Antibiotika v prvním trimestru

olinkame
7. lis 2017

Ahojky,,

olinkame
autor
7. lis 2017

Je já jsem to preklikla 😀
Dnes jsem byla na kontrole, a doktor mi našel v moči bílkovinu a že prý mám menší zánět močových cest. A předepsal mi antibiotika Macmiror 200g ( dávka je: první den 3X po 2 praskach, a další tři dní po 3X po 1 prášku)
Jsem začátkem 9 týdnu, a mám strach si brát antibiotika. Další věc, ani nenechal mě doma, normálně musím jít do práce, a na další kontrolu mě napsal až za 4 týdnu. Vždyť po dohrání antibiotika by měl mě vyšetřit ne?

pucmelinka
7. lis 2017

@olinkame já brala atb. na zánět močáku okolo 9. tt, bylo mi tak hrozně, že jsem je brala ještě ráda.... měla jsem PN na 14 dnů

blahova_andrea
7. lis 2017

já měla atb v prvním těhu taky. dokonce snad 2x. ale ne tedy od gynekologa, ale od praktické. v atb problém úplně nevidím. věděla, že jsem těhotná a předepsala ty, které nemají vadit. automaticky mě hnala na neschopenku, že nejde jen o mě, ale i o to malé a že atb tělo dost zatěžují, má se odpočívat. nechápu, jak může nějaký dr. napsat atb a na možnost PN se tě ani nezeptat. chápu, když to někdo odmítne, že se cítí nepostradatelný, ale tak to tě nenapadlo si o ni říct?

sheel
7. lis 2017

@olinkame i kdybys nebyla těhotná, tak s atb bys na PNku měla jít 😉 o to hůř že jsi těhotná a Dr. ti neschopenku nedal.. a nezkoušel nejdřív nějakou alternativnější metodu než jsou hned atb? Brusinky, urologický čaj,..?

werumka
7. lis 2017

@olinkame Macmiror jsou primárně antimykotika (patří do skupiny chemoterapeutik). Takze ten režim u nich neni takovy jako u klasických penicilinovych atb, která se v těhotenství předepisují. A i kdybys dostala "plnotucny" antibiotika, nemáš se vubec čeho bát. Spis to vypadá, ze lékař ma podezření na nejakou vaginální bakterii, zpusobujici zanety v pochvě a močových cestách, které jsou na macmiror citlivé. Takze v klidu do prace muzes a zadny stres 🙂

olinkame
autor
7. lis 2017

Holky děkuji za odpověď.
Neschopenku mi nedal, prý můžu v klidu do práce. Akorát bojím se, jak moje tělo bude reagovat na antibiotika v těhotenství, a hlavně já jsem antibiotika za posledních 10 let, brala snad jednou. Přemýšlím, že bych zítra zašla k obvodnimu doktorů.
Ten mi může napsat neschopenku?

pucmelinka
8. lis 2017

@olinkame jj,obvodak Ti neschopenku vystavit muze,mozna se bude divit a prat,proc Ti to nevystavili uz na gynde...pokud se necitis na to jit do prace,tak zustan par dni doma...lepsi nez se stresovat

blahova_andrea
8. lis 2017

@olinkame neschopenku můžeš dostat i tři dny zpětně, takže se stačí domluvit s gynekologem nebo obvoďákem. záleží jak ti fakt je, jakou máš práci...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru