4. tt (3 plus 6) - hodnota hCG je 245 - je to v normě?

baru88
5. bře 2014

Ahoj holky, dnes jsem si volala o výsledky a dr. mi řekl, že hodnota hcg v krvi je 245 jednotek. Mám strach jestli to není málo, co myslíte? Při ultrazvuku v ten samý den co proběhl odběr ještě dr. nic neviděl..mám jít na ultrazvuk opět v pátek, což bych měla být 4 plus 1. Mělo by už být něco vidět ?? děkuju za odpovědi

kvakuska
8. dub 2014

@baru88 možná si tě na pátek doktor pozval, aby ti udělal znovu odběr krve a zjistil, zda hodnota správně stoupá, to je totiž v tuhle chvííli nejdůležitější ... pokud bude dělat i UZ, měl by ti aspoň říct, zda vidí zvýšenou sliznici ... normálně se ve čtvrtém týdnu ani na KO k doktorovi nezve, jen se bere krev a odběr se zopakuje třeba za týden ... vezmi si, že HCG v těle začíná od nuly, takže si musí projít přes všechny ty nízké hodnoty, aby se dostalo k těm vysokým ... pokud jsi měla ovulaci 14tý den (2+0), tak počítej tak 7 dní než embryo doroste do správné fáze a začne se uhnizďovat v děloze (čili 3+0) ... a teprve v momentě kdy se uhnizďuje začne tělo vylučovat HCG ... takže tvoje hodnota HCG je super! ... srovnávat s ostatníma ženama kolik měly ony se moc nedá, protože:
1/ všechny ženy nemají ovulaci stejný den cyklu, některá ovuluje už osmý den, některá klidně 20tý ... 14tý den cyklu se bere pro ovulaci jako průměr
2/ každé embryo se vyvíjí jinak rychle, některé může být ve fázi k uhnízdění už pátý den, jiné třeba až sedmý den
3/ i uhnizďování u každého embrya trvá jinak dlouho.
Důležité teď je, aby ti HCG správně stoupalo.
Mimoděložního se neboj, pokud by do dalších dvou týdnu doktor neviděl mimi v děloze, tak by se po něm určitě začalo pátrat jinde. Mimi je ale v tuto chvíli tak mrňavé, že bys stejně žádné bolesti z mimoděložního ještě nějakou dobu necítila a ani by tě mimoděložní ještě pár týdnů nemělo nijak ohrozit..
Hlavně mysli pozitivně, dle krve jsi těhotná, tak si to užívej! Držím palce! 😎

baru88
autor
8. dub 2014

@kvakuska Ahoj děkuju za vyčerpávající odpověď, zítra začínám 11 tt, takže to zatím vypadá docela slibně 😉

kvakuska
8. dub 2014

@baru88 jejda tak to se omlouvám, já přehlídla datum tvého prvního příspěvku 😀 ... viděla jsem jen poslední příspěvky a ty byly dnešní, tak jsem odpověděla 🙂 .... no hlavně že se máte fajn 😎

baru88
autor
8. dub 2014

@kvakuska v pohodě ;) to se stane ;) ale napsala jsi to vážně moc hezky, budu si to pamatovat třeba pro příště :D

majaa9
8. dub 2017

Ahoj, muže se zeptat jestli má někdo zkušenosti s z kontrol hcg hormonu měla jsem v pondělí hodnotu něco kolem 200 a v pátek pak 270 u/l. Není to málo? Doktor se moc nevyjádřil ale nemám z toho dobrý pocit na ultrazvuk u nebylo nic vidět jen tečka. Mám po zamlklem tehu a proto sem tak ve stresu. Mám přijít zase až ve čtvrtek. Můžete mi ti ti vaše zkušenosti? Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru