4. tt (3 plus 6) - hodnota hCG je 245 - je to v normě?

baru88
5. bře 2014

Ahoj holky, dnes jsem si volala o výsledky a dr. mi řekl, že hodnota hcg v krvi je 245 jednotek. Mám strach jestli to není málo, co myslíte? Při ultrazvuku v ten samý den co proběhl odběr ještě dr. nic neviděl..mám jít na ultrazvuk opět v pátek, což bych měla být 4 plus 1. Mělo by už být něco vidět ?? děkuju za odpovědi

madormi
5. bře 2014

@baru88 na utz je neco videt az od 1000jednotek.delat utzve 4ttmi prijde jako blbost.hcg by se melo kazde dva dny zdvojnasobit.vaseho hodnota mi prijde superna tak ranne tehu.na utz ale nema cenu driv nez 5tt+neco.spousty lekaaru dela-utz az 8tt

baru88
autor
5. bře 2014

@madormi Děkuji za odpověď. Taky jsem se divila, že mi hned dělal utz...a ještě víc jsem si divila, když mi řekl, abych přišla znovu v pátek kdy budu teprve 4 plus 1...mám strach, že nebude nic vidět a že budu plašit...:/

madormi
5. bře 2014

@baru88 no že nebude vidět nic je dost možné, ale plašit nemá cenu, nejspíš vám v pátek vezme hcg pokud nic neuvidí na utz, a pokud hcg bude růst není vůbec důvod co plašit 😉

madormi
5. bře 2014

@baru88 já byla na utz 4tt+2 ( nechápala jsem proč mi ho tak brzo dělá) a nic neviděl a to jsem hcg měla 845 jednotek jsem pak zjistila odpoledne

baru88
autor
5. bře 2014

@madormi děkuju 😉

danny617
5. bře 2014

To hcg je naprosto v pohode. Spise vyssi. Na utz nebude nejspise nic videt. Mela by jsi mit hcg v krvi kolem 750 a to je malo, aby byli neco videt. Drzim palce, at roste, jak ma!

angelsb
6. bře 2014

úplně ok 😉 já měla dokonce 230 a to jsem se bála že je to málo ,jak píše
@danny617 na utz nepujde nic vidět až kolem toho 1000 😉 neboj hladina hcg rychle stoupá 😉 příští tyden budeš mít přes 1000 se vsadím jde to rychle .Přeji hodně štěstí

baru88
autor
6. bře 2014

@danny617
@angelsb holky dekuju za odpovědi 🙂 doufám, že bude vše jak má!!! jen mi nejde na rozum, proč si mě objednává tak brzy...

angelsb
6. bře 2014

@baru88 neboj pro kontrolu 😉 držím pěstí vše bude jak má

luckag2
6. bře 2014

@baru88 Ahojky,já jsem ted taky na začátku těhu,možná tak nějak jak ty,v útery jsem byla na gyndě a měla hcg 222,4 jednotek. A jsem objednaná za týden taky nevím jestli něco uvidí, Jsem už na nemocenské a mám klidový režim,mám v září po revizi dělohy (zamlké těhu) Takže ted mám ještě větší strach aby bylo vše jak má. Musíme doufat,že to bude ok 😉

baru88
autor
6. bře 2014

@luckag2 ahoj, taky mám za sebou zamlkle tehu, ale už v červnu 2012, zrovna jsem statnicovala na bakaláři a těšila se na miminko, bohužel to dopadlo špatně, byla jsem z toho nešťastná a abych na to tolik nemyslela, tak jsem se zapsala ještě na magisterský studium..tenkrát jsem otěhotněla v březnu letos v únoru, takže mě opět čekají státnice a já mám děsný strach, že se to opět nepovede a já znovu potratim... Ještě mi byla zjištěna snížená funkce štítné.ž., takže se bojím o to víc!! Držím nám oběma palce, aby to už vyšlo a miminka byla v pořádku ;)

nesticka
6. bře 2014

tka yjsem mela kolem 4tt takhle malo, doktorka strasila mimodeloznim tehu...za tyden na kontrole jsem mela na utz uz gestacni vacek, 5+3 a za tyden byla fazolka se srdickem 😝 ted se fazolce prořezávají zuby.. 😖 😀

davidjitka
6. bře 2014

Já měla na začátku 5tt přes 500 a hned druhý den přes 700...ono to jde hodně rychle, takže tvoje hodnota je myslím OK.

luckag2
6. bře 2014

@baru88 Musíme v to doufat nic jiného nám ani nezbývá 🙂 Snad už budeme mít štěstíčko 🙂

baru88
autor
6. bře 2014

@luckag2 dej potom vědět jak jsi dopadla ;)

luckag2
6. bře 2014

@baru88 Dobře,jdu v útery na kontrolu ale mám strach aby bylo v děloze. Na gyndě říkala,že první vždycky musí vyloučit mimoděložní. Ještě mám v plánu si do te doby udělat jeden test jestli čárka sílí,naposled jsem měla druhou čárku ale né tak silnou jako kontrolní. Ty máš kdy tu kontrolu?

baru88
autor
6. bře 2014

@luckag2 taky mi dr. říkal, že úkol číslo jedna je vyloučit mimodelozni, taky z něj mám strach. Nic mě sice neboli, ale prý mimodelozni v ranne fázi neboli, tak nevím. Na kontrolu jdu právě už zítra, ale mam strach, že je ještě brzy a nic neuvidí :/

luckag2
6. bře 2014

@baru88 aha tak dej taky vědět jak to dopadlo 🙂 No,je bohužel možné že nic neuvidí ani u mě v to útery...ale aspon by ti nabrala krev a pokud hcg stoupá by to mělo být ok 🙂 Jsou to ale nervy,i když člověk se snaží být v pohodě a říkat si že to bude dobré, a ještě víc po té špatné zkušenosti 😒

baru88
autor
6. bře 2014

@luckag2 přesně tak, dam vědět jak to dopadlo 🙂

petras3
6. bře 2014

Ahoj, neboj se. Já měla 12 dní po ET 180 HCG a za dva dny už 490. Opravdu to rychle roste.

baru88
autor
6. bře 2014

@petras3 děkuji za uklidnění 🙂 koukám, že čekáš miminko v listopadu, pokud bude u mě všechno v pořádku, tak budeme čekat taky v listopadu ;)

alyssa.anna
6. bře 2014

Já bych řekla že je to naoristi normální hodnota co vím od holek, mě z krve test nedělali. Volala jsem na gyndu někdy 4+6tt kdy mám přijít a dr. se zasmála, že dřív jak v 8tt to nemá cenu, že není nic vidět a že se pak podíváme až na srdíčko. Takže já byla poprvé až 7+2tt

tesero
8. dub 2014

Ahoj holky, jsem tu nová a miminko čekám (doufám) poprvé. Mohla bych vás poprosit o rady? Projíždím všechny možné diskuze a nějak se v tom ztrácím. Jsem cca ve 3. týdnu po oplození, 39 dnů po poslední menstruaci.Tj. jsem v 6. týdnu a psáno 5+3? A další věc, z čeho jsem teda solidně nervózní, včera jsem byla na krvi a hCG jsem měla 161 U/l. Vím, že hodnota hCG může být u každé jiná, ale co jsem většinou viděla, hodně maminek mělo v této době už kolem 1000 hCG. A ještě poslední věc, někdy se hodnoty píší U/l a někdy mlU/ml - ale to by mělo být stejné, že... Moc děkuji za odpovědi a nezlobte se, že jsem to na vás tak všechno vybalila...jen se všude píše něco jiného a já už nevím... ☹

anetadr
8. dub 2014

@tesero snažím se ti už poněkolikáté odpovědět, ale je to jak zakleté - nejprve spadl modrý koník, pak jsem asi něco zmáčkla na klávesnici a vymazalo se mi to a nakonec se mi celý tablet vypnul, protože byl vybitý.... tak počtvrté a snad naposledy🙂: jsme na tom úplně stejně - taky mám termín (doufám🙂) 6. prosince - poslední MS od 1.3. - dnes jsme tedy 5plus3 a to je probíhající 6. týden těhotenství. S těmi jednotkami upřímně nevím jak to je. Snažila jsem se někde ty převody najít, ale nenašla jsem. Většinou se to uvádí v těch mlU/ml - tak nevím, proč to tobě uvádějí jako U/l. Každopádně - řekla ti k tomu něco tvá dr.? Pokud by si myslela, že to není v pořádku, tak by ti to asi řekla ne? Moc držím palce, aby vše v pořádku bylo!!!!

tesero
8. dub 2014

@anetadr moc moc děkuji za odpověď , já jse se v tom už pěkně ztrácela a moc blahopřeji!! To jsme na tom úplně stejně 🙂 . K doktorovi jdu právě až dnes, na krev jsem šla včera sama, protože jsem to už nemohla vydržet. Testy mi vyšly všechny pozitivní, ale druhá čárka byla vždy o kousek světlejší (ale ne duch), chtěla jsem mít jistotu z krve. Hodnotu U/l mi napsali v laboratoři. Na všechno se dnes zeptám, jen jsem nervózní z nižší hodnoty, ale uklidnila jsi mě...ještě jednou moc děkuji. A ty jsi už byla na u doktorky? Bylo něco vidět? Ať vím, co čekat 🙂 Ještě jednou gratuluji k mimískovi a děkuji za info 🙂

anetadr
8. dub 2014

@tesero já jsem byla teď ve čtvrtek a byla vidět jen tečka v děloze - jdu zase ve čtvrtek - tak uvidíme - dr. mě předtím dost vystrašila, že je to opravdu jen tečka - ale já si myslím, že víc ani vidět být nemohlo. Krev mi nebrala - tak to nedokážu říct. Ale testy už mám krásně pozitivní - čárky stejné. Nemohla jsi mít ovulaci později?

tesero
8. dub 2014

Já se v tom tedy moc nevyznám, ale co jsem kde četla, tak v našem "stáří" miminka je to naprosto normální. Někdo měl dokonce jen váčky bez tečky. Já se připravuju právě i na to, že by tam ještě nic nebylo...jdu až na pět, snad to vydržím :D S ovulací nevím, je to klidně možné. My jsme to prostě zatím zkoušeli jen tak namátkou bez měření ovulace. Tečka je super 🙂

anetadr
8. dub 2014

@tesero já myslela tečku jako jen tečku - zatím tam nebyl žádný gestační váček - prostě prázdná děloha, ve které byla tečka - což je SNAD základ gestačního váčku. O miminku jsem si mohla nechat jen zdát:( tak snad už něco bude vidět tento týden - jsem zvědavá, co uvidí u tebe - alespoň budu vědět, na co se těšit na čtvrtek🙂

tesero
8. dub 2014

Určitě ti hned dám vědět, ale musíš to brát s rezervou, možná jsem měla ovulaci přece jen později, budu ráda i jen za tečku 🙂 Jde to tady nějak soukromě? Poslat zprávu jen Tobě? Ať tady nenabourávám celou diskuzi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru