10 týždeň tehotenstva a kliešte. Stalo sa vám to?

ededik
14. kvě 2008

Ahojte kočky...

Mám trocha obavy, som v10 tt tehotenstva a dnes som si našla dva kliešte.
Neboli vôbec nasaté - ani by som si ich nevšimla, mala som ich len prichytené.
Už sa Vám to niekomu stalo ?? Tuším že existujú nejaké krvné testy...
Poradňu mám o týždeň, tak to dr. spomeniem, ale som trocha nepokojná.

veva1
14. kvě 2008

ahojcek ja som si kliesta nenasla a napriek tomu mi v 9mes. zistili boreliozu.Na tomaska to nemalo ziadny vplyv.Len neviem kedy som ju chytila ci na zaciatku tehu,alebo len na konci. Chod k obvodnemu lekarovi nech ti zoberie krv,ale tusim sa da zistit az po dvoch tt po najdeni kliesta 😉

mywiel
14. kvě 2008

Ja som tiez prekonala boreliozu bez toho ze by som to vedela, zistili mi to biorezonanciou, ale to som este nebola tehotna, neviem aky vplyv to moze mat v tehotenstve, radsej zavolaj gynekologovi a necakaj na poradnu.

monik76
14. kvě 2008

eledik, stalo se mi přesně to co tobě, byla jsem asi tak na konci 3 měsíce, našla jsem si klíště, bylo taky jen přicycený, šlo krásně sundat, takže nebylo vůbec napité, měla jsem strach, ale ani jsem to s doktorem neprobírala, pač jsem na to potom zapomněla, kdyby bylo napité, tak bych určitě běžela za doktorem, ale tak jsem to nechala být. Ale pokud se chceš ujistit, tak mudr ti určitě nějaký test udělá.

katzi
14. kvě 2008

edekik, taky jsem si našla minulý týden klíště. Šla jsem si ho pro jistotu nechat vytáhnout od praktické doktorky, bála jsem se, ať tam nezalomím při vytahování hlavičku. Vytáhla ho a říkala, že to mám teď asi týden pozorovat, jestli se kolem toho místa, kde klíště bylo neobjeví červený flek. Když ne, tak je to OK, a kdyby se objevil, mám přijít a dalo by se to nějak léčit. Prý by mi na to mohla dát i v těhotenství nějaké léky.

berynka
14. kvě 2008

Ke konci těhu jsem měla tak tři klíšťáky 😠 , bylo to na jaře a jak jsem někam vylezla, tak na mě hupslo. Vždycky jsem si to místo vydesinfikovala a pozorovala, jestli se mi neudělá flek. A bylo to dobrý. 😉 Jinak proti klíšťové encefalitidě jsem očkovaná.

ededik
autor
15. kvě 2008

Vďaka kočky za rady. Pre istotu to spomienem dr, popíšem situáciu a on rozhodne.
Žiadne fľaky mi po ich vybratí nezostali. Ale aj tak si tie miesta budem pozorovať.
Dúfam, že to bude ok.

chell
15. kvě 2008

nazdarek.. jelikož si ty klistaky nemela prisaty tak nechapu co resis 🙂 tezko te asi nakazi jen ze se projdou to by se pak na tebe mohla sednout mocha a mohla si chytnout zloutenku z dotyku jejich tapicek... 🙂 docela me tvoje situace rozesmala
ale ja mela klistaka ted pred tydnem tj v naky 32 tydnu.. byly sme u vody a vecer pri prohlizeni sme ho obevili takovyho maliho hajzlika... tak mi ho pritel vytocil .. sel ven docela blbe,... udelal se mi tam pak stroupek...
ted kdyz sem byla na kontrole tak sem to konzultovala doktorka rikala ze ok ze je to jen stroupek od ty ranky a ze se to hoji at to pozoruju a kdyby se delali kolem naky fleky at to resim ale ze stejne ted semnou nic delat nemuzou ani ockovat ani nic...
tot moje zkusenoust 🙂

ededik
autor
15. kvě 2008

Vieš chell, keď sa niekto o bábätko snaží tak dlho ako ja...tak potom je viac než opatrný.
Keby som nebola tehu...tak na to kašlem.

pattie
15. kvě 2008

ededik: hlídej si to místo, jestli Ti nezarudne a uvidíš....

mywiel
15. kvě 2008

Chell tu nic nie je na smiatie, radsej byt opatrny ako potom lutovat a ziadna otazka na modrom konikovy nie je hlupa, Ededik potrebovala nejaku radu a pocut ine nazory a to sme tu aby sme si pomahali no nie? 😉

chell
15. kvě 2008

blbne mi to tu nejak tak newim jestli se odpoved odpovi nebo ne...

ededik chapu ze kdyz se clovek o mimco snazi je opatrnejsi.. ted ajk ctu ten dotaz premejslim jestli jsem ho spravne pochopila pises ze kliste nebylo nasate jen prichycene.. myslis tim teda ze zakously uz bylo ne ze jen prichycene dejme tomu nekde na na kuzi ze jako jeste lezlo, teda stalo ale nezakouslo se...

mywiel,. nidko tady nerek ze je ten dotaz hloupy to bych si nedovolila svou radu, zkusenost sem dala a jen se pripojila ze me ten dotaz pobavil s tim jak sem ho pochopila na prvni precteni...

ededik
autor
15. kvě 2008

Oba kliešte boli už zavŕtané....museli sme ich vykývať ?? /neviem robil mi to manžel/ pomocou vat.tyčinky a mydlovej peny - trvalo to asi minútu. Len neboli nasaté...
Asi po mne najskôr len lozili, lebo odvtedy čo som ich chytila a následne vybrala ubehol jeden deň.
Ale som už pokojnejšia. Jednak tam už skoro nič nemám a čítala som že kliešť musí byť prichytený min. 24 hodín, aby človeka nakazil.
Takže vďaka ešte raz za rady.
Ináč v knižke som si všimla, že sa robia testy aj na encefalitídu, tak sa spýtam dokyho kedy.

ivk
15. kvě 2008

ahoj ededik - aby sa clovek nakazil, staci 5 minut. Virus sa totiz do organizmu dostava slinami a velmi rychlo. Samozrejme, ze mnozstvo virusu sa s dlzkou doby satia zvysuje, co moze byt nebezpecne, preto ho treba co najrychlejsie vybrat. Prve priznaky kliestovej encefalitidy sa objavuju o 5 dni az 2 tyzdne, vtedy stupne teplota vysoko, potom ochorenie ustupi a o dalsie 2-3 tyzdne prichadza druha faza, ked su okrem teploty aj bolesti hlavy a pohybove problemy. Takze treba sa len sledovat. Boreliozou sa clovek infikuje az po 16 - 24 hodinach od prisatia.
Inak klieste treba vyberat priamo, takze netocit a ani sa nan nesmu davat ziadne oleje, ci masti - vtedy sa kliest zacne dusit a vyvrati obsah zaludka aj s boreliami do tela cloveka.

ededik
autor
16. kvě 2008

Díky... 🙂

achy
6. čer 2008

Holky, taky jsem měla minulý týden klíšťáka, pěkně nacucanýho, objevila jsem ho přes džíny a dost mě to místo bolelo, myslela jsem ,že je to beďar🙂
No manžel mi ho odstraňoval tak neš´tastně, že mu tam kus zůstal, tak jsem zašla druhý den k Dr., ( byla jsem 6tt)ten, my říkal ,že za ním s každým klíšTákem opravdu běhat nemusím, vyrýpal mi zbytek klíš´táka jehlou a říkal, , jen se mám kontrolovat asi tak tdo vánoc, jestli se mi neuděla větší flek, a to i kdekoliv jinde na těle, pak prý mám dojít a bude se to nějak řešit,jinak a´t na to zapomenu a užiju si těhu.....

marcaradko
7. čer 2008

tymto som nechcela nikoho vystrasit!
mozno som ho mala vo vlasoch a bol tam dlhsie ako par hodin,mozno bolo aj zacervenanie....,ale vo vlasoch toho vela nezaregistrujete,no v kazdom pripade ci je kliest nasaty,nenasaty,fakt staci ze je prichyteny-cize ho treba vytahovat,by som isla k dr. a poziadala o krvne testy na boreliu,hlavne v tehotenstve.nech ma aj dr. vysmeje a tiez trva mesiac kym sa dozviete vysledok(je to nakladne ,a neradi to posielaju dr. na rozbor).mna si dr. pohadzovali tyzden a ked ma konecne prijali na neurologii(po protekcii) s rozdvojenym videnim a neuveritelnou bolestou hlavy,tak mi po lumbalke povedali,ze ci som prisla po vlastnych,ja ze ano,tak mozete byt rada ze ste ako ste pretoze vo vasom pripade by uz zajtra mohlo byt pozde.
kliestova borelioza nieje az tak medializovana a publikovana ako by mala byt,pretoze aj to je choroba na ktoru nemaju dodnes lieky a liecia len priznaky.

nepanikarte hned po najdeni kliesta,ale ani nad tym nemavnite rukou! 😉
a vsetkym tehulkam prajem zdrave miminka 😵

ilci
25. čer 2008

tak já měla taky klíště, šla jsem za svou obvodní dr. - byla jsem unavená, bolest hlavy, ale řekla mě, že z krve se to pozná za 2-3týdny, antibiotika mi teď dát nemůže, mám se pozorovat, kdyby se na těle kdekoli objevil flek
ta bolest hlavy a únava nakonec asi byla z nachlazení, pak mě začalo bolet v krku atd.
tak snad je vše OK

animama
16. čer 2009

ahojte,
Ja som v 6TT a kliesta som si nasla v tento pondelok rano. Bolo to po vikende, co sme stravili pri vode stanovanim, tak netusim ako dlho som ho mala. Vybrala som si ho sama hned rano, ale este dnes to miesto je podrazdene ako ked ma pichne komar... dnes moja obvodna lekarka nerobi, ale zajtra rano k nej uz aj prasim aby sa na to pozrela, aj ked mozno nebude moct urobit nic, tak budem mat pocit ze som spravila vsetko. Len dufam, ze aj keby som bola nedajboze infikovana, tomu 6 mm drobcekovi to neublizi ☹

kwetinnka
16. čer 2009

musis si to miesto sledovat...ak by sa zmenilo...vtedy by bol dovod na paniku...vela zavisi od toho ako dlho tam bol..ci bol uz mrtvy ked si ho davala prec a kolko stihol cucnut:o)Ale urcite to bude v poriadku 🙂

maja402
18. čer 2009

Ahojte... ja som si vcera nasla kliesta pod kolenom.. nebol este napity a v pohode siel von.. dnes som bola v poradni a spomenula som to Dr., ten ma poslal na kozne. Na koznom som hned dostala antibotika z dovodu, ze v poslednom obdobi bol velmi vysoky vyskyt boreiozy. A ze vplyv antibiotik ma uplne minimalny a neporovnatelny vplyv na babo ako keby sme sa obaja nakazili.. To by bol ovela vacsi problem. Kozna mi povedala, ze keby som nebola tehu tak mi lieky nedava ale kedze som tehu nebude nic riskovat. O tyzden idem na kontrolu miesta ustipnutia a o mesiac na krvne testy. Takze takto som pochodila ja..

animama
22. čer 2009

Tak teraz som zostala poriadne vyplasena.... Ja som u lekarky nebola, lebo aj tak vraj mi to z krvy este nemozu zistit a antibiotika mi nedaju, koli tomu, ze som tehotna... ale teraz sa asi hned k lekarke vyberiem, hoci to nemam zapalene, nieje mi to jedno... ☹

sakura77
22. čer 2009

mne prave zistili boreliozu,tiez som tehu,som dost prekvapena,pretoze o ziadnom klietovi na sebe neviem-a vraj podla hodnot vysledkov to muselo byt nedavno,zajtra idem do infekcnej ambulancie a tam mi povie co dalej,ci mi to budu liecit teraz alebo az ked porodim,zajtra napisem ako som dopadla 😉

sakura77
23. čer 2009

tak mam za sebou navstevu,vraj hodnota nie je az taka zeby som v tomto stave musela brat lieky,tak mam prist po porode,znovu mi uroia odbery a potom sa uvidi

maja402
23. čer 2009

vyzera to tak, ze kolko lekarov tolko nazorov.. mne sa miesto ustipnutia nastastie nezapalilo ale vo stvrtok idem na kontrolu.. krv mi budu brat ale az okolo 13.6..

animama
26. čer 2009

Ahoj sakura... teda drzim palce... ale ocividne to riesia len s Tebou... v ktorom si mesiaci? Takze asi to na drobca nejaky priamy vplyv nema.. Ja zacinam 9 tyzden. Volala som s obvodnou lekarkou... ta povedala, ze na krv mam prist az siesteho a ak nemam ziadne priznaky a nic nemam zapalene, tak nema zmysel aby do mna pchali antibiotika... poradnu mam potom 15teho kedy mi budu brat tiez vsetky vzorky, tak to poriadne preskumaju... no uvidime...

zh53
5. čer 2011

V Nitre v jednom laboratoriu vysetruju kliesta na boreliu, ked ho prinesiete

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru