8. týden těhotenství - už máte bříška?

misina01
21. srp 2016

Holky, začínám 8.týden a chci se zeptat, už máte břicho? Je to na vás vidět? Ukažte svoje pupíky 🙂 jsem hodně hubená a přijdu si spíš nafouklá, než že by bylo něco vidět 😀 tak mě zajímá srovnání. Díky a hezký den všem 🙂

barbarelka94
7. zář 2016

@misina01 jj určitě zavolej ... ale moc to nechápu ... na jeden se chodí ve 12 a 13 tt..A další ve 20 myslím ... on je nějakéj zmatenej...on ti z ultrazvuku nemůže říct zda je dítě v pořádku , zda nemá nebude mít nějakou vadu ... v té Ostravě mi brali krev a ve středu jdu na ten ultrazvuk velký ... tam budou posuzovat i výsledky z té krve a tak ...

barbarelka94
7. zář 2016
misina01
autor
7. zář 2016

Já právě nevim.. moc jsem se v tom nevyznala, řekl, že to neni nutný, že přijdu v 16-20.týdnu na ten velkej a za měsíc jdu k němu na kontrolu 🙂

monci14
8. zář 2016

Ahoj @misina01 , myslím,že dr. Ti chce udělat mezi 16. až 20. týdnem triple testy,ale prý bývají často falešně pozitivní a je lepší ten screening okolo 12. týdne jen si myslím, že se doplácí😉

misina01
autor
8. zář 2016

Tak už jsem se na něj objednala 🙂 děkuji

salenas
8. zář 2016

@misina01 někteří doktoři se drží svých vyš. metod. za nás starších byl ultrazvuk kolem 20 tt a hlavně se tam hledala nosní kost. Teď, místo vyšetření z krve z 16 tt, které bylo často falešně pozitivní se maminky posílají na ultrazvuk kolem 11 až 13 týdne, kde se kontroluje nosní kůstka a šíjové projasnění, díky které mu se včasně odhalí, jestli miminko nemá dauwnův syndrom. Idebírají i krev a za vyšetření se platí. V našem okrese to je 1000 Kč

salenas
8. zář 2016

@barbarelka94 jéé, já si nevšimla, že to tu je, !

barbarelka94
9. zář 2016

@salenas nevadí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru