1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

kytiii
23. únor 2010

Ahojky, přeji pěkné dopoledne,
jsem pěkná ostuda, vylezla jsem z pelechu teprve před půl hodinou 😀 Nemohla jse totiž v noci spát, ještě, že mám dnes dopo volno 🙂 . Holky, já jsem tak příšerně unavená, že jak jsem každý den koníkovala, tak teď stačím sotva dočítat, takže máte můj obdiv 🙂 Ještě, že nevolnosti mám až k večeru, tak žeru jak mlejn přes den, abych nestrádala 😀 Mám strašné chutě, jím věci, které jsem dříve absolutně nejedla, miluji chlebíčky /ráda bych Vám jich pár poslala jako to zápisné/ a saláty s majonézou. Včera jsem si koupila salát Rumcajz z Kauflandu, holky, to byla taková bašta, mňam 😀
Sofie-věřím, že vše postupně zvládneš, a že to včera dopadlo dobře. Jen aby ses uklidnila, mně je 33 a jsem z toho také na větvi, jak to zvládnu a to jsem do slova a do písmene žena činu, podnikám, jsem samostatná, ale často přemýšlím, zdá mimíse zvládnu a jaká budu mamka. Věřím, že to nějak naběhne a zvládneme to všichni, vždyť to zvládlo před námi tolik jiných mamin 🙂
Musím se jít trochu zkulturnit do práce a hlavně strávit chvíliu u šatníku, protože to začíná být problém, co na sebe. Vejdu se zatím do všeho, ale ve všem jsem taknějak natěsno 😀 V sobotu razím na nákupy a asi manželovi trošku zruinuji účet, ať to těhotenství také trochu prožívá se mnou, ne že by ho neprožíval, to bych mu mopc křivdila 🙂
Tak zatím pa, zase se ukážu 🙂

kamikadze
23. únor 2010

Holky, vy do sebe valite majonezu, salaty z Kauflandu, vite, ze se to v tehotenstvi nesmi kvuli listeriim? Stejne tak hermelin a plesnive syry.
Ja teda majonezu nejsem ani normalne schopna stravit, hermelin nesmim kvuli alergii na penicilin.. takze v tomto smeru necitim zadne omezeni... 🙂

kytiii
23. únor 2010

Kami, já vím, že by se to nemělo, zrovna včera jsem o tom mluvila s mou gynekoložkou. Sama mi říkala, že saláty v těhu jedla také. Řekla mi na to jednu věc, že na to je jedno přísloví, všeho s mírou. Listerie může být i v obyčejném zeleném salátu, takže si člověk nevybere. Znám i jednoho předního gynekologa v Podolí, říkal mi to samé. Hermelín, nivu nejím, ale prostě ten salát občas dám, ne, že bych se tím futrovala od rána do večera. 🙂

kytiii
23. únor 2010

Tak snad nevypadám jak nezodpovědná matka 😒 . Jde o to, že v minulém těhu jsem striktně vše dodržovala a dopadlo to zamlklým potratem, takže si říkám, že v malé míře tohle nevadí. To by člověk nemohl nic- zmrzlinu/jsou tam neuvařená vejce/, žádné cukroví, dortíky a co teprve ty kuřata s umělých chovů....a to jsem na začátku ☹

kamikadze
23. únor 2010

V tom pripade si priste koupim rybi salat 🙂 , ten bych si fakt dala, ale obavam se, ze se ve mne dlouho neohreje 🙂 Ja s takovymi vecmi mam problem i v normalnim, netehotnem stavu.

kytiii
23. únor 2010

😀 nechci tady budoucí maminky nabádat ke špatné životosprávě. Když řeknu, že 10let studuji Ajurvédu, před těhu jsem jedla velmi zdravě, hodně vegetariánsky (vegetarián ale nejsem), asi mi to nikdo po těch mých příspěvcích neuvěří 😀 😀 😀

kamikadze
23. únor 2010

Kurata napechovana hormony, a vejce z klecovych chovu, maso z vystresovanych zvirat... no to bysme museli holt mit vlastni farmu a pestovat a chovat vsechno vlastni.
Nic se nema prehanet, ja vim. Ale na tu majonezu a hermelin si davam pozor od zacatku a po konzerve z Kauflandu chcipnul kamaradovi pes, takze tomu obchodu ja moc neverim....i kdyz mozna to byl Lidl.... 😉

bilejboxer
23. únor 2010

Ahoj holky 😎 😎 😎 😎 😎

Taky trpím na zdravou stravu 😉 Vůbec si s tím hlavu neůlámu...majolku naštěstí nemusím vůbec ani normálně,dělám z ní jedině česnekovou zálivku,ale denně musím mít svoje kafíčko 😀 Bez něho bych asi umřela 😝 Dřív jsem po zjištění těhu hned kupovla bezkopfeinové,ale už to fakt neřeším vůbec (dvě předešlá těhu brzo skončila...),takže v tom to rozhodně není.A žít s denodenní bolestí hlavy nedokážu.
Včera jsem udělala bramboráky,večer si dala nášup a pak okurkový salát s mlíkem....a s mojí zácpou to prostě nehne 😠 Takže tláskám kombinace,kdy by jiný dávno asi zvracel a průjmoval 😝 Můj žaludek byl vždycky odolnej!!
Včera jsem se zlekla svých prsou.....rosotu,rosotu....a to je teprve asi začátek 😠 Tak už jsem se začala poctivě mazat olejíčkem.
Koupila jsem si klasický dětstký olejíček v DM drogerii,malá lahvinka za 19 kč a mažu.
Jsem přesvědčená,že olej mě promastí kůži nejlíp a pak druhá stránka věci-podle mého názoru jsou sklony ke striím dost dědičné.a nepomůže žádný zázračný krém.

Čím budet mazat holky bříško a prsa?????

bilejboxer
23. únor 2010

Barunko-děkuju za tip na HM,tady v LB ho nemáme,ale až pojedu přes Boleslav,tak tam určitě juknu 😀

bilejboxer
23. únor 2010

Jinak jediné co vynechávám jsou právě plesnivé sýry ,játra ta nemusím nikdy vůbec 🤐 Alkohol to je jasné,my jsme totiž strašní vinaři,ale naštěstí nemám v těhu už chutě 😉

Kamikadze-já pozoruju o dost rychlejší růst vlasů 😎 A nehty mám stále svoje a pevné a dlouhé,naštěstí.
Musím jít už ke kadeřnici,šmiknout mikádo a dobarvit melíry a odrost 😖 Ale jak moc se mi nechce 😝

kamikadze
23. únor 2010

Ja jsem si koupila mliko v DM "Specialne pro tehulky" proti striim a mazu bricho, zadek i stehna. Pravda na prsa zapominam.

Jinak ale podle mne staci obycejny telovy olej nebo ja mam vazelinu z drogerie za dvacku, ta promaze pekne. 🙂 Protoze kdo maze... zname to, ne?

sara.max
autor
23. únor 2010

Tak hlásím, že mám po kontrole a přidala jsem do albíčka zase jednu fotečku 🙂 . Podle UTZ zase mazlík porost víc než by měl být. Mysleli jsme,že jsme 10+3 a podle UTZ jsme rovných 11 týdnů. Takže ještě týden a trošku si oddechneme. A možná i ty nevolnosti odejdou. Jinak genetika mě čeká za 14 dní. Snad dopadne dobře.

... a teď si vás konečně dočtu 🙂 🙂 🙂

sara.max
autor
23. únor 2010

Kytii, taky jsem byla delší dobu "ujetá" na veganské stravě. Začalo to ne z přesvědčení, ale kvůli zdravotním problémům. Shodila jsem bez problémů 10 kg za rok a držím se. Co jsem ale otěhotněla, tak baštím všechno o sto šest. Hlavně to,co jsem před tím dlouho nejedla. Přibrala jsem sice už 2 kg, ale taky jsem nikdy nezvracela. A teď už se zase vracím k normálním chutím. Jím toho sice pořád dost, ale z 80% už zdravější věci 🙂

Teda pupík si už mažu od začátku mastným dětským krémem. Při prvním těhotenství mi hrozně popraskala kůže, ale to mi taky nikdo neřekl, že bych se měla natírat. Jóóó, to už je ale 17 let po zpátku 🙂

Dnes jsem si udělala radost a koupila těhotenské kalhoty. Já vím, že ještě brzo, ale když já jsem měla takovou radost, že jsem potřebovala udělat nějakou uleťárnu, abych věřila tomu, že mám skutečně toho malého prcka u sebe 🙂

kamikadze
23. únor 2010

Sari, velka gratulace, mate krasneho prcka, to uz bude ten nas taky takhle velky pristi tyden na ultrazvuku....?
Tehu kalhoty mam od zac. unora 🙂

sara.max
autor
23. únor 2010

jé, tak to jsem ráda, že nejsem praštěná sama 🙂 🙂 🙂

kami nevíš jak je to s tím screaningem? Někde jsem četla, že aby to bylo přesné, musí to být v přesném týdnu. Nevím ale v jakém. My budeme zrovna asi 13 + 2. Mám dojem, že to je pozdě.

kamikadze
23. únor 2010

Sari, nevim, zeptam se pristi tyden a odmitam se tim testovanim stresovat. Pokud mi doktorka NT screening doporuci s tim, ze se vyhnu nervum s falesnyma tripple testama, tak jsem ochotna do toho dat ty penize a mit klid. Nastesti moje lekarka ma zdravy nadhled, kolik testu asi tak absolvovali nase matky...
Takze byt Tebou tak bych se z toho nehroutila, ale mam dojem, ze tu Bara psala, ze je to nutne do 14 tydne, sveho lekare ses nato neptala?

A s tema kalhotama - ja nejsem prastena, ja se do svych proste uz mesic nevejdu... 😒

sara.max
autor
23. únor 2010

Neptalala jsem se doktora, protože mu opravdu důvěřuji. Slyším na něj ze všech stran jen chválu a já jsem zatím taky byla vždycky spokojená. Jen jsem začala trošku číst ☹ a to je to největší neštěstí. Když člověk nic neví, je mu fajn.

terezt
23. únor 2010

Kytii, neboj miminko zvladnes. To nastoupi hormony a clovek nekouka na nic jinyho!
Ja taky radsi nejim majonezu, ale s tema syrama to nevydrzim a obcas si nejakej dam. To proste nejde dodrzet uplne vsechno. Pry miminko bude mit rado to, co maminka. Zvykne si na chute, ktere ji chutnaji... 🙂
Sara, Kami - gratuluju ke kalhotam. Taky o nich vazne premyslim, protoze mi jsou normalni kalhoty tesny 😖 A to se snazim neprezirat!
Jinak na internetu je lepsi nic necist. Cloveka to akorat vystresuje. Ja se budu drzet tohle tehotenstvi od vsech vsevedoucich clanku dal a budu spolihat na doktory. Cloveku to stejnak nepomuze a akorat furt koume, jak to je a jak by to melo byt. S prvnim ditetem jsem sla i na plodovku a co jsem mela delat? Musela jsem, nedalo by mi to, kdybych nesla. Proto je tezky byt doma na neschopence... Radim najit si nejakou dobrou zabavu! 😎

sara.max
autor
23. únor 2010

jo zábavu, ono se to řekne. Ale co? Já jsem doma zavřená a vycházky mám jen 4 hodiny. Dnes jsem se pokoušela ukecat doktora na prodloužení vycházek ale nechtěl. Nevíte někdo jak to je v těhotenství, jaké mohou být vycházky?

bilejboxer
23. únor 2010

Sara-gratulace k úspěšné kontrole 😎 a k těhu kalhotám taky,dost po nich pokukuju taky .prcek krásně vyrostl.Mám v průkazce poznamenané na papírku,jak je to s tím odběrem na NT screening.....takže krev nejlépe nabrat od 11+3 až do 13+6 takže klíííd,krásně se tam vlezeš,pak Ti hned udělají UZ.Někde uvádějí,že se krev nabírá i o 2.-3.dny dřív,já se dočetla že fakt nejlíp od 11+ 3 a tak jsem tam v tom termínu fakt šla.

sara.max
autor
23. únor 2010

No právě a je tu problém. Mně brali krev dnes a to jsem přesně 11 týden. Jinak díky za gratulace, teď je to v pořádku, ale začínám mít myšky z toho NT screaningu, že to nějak nevychází. Zkusím se na to zeptat doktora jak půjdu na ten screaning a když by to nesedělo, tak mi hold vezmou krev ještě jednou. Snad nic nezdrbali.

Pokusím se ty nové kalhotky vyfotit a přidat si je do albíčka. Hrozně se mi líbí 🙂

sara.max
autor
23. únor 2010

Tak jsem si je zkusila a dala do albíčka. Prosím omluvte rozostření obrazu díky nadměrným velikostem 😀 😀 😀 , ale za to ty kalhoty nemůžou. Jinak se mi děsně líbí, vůbec nevypadají jako těhulkovské a jsou takové sportovní a z příjemného materiálu. Myslím, že se v nich budu cítit dobře 🙂

kamikadze
24. únor 2010

Sari, kalhotky jsou pekne.

Ale co nase sofie, ta se vcera vubec neozvala, jak dopadla doma...?

sara.max
autor
24. únor 2010

Nemá to holka jednoduché. Já jsem měla v těch svých 19 letech, když jsem to oznámila, hrozné štěstí, že mi naši vyšli vstříc a neslyšela jsem jediného křivého slova. Tehdy to ale nebylo nic neobvyklého. Asi to bylo tím, že jsem o miminku mluvila už pár měsíců a tak se mohli lépe psychicky připravit. 🙂

sara.max
autor
24. únor 2010

Jinak kami jak je? Všechno dobrý? Cítíš se fajn? 🙂

kamikadze
24. únor 2010

Dneska jsem si dala bajecnou sladkou snidani (svestkovy kolac s makem) a je mi dobre 😎
Sice rano zase detektivka pred zrcadlem, co si mam zase oblict, uz se tesim az to budu moct v praci rict, prijde mi, ze to na mne je uz docela videt.

kamikadze
24. únor 2010

Sari a co rika starsi ditko na prirustek do rodiny? Budes mit dobreho pomocnika 😉

sofieanna
24. únor 2010

Ahoj holky, tak už jsem tady.... vzala jsem mamku na veceri a tam ji to rekla....vzala to v klidu, ale byla v šoku. rekla, že me nenechá v tom, ale abych si to porádně rozmyslela, jestli jsem na to pripravena a tak...ale ze me v tom nenecha...ale horsi to bude s tatou, ona mu to chce rict co nejdriv aby jsme ho nedavaly stranou nebo tak, ale já se bojim ...a stále přemýšlím jestli ano nebo ne...jestli nechat nebo nenechat...přítel to už bohužel řekl rodine, rikala jsem mu at pocka...protoze kdyz se rozhodnu ze necham vzit, bude to blby ...achjo ja vubec nevim ...ja fakt nevim ..veříte mi?! já nevim co mam dělat...furt nad tím přemýslim a jednou mam pocit ano necham, zvladneme to a podruhy ne nezvladneme, nechci to ..tak co mam delat, vim ze je to jen na me..ale kdyz nevim?! Já jsem nikdy nebyla taková domací..abych treba i varila a tak..ne ja nevarim, neumim to....neumim nic..co se tyka domacnosti ..já se fakt bojim ...kez by mi nekdo rekl co mam delat..a ze vsechno potom bude dobry!!!

simka01
24. únor 2010

sofi: ahoj..myslela jsem na tebe a i koukala,zda si vcera nenapsala,jak to dopadlo.vidis,mamka to vzala hezky s tim,ze ti pomuze..vim,ze mas ted pred sebou tezky rozhodnuti...kdyz das prcka pryc,muzes si jednou rikat,ze si udelala chybu,kdyz si ho nechas,muzes byt stastna a nebo si rikat,jak to nezvladas..dulezite je,jestli mas kolem sebe toho spravneho chlapa a on je presvedceny,ze ti pomuze ,a ze to zvladnete ,a ze se postara,abyste byli spolu a vse tahli ve dvou..nevim,jak ti nejlip poradit,je to rozhodnuti jen a jen na tobe. Kdyz jsem otehotnela,ten sok a strach a vse okolo bylo neskutecny,panika,jak vse zvladnu,ze jsem trestiprdlo,ze na to nemam....ale upevnilo mi to,ze mam chlapa,ten prcka chce a moc,kde bydlet a zazemi pripraveny na miminko...a hlavne jsem uvnitr vedela,ze at plasim,jak chci,miminko chci a moc...tatka se s tim bude muset smirit,jsi preci dost velka ....mluvila jsi s mamkou pro a proti? s pritelem ?

petroska
24. únor 2010

ahoj holky mužu se připojit do diskuze?dnes jsem práve 11+2 a byla sem u doktora a tem mi už ultrazvuk nedělal že at si počkám na screening na který se mam objednat tak mě to docela naštvalo.chtěla sem mimi vidět.viděla sem ho jen 2x ze srdíčkem a to jen v rychlosti,holt nemám dobrou doktorku.jak často vam dělají prosím ultrazvuk?pokaždé kontrole?já byla dnes tak sklamaná.jen mě prohmatala ze vnitř a prý všechno dobrý tak se strachuju at je to dobrý.byla sem na ultra před 3 týdny a i na testech na glykemii a na glykemickou křivku a vše dobrý tak se bát nemusím že?jak tu na jménech máte napsaný ty týdny tak to jste fakt v tolikátem týdnu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru