Anopyrin, jako následek hematom a špinění?

lenicka2323
14. pro 2017

Ahoj všem,jsem ve 12tt a cca v 5tt mi doktor napsal anopyrin a na dalsi kontrole mi nasly hematom a zaclo i spineni ne mozne ze to zavinil ten anopyrin?Ted mi dr.rekl at ho vysadim.Nenašla jsem moc diskuzi na tohle téma a když už tak bylo staré kde se dlouho nepíše.
Budu ráda za každou radu a informaci.😉

mary.jane
14. pro 2017

@lenicka2323 a vis, proc ti ten anopyrin vubec predepsal? Jinak bych rekla, ze primo ten hematom asi nezpusobil, ale jelikoz zpusobuje vyssi krvacivost, tak je jasne, ze kvuli tomu spineni ti ho vysadil.

lenicka2323
autor
14. pro 2017

@mary.jane prý na ředění krve ale nijak dál to nerozebíral.

draceka
14. pro 2017

Já jsem brala Anopiryn zhruba od 12. týdne do nějakého 30-32. týdne(kvůli riziku preemklapsie) a žádný hematom ani špinění mi nezpůsobil. jen my občas tekla krev z nosu,ale nic dramatického...držím pěsti,ať vše běži,jak má;)

mary.jane
14. pro 2017

@lenicka2323 on se ted nove predepisuje jako prevence preeklampsie, ale zenam, ktere k ni maji predispozice - bud ji mely v predeslem tehotenstvi nebo jim vyslo pozitivni riziko pri screeningu. Avsak jak tak koukam (nejses prvni, ktera to pise), tak to nekteri proste zacali predepisovat plosne vsem tehotnym, coz mi nepripada jako zrovna nejlepsi napad... Bych se ho zeptala, proc ti ho predepsal.

lenicka2323
autor
14. pro 2017

@mary.jane prave v minulem tehu jsem v 16tt potratila hematom tam byl uz uplne od zacatku ale potrat nebyl kvuli nemu ale ze odtekla predcasne plodova voda..a ted byl od hematomu i krvaceni klid a po chvili co jsem brala ten anopyrin tak to vse zaclo a nekde jsem vycetla ze to nektere zeny mely prave taky tak a nazor nekterych gyn.byl ze ten anopyrin jak redi krev muze i hematom diky tomu vytvorit kdyz praskne treba cevka...mam hematom pod plodem ale desi me to teda pekne..

monilee
14. pro 2017

Ak si mala už v predchadzajucich tehotenstvách problem s hematómom, tak sa divím, že ti Anopyrin doporučili.
V druhom tehu mi doporučili Anopyrin kvôli udajnemu riziku preeklampsie, neužívala som ho, moja gynekologička to pochopila, v prvom tehu som totiž neustále krvácala. Žiadnu preeklempsiu som nemala, ale v 34tt som začala silno krvácať kvôli odlučovaniu placenty a malý musel von...Nechcem si predstaviť, ako by to dopadlo, keby som ten Anopyrin užívala a krvácanie by bolo ešte silnejšie

lenicka2323
autor
14. pro 2017

@monilee to je právě to co mě trochu zarazilo s tim anopyrinem nedavno jsem z niceho nic zacla krvacet ze ze me doslova krev kapala...cekala jsem ze uz ten hematom bude fuč a misto toho s nim mam porad nervy ☹

olga_
14. pro 2017

@lenicka2323 Anopyrin mi byl doporučen na základě prvotrimestrálního screeningu před třemi lety (tehdy to nějak začínalo a byla jsem u svého gynekologa první, kdo s tím od Apolináře přišel). Sám se k tomu moc vyjadřovat nechtěl, nechával rozhodnutí na mně (lékař je krytý). Vyzvedla jsem si to, přečetla příbalových leták, kde je napsáno, že se v těhotenství nesmí užívat dlouhodobě (takže výrobce je krytý). Konzultovala jsem to i se svojí praktickou lékařkou a ta se postavila důrazně proti. Sama jsem nebrala, protože jsem nechtěla riskovat nežádoucí účinky anopyrinu proti nezaručenému vyloučení rizika preeklampsie. Pokud máš doma výsledky screeningu, podívej se na riziko a zda je tam doporučení anopyrinu. Pokud to tam nenajdeš, ptej se svého gynekologa. A v tvém případě už bych ho nebrala.

lenicka2323
autor
14. pro 2017

@olga_ Výsledky tu nemám jen mi tenkrát bylo řečeno že žadne riziko ničeho a vrozených vad nehrozí a k utz v tom 20tt jsem to uz nestihla v 16tt potrat no...

olga_
14. pro 2017

@lenicka2323 V tom případě se ptej ještě jednou svého gynekologa, co ho vedlo k předepsání anopyrinu, respektive on ti to tehdy nijak nevysvětloval? Moc si to nedokážu představit. Můj lékař je komunikativní, několikrát se ujišťuje, jestli všechno chápu a na závěr se ptá, jestli nemám nějaké otázky. Je to docela zásadní věc... Prostě se ptát, ptát, ptát. Ve 20tt už by se test na pravděpodobnost rizika preeklampsie nedělal. Ten anopyrin se musí začít brát myslím do nějakého 16 tt (nepamatuju si přesně), aby to pak možná mělo nějaký účinek.

lenicka2323
autor
14. pro 2017

@olga_ no me prijde muj dr posledni dobou nejaky divny...ted jen jak videl ze je hematom udajne objemove vetsi tak rekl vysadit anopyrin a magnesko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru