holky mezi sebou a byl to názor jedné z nich...nic,co by bylo někde na stránkách ofiko.... 😠 No and nám ot někdo vysvětlí.Já se na to ve středu zeptám u dr. 😀

silvie22
11. únor 2010

Ahoj holky,mohu se též přidat? Podle lajckého výpočtu podle poslední menstruace mám termín 23.9.2010. žiju v Anglii a tady je systém asi jiný než u nás.Byla jsem skoro před 2 týdny u doktora, který řekl že obyčejný babytest je dostačující abych si těhu byla na 100% jistá 😕 Takže na kontrolu k "midvife" jdu až teď 18.2. Doted žádné vyšetření,nikdo se mi na bříško ani nepodíval.Jsem z toho hrozně nervozní.Co všechno máte za sebou?
Jinak mám taky problém se zácpou 😠 Psylium a kostičky nezabírají.Ale 4 přezrálý kivi jo 😉
Chtěla bych se kvuli miminku vrátit domů tak jdu zjištovat možnosti 😎

bilejboxer
11. únor 2010

Silvie-ahoj,určitě se přidej.
Tady se chodí na potvrezní těhiu,nejlépe v 7.tt ,aby bylo vidět na UZ už srdíčko,pak třeba až v 11.tt,běžné je,že se dělá 1x UZ +kontrola prohmatem měsíčně.Já byla tedy vícekrát....už asi 7x....pže se mi nejspíš vstřebávalo jednovaječné dvojče,tak se čekalo co bude.Ale byla jsem na UZ u obvodní gyn.dr,pak v nemocnici opakovaně,pak v Gennetu opakovaně a pak když to bylo vše OK tak už chodím jen k obvodní gyn.dr.
Tady v ČR se posílá mezi 10tt-13tt na speciální testy v 1.trimestru(najdi si na netu NT screening),kombinuje se odborný ultrazvuk+ odběr krve-3.hodnoty-vše se vyhodnocuje jako celek,prý je to nejpřesnější ze všech testů které se dělají(na vývojové vady).
Musí se ale ten ultrazvuk a krev udělat v přesně dané době-né dřív a né dýl!!!!

Tak všem dobrou noc,juknu zítra odpolko....ráno mám lítánoí po doktorech + budu bez PC přes den.

sara.max
autor
12. únor 2010

Dobré ráno 🙂 ,

lenule, dalas mi včera brouka do hlavy s tou amniocentézou. Mně je 35 a už jsem přemýšlela jestli si budeme nechávat dělat tyhle testy. Říkala jsem si, že jen v případě, kdyby z krve bylo nějaké podezření, ale jinak ne. Teď mám strach, že je to povinné, nebo spíš, že ti to velmi výrazně doporučí, takže budu vyplašená a půjdu na to. Už jsem se na to informovala a 2 těhulky ze 100 o své miminko příjdou po této proceduře, i když jsou miminka zdravá. Při našich problémech, které pořád a se vším máme mám obavy, že by se to stalo nám. Tak teď nemůžu myslet na nic jiného a bojím se.

Hezký den 🙂 a ať vás nezlobí žádné nevolnosti ani jiné neduhy.

lenule79
12. únor 2010

dobré ranko 🙂

sara: to jsem tě nechtěla tak vystrašit ☹ , moc se ti omlouvám 😎 dopředu bych nic být tebou neřešila, však on MUDr ti na poradně řekne co se dělá a jak 😉

bilej: jsem se na to dívala na strách pojišťoven a ony to opravdu neproplácí ☹ jen někde to píšou dokroři jako normální UZ + odběr a tak to ty holky neplatí 😎 ale já jedu do www. prediko.cz a tam se to teda hradí..

barunka9
12. únor 2010

Ahoj.
Zatim se tu tak lehce rozkoukavam, Vase diskuze byla sympaticka, protoze nema 689 prispevku jako ty ostatni 🙂
Vezmete me taky do party? 🙂

bilejboxer
12. únor 2010

Ahojte holky 😀 😀 😀

Krásný podvečer!!!

Barunko-jasně že jo,klíďo se přidej 😝 Každá nová duše je vítána 😅

Tak mám za sebou hematolku,dál mám inejkce na ředění krve a oddechla jsem si 😎 😎 😎
Štítná žláza je bolavá nadále,tak jsem zvědavá na pondělní sono 😖

Saro-tohle opravdu neřeš předem,jen si pohlídej aby ti udělali testy na certifikovaném pracovišti,kde vyhodnotí UZ+ krev jako celek,to vypovídá nejvíce a nejpřesněji.Pak se nemusíš nechat do amnia zatlačit!!!Bránila bych se zuby nehty....jen pokud bude podezření,což ani ve 35.letech není automatické!!Tak se nestresuj předem.

Všem pěkný večer a víkend ,piště..piště!!!

silvie22
12. únor 2010

Dobrý den ve spolek!Holky ještě k nadýmání SABsimplex (nebo tak nějak se píše) se může brát i v těhu a je v čr běžně k dostání 😉
Bílejboxer: děkuju za odpověd.Dostala jsem nejakou knížečku kde která se jmenuje Screening.Pochopila jsem z toho že jde o test na downuv syndrom,že je nebezpečný,není 100% a proto že je dobrovolný.Jenže s mojí anglinou si nejsem vůbec jistá jestli jsem to pochopila dobře ☹

Ještě jsem se chtěla zeptat-řekli jste to už rodině a v práci?

oliras
12. únor 2010

holky vidím že tu probírate Nt screening já s ním mám blbé zkušenosti a to jen kvůli tomu že mi bralo v 10+0tt krev má se brat až v 10+1tta ke všemu se mě pak ptali na váhu a já jim řekla vahu ne kolik jsem važila když mi brali krev (ten MoM se počíta s hladiny beta hcg a vahy) ale v ten den když jsem došla utz a pak vyšli špatně výsledky krve ale šla jsem pak do soukromé ordinace kde mi vzali krev a udělali utz a vše dopadlo dobře ted po druhé mi brali krev pro změnu v 9+2tt tak očekavam zase špatné výsledky :(
tady si o tom počtete více http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...

bilejboxer
13. únor 2010

Ahoj holky,pěkný víkend.

Oliras-díky za odkaz,je to přesně jak píšeš...muís se to odebrat přesně + váha,věk....já byla na krvi v 11+3,trochu jsem si to vyčetla i z netu....dr.mi totiž navrhoval už odběr v 10+6....já se dočetla,že od 11+3 je to nejlepší.
Tak jsme to tak udělala.
Jinak všem přeji jen samé dobré výsledky!!!!!!!!!!!

Večer juknu i na tenhle odkaz od Oliras.

kamikadze
13. únor 2010

Krasny vikend spolubojovnice 🙂
Musim rict, ze s nastupem 10 tydne se moje zazivaci a travici problemy zlepsily, ale pekne mne vylezlo bricho, jak jste se ptali, jestli jsme to uz rekli v praci a doma.. tak ja uz skoro ani nic rikat nemusim 😀
Zda se mi to nejak brzy, ale kazda jsme proste jina... Nebo cekame nejake obra (pripadne dalsi alternativa je pocet deti vic nez jedno, ale minule to tak nevypadalo).
Ja jdu na odbery zac. 12 tydne, prvni tyden v breznu, mam z toho trochu obavy, budou to asi nervy.

silvie22
13. únor 2010

Ten odkaz je spása. Konečně něco čemu budu aspon trochu rozumnět 😵 My jsme to nikomu ještě neřekli..jsme tak trochu pověrčivý. 😅

ceskobrodacka
13. únor 2010

Ahojky holky smím se k vám přidat? čekáme první miminko (když nepočítám zamlklé těhotenství minulý rok) Začínáme jedenáctý týden a v pondělí nás čeká UTZ no nervy jsou to šílený. Bude to přesně rok co se to stalo. tak obavy jsou dvojnásobné.

bilejboxer
13. únor 2010

ceakobrodacka-jasně,klidně se přidej,je nás tu jen pár a nenapíšeme toho zatím tolik.Jsme v začátku 😀
Takže Český Brod...????
Já Liberec 😎

Musím na ten odkaz taky juknout.

My to ještě nikomu taky neřekli...mám za sebou 2x spont.potrat hned v začátku těhotenství,5 let léčby neplodnosti,takže i starch je obrovský!!!!
Uvidíme jak dopadne NT screening,jestli pak sebereme odvahu 😖
Ví to jen ségra a kámoška.Ani rodiče ne....tak kéž by brzo mohla jít pravda ven.To bude v okolí slziček 😉
První brečela kamarádka...strašně mi to přála,sama má 5.měsíčního chlapečka.její rekcě mě dojala...jsem to nečekala,že bude potok slz 😵 Bylo to moc milé 😀
...no nechci předbíhat.

simka01
13. únor 2010

Ahoj holky...tak se k vám na přidávám. jsme 11tt..jak prožíváte své těhulkování? já často navštěvuji wc..asi se jídlo,které zbaštím..chce podívat do světa..příští týden jdu na první screening(zda to píšu správně)...trochu se bojím,ale potom jdu hned na UTZ a prohlídku ,tak se zároveň těším,jak nám mimíšek zase vyrostl...jinak jsem taky unavená,vždy to na mě padne...jsem na neschopence od 4tt..ale vycházky mám 2 a 2 hodiny...nemáte s vycházkami něco podobného? nevíte,zda existují neomezený? já vždy než se zeptám..už mám napsáno v papíře 2 a 2 hodiny..teď mi to tak nevadí,ale až bude hezčí počasí..tak... ☹ tak se mějte..zdraví nováček

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru