7tt srdíčko není tak akční a miminko je podle dr. menší

cicinky
5. kvě 2014

Ahoj holky, nestalo se některé z vás, že jste v 7 tt po UTZ zjistili, že srdíčko netluče dostatečně a plod je menší?
Jsem po umělém a dr. dnes nevypadala moc nadšeně, ani fotečku mi nechtěla dát.
Za týden mám další UTZ...

eva118
5. kvě 2014

Mě dr řekl jednou ze začátku těhotenství, že je mimi nějaké menší, že je možné, že embryjko nějakou dobu putovalo po děloze, než se uchytilo. Nevím, jestli je to možné, nebo mě chtěl jenom uklidnit, každopádně mi teď běhá po bytě. Držím palce, ať to dobře dopadne.

cicinky
autor
5. kvě 2014

@eva118 Jééé, to je hezké 🙂
Snad se to srovná a embryjko se ve velkém rozjede 🙂

heliik
5. kvě 2014

@cicinky :Netluce dostatečně? A o kolik dni by plod měl být menší? Když jsi po umělém, tak asi přesně vis ovulaci, a kdy došlo k oplodnění..

cicinky
autor
5. kvě 2014

@heliik podle IVF mám být 7+2 tt
podle ultrazvuku na gyndě 6+6 tt

Podle dr. v Gennetu netluče dost rychle, a je prý menší ☹
Zakázala mi práci a mám odpočívat, tak brouzdám po netu a koukám, komu se stalo to samé co mě, zatím čtu jen o revizích... ☹ ach jo

heliik
6. kvě 2014

@cicinky : No tak 3 dny není tak moc, to je v pohodě, to tolik neres. Ja jsem ted dle MS 11+3 a dle posledního už11+1. TTakže je mimco taky o 2 dny mladší... Jinak ale vše v pohodě.. Nevím já jsem se s nedostatečným tlukotem nesetkala, me tlouklo normálně, a pak už ne, pak se vývoj zastavil..

cicinky
autor
6. kvě 2014

@heliik Mě vývoj probíhá, jen nás včera vyděšila dr., víc než mě tedy mého drahého, protože první věta "těhotná jste".. pak domlka, pak zase "embryo je v děloze, váček, žloutkový váček i srdíčko je", pak zase odmlka a pak přišla ta humus věta "zatím vám nedám fotku, srdíčko je pomalejší"... snažila jsem se to brát v pohodě, protože už jen to blikání, mě udělalo radost 🙂
A dnes už je to tak nějak lepší, bylo to mega embryo, bude bojovník, po tatínkovi 😉
A když ne, tak to holt tak má být, a je lepší, když odejde samo, než abychom měli postižené miminko, to bych nezvládla ☹.
Máme ještě 5 mrazáčků 🙂, to mi hrozně pomáhá, abych se z toho nesesypala 😉

irennn
6. kvě 2014

@cicinky neboj se,když my byli po IVF, měli jsme jen jedno vajíčko a tudíž jen jedno skvělé embryjko jako zázrakem...tak jsem byla na kontrole a Dr. mi řekl...že je gestační váček blbě uložený a že z toho nic nebude....hrozně jsem řvala, protože HCG rostlo a on mi řekl, že je to blbý....no a dnes? Davídek bude mít 8 měsíců 😉

somalicats
6. kvě 2014

Mě vždycky strašili s tím, že tam nic nevidí, že se plod nevyvíjí, že není vidět srdeční akce... A nález vždy minimálně o týden mladší. Srdíčko u mě bylo vždycky až v 8.tt a do 12 tt se srovnal i nález... Teda nikdy po IVF, vždy spontánně.

selverin
6. kvě 2014

ahoj, já sice otěhotněla přirozeně, ale měla taky veliká rozkol... termín dle MS byl 17.11.2013 a dle velikosti plodu až 30.11.2013 a dcerka je v pořádku, vše nakonec dohnala, narodila se 29.11.2013 a měla 3500g a 51 cm 🙂 neboj se a odpočívej 🙂 držím palečky 😉

cicinky
autor
6. kvě 2014

@irennn Moc moc moc moc a moc děkuji za podporu 🙂

@somalicats u mě vidí, srdíčko je, ale ten výraz dr. je nepopsatelný ☹ .. snad to bude, tedy prostě BUDE v pořádku 🙂

@selverin včera jsem četla že u zamlklého těhu se kolikrát ani srdíčko neobjevilo, kdežto u nás je 🙂

.. a další věc, dr. mi vůbec netočila srdečení akci, ani mi nepustila zvuk... tak třeba příští pondělí už budeme mít zvoneček 🙂

somalicats
6. kvě 2014

@cicinky Držím palce, ať to dopadne.

cicinky
autor
6. kvě 2014

@somalicats Moc děkuji 🙂

heliik
6. kvě 2014

@cicinky : Naděje umírá poslední.. 🙂

cicinky
autor
6. kvě 2014

@heliik Přesně tak, a u nás nic umírat nebude, takže v pondělí bude zvon 🙂

selverin
6. kvě 2014

bude 🙂 pevně věřím, že tam srdíčko bude 🙂

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin už se klepu na pondělí, a tentokrát se to fakt táááááhne 😖

selverin
6. kvě 2014

@cicinky já se klepala pořád, celé těhu, to už bude teď furt holka 🙂 a od porodu je to ještě horší 😀 každý pupínek, každé pčiknutí je pro mě totální drama 😀 taky se to táhlo a fakt jsem se ani nenadála holka byla najednou tady a za chvíli ji bude půl roku.. 🙂 letí to, hlavně klid, věř mimískovi 🙂

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin Jůůů, to je krásné :-*
Snažím se držet v klidu, celý den polehávám, když vstanu, tak jen na WC a do kuchyně vymetat ledničku (a to mi jde skvěle 😀 )
Zítra mám perfekt day - nehtíčky, návštěva babičky a rodičů - to bude jíííídla 😀

selverin
6. kvě 2014

@cicinky přesně tak 🙂 něčím se zabav, najdi si nového koníčka nebo se věnuj stávajícímu, hlavně na nic špatného nemyslet, nehty, návštěvy atd to je perfektní odreagování se 🙂 a na tu ledničku bacha jo? já takhle přibrala v těhu 27 kilo haha 😀

anetaji
6. kvě 2014

@cicinky
Ahojky přejeme všichni hodně štěstí a hlavně to zdravíčko 🙂 držímě palečky

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin když mě tak chutná 😀
Je tedy pravda, že mám větší spotřebu ovoce a zeleniny, ale i tak, sežeru 0,5 kg brambor a 3 řízky 😅
Moje mamča se mnou přibrala 32 kg 😖 , doufám, že to mě mine 😀
@anetaji Mooooooc děkuji 🙂

selverin
6. kvě 2014

@cicinky brambory jsou dietní a řízek pokud je kuřecí i když smažený taky nebude tak hrozný 😀 zelenina pohoda, ovoce je hodně sladké, ale neměj strach 🙂 určitě nepřibereš tolik co já, protože já denně snědla k tomu všemu navíc celou čokoládu Milku s oříškama 😀 sice jsem v den porodu byla už jak puclík, ale za 3 měsíce necelé šlo dolů samo od sebe 20 kilo 🙂 se zbytkem sice teď už bojuju, ale pořád jsem jen 5 měsíců po porodu, takže si nemůžu stěžovat na to jak jsem se dobrovolně zřídila 😀 tak si dopřávej 🙂 v tomhle období je to dobrá omluvenka, pokud to není až moc nezdravé 😀

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin Já jsem přibrala i hodně při stimulaci, z 55 kg jsem na 65 kg a jsem dost nafouklá, ale to máme všechny při IVF, jsem i hodně zavodněná, odhadem 4-6 kg, když si vezmu jak jsem vypadala na Vánoce a jak vypadám teď, tak je to hroznýýýýý 😀
A i když si ze mě moje polovička neustále dělá švandu, že jsem melounek, tak vím, že mi to odpustí, a smíří se s tím, chce mimí stejně jako já, a hrozně si přeje, aby to vyšlo.
Včera to vypadalo, že sebou v ordinaci šlehne, potom jak nás dr. vyděsila, pak jsme vylezli a už jel s obhajobou, proč a co jak je 😀
Ještě že ho mám 🙂

selverin
6. kvě 2014

@cicinky tak to máš fajn, že máš u muže tak skvělou oporu 🙂 u mě to bylo naopak 🙂 chlap jak zjistil, že jsem v tom, tak se na mě ...ehm, však víš co 😀 nechci být sprostá.. po dvou letech vztahu..... přitom dítě je takový dar... a co, že nebyla plánovaná a já vlastně ani děti nikdy možná nechtěla.. jak jsem zjstila, že jsem těhu, tak mě ani nenapadlo přemýšlet dát to pryč, i za cenu, že budu na holku sama 🙂 a jak se máme s malou skvěle i bez něj 😀 možná proto jsem se tak hezky vypapala 😀 nikdo tu se mnou po večerech nebyl, když sem se ládovala těma dobrotama a nemusela jsem být pro nikoho hezká 😀 pořád jsem si říkala, klííd po porodu to shodíš 😀 a jak to teď bolí běhat s malou v nosítku do 11. patra, abych to vyběhala haha 😀

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin Já jsem četla, že sploditel je pěkný dáreček 😖
Alespoň, že jeho maminka jeví o malou zájem, on toho jednou bude litovat, pokud tedy nedopadne, tak jako jeho otec....

Bohužel nejsi jediná, které se to stalo, četla jsem, že jeden "muž" opustil svou drahou 1 měsíc před porodem, kvůli 19 fifině, která něměla problém, ani přebytečná kila 😠
Takové idioty nechápu, přeci miminko je jedno z nejlepších nadělení v životě??!!!

selverin
6. kvě 2014

@cicinky hezky jsi to napsala 🙂 jo bohužel, někteří lidi jsou hold zmetci od přírody a já to beru tak, že si tu naši holčičku prostě nezasloužil a bude to lepší, když bude tati říkat někomu jinému 🙂 až si on vzpomene, bude pozdě a doufám, že holka bude mít jednou dost rozumu na to, ho poslat hodně daleko, až přileze s prosíkem..... nepotřebujeme takového tatínka, najdeme si lepšího 🙂

cicinky
autor
6. kvě 2014

@selverin Pokud bude v názoru taková, jako já, tak o něj nebude jevit zájem 😉
Byly mi 2 roky, když se "otec" sebral a odtáhl s jinou... pak se divil, že ho nechci vidět, ani o něm slyšet... Od 9ti let mám opravdového taťku, ten je pro mě rodina 😉
Snad bude tvá holčička rozumná a vrátí mu to 😀

maraida
6. kvě 2014

@cicinky tak u mě to bohužel nedopadlo dobře ☹ Dr. mi na UTZ potvrdil srdíčko,za pár dní mi Dr.řekla,že srdeční akce se jí moc nezdá,že je moc pomalá.Chodila jsem na UTZ každý týden a nakonec v 10tt už srdeční akce nebyla žádná ☹ a miminko velikostně taky neodpovídalo.

cicinky
autor
6. kvě 2014

@maraida pokud se to má stát, tak se to stane ☹
Ačkoliv by mě to moc mrzelo, tak to holt tak má být 😉. Máme mrazáčky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru