6. týden těhotenství - jak Vám bylo?

ivana_nj
2. srp 2013

Ahojte,
chci se zeptat, do minulého víkendu bylo vše OK až na únavu z Utrogestanu (který jsem přestala brát). Od začátku týdne je mi děsně. Jako by se mi chtělo zvracet ale nemůžu, nejde to. Pořád jen ležím a nejsem schopna nic dělat. Jíst jím normalně. Tento týden mám dovolenou, ale jak to zvládnu ty další týdny.
Co pomáhá na tento stav? Jak ráda bych se vyzvracela :-/

Díky za Vaše zkušenosti.

prcek91
2. srp 2013

není zde už otázka ne toto téma??

sarkad2856
2. srp 2013

@prcek91 ano je,paní už se na to ptala 😒

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Proč zakládáte stejé debaty?stejně bude stoplá

prcek91
2. srp 2013

@sarkad2856 si říkám že jsem na něco podobného už reagovala..

ivana_nj
autor
2. srp 2013

Ano 🙂 jsem tu nová, tak jsem to omylem dala jako otazku a zjistila, ze na ni nemohu reagovat :-/
Kazdopadne diky za Vase info. Doufam, ze ten stav nebude trvat dlouho. Je to fakt mazec. Cely den lezim, spim, kdyz vstanu sla bych zvracet (ale nelze) . Fakt jiny stav 🙂

prcek91
2. srp 2013

@ivana_nj tak zkus ty zázvorová lízátka 😉 mě teda nepomohla ale prý na tendle typ nevolnosti ještě fungují tak uvidíš..🙂

ivana_nj
autor
2. srp 2013

Jsou běžně dostupná v lékárně? Asi budu muset něco podniknout. Děkuji za tip!

zvirka
2. srp 2013

@ivana_nj U mě to bylo podobné. Celý den špatně, prý ranní nevolnost, u mě 24 hodin denně. I když jsem se vyzvracela, tak to nepomohlo. Navíc jsem začala omdlévat a měla jsem bolesti v podbřišku. Podle gyn ale vše o.k. Nevolnosti se mi pak zlepšovaly, ale zvracela jsem až do 7.-8. měsíce. A nemohla jsem jezdit žádnými dopravními prostředky, hned mi bylo mdlo. Tak přeju, ať Vám to netrvá tak dlouho.

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Taky mi bylo zle,mě třeba jak jsem jiiž psala v min diskuzi pomohla trochu ta kofola a kamarádka jí pila skoro až do porodu

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Ano v lekárně je seženeš

sarkad2856
2. srp 2013

@prcek91 Taky mi nepomohly ty lízátka 😒

ivana_nj
autor
2. srp 2013

@zvirka 🙂 ja musim jezdit denne autem, jelikoz pracuji v terenu jako obchodnik 🙂 to budou zajimave schuzky se zakazniky... Co me nedela dobre jsou ruzne vune, at uz v byte ci na wc nebo parfemy. A ta horka take nejsou o nic lepsi.

ivana_nj
autor
2. srp 2013

@sarkad2856 zkusim vse at me neni takhle mizerne. Zkousela jsem chlazenou colu s citronem a ledem a to bohuzel nepomohlo :-/

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj tak citron nevím,ale každému pomáhá něco jiného,kamarádce třeba ty lízátka dělaly dobře a pomáhaly,me třeba zase ne 😒

ivana_nj
autor
2. srp 2013

@sarkad2856 uvidime, vyzkousime. Vsechno je to pro me nove 🙂

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Jasně,je třeba vyzkoušet vše 😉 Jinak bych šla na PN kdyby si to nezvládala já jsem taky byla

ivana_nj
autor
2. srp 2013

@sarkad2856 co je prosim PN?

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Pracovní neschopnost,nemocenská pokud nemůžeš do práce 😉

ivana_nj
autor
2. srp 2013

@sarkad2856 aha, chapu. Tak necham tomu nejaky cas a uvidime jak se vse bude vyvijet.

sarkad2856
2. srp 2013

@ivana_nj Jasně,tak at je líp a at se vše vyvíjí jak má 😉

hance09
2. srp 2013

Začalo to v 6.týdnu, trvá do teď a mám pocit,že se to zhoršuje....ale naštěstí se můžu najíst aspoň odpoledne. Mně doktor radil ještě kromě lízátek zázvorový čaj.

sarkad2856
2. srp 2013

@hance09 a jaký si měla ten čaj?normální sáčkový?

werunka21
2. srp 2013

@sarkad2856 Nejlepší by byl asi čerstvý. Nastrouhat trochu zázvoru a zalít horkou vodou. Na netu to najdeš. Je to dobré teplé i studené 🙂

sarkad2856
2. srp 2013

@werunka21 Děkuji,no ani nevím zda je sáčkový nebo není 😒 myslela jsem si na ten čerstvý

werunka21
2. srp 2013

@sarkad2856 vím že třeba v potravinách je citronový se zázvorem, ale asi to nebude úplně ono. Vyzkoušej a uvidíš 😉

sarkad2856
2. srp 2013

@werunka21 jj vyzkouším,děkuji 😉

zvirka
2. srp 2013

@ivana_nj Jaj, tak to já bych nedala. Já v té době měla dvě práce, jednu na delší dojezd autem, tam jsem radši dala výpověď. Do druhé to šlo městskou dopravou, ono lepší omdlít v tramvaji než za volantem 😀

Jinak neporadím, mě nepomáhalo nic. Teda možná malinko to, že jsem začala pravidelněji jíst a hlavně snídat, to jsem do té doby nedělala. Ale musela jsem se teda přinutit, protože nalačno mi bývalo ještě hůř.

hance09
3. srp 2013

@sarkad2856 piju ten sáčkový zázvorový s citronem London, na normální z čerstvého zázvoru jsem líná 😀 ....a pozor na dávkování,protože na netu jsem četla,že může způsobovat potrat,takže ne moc silný a ne 2-3 litry denně pro jistotu...

sarkad2856
3. srp 2013

@hance09 Ono čerstvý zázvor silný je,tak bych tomu i věřila,jinak díky 😉

ivana_nj
autor
3. srp 2013

Tak jsem vyslala sveho muze pro lizatka a caj. Uvidime, jestli zabere 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru