1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sofieanna
18. únor 2010

děkuju mummy....🙂) já vim, ale nejde to moc nestresovat se🙂) doufam ze to potom bude lepsi ..

silvie22
18. únor 2010

Ahoj holky! tak to mam za sebou.Mimi neukazali.Jen mi udělali odběry ☹ Paní asistenka je moc příjemná.Tak se těším na další setkání.

barunka9
19. únor 2010

Dobre dopoledne, damy. 🙂
Takze dnes rano jsem byla krvi pro NT screening, na ktery jdu 1.3. Vysledky krve mi pry reknou az po tom UTZ, myslite, ze to bude jasne hned pri tom UTZ nebo budu na kompletni vysledky cekat?

sara.max
autor
19. únor 2010

Čauky, tak jsem se pár dní neozvala a koukám jak blázen co jste tu všechno natlachaly 🙂 . Všem přeji klidné těhulkování a dobré výsledky kontrol.

Jinak hlásím, že výsledky krve máme všechny OK a už 3 dny jsem bez nevolností. Zmizely prakticky den ze dne a je mi moc fajn. Začala jsem normálně fungovat, tedy doma, ven chodím jen na chvilku a opatrně. Přece jen jsem ještě riziková. No já vím, že asi budu celé těhotenství , ale nechci se chovat jako nemocná. To by nepomohlo ani psychice. Další kontrolu máme v úterý, tak snad bude všechno dobré. Pořád mám ještě velký strach, i když se ho snažím nepřipouštět. Pořád si říkám, že až budu mít za sebou 12 týden uleví se mi, ale asi moc ne. Bát se budu už asi pořád.

Tak papa a pěkný den.

Kočky není tu někdo z okolí OL? 😉

kamikadze
19. únor 2010

Mummy - bolest trisel nemam, spis mne boli bricho, hlavne navecer.

Sara - to je dobre, ze nevolnosti ustoupily, ja se taky tesim az budu mit po 12tt 🙂

Mne je dneska taky dobre, ale vcera jsem si na bricho nenechala ani sahnout od manzela, jak mne bolelo...

sara.max
autor
19. únor 2010

Kami neznáš nějakou dobrou pomazánku na chlebíčky? Chtěla bych zkusit něco jiného než ubyčejný pařížák.

kamikadze
19. únor 2010

Holka, ja jsem trochu zpohodlnela mestkym zivotem, takze kupuju bud zerve nebo takovy termizovany syr s krenem pro manzilka.
Ale doma jsme delali vzdycky cesnekovou, tavene syry asi tak 2 x Apetito, kousek masla, utreny cesnek a trochu mleka a uslehat ve slehaci. Pak mam nekde recept na sloni zradlo, to je vyborna basta, ale z hlavy nevim, zkus zagooglovat.

barunka9
19. únor 2010

no jo, pekne si tu na par strankach pokecaly 🙂
tak se tesim az bude za mnou ten 12tt a taky az budu mit po tom NT screeningu, verim, ze vsechno bude OK
no a pak uz bych se chtela zacit nejak hybat 🙂 to valeni doma je silene unavujici 🙂
teda i kdyz kamaradka, co porodila ted v lednu rikala, at pekne akumuluju odpovinek a spanek, ze je to pak MAZEC 🙂

barunka9
19. únor 2010

nebo budapast - tvaroh, paprika (koreni i zelenina), cibule (pokud Ti nevadi) a sul
cesnekovou ja rada 🙂 a i vajickovou 🙂

kamikadze
19. únor 2010

SLONI ZRADLO Z INTERNETU
Suroviny:
50 dkg špekáčků nebo dietního salámu, 3 cibule, 1/2 sklenice sterilovaných okurek nakrájíme na kostičky nebo nahrubo nastrouháme. 1 lžičku octa, 1 lžíci oleje, 10 dkg kečupu, 1 lžíci hořčice, trochu soli, špetku chilli povaříme až se spojí v hmotu. Necháme prochladnout a potom vlijeme na nakrájené suroviny. Důkladně zamícháme a do úplně studeného salátu přidáme 20 dkg majonézy. Necháme proležet a mažeme na chlebíčky nebo přidáváme na studené mísy.

A mam na to strasnou chut!

barunka9
19. únor 2010

🙂

sara.max
autor
19. únor 2010

Dík, tak česnečku miluju! Jsem schopná si sednout k misce a jíst a jíst dokud mi není špatně. 🙂 Tak se ale na chlebíčky moc nehodí. To sloní žrádlo znám, dělala jsem to ráno, ale něco mi tam zhořklo, takže to není moc dobré. Vůbec nevím čím to bylo, asi rajským protlakem, protože já mám recept ne z kečupu ale z protlaku. Sice se tam přidává cukr, ale i tak je to spíš na topinky. Chutná to jako bulkharská na topinky. Takže o večeři je postaráno 🙂

Myslela jsem nějakou lehčí, paříž je hodně těžkej. Kdysi jsem jedla nějakou se zeleniny a vařených brambor ve slupce. Ale vůbec netuším jak se to dělá. Bylo to děsně dobrý a takový lehký. Myslím, že se tam dávalo i pomazánkové máslo.

kamikadze
19. únor 2010

Jednou nam kolegyne udelala vyborny ala vlasak z cottage cheese, nakrajela tam redkvicku a kruti sunku, muzes tam dat i hrasek jako do klasickeho vlasaku, fakt to bylo vyborne, akorat z cottage musis nechat okapat tu vodu.

sara.max
autor
19. únor 2010

Hm, to může být dobré, to asi zkusím, ale jen tak pro sebe. Pochybuji, že by mi to baštili moji rozmazlení synovci 🙂

kamikadze
19. únor 2010

Sari, jenom k tomu horkemu slonimu zradlu.. ono to totiz horke byt nemusi, ja uz parkat neco vyhodila, ze se mi to zdalo horke, ale byly to jenom ty moje tehotenske chute.
Co je ale fakt vyborny je Prezident s vlasskymi orechy... hotovy, ale my jsme delali tu cesnekovou pomazanku na jednohubky a na kazdou jednohubku pulku vlasskeho orechu, vyborna basta.

kamikadze
19. únor 2010

Ja se musim smat, ze zacatku same bliti a zacpa a ted pomazanky na chlebicky, vstric druhemu trimestru! 😀

barunka9
19. únor 2010

ta cesnekova je taky dobra s hroznovym vinem 🙂
na tak synovcum namaz na chlebicky Nutellu a mas vyhrano 🙂

sara.max
autor
19. únor 2010

No to by taky šlo 🙂 , když ono už jím je 20 🙂 🙂 🙂 a jsou to děsně mlsné pusy. Ale já to asi vyřeším tak,že koupím cereální veku, u nás ji peče jedna pekárna přímo skvělou a na to udělám tu vajíčkovou. Když na to hodím debrecínku tak to by bylo, abych se jim nezavděčila. Už jsem jim upekla i dort a tvarohovou buchtu, tak to snad ocení.

barunka9
19. únor 2010

tak ve svetle novych informaci jsaem Ti fakt dobre poradila 🙂 to by asi cumeli... 😀
hele, v tomhle veku sezerou vsechno, ne? 🙂
teda, jak se tu bavime o tom jidle, zacinam mit hlad...

simka01
19. únor 2010

Ahoj holky..tak vam vsem preji hezky den....koukam,ze se tu resi same dobroty? je pekny .jak se tu temata meni? jak se jinak mate? my jsem po obidku,tak chvili odpocivame......jinak take se tesim,az budemem mit po prvnim trimestru,snad mi pak bude lepe a konecne si to zacnu naplno uzivat....

sara.max
autor
19. únor 2010

jojo, samé dobroty se tu řeší. 🙂 Já už dnes mám taky oběd za sebou. Dnes jsem ho pojala ve stylu " zbavme se zbytků", takže jsem si oprančila brambory na másle a přidala jsem tam mražený hrášek. Fakt jsem se naťápla a teď tu sedím a nechci se ani hnout. 🙂

Jo a ti moji synovečci fakt spapají všechno, taky už je pro ně na oběd připravený kýbl bramborovýho salátu. Oni jsou jak bezedná studna, člověk se nestačí divit, kam to dávají. No jo, sportovci 😀

simka01
19. únor 2010

bramborovy salat...mnam mnam...ten mi tatik udelal minuly vikend a jedli jsme ho skoro do utery..kolik toho bylo....ten ja taky muzu.......a dnesni vecere bude stylu-co dum da....mame plnou lednici..od vseho chut...tak at se toho trochu zbavujeme...dnes jsem byla na prochazce dopoledne s pejskama a lilo ze me jak blazen...aspon,ze uz se trochu otepluje....chtela jsem pridat do okynka terminek miminka,ale trochu jsme zmateny..doktor rikal 20.08..25.08..28.8 a ten vcerejsi screening UTz a jiny doktor vypocital 28.8..31.8...1.9...tak pockame na pristi UTZ a budeme chytrejsi....jo a vcera jsem si holky udelala radost a koupila s tatinkem prvni darecek za odmenu z prohlidky...male pidi mimi ponozticky...neutralni barevne....tak na ne furt koukam..jak jsou malinkate e desne roztomile..

sara.max
autor
19. únor 2010

Taky jsem si už udělala radost. Chtěla jsem vyzkoušet jak funguje aukro, protože předpokládám, že spoustu věcí budu pořizovat právě tam. Nějaké drobnosti jsem si objednala a byla jsem docela překvapená, protože to přišlo rychle a kvalitu jsem taky takovou očekávala, za ty peníze. Takže jsem docela spokojená. 🙂

barunka9
19. únor 2010

no tak ja jsem se jeste nejak nerozhoupala na to si neco porizovat...asi pockam az po tom NT screeningu
jinak pres aukro jsem jeste nikdy nic nekupovala...

sara.max
autor
19. únor 2010

je to docela fajn. Musíš ale překonat ten blbý pocit z toho, že pošleš někomu peníze na účet dřív, než ti pošle zboží. Dlouho jsem váhala, protože mi zrovna tohle dělalo zle. Zvlášť v dnešní době. Ale manžel mi pak vysvětlil jak to chodí na tom aukru a tak jsem se trošku uklidnila a zkusila to. Navíc já bohužel nemám nikoho, kdo by mi nějaké ty oblečky dal nebo prodal. Myslím už obnošené, ne nové. A když ty děti tak rychle rostou a všechno stojí tolik peněz někde se šetřit musí.

bilejboxer
19. únor 2010

Ahoj holky 😎 😎 😎 😎 😎

všechny zdravím,moc nestíhám 😉
Česnečku jsem dlabala včera v restauraci,sýr,opečený chleba...šunka...výbornéééé 😝 😝

Baru-pokud máš nabranou už krev na NT,tak Ti hned po UZ řeknou výsledek!!!!Tak hodně štěstííí 😵

My jdeme dneska na večeři,narvu se nějakým nezdravým jídlem 😅 😅 😅
Už jsme novinku oznámili rodině a kamarádům..tak pořád přijímám nějaké telefony a sms od kamarádů.Všechny to moc dojalo,nějaká slzička i byla.Kámoška mi půjčila 4.knížky o těhu 😎 😎 😎 😎 Z toho mám velkou radost,nemusím nic kupovat 😉
A pak má po dětech dost věcí a už s námi počítá.Druhá kamarádka mi včera dala první dáreček pro miminko....krásné obrázky na zeď k postýlce.Jasou rostomilé 😎

Tak si užívejte pátku a pak víkendu 😝

barunka9
19. únor 2010

boxer: jojo, krev mam. Diky, verim, ze to bude OK. 🙂 Kdyz jo, tak si mozna koupim nejakej prvni hadrik, ted tomu mimcu. 😉

ja jdu dneska do kina, tak doufam, ze tam neusnu... 🙂 Ale uz jsem to jednou videla, takze by to zase tak strasny nebylo. 🙂 Jdeme do IMAXU na Avatar, nasadim si 😎 a budud zase valit zrak, mne se ten film strasne libil.

A prestante s tema chlebickama! 😀 😀 😀

simka01
19. únor 2010

barunka: take drzim pesti........ja to absolvovala ve stredu...z vysetreni mel dobry pocit,vse v poradku...ted trochu plasim....to budou vysledky z krve jeste? A kdyby neco bylo ..tak asi uz volaji? No,kazdopadne...nebudu myslet na to spatne.... a Avatar je moc pekny...my ho mame doma...sice prepalene,koukame normal bez bryli...ale videt 3d bych chtela....tak si to uzij...

kamikadze
19. únor 2010

Avatar chci taky videt, uz jsme se na nej asi 3x vypravili a vzdycky z toho z nejakeho duvodu seslo.

S chlebickama koncim 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru