6+3tt a pichlavá bolest. Je to normální?

mamaverunka
13. kvě 2022

Ahoj holky, jsem tu nová, jsem těhotná dnes 6+3 TT, mám bodavou menší bolest na pravé straně dělohy,jen občas. Byla jsem u Dr na kontrole v 6+0 TT a byl viděn jen gestacni Vacek bez embrya. Mám sice už tři děti ale už velké, teď toto tehu neplánované ve 40 ti letech 🙂 ale chtěné. Už si nic nepamatuji jak to všechno probíhá a nevím zda je to normální nebo mám plašit. Díky za případné rady.

veunka17
13. kvě 2022

Mě pichalo po začátku i celkem dost, že jsem nevydržela stát 😏

mamaverunka
autor
13. kvě 2022

@veunka17 takže by to mohlo být ok..jdu na další prohlídku ve středu 18.5. protože stále není to embryo vidět . Modlím se aby tam bylo a i ❤️...

mishka87
13. kvě 2022

@mamaverunka měla jsem velké bolesti ještě v době, kdy na ultrazvuku nebylo nic vidět a můj Doktor mě poslal do nemocnice s podezřením na mimoděložní. Vše bylo v pořádku a prý bolest k tomu patří. Rozpíná se děloha. Pokud máš vidět gestační váček, tak bych se nebála. Na srdíčko je teď ještě brzo. Většinou bývá vidět až kolem 8-9tt. Taky mohla ovulace proběhnout později. Určitě bude vše v pořádku

mamaverunka
autor
13. kvě 2022

@mishka87 děkuji, jj myslím že ovulace byla ohodne později, mám nepravidelnou MS ..no tak já to jdu zaslat, ráno musím do práce, děkuji a krásný večer 🙂

katherine177
13. kvě 2022

@mishka87 po mě chtěla doktorka srdeční činnost 6+

mishka87
14. kvě 2022

@katherine177 to mě doktor řekl, že průměrně je až kolem 8tt. Ale je to už 8 let na zpět. Gestační váček se mi ukázal až v 5+3tt po týdnu hospitalizace v nemocnici. Takže pohcybuju, že bych měla akci takhle brzy.

katherine177
14. kvě 2022

@mishka87 já právě měla v 8 tt velikost 6tt bez srdeční akce,nakonec to skončilo jako zamlklé těhotenství spontánním potratem.
Ale už v tom 6 tt podle ms říkala , že by měla být vidět srdeční činnost.

mishka87
14. kvě 2022

@katherine177 ono je to asi individuální. Kamarádka, když čekala prostřední dítě, měla srdeční činnost až v 10tt. I když měla MS pravidelnou, plod byl malý. Tehdy jsem chodila na kontroly 2x týdně s ní a až když doktor řekl, že pokud příště nebude vidět srdeční akce, půjde na revizi. Neměla žádné bolesti, nekrvacela, prostě žádné potíže. Nakonec byla akce vidět. Holka je do teď malinká, protože po otci zdědila nějaký syndrom. Na to se přišlo až a příchodem mladšího syna, u kterého se projevil naplno.

katherine177
14. kvě 2022

@mishka87 mě taky hnali každý týden na ultrazvuk,byl to šílený stres ,pořád se jim to zdálo malé o dva týdny ,ale já jsem jim říkala ,že vím přesně kdy byla ovulace ,protože jsme se snažili 9.mes a každý měsíc jsem dělala ovulační testy ,tak nechápu proč mě tak stresovali ,když podle ms to bylo 8 tt,ale podle ovulace 6tt ,ale stejně jsem začla krvácet a potratila ,ani na revizi jsem nebyla .Možná ten stres ,u mě teda byl gestační váček,žloutkový i nějaký embryonální pól ,srdeční činnost nebyla ,ale podle mě bylo taky brzo .

ronyx
15. kvě 2022

Je to úplně normální. Děloha se rozpíná, natahují se vazy, svaly, tělo pracuje... Jinak já jsem dnes 12+0 tt. Třetí dítě, u prvních dvou srdeční akce na začátku 8 tt ale teda s tím, že kolem tohoto 6 týdne nebyl jen prázdný gestační váček a teď u třetího srdeční aktivita už v 6 tt. Je fajn, že si tě dr pozval brzy na kontrolu. Držím pěsti ať je vše ok

mamaverunka
autor
15. kvě 2022

@ronyx děkuji moc, snad to vyjde 💗😉

karkulka1283
16. kvě 2022

Jsem v 6tt a taky mě šíleně píchá v podbřišku. Byla jsem na kontrole v pátek to jsem byla myslím 5+2 a a byl vidět testační váček se žloutkovým váčkem a něco cosi jako embryo na další kontrolu jdu za týden tal snad už bude ♥️

katka_cou
23. čer 2022

@mamaverunka @karkulka1283 Jak vám to dopadlo? Já jsem teď ve stejné situaci jsem teď na začátku 6tt a dnes mě bolí podbřišek jako při MS. Předtím podbřišek pobolíval, ale ne takovým způsobem.🤷🏻‍♀️😩

mamaverunka
autor
23. čer 2022

@katka_cou jsem teď 14 tt a vše ok, je to prostě asi tím jak se děloha roztahuje...

katka_cou
23. čer 2022

@mamaverunka děkuji za uklidnění☺️

karkulka1283
24. čer 2022

@katka_cou nesmí to být křeče,jakmile to jsou křeče tak bych navštívila lékaře. Jemné pobolívání a sem tam píchnutí je normální. Já jsem teď ve 13 TT a vše ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru