Bolesti v podbřišku na začátku těhu, je to normální?

marukm
13. lis 2013

Zdravím všechny,

hledala jsem něco podobného, ale nenašla jsem (asi to neumím🙂. Dneska jsem 2. den vynechání menstruace, TT jsem si dělala od soboty každý den ráno, zpočátku duch, teď už docela silná čárka (ale ne dálnice🙂. Včera večer mě chytly silné bolesti v podbřišku (úplně stejné jako jsem měla při menstruaci předtím, než jsem začala brát HA). Je to dost silná bolest, ne nevydržitelná, a trvá to vždycky tak 5-10 min. a najednou je to pryč. Jenže v 1 v noci se to objevilo znovu a dneska ráno taky.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jen jestli mám plašit, nebo ještě počkat.

Díky všem za odpovědi!

M.

ninive211
13. lis 2013

Pokud se to objevuje častěji, raději bych zavolala Dr. Ségra hned od 5tt trpěla docela křečema, doktorka první, co kontrolovala ještě v tom 5tt, jestli je mimčo správně v děloze - kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství. To může totiž způsobovat ty křeče. Nechci tě strašit, jestli to bylo jen výjimečné, nemusí to nic být, ale velké bolesti nejsou normální. Jo a taky to může znamenat nedostatek hořčíku (mimo jiné vstřebávání horčíku zabraňuje sladké, sestra má zakázáno sladké včetně i většího množstvísladkého ovoce).

liss_durman
13. lis 2013

Gratuluji🙂 Jestli jsi poprvé těhotná, tak bych řekla, že je to normální. Já při prvním těhu několik nocí ani nemohla spát, jak mě bolelo břicho... Pořád jsem si myslela, že to musím každou chvíli dostat. Je to normální jev, když se zvětšuje děloha. Taky jsem pak měla chvíli problém s močákem, to bylo taky zvětšující se dělohou. Ale kdyby to byly nějaké nesnesitelné křeče, tak by bylo určitě lepší navšívit doktora.

klariss01
13. lis 2013

Já to měla kolem 4 - 5tt stejné. Křeče v podbřišku, chvílemi i permanentní tlak. Občas silné píchnutí v oblasti vaječníků, hlavně při prudším pohybu, třeba náhlé otočení v posteli při spánku. I mě to probudilo... ptala jsem se doktora, prý je to časté a normální - děloha se roztahuje, proto ty tlaky. Každopádně neváhej a neboj se zavolat si na gyndu, pokud řekneš, že máš bolesti, vezmou tě hned.
Držím palce, aby to bylo jen to "rozpínání".

mililihaus
13. lis 2013

Tak z vlastní nedávné zkušenosti mohu potvrdit, že je to normální. 🙂 Měla jsem přibližně týden takové bolesti, většinou mě vzbudili i v noci a nemohla jsem ani vstát z postele, byla jsem bílá...no děs.:-/ Po týdnu jsem zkusila test a byli tam // 🙂 (už jsem v ně ani nedoufala 🙂 ), ale hned jsem se objednala k dr, aby se vyloučilo mimoděložní pro jistotu. No a teď jsem ve třetim měsící. 🙂

zunem
13. lis 2013

Měla jsem to podobně, hned od vynechání MS mě vždycky zabolelo břicho jako bych to měla dostat, ale nikdo to jako by nevystouplo na vrchol. Popř. mě píchlo když jsem se prudce pohla. Podle dr. je to rostoucí děloha. ALE může to být i něco jiného. Jistota je jistota a objednej se. Stejně pokud máš pozitivní testík, tak to bude potřeba.

evca_
13. lis 2013

ja jsem mela bolesti hned od zacatku takove neprijemne, myslela jsem si ze prijde ta mrcha cervena a nic. ted to ustalo (jsem v 7tt) a boli me nekdy jen tak jako bych se prejedla. nekdy pichne ale nic vazneho aspoň myslim. pokud te to boli hodne asi by jsem zasla k dr.

evulinkab
13. lis 2013

Je to normální🙂

klaire22
13. lis 2013

je to normální. Co si pamatuji, tak mě bolelo břicho, jak když to mám dostat a nebylo to zrovna moc příjemné ☹

gosa22
13. lis 2013

já to měla podobné, bolesti v noci, které mě budily, bylo to jako by měl přijít silný menses...já pořád čekala "své dny" a nakonec překvapeně u doktora zjistila, že jsme v 7tt 😉

lenicka07
13. lis 2013

Pokud jsou to bolesti o síle těch menstruačních, tak je to nejspíš normální. Taky mě bolelo břicho, jako bych to měla dostat a bylo to těhotenství (zcela bezproblémové). Při obou těhotenstvích mě asi první dva měsíce břicho bolelo hodně často (na rozdíl od dalších měsíců), bolela mě i třísla. Každopádně pokud máš nějaké pochybnosti, raději se objednej k doktorovi. Takhle na začátku těhotenství asi žádné dálnice na testech nenajdeš, jsi teprve druhý den po vynechání ms....

andulajda
19. lis 2013

Já měla podobné bolesti v podbřišku a někdy mě i budívaly ze spaní. Je to asi normální, že se tělo přizpůsobuje tomu co nastane a prcek si vlastně vytváří prostor. Taky jsem měla zpočátku obavy, ale když jsem zjišťovala info na různých diskusích na internetu, tak jsem se hned uklidnila, že je to vlastně normální 🙂 Teď jsem v 7tt a bolesti skoro vymizely...

abalajda
19. lis 2013

Urcite je to normalni,pro jistotu si ale dojdi k doktorovi,aby to nebyli jen opozdene mesicky,i kdyz je to nepravdepodobny,podle vlastni zkusenosti se da na domaci tehutesty spolehnout...

ultrazvuk911
21. lis 2013

Vypada to, ze vas domací test na tehotenstvi je pozitivni. Pokud vase bolesti budou pokracovat mela by jste vyhledat lekare co nejdrive. Mohlo by se jednat o tehotenstvi, kdy embryo neni v deloze, ale treba ve vejcovodech ci vajecniku nebo dokonce uplne nekde jinde. Pyramida pro mimodelozni tehotenstvi obvykle, ale ne vzdy zahrnuje: bolest na urcitem miste v podbrisku, krvaceni a abnormalni nalez mimo delohu (na ultrazvuku).
Zkuste si pamatovat, zda bolest je vzdy ve stejnem miste, nebo ne?
Pamatujte, ze v zacatku tehotenstiv stale muzete mit menstruaci, ktera je slabsi, a postupem casu zcela vymizi.
Hodne stesti.

kikina321
24. lis 2013

Ahojte všichni, já jsem v 5 tt, a docela mě děsí, že mě někdy v noci vzbudí celkem dost silné křeče v podbříšku, tak jak když jsem to vždycky dostávala. Jdu za 2 dny na další kontrolní UZV tak doufám, že bude vše vpořádku :(

teplaka1
3. říj 2019

Ahojky, holky je to normální? Jsem 12dpo a testy mam pozitivni, ale od rána me bolí podbrisek jako bych měla dostat MS a mam bilej vytok..MS by měla být asi za 3 dny.. :roll:

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru