1. ultrazvuk. Kdy jít, aby to nebylo brzy?

aneztuzka
3. bře 2015

Ahoj holky, poslední ms jsem měla 24.1. a jsem objednaná na ultrazvuk na 11.3, není to příliš brzy? Nechci miminko zbytečně zatěžovat vyšetřením a nemůžu se zbavit pocitu, že mu může ublížit ☹

im4fun
3. bře 2015

@aneztuzka kdyby to mohlo plodu ublížit, lékařka by tě na tak "brzy" jistě neobjednala. Jinak mě pozvala také na 11.3. s tím, že jistě potvrzené to může být až od 8. týdnu (ale to podle mě záleží na lékaři, protože tady holky normálně chodí v 5. týdnu a mají to potvrzené už tehdy). Takže bych to nechala na úsudku tvého lékaře a zbytečně nad tímto nespekulovala;)

im4fun
3. bře 2015

Jo a zapomněla jsem dodat, že poslední MS jsem měla 16.1.

elinka89
3. bře 2015

Já měla poslední ms 19.1. a u doktora jsem byla včera. Jenom mi potvrdil těhotenství v děloze, ale mimčo vidět nebylo. Mám přijít za týden. Tak si myslím, že u tebe to bude tak akorát 😉 a nemyslím si, že by utz nějak miminku ublížil. Vždyť je to i kvůli tobě, aby se co nejdřív vyloučilo mimoděložní těh. Držím palce ať je vše jak má být 🙂

martaveg
3. bře 2015

Ja byla na prvnim utz na potvrzeni tehotenstvi uz v 6.tydnu, nemusis se niceho bat, je to rychlovka, pro plod nijak nebezpecne, naopak je lepsi kdyz se brzy zjisti jestli nejde treba o mimodelozni

zuzanazari
3. bře 2015

Já jsem se vyšetření nijak nebála... A stejně mi dělal ,,jen" ultrazvuk...

brokovich
3. bře 2015

Já byla na potvrzení těhu na UZ v 6+3 a vše proběhlo ok. Srdíčko bilo a kulíšek/ka se měl/a čile k světu. 🙂

aneztuzka
autor
3. bře 2015

Holky díky za povzbuzení, minulé těhotenství mi dopadlo špatně a potratila jsem spontánně v 9tt ☹ . (shodou okolností jsem začala krvácet den po vyšetření), tak mám nějak strach, že to bude zas...

im4fun
4. bře 2015

@aneztuzka to je shoda náhod, rozhodně to nebylo kvůli UTZ (to by ho doktoři tak brzy nedělali). Neboj, tentokrát to bude OK

aneztuzka
autor
4. bře 2015

@im4fun snad. Člověk nikdy neví. Taky se nemůžu rozhodnout, jestli brát jen kyselinu listovou nebo femibion...

elinka89
5. bře 2015

@aneztuzka k tomu femibionu, mně ho v lékárně doporučili. Říkala jsem si, že ze mě chtějí tahat prachy, ale koupila jsem si ho. Když jsem se ptala doktora, co by doporučil, tak řekl taky femibion. Ale při prvním těhu jsem zobala obyč kys.listovou (80,- na tři měsíce) a mám krásného zdravého kluka 🙂

lucinka58
5. bře 2015

Já byla poprvé na začátku 6 tt, aby se potvrdilo, že je správně vajíčko umístěné v děloze (kvůli předchozímu potratu a revizi) a následně jsem byla až v 9 tt kdy už byla krásně patrná srdeční akce 🙂

ronyx
5. bře 2015

@aneztuzka Já byla poprvé u dr. v 5+6 tt a už mi potvrdila srdeční akci a krásné embrijko. 🙂 Ale je to dost individuální,u někoho ještě takhle brzy nejde vidět skoro nic

ronyx
5. bře 2015

@elinka89 Ohledně Femibionu,já v prvním těhu brala jen listovku,kterou velké procento ženských v normálním stavu nevstřebá.Dále jsem byla hodně chudokrevná a dr mě nutila jíst železo,vyzkoušela jsem snad milion druhý železa a po každých krevních testech špatně.Tělo železo také nevstřebává,navíc jsem mívala šílené zácpy.Teď v druhém těhu beru Femibion a paráda.Všechny testy super,železo super,listovku v naštěpené formě krásně vstřebávám (tu obsahuje právě jen Femibion) a navíc žádné zácpy.Takže za mě určitě velké ANO,za ty prachy to stojí 😉

aneztuzka
autor
5. bře 2015

Holky díky. Ve středu jdu k dr. tak do té doby budu na listovce a zeptám se jí, jak to vidí🙂 Mám docela zásobu té listovky, tak zas si říkám, aby neležela doma a já si pak šla koupit femibion🙂) V lékárně mi včera paní magistra říkala, že si mám dát pozor na jód, nechápu proč. a že se mám poradit s lékařkou ..

elinka89
5. bře 2015

@ronyx já žádné problémy neměla. A hlavně mi před těmi 3roky ani nic jiného nenabídli. Nechci aby to vyznělo, že Fem. nějak shazuju. Teď jsem se rozhodla taky pro něj. Jistota je jistota 😉

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@lucinka58 To je moc skvělé a gratuluji ti!🙂 snad to budu mít také tak. Nemůžu se dočkat potvrzení, že je všechno ok.

ronyx
5. bře 2015

@aneztuzka To je tuším kvůli štítné žláze.Budou ti dělat v prvním trimestru testy na štítnou žlázu a pokud budou špatné,tak se jód nesmí či co.To pak existuje i Femibion bez jódu 😉

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@ronyx jo ták. Tak uvidím. Nejhorší je v tom stavu očekávání to čekání a čekání😀DD

jaenik
5. bře 2015

@aneztuzka Za mě můžu říct, že v prvním trimestru bylo nejhorší to čekání od kontroly k další kontrole, v posledním trimestru mám pocit, že na kontroly chodím každou chvíli, přitom stále chodím po 4 týdnech 😀 Jinak moc gratuluji a přeji, aby bylo všechno v pořádku 😉

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@jaenik děkuji ti 🙂 Jojo , jsou to nervy, měla bych se zaměstnávat něčím jiným: 😖 ,abych na to pořád nemyslela. Teď už jsem ve fázi, že se nemůžu té kontroly dočkat! 😀

jaenik
5. bře 2015

@aneztuzka Nezaměstnáš se nijak, ten první trimestr takový prostě je 🙂

lucinka58
5. bře 2015

@aneztuzka Teda já jsem ve 2 trimestru, ale taky mám pocit čekání 🙂 Ale možná je to i tím, že jsem od 11 tt na rizikovém doma. Je teda fakt, že teď jsem na různých ultrazvucích a u gynekoložky furt - asi v rozmezí 14 dnů, ale i tak se pokaždé moc těším jak miminko uvidím 🙂 Bohužel mám placentu na přední stěně, takže pohyby zatím moc necítím, což je pro mě škoda ☹ Ale zase když už nějaký cítím, tak se do toho musí ten náš prcek asi pořádně obout, protože to už se mi boulí i břicho (dneska ráno jsem se tomu smála jak se převracel) 🙂 Tobě přeju ať to čekání rychle utíká 🙂 A ať je všechno v nejlepším pořádku 🙂

im4fun
5. bře 2015

@aneztuzka to mi povídej. Já jsem v 7. týdnu, ale mám pocit, že se té první kontroly (11.3.) snad nedočkám. Takže jsem ve fázi, kdy vůbec přemýšlím, jestli jsem si to těhotenství nevsugerovala. Těhotenské testy mám pozitivní už od minulého týdne, ale říkám si, jestli se nemůže stát, že jsou pozitivní a já nejsem těhotná. Taky samozřejmě člověk má obavy, jestli je vše v pořádku a plod je tam, kde má být...

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@im4fun Ještě jsem četla, že při těhotenství je zvýšená bazální teplota. Tak já si jí měřím místo testů ať zas zbytečně neutrácím😀D Ale jestli je to opravdu tak, to nevím. Ale mám jí pořád nad 37

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@im4fun děj vědět po ultrazvuku🙂

im4fun
5. bře 2015

@aneztuzka tu si neměřím (a asi ani měřit nebudu, vzhledem k tomu kdy a jak se má měřit:D). Jo, dám vědět, jak to dopadlo. Ale tak snad pozitivní test nemůže znamenat netěhotenství (doufáme)

aneztuzka
autor
5. bře 2015

@im4fun tak ono se může i v puse 😉 Samozřejmě ty testy chybovat můžou (prý), ale já jim taky věřím 🙂

aneztuzka
autor
11. bře 2015

Tak prohlídka super, prý vše v pořádku a i jsem viděla srdíčko🙂))) @im4fun co ty, jak jste dopadli?

im4fun
12. bře 2015

@aneztuzka tak to je bezva, gratuluju🙂 byla jsem včera, a manžel dokonce viděl srdíčko (já jsem ostrouhala), a prý 7+5tt. Tak snad bude vše OK a plod poroste. V dubnu jdu na screening, tak tam se uvidí🙂
Jinak ad ten teploměr - položit si po probuzení něco na jazyk, tak asi vrhnu šavli:D

aneztuzka
autor
12. bře 2015

@im4fun To je báječné, gratuluji též! A ať se vám daří i dál! 🙂 já jsem byla na 6+4tt, což odpovídalo mým výpočtům a další kontrolu mám v 10tt, kdy prý dostanu kartičku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru