5+0tt a 6+0tt, ale doktor to nemůže změřit

giovik
12. kvě 2016

Ahoj holky, nevím, jestli už se někdo nezeptal, ale nenašla jsem. Minulý týden jsem byla na prvním ult po pozitivním těhotenském testu (5+0) a doktor mi řekl, že je to malé a nemůže to změřit. Přesně za týden jsem šla na kontrolu (6+0) a řekl mi, že je tam slabá srdeční odezva, ale že to pořád nemůže změřit, protože je to pořád menší než by mělo být :( řekl, že jsem těhotná a pozval mě za 14 dní do poradny. Vím, že se to nedá škatulkovat a násilně tlačit do tabulek, ale já se cítím tak nějak nejistě :( nemáte některá zkušenost?

prostejina
12. kvě 2016

Tím bych si hlavu vůbec nelámala. 6 tt je fakt brzo něco měřit, některé těhule mají srdeční akci pořádnou až třeba v 9tt, já ji měla až když jsem byla 7+4 myslím... a do tý doby to je fakt takovej flek, my tomu říkali na začátku černá díra :D a pak začne růst a bude všechno dobrý 🙂 Jestli nekrvácíš, nemáš křeče, tak buď v klidu 🙂 Dej miminku čas 🙂 Kromě toho, jestli neznáš přesný den otěhotnění, tak je těhotenství třeba mladší, než si myslíš. Vydrž! 🙂

andreaandrejka
12. kvě 2016

Vůbec to neřeš, všechno bude v pořádku 🙂 Záleží na kvalitě ultrazvuku za prvé, za druhé, ty jsi těhotná teprve hodně málo a v tomhle období je normální,že nebývá nic vidět. Já měla srdeční akci až kolem 8tt.
Navíc, můžeš být těhotná méně, než ti vychází podle MS. Jako já, já mám miminko o týden mladší.
Uvidíš,že na další kontrole už budeš spokojená 🙂

giovik
autor
12. kvě 2016

Když jsem si procházela různé stránky, tak už tam holky v 5 a 6tt psaly kolik to má mm a že něco je nebo není vidět, můj doktor je dost skoupí na odpovědi a všechno z něj musím tahat 😒 mám bolesti, křeče, nateklá prsa, ale bez krvácení.... no na to mi řekl, že je se roztahuje děloha, ale že on nikdy těhotný nebyl, tak jsem mu řekl, že já taky ne a proto se ptám jeho (ne jako muže, ale lékaře s 30ti letou praxí 🙂 ) Nechci mít vystresované dítě, protože mamince se nedostává vysvětlení od lékaře 🙂

giovik
autor
12. kvě 2016

Ale jinak díky moc holky 😉

prostejina
12. kvě 2016

@giovik vyprdni se na holky, co už pomalu věděly pohlaví hned po početí 😀 opravdu můžeš mít mladší těhotenství, tím pádem nic není ještě vidět.. nateklý prsa tě budou doprovázet dlouho, mě přestaly trochu bolet až teď, bolesti jsem měla taky pořád v podbřišku. Jestli nekrvácíš, tak je to OK 🙂

kika_21
12. kvě 2016

@giovik Klid. I kdyby se nevyznal v UZ, těžko by to přiznal. Muže vždy hodnotit podle činů, ne podle slov. Pozval Tě do poradny pro těhotné? Věděl jistě, proč to udělal. Je mimi menší, než aby ještě něco viděl, to asi chtěl říct. Zřejmě nerad mluví. 😉

giovik
autor
12. kvě 2016

@prostejina No jo, ale když chceš něco vědět, tak je dobrý kromě článků číst i osobní zkušenosti a ty příspěvky často matou a pak nahlodávají 🙂
@kika_21 Jojo do poradny mě pozval, řekl, že mi vystaví i těhotenskou průkazku, takže si říkám, že to probíhá asi tak nějak jak by mělo, akorát jsme menší, ale i tak mi na rameni sedí ta malá pochybnost, ale to asi jako každé 🙂

micaella23
12. kvě 2016

Do 5tt neni clovek ani fyzicky tehotny, je tam bublinka, ja mam supr doktorku v praze co je spica, dela v gennetu a sama rika ze driv nez v 8tt chodit je hloupost... 🙂 zensky se jen nervujou protoze cekaj na tlukot srdce ale ten nemuze byt logicky hned 🙂 nohy nahoru, kaficko a pockej si🙂

andreaandrejka
12. kvě 2016

@giovik Nejhorší lékař jsou diskuze a fora 🙂 Fakt bud v pohodě. Nesrovnávej svoje těhotenství s ostatními co kde píšou, protože každé je individuální 🙂

giovik
autor
12. kvě 2016

@andreaandrejka Neříkám, že se řídím podle toho co kdo napíše do příspěvku, ale člověk se snaží informovat 🙂

andreaandrejka
12. kvě 2016

@giovik Já to chápu. Jenže pak nad tím člověk přemýšlí, já to znám 😉 To je lepší to nečíst. A dej pak vědět 🙂

bubinko1506
12. kvě 2016

bud uplne kludna, dr. nemusel mat taky citlivy ultrazvuk alebo si mala neskor ovulaciu, tak preto este nebolo nic vidno.
z vlastnej skusenosti - 5tt+6 som bola na pohotovosti, lebo som spinila. doktorka ma iba vystrasila, lebo videla len prazdny gestacny vacok a odporucila mi ist na druhy den na kontrolu do CAR, kde som bola na IVF. a tam uz doktor videl dva plody aj so srdecnou akciou.
bud uplne kludna, na dalsej kontrole uz urcite bude aj srdiecko 🙂

prostejina
12. kvě 2016

@giovik to sice jo, ale ty pak většinou vystresují 😉

kika_21
12. kvě 2016

@giovik Myslela jsem menší, než je schopen vidět, ne menší než ostatní v tom věku. 🙂 Takže v klidu.

giovik
autor
12. kvě 2016

Ještě jednou díky moc za rady holky 🙂 Jak budu vědět něco víc, tak se ráda pochlubím 🙂

riga
12. kvě 2016

@prostejina Ale to nemůže být regulérní termín, jen přibližně určený podle ovulace. Kdyby ty ženy byly regulerně v 9tt a netlouklo by srdce, je to špatné.

Srdce začíná bít asi 21 den po ovulaci.

riga
12. kvě 2016

@micaella23 jak není fyzicky těhotný? Jasně že je, jen krevní oběh dítěte do té doby ještě není spojený s matčiným. Jinak těhotenské hormony makají na všech frontách, změny organismů (matky i dítěte) tryskem probíhají.

Je tam bublinka (gestační váček), ale v něm zárodek. Je jedno, že ho utz ještě není schopný zobrazit.

lonlin
12. kvě 2016

Taky jdu na první kontrolu v 6+0. Kdyby mi doktorka řekla, že tam je slabá srdeční odezva budu klidnější, než kdyby nic... Tlouklo srdíčko někomu takhle brzo?

konekokira
12. kvě 2016

Ahoj, hlavně ver sobě a svymu miminku! Ono někdy to bývá i o neschopnem personálu... Ja byla včera v poradne, miminko mě kope, prostě vim, že tam je aktivní a pa nemohla několik minut najít tlukot.

giovik
autor
16. kvě 2016

@lonlin Já právě v 6+0 na kontrole byla, doktor mi řekl, že slabá srdeční odezva tam je, ale nemůže změřit velikost, protože je to menší než by mělo být, proto jsem tu položila dotaz, přišlo mi to zvláštní 🙂 teď čekám na poradnu, snad už vše bude jak má být 🙂 držím pěsti 🙂

fanny1980
2. čer 2016

Ahoj.já jsem 6+6 dle ultz 6+4.moje dr.říká ze se ji zda ze se to nevyvíjí.srdeční akci viděla velikost 5mm dnes kontrolní ultz.v nemocnici a tam to jiná dr.nevidela a zmetila 5mm.ted mám týden čekat ,bože ty nervy😕

giovik
autor
3. čer 2016

@fanny1980 Byla jsem na tom stejně, to čekání je o nervy, mě nakonec dr v poradně řekl, že už je všechno, jak má být, ale min. sobotu jsem skončila v nemocnici a měla jsem kapačku proti bolesti a zvracení, no chtěla jsem čisté těhotenství bez prášků, teď jsem zase nervózní, jestli to plod nějak neovlivnilo ☹

fanny1980
4. čer 2016

Taky se snažím bez léků jen Listovku.když me bolí hlava raději do sebe hodim půllitr vody😉jinak nejni mi zatím tak zle jako u předchozích těhotenství nebo si to už nepamatuji.sem tam nevolnost a dost únava. Taky pevně věřím ze bude vše jak ma bejt.a tobě by snad nedal dr.nic co by nemohl😉dr.už mi naznačovala revizi ale nekrvacim takže k tomu me nedonutí

andyskop
26. zář 2016

@giovik já jsem na to stejně jsem 7tta 4den podle ultrazvuku 6tt a 3 den a miminko má slabé srdeční odezvy za týden mám přijít na kontrolu ale jsem z toho strašně nervózní. Říkala paní doktorka že to může být tím že je plod ještě moc malý a natočený zády

giovik
autor
29. zář 2016

@andyskop Chápu tvé obavy, i já tehdy měla hrozný strach a klepala se, aby to vyšlo. S odstupem času vím, že jsem se zbytečně stresovala, stejně jako to mrně. Dnes si přes bříško pomalu nevidím na palce u novou 🙂 Držím pěstičky, dobře to dopadne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru