6tt, pojistí mě ještě pro případ rizikového těhotenství?

karolinafm
23. pro 2013

Ahoj 🙂 pročítala jsem si zde různá fóra, ale nikde jsem nenarazila na odpověď na mojí otázku. Těhotenství nemám ještě potvrzené, test mi vyšel pozitivně teď v pátek a k doktorce se dostanu až po novém roce, ale zpět k mému dotazu 🙂 Spočítala jsem si, že bych měla být na začátku 6 týdne, myslíte si, že je reálné, aby mě ještě pojistila některá pojišťovna pro případ, že půjdu na rizikové těhotenství? Samozřejmě vím, že jsem na to měla myslet dřív, já na to taky myslela :D ale nenapadlo mě, že to půjde všechno takhle rychle 🙂 Děkuji za odpovědi 🙂 K.

hansed
23. pro 2013

nevím, jaké pojištění myslíte, ale já byla třeba pojištěná pro případ dlouhodobé nemocenské, kdy mi pak byla vyplacena pěkná částka za to, že jsem byla 6 měsíců doma. Mělo to 2 chybičky, 1. pojištění platí až asi druhý měsíc (tedy pokud na začátku ledna se uzavře pojištění, platilo by to až pro případ, že byste PN dostala až v únoru) a 2. pro případ PN z důvodu rizikového těhotenství pojištění neplatilo.... já měla naštěstí na PN napsanou trombozu, takže mi peníze vyplatili....

glimmer
23. pro 2013

Oni tě pojistí, ale nebudou ti platit pokud půjdeš na rizikové. Já mám u své smlouvy na rizikové těhotenství ochrannou lhůtu 1 rok, tzn. že by mi platili riz.těhotenství až po roce od uzavření smlouvy.

laurital
23. pro 2013

Klidně tě pojistí, toho bych se nebála 😉 , ale nebudou plnit.Je tam totiž ochranná lhůta.

pellullinka
23. pro 2013

PPřesně jak už bylo řečeno,nebudou plnit v případě pojistné události.

mmaky
23. pro 2013

je potřeba to vypočítat, lze to, a plnit budou - musíte zvolit ale tu pojištovnu která toto nemá v pojistných podmínkách ... jen to nebude nějak super extra výhodné pokud jdete pak z nemocenské na mateřskou -( a počítejte s dobou než se pojistka otevře a i s ochrannou dobou pojištovny - tu má ale každá jinak - hlavně si to pohlídat a nenastoupit na nemocenskou dřív), pokud na ni nárok nemáte - myslím tu mateřskou bylo by to asi výhodnější. ... já jsem se taky jako těhotná pojištovala byla jsem ve třetím měsíci a pojištovna mi i to rizikové těhotenství platila - a celou dobu - ale nové smlouvy u této pojištovny už tak výhodné nejsou jako když jsem si ji uzavřela já tenkrát.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru