Bolesti hlavy, malátnost, migrény v 10. a 11. tt

jana_hybka
10. led 2014

Máte někdo zkušenosti s migrénami v 1. trimestru? Co pomáhá..?

zarucha
10. led 2014

nic moc nepomáhá, bohužel, rozhodně se nedoporučuje tlumit to léky, v prvním trimestru se snaž nebrat vůbec nic, pokud tedy bolest není opravdu nesnesitelná, nebo třeba dokonce s poruchami vidění a závratěmi, s tím bych okamžitě šla k lékaři. Je dobré hodně spát, větrat si ložnici předtím, než si jdeš lehnout, podložit si hlavu, nepít kafe, vyhýbat se kofeinu obecne (třeba v čokoládě). Když to začne, je příjemné namočit si ručník do ledové vody, vyždímat a dát si ho na zátylek, ochladit si i čelo anebo dát po tekoucí studenou vodu obě zápěstí (to je nějaká metoda vycházející z akupunktury, zklidňuje to krevní oběh, tj ve spáncích už tak netepe). Mně bylo v prvním trimestru hodně zle, zvracení na denním pořádku, a i od bolestí hlavy mi hrozně pomáhaly ledově vychlazený mandarinky, ty s tenkou slupkou a bez pecek, hodně šťavnaté, obecně vitamínem C nic nezkazíš....každý musí vyzkoušet, co funguje, a prostě to přetrpět, přejde to, neboj se. V tvém těle probíhá strašně moc změn a tělo se s nimi musí vyrovnat postupně. Držím palce!

1velrybka
10. led 2014

Já na migrény moc netrpím, ale poslední roky mívám třeba dvakrát do roka fakt migrénu, že nemůžu vůbec nic. Teď jsem těhu na začátku 7. měsíce a od začátku mě často bolí hlava - naštěstí většinou tak, že stačí si lehnout. Jen jednou bolela docela dost. Jen se děsím, aby nepřišla ta šílená migréna, co mívám právě tak dvakrát do roka...to nevím, co bych dělala. Byla jsem zvyklá si vzít Ibalgin, to teď nemůžu. Z léků se může např. paralen, ten by mohl taky na bolest hlavy pomoct. Já si zatím vystačila s obkladem na čele a ležením a tichem 🙂 A dostatek tekutin!

jana_hybka
autor
10. led 2014

holky díky.. ležím teď 2 celé dny. Min. týden jsem to měla taky tak.. snad bude zítra líp. Paralen mám, doporučili mi ho loupnout s dvěma tabletami magnezia. To s tím ručníkem na zátylek zkusím také.. ještě jednou díky 🙂

lucieandrlova
11. led 2014

Já na migrény trpím každé jaro a podzim (změna tlaku), taková lehčí až střední forma. Mígrénu, kdy mám poruchy vidění, chce se mi zvracet a točí se mi hlava, mám naštěstí tak jednou za 2 roky...
Dělat s tím jde pouze, co píší holky... Hlavně jít hned spát, Ibalgin, vyvětrat, přes den zatáhnout závěsy...
Na migrénu je ještě Migraeflux, ale nevím, zda se může v těhotenství. Asi ne.
A kromě Ibalginu prášků ještě existuje gel, ale nevím, zda se může používat taky na hlavu (mám ho na koleno) a u těhotenství taky nevím. Ale určitě je mírnější běž Ibalgin prášek, protože se může dávat zároveň s práškem.

lucieandrlova
11. led 2014

Jinak v těhotenství jsem migrény neměla, ale já jsem byla hodně unavená a hodně spala...

uztotakbude
11. led 2014

@lucieandrlova Ibalgin se v těhu nemůže vůbec.

uztotakbude
11. led 2014

Holky buďte rády, že máte jen takovéto migrény. Já měla jen během tohoto týdne v práci dvakrát migrénu, že jsem přestala vidět, strašná bolest hlavy, zvracení, totálně hotovo. Mám na to nějaké nové léky z neurologie, protože moje migrény jsou fakt brutální a časté. Ale bojím se si ty léky vzít, protože jedním z častých vedlejších účinků jsou problémy se srdcem. Takže stále jediné co na tohle zabírá je aulin. Ten se ale v těhu taky nesmí. Když jsem se ptala co se mnou jednou budou dělat v těhu, tak neurolog řekl rezolutně že nic, že ode mne dá ruce pryč, že se to tak dělá. Když jsem to říkala gyndařce, řekla, že se nediví, že všichni tihle doktoři s tím pak nechtějí mít nic společného protože by mohli poškodit lékama plod a být vystaveni žalobě. Nemám se prý bát, bude to prý řešit ona a má velmi dobré zkušenosti s VYSOKÝMI dávkami magnézia. Tak jsem zvědavá jak to pak reálně bude a zda mi to pomůže, ale doufám, že mne nenechají trpět, když už jsem kvůli migréně i dvakrát ležela ve špitále na kapačkách proti bolesti. Snad jsem tím trošku pomohla vysvětlit, jak to chodí. Ten kdo má na starosti migrény to neřeší, ten kdo je gynekolog naopak ano. A údajně velmi pomáhá magnézium.

jennyska
13. únor 2014

Ahoj @jana_hybka @lucieandrlova @uztotakbude @jana_hybka @1velrybka @zarucha a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Bolest hlavy https://www.modrykonik.cz/bolest-hlavy/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s bolestmi hlavy (u vás nebo vašich dětí), pomůžete další spoustě maminek, které si tímto právě prochází a Vaše rady, tipy a recenze určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru