1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sofieanna
22. únor 2010

pavcahola: já bydlím už sama, on mi neřídí život, jako je to z půlku sranda, že to říká, je to hlavně kvůli tomu, že si myslí abych si užívala dokud můžu, protože dítě je starost do konce života... je mi 21...

barunka: já vim .. snad to zvládne..když jsem se od nich stěhovala nemluvil se mnou dva týdny, on špatně snáší změny....jinak je fajn 🙂

kamikadze
22. únor 2010

Sofie, neboj, podle toho, co pises to bude ten nejhodnejsi dedecek 🙂 Zkus mu to tak rict, az se bude vecer rozcilovat.

sofieanna
22. únor 2010

kamikadze: tak to když řeknu, že bude dědeček bude ještě horší 🙂 🙂 ... bude si připadat mladej na dědečka ještě 🙂 no uvidíme on to rozdejchá zase. ..potřebuje ale čas ..
Já jen doufám, že jsem udělala dobrý rozhodnutí, že si to nechám, furt nad tím přemýšlím ......

bilejboxer
22. únor 2010

Ahoj všichni 😀 😀 😀 😀

Vítám dva nováčky .
Víkend utekl jako voda,byli jsme v kině na Vlkodlakovi 😎 Moc pěkně natočené,ze staré doby v anglii...strááášidelné 😝
Včera 6 km výlet po Jizerkách spojený s obídkem v restauraci,v pátek večeře v retsauračce s tchánovcema.
Už mi lezlo na hlavu to nicnedělání o víkendech 😠 😠 Dneska jsem byla s tchyní u doktora na převazu,pak jsem uzklízela jako šílenec a prala.Zakončila jsem to domácíma bramborákama pro moji mlsnou tlamičku 😀 😀

V sobotu jsem nakoukla do C a A,na těhugatě,dneska do jednoho těhu obchodu.....to je zoufalýýýýýýýýýýýýýýý,co v těch krámech mají pro těhulky ☹ Začínám být upnutá v pase v ryflích,tak pomalilinku pokukuju .V C a A mají jedny moc pěkné ryfle,s tím klasickým nápletem přes bříško-za 1 200 kč 😖 ,v těhuobchodě dokonce za 1 400 kč a nejsou vůbec pěkné 😒 Jinak v C a A mají i jedny sportovní látkové,jenže hnědé,dají se i ohrnout-jen za 750 kč,což je super....ale brala bych teda jinou barvu,hnědé neunosím.
tak jestli máte někdo nějaký tip na těhu modu...budu fakt ráda.U nás nemají nic na těhulky ani v Nextu!!!!!!!!!!Já bych brečela,ale obchoďáků tady máme habaděj!!!!

Sofieanna-a co přítel na miminko,ten je rád ne? To bych brala jako podstatné při rozhodování.Věřím,že to určitě zvládnete spolu 😀

sofieanna
22. únor 2010

bilejboxer: jojo ted je rád, těší se....ale já mám pochyby...neni to plánovaný a ve 21 letech nevim jestli to neni brzo, ale na potrat se jít bojím ....

kamikadze
22. únor 2010

Sofie - neblazni s potratem, jestli je pritel rad a tesi se, tak to je hlavni, je jasne, ze na Tobe je ta hlavni zodpovednost, ja o sobe taky obcas pochybuju, a to je mi 30!

Veci se nedeji jen tak, nejaky duvod to ma, ze jsi otehotnela 🙂

sofieanna
22. únor 2010

kamikadze: já vim no ...je to ale těžký, nechci potom litovat....já si nejsem jistá jestli to zvládnu se starat o dítě ....mám stále pochyby, každou minutu na to myslim ...

kamikadze
22. únor 2010

Ja jsem se starala rok v kuse v 19ti o tri male deti, sice jenom jako aupair ve Statech, ale slo to... mame to proste v krvi, neboj.
Odkud je Tvuj pritel? Ja mam sestru v Recku, ma tam pritele a vzdycky ji rikam, ze ji zavidim ty krasne deti, co s nim bude mit (ne ze by ty nase nebyly krasne, ale byva to tak, ze kdyz jsou rodice z ruznych koutu sveta, tak maji vetsinou moc hezke deti).

simka01
22. únor 2010

sofi:pochyby ma kazdy....ale urcite ses rozhodla spravne a uvidis,ze rodice pak z toho mimiska budou uplne paf...ja mam tatku,ktery me bere jako malou svoji holcicku,odstehovala jsem se,byl jak brucounek..no jo,Simonka odesla,pak kdyz jsem oznamila,ze cekame miminko,sel si na balkon zapalit a neveril mi skoro cely den...a ted chodi,zatim to neresi,ale uz ted je jasny,ze bude nejlepsi dedecek...
ja mam spis starosti s tchyni...holky,jsme s pritelem 10 let a nesnasi me...nevim proc..vzdy jsem myslela,ze kdyz se umim o chlapa postarat,chdo v cistem,ma teple jidlo,byt uklizeny a hlavne..ze je stastny...ale asi to furt nestaci..museli jsme dlouho zvazovat,jak to rict o miminku a to,ze planujeme svatbu a mam krasny prstynek na ruce,...to bude asi tajemstvi na furt...

barunka9
22. únor 2010

boxer - zkus HM, kamoska, co je tehu tam koupila paradni dziny

sofi - je to dulezite a zavazne rozhodovani. Udelej, jak myslis Ty, musis to tak chtit Ty. A myslim tim obe varianty. A pochyby, ty budes mit vzdycky. Jen jde o to, jake. Jestli o tom, ze to zvladnes, tak toho se neboj, to je jasne, ze zvladnes. Ale hlavne musis vedet, ze pritel je ten pravej, ze to bude Tvoje opora a ze je to clovek, se kterym dite chces. Protoze, kdyz se rozhodnes dite mit, bude to opravdu na celej zivot.

kamikadze
22. únor 2010

Simi - s tchyni tezko neco svedes, mozna ji dojde, ze kdyz bude chtit vidat vnoucka, tak musi byt zadobre s Tebou, karty se obrati a bude se muset snazit ona.
Kdy chystate svatbu? 🙂

sofieanna
22. únor 2010

můj přítel je ciizinec ..Francie ... a taky budeme mit krasny dite myslim... 🙂 já ale právě vůbec nemam tady k tomu vztah i co se týká vaření třeba, já neumim ...nejsem taková ta domací ... ale asi se do toho dostanu že...to dítě mě naučí ....
simka urcite az bude to mimco tak tchyně bude lepsi ... az uvidi to maly atak .... 🙂

simka01
22. únor 2010

holky holky...tchyne lepsi nikdy nebude,i kdyz bych chtela..zna me odmalinka....vzdy nevesta nase ,a kdyz by to melo prijit.tak uuuuuutek..
kami:svatba byla v planu na leto,ale miminko trosku vsechno obratilo..kdyz by to slo,tak rodi svagrova,pak v kvetnu z povercivosti nechceme..pak rodime my...furt jedname a dumame...ja chci bez briska ,protoze nase znama skoro 5 krat presivala saty a chtela bych tam mimi,kdyz uz ho mame v brisku..takze uvidime..
sofi: mlada mamka starsi mamka,hlavne,ze se miminko chce a mas kolem sebe nekoho,kdo ti pomuze,poradi apod..
fakt na tebe budem myslet
baru: fakt si to napsala moc hezky a ja se usmala,protoze jsem rada,ze takovy chlapa doma mam....

barunka9
22. únor 2010

"tchyne a uzeny nejlepsi studeny" 😀
no tak ja tohle neznam, ja mym tchyni naprosto skvelou. Ale dovedu si predstavit, ze Ti dokaze spoustu veci zkazit nebo otravit. Asi je i tezky zachovat chladnou hlavu. Ale to si myslim, ze je ta jedina vec, co muzes udelat. Proste se nad to povznest. Taky nevim, jakej vztah k ni ma Tvuj pritel, precejenom je to jeho mama. Takze nasazovat na ni by taky mohlo vnest nejake neshody mezi vas a to by bylo to nejhorsi. Mozna, ze az se to maly narodi, tak ji konecne dojde, ze to spolu myslite vazne a ze uz s tim moc neudela a ze tvij pritel asi uz jinou (vhodnejsi) nevestu nechce. 🙂 Takze drzim palce, mysli si neco o ruznejch domacich zviratech 🙂 a nech se prekvapit. V Tvem pripade muze byt to prekvapeni vlastne jen prijemne. 😉

barunka9
22. únor 2010

a svatbu az po mimi - je to tak hezkej den, tak at si ho muzes uzit naplno! A ne funet s panderem a oteklejma nohama se strachem, ze Ti prdnou saty v ten nejhorsi moment. 😀

simka01
22. únor 2010

😀 😀 😀 baru.......jo,jo...dekuji....skoda,ze nebydlis kousek ode me,bch k tobe chodila pro rady,ale musi mi stacit tento net a rady zde..
pritel byl vzdycky maminkovsky,ale pak kdyz me musel schovavat a chodili jsme tajne,tak dosla trpelivost i jemu..preci jenom ve 30 ti ridit synovi zivot..a moc zmenilo nase bydleni,otevreli se mu oci.a tak nejak konecne se postavil...maminka je general..vsechno vzdycky bylo podle ni..a ridila vsem ..ted uz se spolu bavi,ale sam vi,ze se musi zmenit,jinak prcka vidat nebude a ja jsem maminka a budu patrit k nemu..vsichni v rodine me maji radi..babicka uplne nejvic,ale co se da delat..snad casem... a fakt mi pomohlo se sem vypsat..ja to doma neresim,nechci se dohadovat a respektuji,ze to je mama....nasi jsou uplne v pohode,i pritelovi posila mamka moje dobroty,az kolikrat si rikam a co ja? ale jedine dobre...

sara.max
autor
22. únor 2010

Holky jak jste na tom s nevolnostma? Já měla tak 2 dny pokoj a už se mi zase vrátily. Jsem z toho už nešťastná, zase se tu kroutím a nejsem schopná na nic myslet. Už jsem z toho fakt vyčerpaná a bez nálady. Jak to zvládáte?

barunka9
22. únor 2010

simka - rady tety Radky 😀 no tak dulezite je, ze stoji pritel pri Tobe, ostatni se nejak vyvrbi. A v tomhle si myslim, ze se to srovna. Bude to prece jeji vnouce. A kdyz ne, tak taky dobre, alespon budes vedet, na cem jsi a lip se s tim srovnas auz Te pak nic nerozhodi.

sara - pardooon, s nevolnostma nenam zadne zkusenosti. Ale rika, se je to vetsinou jen I.trimestru, tak drzim palec, at to tak je a za chvili budes fit.

sara.max
autor
22. únor 2010

barunko, jak já ti závidím 🙂 Tak ti přeji, aby celé tvoje těhulkování bylo OK

terezt
22. únor 2010

Ahoj Sara.max. Ja jsem take u prvniho ditete krvacela. Nastesti to bylo jen jednou a kratce, ale stejne to bylo dost neprijemne a bala jsem se. Jela jsem na pohotovost, tam to vysetreni, cizi doktori... Nic moc. Ted doufam nic takoveho nebude! Jinak blbe mi nebyva, ale ani u prvniho nebylo. Obcas me tlaci zaludek. Zacpu nemam, ale taky mozna proto, ze se porad cpu jablky, na ktery mam porad chut.
Ja ale bojuju s silenou unavou. Mate to taky nekdo? Prospala bych cele dny, ale nemuzu, protoze kolem me lita to moje cislo! (Uz od 5 rano). Chodim spat v 8h vecer a vstavam v 5 a pres den si jdu taky lehnout, kdyz usne, ale stejne jsem jak matoha! Ja doufam, ze to bude jen v 1. trimestru!!! Nebo ze by to bylo tou zimou a nedostatkem slunicka?!
Jsem rada, ze je tady nejaka skupina o 1. trimestru, protoze si muzem popovidat. My jsme to s manzelem jeste babickam a dedum nerekli. Rikam si, ze jim o mimcu reknem az po te prohlidce v 10. tydnu.

simka01
22. únor 2010

sara: nevolnostmi trpim..taky vsichni rikaji,ze to konec 1.trimestru prejde...jo,kez by...neni to uplne nejhorsi,ale vstavani.pak po jidle a nekdy jen tak behem dne.co pomaha pry zazvorove lizatka,zazvorovy a matovy caj,rajcatova stava a rajcata...ja beru rennie-to jsou cucavky,jsou v tehul dovolene...zatim mi tedy nic nepomaha,ale uvidime..mamka moje mela nevolnosti skoro az do konce,jsem po ni,tak se s tim pomalu smiruji i ja...

barunka9
22. únor 2010

terez - bud v klidu, s tou unavou to mam uplne stejne, neni film od 20,00 hod., co bych dokoukala 🙂 Pry to taky trva jen 1.trimestr, ale jsem na to zvedava, mne uz se to blizi, ale ze bych byla nejaka cilejsi, to neee 🙂
Ale je fakt, ze kdyz jdu spat po osme, tak se mi zase lip vstava na ty nase hokejisty... 🙂

sara.max
autor
23. únor 2010

Dobré ránko 🙂 , s tou únavou jsem na tom stejně, ale ještě se mi k tomu přidala i nespavost v noci. Dnes jem od jedné v noci zase nespala. Pak se má člověk cítit dobře přes den ☹
Dnes jdu na kontrolu, tak snad bude všechno OK, nějak se bojím.

Simko, už jsem taky někde četla, že jsou i ženy, které to trápí až do konce. Úplně mě to děsí. Už jsem byla 2x těhotná a vůbec si nevolnosti nepamatuji. No ale jak říkají doktroři, každé těhotenství je jiné. Snad to opravdu brzo přejde, jsem na neschopence a neumím si představit, že bych takto bojovala třeba v práci. Ale i kdybych byla už pořád doma, tak mě to hrozně unavuje, hlavně psychicky.

Terez, já doufám, že už jsem to krvácení snad zahnala. Sice ještě občas mám takové velmi slabé špinění, ale prý je to taky z utrogestanu. Dnes se dovíme víc na kontrole.

Hezký den těhulky 🙂

kamikadze
23. únor 2010

Sari, drzime palce, uvidis, ze to dobre dopadne!
Terez - zkusenost z pohotovosti kvuli krvaceni mame stejnou, fakt hodne neprijemna zalezitost.

oliras
23. únor 2010

Ahojky holky poslední Vás zaneb´dbávám ale odešla mi nabíječka do booku a druhý PC máme v horním pokoji a protože nechci zbytečně chodit moc po schodech tak raději net oželím 🙂 až nebudu mít ten blbý hematom tak snad potom budu konečně moct zase začit trošku víc fungovat 🙂 mějste se hezky zatím ahojky

sara.max
autor
23. únor 2010

Oli, držím pěstičky, bude to dobré. Hlavně lež a nic nepodceňuj. 🙂 🙂 🙂

Kami díky, snad máš pravdu. Venku tak nádherně svítí sluníčko, už se hrozně moc těším ven. Do toho kdyby byly dobré zprávy, bylo by to perfektní.

kamikadze
23. únor 2010

Ja mam z toho pocasi taky pozitivni naladu 🙂
Nejakou fotecku kdyz tak pak pridej, jestli dostanete.

Musim rict, ze muj jiny stav prinesl do naseho manzelstvi opet spoustu vtipnych situaci, napr. vcera kdyz jsme byli nakupovat, tak mi manzel rekl, ze to muzu vsechno odnest, ze jsme na to dva... tak jsem se ohradila, ze malej se jeste prece nepocita...naopak je to muj handicap, tak rikal, no to je zajimavy, a kdyz se hlasuje, tak se pocita.
Meli jsme totiz o vikendu nejaky dohady, kvuli tomu, kdy pojedeme k nasim, a ja jsem mu tenkrat rekla, ze jsme v presile a tudiz ho prehlasujeme 😀
Nevim, jestli to dobre popisuju, ale ja jsem se musela fakt smat.

sara.max
autor
23. únor 2010

kami, tak to je super, hlavně všechno s humorem 🙂 , U nás zatím vládnu za dva akorát u talíře 😉 , to jím opravdu za 2.

simka01
23. únor 2010

ahoj holky.pekne ranko....
sara: drzim pesti na kontrole
pridavam se k vam s unavou,nespavosti a vsim moznym,co se tady popisuje..ja musim mit snad vse ☹
dnes jsem pro zmenu byla kazde 2 hodiny vzhuru a cila jak ciperka..tak jsem si zacala povidat a vse planovat,co kde bude apod a strasne jsem se divila,ze pritel vedle me moc nevnima 🙂 .. vcera me dostala moje maminka,ktera mi napsla tak krasnou sms,az me uplne dojala...ze se navic moc tesi na nejkrasnejsi leto apod..taky se nemuzu dockat..dnes jsme rano hledali brisko a zatim mame spis mirne naofukle...jak kdybychom se prejedli.,ale i tak si budouci tatinek rad povida 😉
holky,jak jste na tom s vlasama a nehtama? mne vlasy trochu vic zesilily,nehty mi rostou jak dive,a to se mi vzdy lamaly...tak pa

kamikadze
23. únor 2010

Ja mam nehty zatim umele, nechavam to odrust, tak uvidim az mi to odroste...
Co se tyka vlasu, tak se v breznu chystam konecne na melir, to mi to asi rychle odroste, co? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru