Bolesti v podbřišku v 5. tt. Je to normální?

mika2
9. pro 2011

Ahoj holky, jsem dnes 18 dní po embryotransferu a tedy v 5. týdnu s hodnotami hCG cca 2300. To by bylo všechno asi v pořádku...co mě však trápí je občasné celodenní pobolívání v podbřišku, je stejné, jako bych to každou chvilku měla dostat (tedy někdy silnější, jindy mírnější), jsem z toho nervózní. Je to normální? Jinak nemám vůbec ale vůbec žádné příznaky, což mě taky dost znervózňuje Snad mně jen trošku pobolívají prsa, víc v noci, ve dne skoro vůbec

navi
9. pro 2011

bolesti v podbřišku jako při menstruaci jsou normální, měla jsem je u obou těhotenství 🙂

lenicita
9. pro 2011

ahoj...jsem taky v 5tt ale tak vysoké HCG nemám,nečekáš dvojčata?.... a taky mě zase začlo pobolívat v podbříšku.....ted jsem měla chvíli klid od toho...bud vklidu, gyndařka řekla, že jto to normální....roztahuje se děloha

mika2
autor
9. pro 2011

lenicito dvojčata bych brala hned 😉 ale na ně je zase hCG moc nízké, tak nevím, kolik máš ty, jestli se můžu zeptat?

lenicita
9. pro 2011

@mika2 v PO jsem měla HCG 326 a podle z tupnice HCG je to norma...ted už jistě bude o dost vyšší http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...

najemnici
9. pro 2011

@mika2 bolesti v podbříšku jsou normální,taky jsem je měla a docela dost silné až jsem jednou jela k dr. jestli to je normální a ona mi říkala že ano že to je jak se roztahuje děloha a mimčo roste 🙂

mika2
autor
10. pro 2011

lenicita: přesně jak píšeš 🙂 hlavně v těch tabulkách je pro 5. týden (a samozřejmě i pro další týdny) hrozně velké rozmezí, takže tvá i moje hodnota tam krásně pasují 😎

s.nek
12. pro 2011

@mika2 já si taky myslím, že je to normální, ale chápu, že tě to znervózňuje, já jsem teď 28 dní po transferu, pozítří konečně na ultrazvuk, krev mi nikdo nebral, čárka na testu naštěstí sílila až teď už nemá kam sílit 🙂 a pořád taky přemýšlím jestli je vše v pořádku, už ať je středa. Jen jsem se chtěla zeptat, jak se to těhu po umělém počítá, nějak tomu nerozumím, ty jsi v pátém takže já už v 6-7tt? na KET jsem byla 14.11. díky

mika2
autor
13. pro 2011

ahoj s.nek, v den transferu začíná 3. týden těhotenství, test se pak dělá první den 5. týdne...tak snad jsem ti pomohla.
takže zítra tě čeká UTZ? 😉 Moc držím pěstičky, ať dobře dopadneš a přineseš dobré zprávy!!!! Mě to čeká až příští týden.
Máš nějaké těhu příznaky?

s.nek
13. pro 2011

@mika2 tý brďo, tak to už jsem v 7tt?! to je mazec, to už by prcci měli být pěkně velcí teda... 🙂 s dcerkou jsem byla už v 5tt 🙂 jinak jsem měla asi 14 dní šílené celodenní nevolnosti, že jsem nemohla ani spát pořádně a teď od víkendu je mi nějak líp, tak doufám, že to není nějaká špatná zpráva a je vše ok 🙂 jinak mě ještě bolí prsa a jsem pořád unavená. Už aby byl zítřek už se taaak těším, čekám jen dobré zprávy, špatných už bylo dost 😉

mika2
autor
13. pro 2011

I já přebírám tvůj optimismu - už musíme dostávat jen dobrézprávy, těch špatných už bylo až až 😒
Mně kromě bolesti prsou a únavy není vůbec nic, až mně to někdy přijde divný, no uvidíme, ty nevolnosti ti teda nezávidím, mně bývá teď zle jen v autobuse, což mně nikdy nebylo, ale jinak doma vůbec.
Tohle bude váš druhý potomek?

s.nek
13. pro 2011

@mika2 Teď mám právě období optimismu :D ale za těch 14 dní čekání na UZ už jsem byla stokrát nahoře a stokrát dole 🙂 je to strašně dlouhé. Jojo, bude to naše druhé a snad i třetí 🙂 mám už dvouletou dcerku a teď mi zaváděli 2 embrijka, chtěli jsme vždy tři děti a já už na třetí takové dlouhé snažení nemám sílu, tak bych byla ráda, kdyby se udrželi bobíšci oba 🙂 jinak ty nevolnosti nebyli příjemné ale zase jsem věděla, že je vše ok že jsem těhu, teď tak nějak nic moc necítím, tak jsem ráda, že už bude ten UZ a bude jasno 🙂

s.nek
14. pro 2011

@mika2 Tak jsem opravdu v 7tt jak jsi říkala, miminko tam je jedno, srdíčko buší, jsem neskutečně šťastná, těším se na pěkné optimistické zprávičky od tebe

mika2
autor
14. pro 2011

🙂 MOOOOOOOOOOOOOOOOC GRATULUJU 🙂 Ať je teď tedy vše, jak má být a doufám, že za pár dní i já přidám takovou krásnou zprávu, opatruj se a kdykoliv napiš

s.nek
15. pro 2011

děkuju a taky doufám, že se přidáš 🙂 to bys měla patřit ještě k nám do srpňaček ne? tak se přidej do srpnové diskuse 🙂

anubis
16. pro 2011

Ahoj holky,můžu k Vám? pořád hledám v kolikátém jsem týdnu.. platí stejně,když mám darovaná vajíčka?ET byl 28.11 a HCG 12.12 bylo 879...jsem taky 5tt?díky za info 😀

mika2
autor
16. pro 2011

ahoj anubis, platí určitě to stejné jako u žen bez darovaných vajíček, dne 28.11. u tebe začal 3. týden těhotenství...takže teď v pondělí začal 5. týden těhu, jsi týden za mnou 😉 gratuluju ke krásnému hCG!!!!!

luciova3
16. pro 2011

Zdravím všechny kdo se snaží o miminko a kdo už je v očekávání.
Jsem tu poprvé,tak doufám,že Vám to nevadí.
Před dvouma měsíci jsem byla na ketu.po 14 dní jsem byla na krvi a HCG jsem měla 143 a za týden jsem
začala krvácet.museli mi udělat kyretáž nebot to bylo zamlklé těhotenství.
Nyní jsem byla 1.1.2011 na dalším ketu a včera na odběru krve a hladina HCG je 231 a pořád mě pobolívá pod bříškem,tak nevím zda to k tomu patří nebo se zase něco děje.Jinak mám už doma 5 dcerku.
Také jsem se chtěla optát v kolikátém tt jsem když 1.1.2011 byl proveden ket.Předem Vám moc děkuji za veškeré info.páček

s.nek
16. pro 2011

@luciova3 myslíš asi 1.12. že? já jsem taky nevěděla jak se to počítá a prý den KETu je 1. den třetího týdne těhotenství, takže bys asi byla v 5tt... jestli dobře počítám 🙂 už mi to takhle navečer moc nemyslí 🙂 moc držím pěsti ať to tentokrát všechno klapne jak má!!!

mika2
autor
17. pro 2011

@luciova3 mě pobolívá břicho pořád, někdy víc někdy míň někdy chvíli přestane, ale pořád o něm vím 😒 Jinak jak již psala s.nek měla bys být v 5. týdnu. Nezáleží na tom, jaká je hodnota hCG ale na tom, jestli se každé dva až tři dny zdvojnásobuje, potom by mělo být vše v pořádku. Já si taky zažila zamlklé těhu ☹ takže vím, co jsi prožívala a vím, co prožíváš teď...strach, aby to zase nebylo ono, vždycky si říkám, že blesk dvakrát do stejnýho stromu snad neudeří 🙂

luciova3
17. pro 2011

holky děkuji moc za info.trochu jsem klidnější,ale v noci jsem dvakrát zvracela a mám průjem jak hrom,tak doufám že to neohrozí plod.už mi je trochu líp ale žebrá mě pěkně bolí od toho zvracení.

luciova3
17. pro 2011

Zdravím. 😵 tak Vás budu zase otravovat,ale stímhle se s Vámi musím podělit.
K večeru jsem měla 38,5 teploty a ted jsem nevěděla zda si můžu vzít paralen nebot beru utrogesta a estrofem.
Tak jsem volala na pohotovost aby mě poradily,tak jeden jsem si mohla vzít a musím říct,že úleva jako hrom.
Snad už se to nebude opakovat nebot jsem tu ležele jak mrtvola. ☹
Zatím papa,mějte se všichni krásně.

luciova3
30. pro 2011

Zdravím všechny.Včera jsem byla na prvním ultrazvuk a byl tam vidět malinkatý prcek a puls.
Tak jsem mooc ráda,že to na podruhé klaplo,ale co mě pořád trápí je pobolívání v pod bříšku.
No doufám,že to nic neznamená.
Jinak všem přeju krásný nový rok.

ajulka11
26. dub 2014

ahoj holky jsem tu nová a potřebovala bych poradit jsem v 5tt a mam vysokou hladinu HCG 1753,4 může to znamenat že to budou dvojčátka nebo jen jedno nechala jsem si zavést 2 embrijka tak ted nevím. dík za odpověd

curdibilka
26. dub 2014

@ajulka11 Nevím, jestli myslíš hcg 17 534 nebo 1753,4, to první číslo je na tvůj týden úplně v normě, hcg v 5.tt může být i mnohonásobně větší, ale to druhé je naopak spíš nízké na 5.tt...

ajulka11
26. dub 2014

curdibilka tak v papírech mám psané hcg 1753,4 estra mám 6,90 což nevím co znamená a jak se to přesně teda počítá po ET jsem byla na kontrole na krev přesně po 14dnech a toto mi řekl doktror že je to vysoké a že by to mohli byt dvojčata a v uterý jdu na ultrazvuk

curdibilka
26. dub 2014

@ajulka11 Aha, tak to je zas jiné, když je to po ET, to nevím a věřila bych dr. 🙂 Koneckonců se to za pár dnů určitě podle uzv dozvíš. 🙂 Přeju hlavně zdraví. 🙂

ajulka11
26. dub 2014

@curdibilka děkuji za pomoc a odpověd snad to bude dobré už se na uterý těším 🙂

curdibilka
26. dub 2014

@ajulka11 Bude to 100%ně dobré, pak dej vědět, klidně i soukromkou, co a jak. 🙂

ajulka11
27. dub 2014

@curdibilka děkuji určitě napíšu co se dozvím. 🙂

smoulenka
22. srp 2015

muzu ze zeptat jak a kde mi udelaji nez pudju k lekari na gyndu coz jdu za 9dni to hcg kolik mam? dekuji 🙂 pac ma za sebou ze 3teh jen jedno donesene ted jsem po 4te tehotna tak by me to zajimalo mam velke bricho ted jak nevim co a toj sem pred mesicem mela sotve 48kg :D ted co jsem presne jako by v 5tt mam bricho jako bych byla cca 3mesic neli 4mesic tehote. sice beru kyselinu listovuo piju tehote. caj ale i tak by me to zajimalo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru