5. týden těhotenství a nic nejde vidět, máte zkušenost?

pajab
15. dub 2013

Ahojky - máte některá zkušenost že jdśte byla na potvrzení těhoenství a miminko nešlo stále vidět ☹ podle doktora jsem v 5 týdnu a je tam jen miniaturní tečka ale neví jistě zda to je opravdu ono ... mám přijd na 4 dny. Tak nevím ☹ Prosím napište svoje zkušenosti , děkuju ...

kveta81
25. pro 2014

Dobry den,taky mam podobný problém.byla jsem u doktora na ultrazvuku a na 1.mi rekl,že jsem ve 4týdnu a za 14dni a zjistění vytality.pak jsem sla zanim za 14dni a byl tam jen gestacni vaček ale bez plodu.řekl bud je to mladší těhotenstvi a neni to zatim videt a nebo to bude pryč a hned bych sla na čisteni na sal.na kontrolu jdu za nim ted 29.12.2014.prosim poradte dekuji.

sandi777
26. pro 2014

@kveta81 dr te zbytečně desi já mám první foto z 6 týdne a tam není vidět skoro nic, a já s dr víme přesně kdy byla ovu a vychází to protože čekám po clostilbegytu. Tvůj dr to přesné neví a jestli to byl aspoň ten 5 týden tak ještě nic vidět nemusel, bylo brzo a zalezi jak kvalitní ma utz. Každopádně držím pěsti a uvidí se jediné toho 29.

takarazestinusakur
26. pro 2014

https://www.modrykonik.cz/blog/takarazestinusak... fotka z 5tt mimčo na ní vidět není pouze bublina 😉 Tak neplaš 🙂 na další kontrolu jsem šla v 7tt a pak v 9+4 a v 7tt už tam bylo mimčo krásně vidět 🙂

papaja82
26. pro 2014

U mě to bylo stejné, doma pozitivní test, pak jsem byla za 3 dny objednaná k Dr. na cytologii a potvrzení těhotenství byl bonus 🙂 Dle ultrazvuku jsem v 5.týdnu a byl tam vidět jenom váček se světlím kroužkem kolem. Takže další ultrazvuk začátkem ledna. Je to hustý, furt tomu nemůžu uvěřit 🙂

mimi1004
26. pro 2014

@kveta81 Dej tomu čas. Na revizi můžeš kdykoli. Takový doktor by měl navštívit psychologický kurz. Jen tě stresuje...

spagatice
26. pro 2014

@kveta81 Před rokem jsem byla na ultrazvuku 3.12. (preventivní prohlídka). Doktorka zjistila prázdnou bublinu odpovídající tak 4. týdnu. Jenže já jsem věděla, že podle posledního sexu (měla jsem potom nějaké zdravotní problémy), by musela být minimálně o dva týdny starší a něco v ní. Ani jedna jsme nevěřily tomu, že z toho něco bude. Na kontrolu jsem šla za 14 dní. Pořád jsem čekala kdy začnu krvácet. No nezačala jsem 😀, na kontrole bylo miminko i se srdíčkem a dnes už je mu skoro pět měsíců 🙂 . Neboj, bude to v pořádku 🙂

kveta81
27. pro 2014

@mimi1004
@mimi1004 ahoj holky diky moc za informace a za uklidneni.mam doma 3 holky.nejstarsi 10,prostredni 8 a nejmladsi 2,7mesicu.jeste pri 2 ultrazvuku jsem mela gestacni vacek velky 23krat 9mm.bez plodu.kdyz jsem cekala tu 3 tak jsem byla u mudr.na ultrazvuku v 6+1a uz tam byl plod videt.pred tou 3 dcerou jsem mela 1 samov.potrat a po ni taky.pak jsem brala leky na upravu mensr.cyklu a po prav.menst.cyklu asi po 3 mesicich po vynechani menstruace jsem zjistila,ze jsem tehotna i kdyz to bylo neplanovane ale snad to bude kluk.znate nejake stranky jakse da zjistit pohlavi mimca?zkousela jsem prstynek na niti a vychazi kluk.vubec nezvracim i kdyz mi je a casto chodim curat.kdy jsem otehotnela nevim.napiste mi prosim a drzte mi pesti na pondeli v 8 hod u doktora v nemocnici na ultrazvuku.mela bych zitra koncit bud 6 tyden nebo 7tyden.napiste dekuji kveta

marecek4
27. pro 2014

jo já byla těhu dva měsíce a dr nic neviděl-mimi zakrývala cysta-až na druhém ulrazvuku se ukázalo-jen odhad kolikátý týden se pak lišil s propouštěcí zprávou z nemocnice skoro o 3 týdny 🙂

kveta81
29. pro 2014

@marecek4 ahoj holky,dnes jsem byla na ultrazvuku a je tam velke plodove vejce bez plodu v rozmezi 25krat 20mm a že pty jsem v 7.tydnu tehot. A už by tam mel byt videt asi 1cm prcek a tlukouci srdce jenže tam neni nic.takže to asi ve 4tydnu se přestalo vyvijet a odumřelo to samo.aspon takhle mi to bylo vysvetleno jak od doktora primaře tak i od dalsi doktorky.ted mi to vejce roste jak blbe a hrozi mi,že to disahne velikosti delohy a sroste to s delohou a pak by mi musel vzit vsechno. Takže nastupuji do nemocnice za tydenv pondeli 5.1.2015 na ultrazvuk a hned na oper.sal načištěni.hrozi mi i otrava.jsem stoho na dne a brecim ale mam doma 3deti holky a ty me drží nad vodou.napiste jestli mate takove skusenosti.dekuji kveta

eliz12
20. led 2015

ahoj, já bych se chtěla zeptat, jak se vlastně těhotenství počítá? Já jsem to měla trošku složitější, brala jsem clostilbegit a pak 16.12. mi doktor píchl pregnyl. Pohlavní styk jsme měli 16,17,18. Pozitivní těhotenský test jsem měla poprvé 4.1., včera jsem byla u doktora a ten tam viděl gestační váček, ale ještě neviděl plod. Podle ultrazvuku to vypadá na 5tt, ale přece se připočítávají ty dva týdny od prvního dne poslední menstruace. Nebo to se k tomu připočítává až později? No jsem z toho jelen, v kolikátém týdnu teda jsem. Od minulého týdne je mi docela špatně, sice nezvracím, ale pořád se mi navaluje. Tak nevím, jestli si už můžu zažádat o neschopenku nebo jestli je moc brzo, do práce stejně sem tam nejdu a akorát se tím trápím...

evcann
20. led 2015

@eliz12 ty dva tydny se k tomu pripocitavaji hned, jsi jeste hodne na začatku takze se to podle utz zase az tak poznat neda, ovulace mohla byt dyl, zahnizdeni mohlo by dele atd. Počkej do další kontroly to už bude vedet mnohem vic 🙂

jitahh
20. led 2015

@eliz12 Ahoj, myslím, že se to započítává rovnou (od poslední menses) a podle toho, co píšeš jsi v 5 týdnu. Ještě se to potom může změnit (záleží na tom, kdy byla menses, kdy ovulace). Měla jsem to podobně, navalovalo se mi a bylo mi jak po kocovině. Zvracení přišlo později a stálo za to🙂 V 5 tt doktor neviděl vůbec nic, až v 7 tt už tam bylo miminko i se srdíčkem. Neschopenku Ti dá až potvrdí těhotenství, i když záleží na doktorovi...

saminomimino
20. led 2015

je moooře času normální těhu je vidět až konec 6tt nejlépe 7tt,u posledního těhu bylo dokonce miminko vidět až v 8tt

tarra27
20. led 2015

@eliz12 neboj, nemusí být videt ještě srdíčko, hlavně že je vidět gestační váček...a za dva tři týdny na vás vykoukne, neboj se 🙂 5tt je brzy....mě i doktor vždy objednával na 6+...jako první návštěvu, poprve jsem chtela hned co nejdřív - no klasika a když mi sestřička řekla až za dva týdny, aby byllo mimi trochu videt....tak jsem byla zklamaná....už jsem se videla jak 4+...vidím ruce a nohy a hlavičku 😀 😀 😀 😀 neboj, to přijde

eliz12
20. led 2015

Moc vám děkuji za odpovědi, je to povzbudivé. No jsem těhotná poprvé, tak bych chtěla všechno hned. Teď už taky vím, že je zbytečné chodit tak brzo k doktorovi. Teď jdu až 2.2., tak doufám, že půjde vše krásně vidět a já budu konečně spokojená. A taky vám bylo někomu špatně hned takhle ze začátku?

pavlinnka
25. lis 2015

Ahojky holky, včera jsem byla u dr, protože mám měsíc opožděné měsíčky. Na ultrazvuku byla vidět vysoká hladina sliznice a váček 4mm. Dr si myslí že o těhu se nejedná, ale pro jistotu mi vzala krev. těhotenský test jsem si dělala před třemi týdny, byl negativní. S manželem si miminko přejeme, snažíme se rok a půl a pořád nic. Máte s tím některá nějakou zkušenot. Výsledky z krve budou až pátek. Děkuji.

maroussia
25. lis 2015

Já jsem šla podruhé v 5tt, měla jsem pozitivní test i příznaky. Doktor mi řekl, že tam NĚCO je a uvidí se, co z toho bude... za dva týdny už bylo vidět srdíčko. Takže ten pátý týden nic neznamená.

janastro
25. lis 2015

@pavlinnka ahoj,ja byla taky dneska na ultrazvuku a neni tam nic videt jen ta hladina sliznice. A to mi rek ze he to zacatek. Ale kdyz mi vysel teh.test tak si me zaradil do tehulek. 🙂 ale pristi tyden musim znovu na ultrazvuk. A uz by to tam melo byt videt. A domluvime se co dal. Tak zatim bud v klidu a moc nestresuj.

pavlinnka
26. lis 2015

@janastro Já už ten váček vidět měla 4mm, ale myslí si že to těhu není, protože v něm nic nebylo. No tak uvidíme zítra mám volat na výsledky z krve. Ono se řekne nestresuj se, ale to čekání je hrozné. Ale jinak děkuji.

janastro
27. lis 2015

Ja mam taky strach,ale zkousim porad myslet pozitivne. Vim je to tezky, ale nic jineho delat nemuzeme. Tak drzim palecky.

pavlinnka
27. lis 2015

@janastro Tak už mám výsledky krve a bylo mi potvrzené těhotenství. Na další ultrazvuk jdu až 8 prosince to by už něco být něco vidět.

janastro
28. lis 2015

@pavlinnka tak to je super zprava. 🙂 To uz bude snad i srdicko. Mne si pozval dr. Hned po tydnu. Takze jdu uz 3.12. Aby vyvratil treba mimodelozni tehotenstvi.

lucalu1988
2. únor 2017

Ahojky 🙂 jsem tu nova a chtela bych se zeptat. Dnes jsem byla u lekare a zjistil,te jsem v 5 tt ale jde vidět jen ten vacek..dr rikal,ze to nemusi ještě nic znamenat a,ze mam dojit ta 14 dni. Myvam ranni nevolnosti a pobolivani podbriska. Mam hrozny strach. Miminko si moc prejeme a nas synek su strašně moc přeje brasku..je mi do pláče a to cekani je strasne..dekuji za rady ci odpovědi. A zdravím vsechny nastavajici maminky,at je vse v poradku.

portinari
2. únor 2017

@lucalu1988 To je úplně v pořádku, že je v 5. týdnu vidět jen váček, přesně tak to má být. Za 14 dní už by mohlo být i srdíčko.

lucalu1988
2. únor 2017

@portinari moc dekuji,zvedla jste mi trosku naladu. I dr rekl,ze tomu musime dat cas. Podle menstruace vychází termín na 24.9. A podle ultrazvuku na 30.9. Mela jsem takovou radost kdyz vysli testy pozitivně a ted tohle. Ale stále doufam,ze to bude v poradku.. takže jeste jednou moc dekuji 🙂

portinari
2. únor 2017

@lucalu1988 Není naprosto žádný důvod k obavám 🙂

miminkysek
28. dub 2020

Ahoj holky chci se zeptat, dělala jsem si test 17.4 vyšli mi oba pozitivní krásně dvě silné čárky poslední menstruace byla 8.3, hned v pondělí jsem volala k doktorovi a tím že jsem nejspíš těhotná ten za dva dny mě objednal udělal mi ultrazvuk a řekl mi že podle menstruace to nevychází na ultrazvuku byla jen bublina těhotenství mi potvrdil ale řekl že mám přijít za 3 týdny (13.5) řekl že buď jsem ještě min týdnů a nebo se špatně vyvyji je to moje třetí těhotenství první dvě byli úplně v pohodě tak jsem ve stresu nevím co si o tom myslet

elinkav
28. dub 2020

Mohla jsi mít později ovulaci. Já ji mám třeba o 9 dní déle než je běžné, tak jsem se takovými řečmi doktora vůbec nezabývala... až půjdeš příště, uvidíš rovnou i srdíčko 🙂
Zkus si občas udělat kontrolní t.test a když nebude slábnout, je vše v pořádku 🙂

miminkysek
28. dub 2020

Elinkav : snad máš pravdu mám s toho fakt strach přemýšlím že zítra zavolám k dr. Že to nevydržím do 13.5

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru