18tt, jaké mě čeká vyšetření? Řeknou mi pohlaví?

mimikoko
7. led 2015

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat
v poradně dělala paní doktorka vyšetření jak prckovi bije srdíčko a teď mám jít do poradny znovu a čeká mě ultrazvuk a vyšetření nevíte o jaké vyšetření se jedná a jestli mě můžou říct už pohlaví 🙂 dekuji

leniczka23
7. led 2015

@mimikoko Asi to bude velký UTZ..jakože druhý screening a ano měla by ti pohlaví říct pokud bude mimi alespoň trošku spolupracovat..🙂 ať je vše o.k.přeju..

loilla
7. led 2015

@mimikoko Já měla tedy vyšetření v 16. týdnu a zítra mám ve 20., takže nějak netuším, jak to máš Ty.. 🙂 Nicméně pohlaví určitě říct může, když bude mimís správně natočený.. Nám to řekla v 16. týdnu 🙂

mimikoko
autor
7. led 2015

No abych pravdu řekla připadáji mě ze ja těch návštěv moc nemám .. ale vše záleží na mé doktorce ... Jinak díky holky!!!

mimikoko
autor
7. led 2015

@loilla
@leniczka23
kolikrát vám brali krev?

loilla
7. led 2015

@mimikoko No, pokud dobře pamatuji, tak v tom 12. týdnu (při prvotrimestrálním screeningu) a pak v 16. týdnu - to byly triple testy.. Zítra jdu v tom 20. a to krev brát nebudou.. Pouze velký UTZ.. Takže od začátku těhu do toho 20. týdne - 2x. A u doktora jsem byla v 7. týdnu, 12., 16. a zítra 20. týdnu. 🙂

loilla
7. led 2015

@mimikoko Kecám - v 7., 10., 12. , 16. a teď půjdu ve 20. Ale krev se nemění 🙂 Ta byla v 12. a 16.

mimikoko
autor
7. led 2015

Asi mě to přijde malo jak jsem prvorodicka tak mám ze všeho obavy :P ja jsem byla 9 týden a poté dvakrát naposledy před vánoci a mám jít až 13.1 no pořád mě bolí podbřišku :/ tak už se těším až tam půjdu... Mě brali krev 1x

jitavrtule
7. led 2015

@mimikoko mně brali krev taky jen jednou a to 11tt na prvotrimestrální screening. vzhledem k tomu,že krve i utz vyšetření dopadlo výborně, tak na triply už mě nehnali (ptala jsem se na ně, ale bylo mi řečeno, že nemusím, že už na ně neposílají, pokud se dělá právě ten NT screening) od 16. týdne chodím místo ke své gyndr do prenatální poradny, zatím mě objednávají každé 4 týdny.
Ve 20tt byl velký ultrazvuk (kde kontrolují orgány, srdce), krev se při něm už nebere.
24tt cca vychází oCGT- test na cukrovku.
teď zpětně mi přijde celkem vtipné, že zezačátku jsem chodila k své dr. pomalu co 10 dní a nejradši bych se ultrazvukovala ob den, abych se ujistila, že tam prcek je a je v pořádku, jak jsem z toho byla nervźní. Teď mi to tak letí, že mi přijde, že chodím až moc často - přitom to vychází jednou za měsíc. Ale zas jak už se miminko hýbe, tak prostě vím, že tam je a má se zjevně OK.
bolením břicha a podbřišku se neznepokojuj, bude hůř 😀
já si do teď říkám, že pokud nekrvácím, tak je to nejspíš všechno fyziologický - rozpínání dělohy, povolování vazů, svalů, reakce na pohyby dítěte atd.

mimikoko
autor
7. led 2015

@jitavrtule

Holka tak ty jsi mi uklidnila :P hlavně ta poslední věta. :P takže díky díky 🙂
no ono. Jak člověk nic necítí žádné pohyby jen mě bolí v podbřišku tak si stále říkám jestli se něco neděje ... Ono děje ale ne s mimcem takže jsi mě uklidnila :P vřele díky :P a ať se ti daří i miminku 🙂

jitavrtule
7. led 2015

@mimikoko tak to jsem ráda 🙂 a věř mi, že jsem z toho taky byla (no a vlastně pořád jsem 😝) dost divoká - že mě furt něco píchá, bolí, tlačí v břiše. Přesně jak sama píšeš - děje se tam toho spousta..
to "bude hůř" mi na moje stesky a obavy řekla kamarádka, zasloužilá matka dvou dětí, a zatím můžu říct, že měla pravdu 😀 ale zas se člověk časem uklidní a zvykne si na to, že se v břiše děje něco neznámýho. A že se tam toho děje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru