Bolesti nohou na začátku těhotenství. Máte zkušenost?

blanuleplus
14. únor 2007

Ahoj holky, prosím všechny těhulky nebo maminky o radu... Vypadá to, že jsem v 5tt. Už mám ale asi 5 dní (hlavně v noci) nepříjemné bolesti svalů, kvůli kterým nemůžu pořádně spát. Nejčastěji mě bolí lýtka, ale někdy i třeba kus paže... Je to taková tupá, spíš povrchová bolest. Nemáte s tím některá zkušenosti? Díky moc za všechny odpovědi.

iga
14. únor 2007

Ahojky blanuleplus, k zacatku těhu moc blahopreju a uz pro to te tu nemuzu nechat samotnou! Vis, ten zacatek je ve znameni spousty vselijakych divnych pocitu, ale pokud intuitivne citis, ze to neni v poradku, tak pro klid duse zavolej svemu gyne nebo praktickemu lekari. Z vlastni zkusenosti vim, ze telefonaty od tehulek prijimaji uplne v pohode. Hodne stesti!

chaluska
14. únor 2007

Na záčátku jsou ty stavy opravdu různé. Ale mě nohy taky často bolí, i když nejsem těhu. Vím, že to je nedostatkem hořčíku. Ale raději si nech poradit od odborníků.

iga
14. únor 2007

No s tim horcikem jsem to taky cetla, mozna by to spravily nejake multivitaminy pro tehu, kdyz kvuli nicemu jinemu tak pro dostatek kyseliny listove urcite, ta je moc dulezita hlavne tekhle uplne na zacatku.

chaluska
14. únor 2007

Jojo, souhlasím s Igou. Kup si nějaké vitamíny. To by ti stějně dr. doporučil. Mamavit, Femibion, Gravital. 😉

blanuleplus
autor
14. únor 2007

Holky, díky za rady. Mamavit beru, ale je pravda, že jinak toho moc nesním, nic mi nechutná. Ještě asi počkám a kdyžtak zajdu za doktorem. Jsem celkem klidná, až se divím (myslela jsem, že po minulém pokusu, který neskončil šťastně, budu víc vyklepaná, ale nějak si nepřipouštím, že by to mělo dopadnout špatně...) jen nechci udělat nějakou blbost nebo něco zanedbat... A hlavně se mi kvůli těm nepříjemným bolestem špatně usíná.

iga
14. únor 2007

Hele Blanuleplus, jestli to je tak moc, ze nemuzes poradne usnout, tak tam radsi zavolej, za to nic nedas, doktor to zvazi lip - ma skoly 😉 . S tim klidem je to ale nejdulezitejsi - mimi je hrozne citlive na stres!

kladenacka
23. srp 2007

Ahoj, já jsem také měla bolesti nohou v 8. týdnu, hlavně stehen večer a myslím, že to už přešlo samo. Nevím, co to spravilo, ale možná je třeba trochu cvičit. Četla jsem, že by mohlo pomoci, že ležíš na zádech a jedeš jakoby na kole, pomalu, abys moc nenamáhala žaludek anebo ležíš na zádech - máš nohy zvednuté nahoru a ohýbáš "fajfky". Je to prý prevence i před striemi a otoky nohou.

slzicka
4. srp 2008

Ahoji holky jsem ve 21tt+5 a zacali me bolet zadaa, trosku podbrisek a nohy. ten podbrisek no spis asik panev nebo coo ja jenom jesti je to normalni nebo ne? Pry se jeste porad roztahuji ze je to tim.

dvojka
4. srp 2008

jé téma které já potřebuji 🙂 .Mě bolí nohy hlavně při chůzi,myslim si,že je to díky narůstající váze a to velmi rychle.
Do 13tt jsem zhubla 8kilo a vážila nějakých44 a nyní už mám 51kg.
Myslíte že právě díky tomuto rychlému nárustu váhy nohy bolí?Někdy mám co dělat abych vyšla kopec 😀

slzicka
4. srp 2008

dvojka: nooo ja myslim ze u tebe by to mohlo byt z te vahy ale fakt nevim proto sem taky piiisu 🙂 ale nevim z ceho by to bylo u me za cely moje tehotenstvi jsem totiz pribrala 1kilo takze z pribivajici vahy to nemam. takze nevim asi pockame kdo napise daaal 😉 Jinak ja jsem taky prave zhubla na zacatku a to 5 kilo a ted jsem pribrala jenom 1kilo 🙂

meleri
4. srp 2008

blanule to mi začlo dělat až poslední týdny ted..ale jsou to asi křeče které chytáš do lýtek..mi na to zabralo magnésium (hořčík), ale je třeba se zeptat doktora...jinak moje mamka mi říkala, že se jí to taky stalo..
U mě je to někdy i přes den...
Možná ti budou nohy i cukat...tak i na to mi ten hořčík zabírá..ale jak někdy zapomenu si prášek vzít, tak to mám znova.....

Jinak pánev mě bolí už od začátku těhotenství, a s tím člověk asi nic nenadělá, max odpočinek a lehké těhotenské cvičení..to se prý roztahuje ta pánev jak roste miminko..i když mě to bolelo nejvíc právě během prvních 3 měsíců...

dvojka
4. srp 2008

slzicka-a dáváš si během dne někdy nohy výš ?Jako že si lehneš a a něčím si je podepřeš? 😉
Mohlo by to pomoci.Jinak podbříšek mě bolí taky často a přijde mi že to je normál a ty nohy u tebe s tím můžou potom souviset.
Zkusila bych hořčík být tebou a ty nohy hore 😀 pokud to jen bude možné 😉
No jo,já jen doufám,že ta moje váha už tak rychle neporoste,jsem sice pořád hubená,,ale co ty moje nohy budou dělat to nevim a taky s dechem jsem na štíra

slzicka
4. srp 2008

jojojo ja beru prave magnesium mam doma prasky ale s tema to nesmim prehanet jinak me boli nohy jako kdybych cvicila celej tyden. ale piju to rozpustny magnesium. 😉 a nohy na vys si nedavam ale asik to zkusim. 😉

meleri
4. srp 2008

možná tě bolí i žíly v nohou, právě když dáš ty nohy nahoru tak se ti uleví.. 🙂

franti
5. srp 2008

ahojky...no mna strasne boleli nohy v prvom trimestry, ale asi to bolo tym, ze cele telo som mala ako dobite, bolo mi totiz sialene spatne cele tri mesiace...potom to nastastie preslo. aj nohy ma prestali boliet. boleli ma ci som lezala alebo stala. v prvom tehu som brala magnezium, takze tam sa na bolesti noh ani napamatam, ale myslim, ze to bolo tym magnezkom, pretoze to uvolnuje svalstvo. a krce do noh sa dostavaju tiez pri nedostatku magnezia. takze by som urco vyskusala to magnezium a hlavne oddych. 😉

franti
5. srp 2008

a co sa tyka toho podbrisku, tak to ma boli stale a strasne. zada to je tiez podla mna normalne, tie ma tiez bolievaju, tak ak to nie je nejaky extrem a da sa to vydrzat, tak by som to neriesila...v pokrocilom tehu to bude este horsie 😉 podla vlastnej skusenosti 😅. ale ja som to vzdy robila tak, ze som sa na vsetko pytala svojho gynekologa, tak ak si niecim nie ste iste, tak sa pytajte...su tu predsa od toho aby nam odpovedali. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru