6+3tt - může těhotenství ještě dobře dopadnout?

eicul16
17. dub 2019

Zdravím vás,

chtěla bych se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost. Jedná se o mé první těhotenství, tak jsem že všeho vyplašená.
Ve čtvrtek jsem začala krvacet a jela jsem na pohotovost. (5+5tt) Tam mi doktorka udělala vyšetření, potvrdila, že se zde nachází gestacni vacek o rozměru cca 9mm a v něm jen malá tečka jako zloutkovy váček, žádný náznak plodu. Napsala mi ascorutin a do záznamu napsala missed AB, ale mi o tom nic neřekla. Krvacela jsem celkově asi 2 hoďky - světla krev, ale max. na 1 vložku - ani to ne a od té doby nic. Samozřejmě, jak jsem viděla missed AB, tak jsem si doma pobrečela.
V úterý jsem šla na plánovanou prohlídku k mé gynekolozce. Ta mi dělala vyšetření (6+3tt) a viděla už i plod, který měl cca 2,2mm, rikala, ze je velmi malý a že nedokáže určit, jestli mu bije srdíčko nebo je to jen můj tep. Říkala, že je plod menší, než by měl být v 6+3tt, ale jelikož mám delší cykly (30+dni) říkala, že mohlo dojít k oplodnění později a že mám přijít znova příští úterý. Když se dívala na záznam od paní doktorky z nemocnice, říkala, ze určit missed AB bylo strašně brzo. Po tomto vyšetření jsem trochu špinila (ale jen při utřeni a velmi málo jen takový hnědý odstín).
A já teď nevím, co si myslet a co od toho očekávat, jestli to může mít dobrý konec.. :(
Měla to některá z vás taky tak?
Děkuji za odpovědi.

pipi_puncocha
17. dub 2019

Vůbec nemusí být nic špatně !! Uvidíš za týden, jestli miminko poroste a bude mít srdíčko. K ovulaci (a oplodnění) mohlo dojít později.

Napíšu ti svoji zkušenost - dneska končím 10tt, taky je mimčo menší, mám nepravidelný cyklus, ale srdeční akci máme, o víkendu jsem měla špinění a taky jsem byla na pohotovosti, paní doktorka mě vyšetřila a říkala mi, že je vše v pořádku, že asi jen nějaká cévka a napsala mi hořčík a doporučila klidový režim. Do diagnózy napsala "hrozící potrat," ale výslovně mi řekla, že to vypadá dobře, že tam jen něco napsat musí. Začátky těhotenství často provází drobné krvácení/špinění aniž by se jednalo o nějaký průšvih.

Moc držím palce, zkus se nestresovat, moc nečíst katastrofické diskuze a věřím, že bude vše v pořádku. 🍀

lery92
17. dub 2019

@eicul16 ahoj , neměj strach .Missed ab je většinou diagnostikován až v době kdy je propastný rozdíl mezi poslední menstruaci a USG .Tj. Pokud bys měla být dle menstruace např . 10+0 a ultrazvukove by to odpovídalo 5 týdnů .S tím , že velikost by se nezměnila ani o píď další dva ,tři týdny.Pochopitelne missed ab je i v případě nepřítomnosti žloutkového váčku , zkrátka když je přítomen jen gestační váček , bez embryonálního pólu (tzv anembryomola)Vzhledem k tomu že si včera byla 6+3 závěr je zatím velmi předčasný.Heled já měla nervy podobné a pak mi za týden lékařka oznámila , že 1)plod se zvětšil o 6 mm! 2)je přítomen žloutkový váček. 3) a viditelná akce srdeční .Během týdne toho prcek zvládl hafec.Zkus ten Ascorutin , klidový režim a doporučený hořčík

eicul16
autor
17. dub 2019

Děkuji moc, beru vitamíny pro 1.trimestr, ascorutin beru 3x denně, jak mi bylo napsáno, hořčík jsem zatím nebrala, ale zkusím ho! Děkuji moc, uvidím příští týden, to čekání je ale strašné 😨

lery92
17. dub 2019

@eicul16 je je to na palici , já si tím taky prošla. Ale ber to tak ten tvoreček potřebuje čas .S tím krvácením je blbý když je to jasná krev.Ale taky ne vždycky .Mě ti bylo že začátku tak blbě , že jsem zvracela třeba 3-4 x do hodiny A krvácet sem začla též .Lékařka mi řekla že to mohlo být klidně z toho jak napinas břicho při zvracení a nebo jak píše pipi_puncocha praskla cévka .Buď v klidu ( já vím že to nejde a přijde mi vtipný že uzlík nervu rádi buď v klidu 😂),ale takhle : že se psychicky slozis nikomu nepomuzes.

pavca1982
17. dub 2019

Může to být v pořádku a taky nemusí. Začátek těhotenství je křehká záležitost. První 3 měsíce jsou nejhorší, ale to určitě víš. Držím palce aby to vyšlo!

klpoiu
17. dub 2019

Hlavne s v prvni rade uklidni. Stres je to nejhorsi. Ver te male fazolce. Krvaceni nemusí vubec nic znamenat. A abych te uklidnila, tabulky jsou vypočteny z 28 denniho cyklu, kdyz mas delsi posouva se i ovulace. A mohla si ji mit jeste později. A takhle na zacatku tehu opravdu treba dva dny udelaji na velikosti embrijka strasne moc. Tak vydrz.

lynxx
17. dub 2019

Ahojky, nestresuj se..Před cca týdnem jsem zažila to samé. Po fyzické námaze na wc krvácení , udělalo se mi úplně zle a samozřejmě hned myšlenka, že buď potrácím, nebo je to mimoděložní.. Takže jsem šla na pohotovost, tam potzeno těhotenství v děloze, kdy viděla gestační a žloutkový váček, embryonální pól (embryo) ne, říkala, že jednak nemá tak dobrý ultrazvuk, druhak že má tak 1mm, takže fakt těžko říct. K tomu v děloze hematom. Dostala jsem léky, klidový režim a říkala, že je to 50/50..buď je ok bude se vyvíjet, nebo je tam někde chyba a odejde to. Celý týden jsem odpočítávala každý den do kontroly k mé dr. V duchu se uklidňovala, že je stejně rozhodnuto a věřila, že to bude ok, i když jsem se snažila i smířit s tím, kdyby ne. No a za týden na kontrole už bylo vidět pidimiminečko 4mm 😍 a dokonce i s bijícím srdíčkem! Moje dr mě uklidnila, že je to dobré, že hematom už skoro nevidí a že to zakrvácení není zas taková vzácnost, a že okud bych špinila ať se nestresuji.
Takže za mě - hoď si nohy nahoru, pusť si oblíbený film/ seriál, čti si..zaměstnej hlavu, a´´t na to nemyslíš a věř, že je velká šance na happyend 🍀

eicul16
autor
17. dub 2019

@lynxx děkuji, já doufám pořád, ale ty obavy jsou někdy strašné...tobe samozřejmě gratuluji 🙂 a v jakém týdnu jsi? 🙂 my uvidíme no, když bude chtít, tak udrží, když ne, tak příroda ví, co dělá...jako já celý týden se snažím odpočívat, teď jsem zameskala týden ve škole (studuji navazující magisterské studium), dneska teda jsem ve škole a uvidíme v úterý, jak to bude vypadat...my jsme totiž s přítelem ani nedoufali, že by se nám mohlo zadarit tak brzo (hned druhý měsíc, bez hlídání ovulace atd.), tak právě jsme nadšení a pořád doufáme no.. 🙂

lynxx
17. dub 2019

@eicul Jj, ty obavy jsou příšerné..Došlo mi, že odteď se už člověk bude pořád více či méně bát..A to nám to všlo po skoro 3 letech snažení, kdž už jsme byla smířená s tím, že nás IVF nemine.
na té pohorovosti dr měřila gestační váček, to jí spočítalo 6+0 ale říkala, že to vždycky nadhodnocuje. A já vím, že ovulace byla až někdy 21. nebo 22. den cyklu, prtože zrovna ten měsíc jsem byla u své dr, kdy viděla rostoucí folikul a říkala, že to bude tak za 5 dní..No a ten týden poté u mé dr, kdy už bylo embryo vidět to bylo 6+0, nebo 6+1..Což odpovídá tomu, kdy jsme mohli počít 😉 Takže se neboj a opravdu sama sebe něčím potěš, ať si uděláš radost a zaženeš ty negativní myšlenky. Já fakt věřím, že ti to dobře dopadne! ta šance je rozhodne větší, že že to dopadne špatně 😉

kettkav
17. dub 2019

@eicul16 Já jsem to měla podobně divoké a dobře to dopadlo. Držím palce!

hanka_12345
17. dub 2019

Ahoj taky jsem krvacela 6tt, taky nebylo videt srdicko a byl tam ten vacek s teckou, za 14 dnu (myslim) jsem sla na kontrolu a uz bylo srdicko a vse dobre dopadlo 🙂

eicul16
autor
23. dub 2019

Tak jsme dneska byli znova na kontrole, srdíčko už nám bije o 106 a ze 2 mm máme téměř 7 mm 🙂 mimčo je o týden mladší, měla bych být 7+3tt a dle utz je 6+3tt 🙂 tak budeme doufat, že to bude v pohodě 🙂 všem moc děkuji, kdo sem napsali 🙂

lynxx
23. dub 2019

@eicul16 Super, gratuluji!

pipi_puncocha
23. dub 2019

@eicul16 skvělé, to mám radost. Jen tak dál, držím palce.🍀😍

lery92
23. dub 2019

@eicul16 krása , gratulace , to že je teď menší neznamená že to nedotáhne .Ve čtvrtek jsem byla 7+3 a dnes na kontrole (t.j 5 dní ) 8+6 , může se jednat o nějaký ten milimetr přeměření , ale doktorka říkala že není výjimka že to dožene .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru