5tt a bolesti břicha jako při menstruaci, máte to taky?

rilwen
22. dub 2013

Ahoj, minulý týden jsem objevila //. Ani jsem se tím nepočítala, protože jsem měla už několik dní před menstruací klasické menstruační bolesti. Jen nekončily ostrou bolestí, jako je to při MS. Mám je doteď a nezdá se, že by povolily. Je to celkem silné, stále cítím v břiše tlak a občas už nevím, jak si u počítače sednout. I mírný průjem, jako u MS, mám. Doktor mne objednal až na 8tt. Máte to taky tak? Je to OK? Nemůže to přeci jen být zpožděná MS?
Díky, Rilwen.

p_ch
22. dub 2013

@rilwen je to tím že roste děloha 🙂 neboj bude to OK

kaverin
22. dub 2013

mám uplně to samé😉 už jsem to zažila u prvního, je to normální 🙂

sabisek
22. dub 2013

Take jsme mela to sam, neboj, dobre to dopadne 🙂

rilwen
autor
23. dub 2013

@p_ch
@kaverin
@sabisek
Diky, hned jsem klidnější. Zatím nevím, co čekat 🙂. Jak dlouho to bolení tak vydrží?

rilwen
autor
23. dub 2013

Kdy máte termín?

pegynka
23. dub 2013

Ahojky,ty bolesti jsou uplne normalni,ja to mela taky tak,porad jsem litala na zachod,jestli jsem nahodou nezacala krvacet...Kolikrat jsem prolezela cely den v posteli a nedosla malem ani na zachod...ale jak uz tady nektera mamina psala,to je tim zvetsovanim delohy...Ja mela takovyhle boleni az nekdy do 3-4mesice...

jancip
23. dub 2013

@rilwen Taky jsem to měla, a ještě mě bolely hodně prsa (taky jak před MS). Vůbec jsem tedy ani nepočítala s tím, že jsem těhotná, protože jsem byla přesvědčena, že jsou to před MS bolesti. Trvalo to dýl než klasicky před MS.

monikabie
23. dub 2013

To je ůplně normální, zvětšuje se děloha, vajíčko se usazuje.

kaverin
23. dub 2013

Ted to budou porad nejaky tlaky a tahy,jak se bude deloha zvetsovat🙂 ja mam termin podle ms 26.12. U dr. uz jsi byla?

rilwen
autor
23. dub 2013

@kaverin Dr. mne objednal až na 7.5.. To čekání mi celkem vadí. Dokud to nemám potvrzené doktorem budu v radování opatrnější. Říkám si, co kdyby...
Termín jsem si spočítala na 24.12. Tomu se říká pomsta... :D

kaverin
23. dub 2013

Ja jdu 30.5. Taky se zatim neraduju,protoze u nas je to neplanovane. Mam vysoky tlak a jsem teprve rok a pul po cisari,tak kdo vi,jestli je ted tehu vubec mozny:-/

kaverin
23. dub 2013
sabisek
23. dub 2013

@rilwen ja mela cca prvni 3 mesice, porad jsem litala na zachod kontrolovat, zda je vse OK 😉

olusenka
23. dub 2013

u prvního těhotenství přesně takhle, u druhého jsem to měla hodně podobně. Pár týdnů to trvá, pak to povolí a přestane.

markytka87
23. dub 2013

Taky jsem měla šílené bolesti v podbřišku až do třísel...trvalo to do konce 7tt. Úplně jsem se svíjela v křečích, několikrát za noc jsem se kvůli tomu vzbudila a bála jsem se, co se děje. Ale MUDr. říkal, že to je normální a napsal mi hořčík. Ten ale stejně nicmoc nepomohl 🙂 Nezbývá než čekat, až to přejde 😉 Teď už bolesti nemám, zato je mi pěkně blbě 😒

rilwen
autor
24. dub 2013

@sabisek 🙂 Taky pořád kontroluju. Asi je to celkem obvyklá činnost během prvního trimestru, se zdá.

delina81
24. dub 2013

@rilwen @kaverin úplně jsi mi dotazem sedla do noty - jsem na tom s těma bolestma v břiše podobně. V pondělí jsem objevila \\, radovala se a teď když mě pobolívá břichi mě vždycky napadne - tý jo, že by fakt nakonec MS? Termín mám dle MS 25.12. No moc radosti z toho nemám, jednou mě za to potomek nebude mít rád... 😉

sabisek
25. dub 2013

@rilwen Naprosto, ja litala na zachod kontrolovat i kdyz mi to bylo potvrzene doktorem, cca jak rikas, prvni mesic ci dva od zjisteni. Porad jsem se pozorovala, neboj, je to normalni. Pak se uvilnis a zacnes si to uzivat 🙂

kiara28
26. dub 2013

Já jsem v 6tt a bolesti v podbříšku jako před MS mám též pořád.

rilwen
autor
28. dub 2013

@delina81 já mám dle MS termín 24.12. 😀

lucik1986
5. kvě 2013

Ahoj holky, stalo se vám někdy, že jste měli takovou jakoby křeč? Ale během chviličky přešla

vodvarkova
5. kvě 2013

Ahojky holky, já měla dostat okolo 28.4. menstruaci a nic. Břicho mě celkem hodně, tak menstruačně bolelo cca 5 dní v kuse. Měla jsem v té době docela velkej zápřah v práci... ☹ 2.5. jsem si nabrala v práci HcG a mám 145. Podle poslední mesntruace začínám 6 týden. Mě docela pomohlo odpočívat, poctivě od 2.5 odpočívám a je to lepší. Sestřička na gynde povídala, že je to nejen dělohou ale i tým že těhu zpomaluje činnost střev a tak to dělá bolesti... 🙂 Prej je to uplně normální... popravdě mě to taky docela vyděsilo... snad bude líp držte se 🙂))

monikakovarikova
6. kvě 2013

Já jsem teď 12tt a bolesti břicha jako při ms mám co chvíli, nejen ve dnech, kdy bych ms měla mít. Mám to tak celou dobu. Dokonce to jsou kolikrát i takové bolesti, že si nemůžu ani sednout, jak mě bolí břicho i konečník. Sestřička mě na to neřekla nic, je to normální. Ještě mě teda hodně začala bolet pánev, což prý je od toho, jak se roztahuje děloha... Tak se neboj, vše bude dobré, musíme vydržet 😉

saminomimino
6. kvě 2013

mně vždy na záčátku těhu bolelo břicho jako na MS,až cca do 8tt,je to prý zcela normální,nikdy jsem nekrvácela ani neměla jiný problém,určitě to bude dobré 😉

saminomimino
6. kvě 2013

@monikakovarikova někdy to dělá jak se roztahuje děloha,někdo to více vnímá

kiara81
20. kvě 2013

ahojda mohu se přidat??mám stejný problém...furt jsem čekala na ms ...bolelo mě přicho ale pak se mi to zdálo už nějak divné a za další jsem měla poždění...a ehhle na testu // před 3lety jsem přesně touto cestou potratila....je fakt že jsem byla na IVF mám proto ted strach ....ale věřím že bude snad vše ok

rilwen
autor
24. kvě 2013

@kiara81 Jak to s Tebou vypadá? Jsi Ty i miminko OK?

rilwen
autor
24. kvě 2013

Hlásím, že bolesti přešly na konci 9tt, a vystřídala je nauzea. 😉

kiara81
24. kvě 2013

@rilwen ahojda tak zatím je jen váček s něčím malým 🙂 ale 4. už chce vidět dr. srdíčko tak uvidíme ..bolesti břicha pomalu ustupují ale zase prsa hrůza děs bradavky šíleně citlivé .....a začíná mě být divně ani né tak jako špatně ale prostě ....já nevím... 😀 😀 😀 a jak je tobě?nauzea trvá?

rilwen
autor
25. kvě 2013

@kiara81 Ahoj, držím palce, ať je 4. i srdíčko. Nauzea stále trvá. Ze začátku mi bylo taky jen divně. Špatně se to popisuje - neměla jsem, a dosud nemám, vůbec hlad, a mám takový ztuhlý pás těsně pod žebrama, když se ho dotknu, okamžitě se mi zvedne žaludek. Mám pocit, jako bych měla trvale namožené břišní svaly. Prsa mám taky citlivá, vadí mi to hlavně v noci, kdy si nemůžu lehnout jinak, než opatrně na bok. Ale co, stojí to za to! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru