Bolesti v podbřišku v 6. týdnu těhotenství

modena11
1. črc 2012

Zdravím všechny,jen se chci zeptat jsem 6tt a slabá bolest v podbřišku je v podstatě trvalá,včera sem pocítila takovej nepříjemnej tlak,kterej se dal vydržet,trval asi pár minut ale hoodně mě to vystrašilo:(Ráno sem samozřejmě měla pocit že je to jiný,no prostě už blázen že a tak se chci jen zeptat na názory nebo zkušenosti jiných,díky a pěkný den 🙂

dagimur
19. bře 2015

12. Února jsem zjistila, že jsem těhotná. Týden na to jsem zacla splnit a jela hned do nem. Na ultrazvuku bylo vše v pořádku. Za týden jsem šla ke své paní doktorce a ta mi předepsala k askorutinu ještě UTROUTROGESTAN na zavádění a další kontrola za 14 dní. Tam se jí na ultrazvuku zdálo, že mimi vůbec nevyrostlo a že si myslí, že byli dvě a to jedno zaniklo již dříve A to druhé pravé neroste... v nem řekli ze jde o zaniklé těhotenství a že mě objednají na revizi. Byl pátek, tak mě objednali na pondělí. V neděli jsem samovolně potratila. Volala jsem do nem. a tam mi řekli, že to je lepší ze možná ani na revizi nebudu muset, ale ať stejně ráno přijedu, že to zkontroluji na ultrazvuku. Na ultrazvuku mi dr.ukazovala, že tam ještě něco zůstalo. Tak šup na oddělení k revizi. Po výkonu mi do zprávy napsali zbytky plodových vakú..... Takže opravdu byli dvě 🙂. Takže chvilku si dáme oraz a 19 nacti měsíčnímu chlapeckovy zkusíme pořídit partaka, nebo partacku. V rodině nikdo dvojčata nnemáme, tak jsme byli příjemne překvapeni. Ještě máme dvacetiletou a patnáctiletou dceru. Takže u tří asi neskočíme, holky jsou veliké a Lukašek určitě ocení když si bude mít s kým hrát 🙂 Takže nám držte příště palce.... 🙂

welunka
30. bře 2015

Ahojky všem,
Tak já jsem dnes zjistila, že čekáme mimi - 6tt. - nejúžasnější den v mém životě 😀 . Také mě bolí v podbříšku (bolest je taková tlačivá a trvá i půl dne) pan doktor říkal, že je to normální, že se napíná děloha a svaly, že ne nadarmo se tomu říká jiný stav. Dodal i že tato fáze těhotenství je neovlivnitelná a že to záleží na tom, jak je těhotenství založeno - buď to výjde nebo ne. Já pevně doufám, že ano..... modlím se za to. Je to mé první.....

Strach a obavy stranou - stres není por mimi dobrý. Za 2 - 3 týdny mám kontrolu, podíváme se zda ťuká srdíčko a budeme vědět více 😉

finn
29. dub 2015

@welunka Tak já jsem v 6tt právě teď a taky mám pnutí v podbřišku, hlavně na pravé straně. K tomu mi včera večer přibylo malinko špinění, takové tmavohnědé, ale v CARu se tváří, že nemusím plašit, mám to pozorovat a pokud by to pokračovalo, mám se znovu ozvat. Na akutní kontrolu mě nepozvali, mám naplánovanou až první UTZ na 11.5., takže dosud netuším, zda je vše tam, kde má být - no trošku nervy to jsou, lékařům asi nedochází, že pacientka by ráda měla v těchto věcech aspoň trochu jasno a ne čekat tři týdny na první kontrolu ☹

saruska89
29. dub 2015

@finn tak z tohodle jsem byla taky takova hotova, nevedela jsem jestli je vse ok.. A na prvni utz jsem sla az tri tydny po pozitvnim tehu testu... Kdyz mi na prvnim utz rekli, ze je vse v poradku, tak jsem se pak klepala zase na dalsi kontrolu, ktera byla zase az za tri nebo ctyri tydny... No byla jsem ve stresu, jestli je vse ok. Pak jsem o tom mluvila s kamaradkou a ta mi rekla at tomu svymu miminku proste duveruju a verim mu...No a to me tak nejak uklidnilo.. Malymu verim a ted uz hodokonce i citim;)

finn
29. dub 2015

@saruska89 Přesně, ty tři týdny jsou k nevydržení, doba v práci se vleče jak slimák a vůbec to neutíká! Aspoň že budou ty prodloužené víkendy, ty naopak většinou utečou jak pára nad hrncem 😉 Ale budu miminku věřit, přeci jen je to náš velikonoční zajíček, kterému jsem od začátku hodně věřila, tak ho nebudu teď podceňovat 🙂

welunka
29. dub 2015

Já jsem nespinila, obas mam průhledný az bily výrok, což je prý také v pořádku. Také jsem další kontrolou mela strach, čekání bylo nekonene! Ale snažila jsem se na to mooc nemyslet a byla jsem vyladena ( to jsem stále) Také jdu na další kontrolu 11.5. toniz budu mít 12.tyden - tolik sw tesim až ho znovu uvidím, pupisek. Tak hodně štěstí! 😉

desencanto
30. dub 2015

Holky přidávám se k vám. Podle Ms jsem 5+4tt a kontrola 3 týdny po pozitivním testu... to čekání je už ted dlouhé a kde je 14.5

finn
30. dub 2015

Holky, kamarádka mě přivedla na myšlenku zastavit se v nemocnici na pohotovosti, tam mi UTZ udělají a budu mít aspoň rámcovou představu, zda je vše tam, kde má být... Špinila jsem a často mě tlačí a píchá na pravé straně, tak bych ráda věděla, na čem jsem - alespoň pro teď...

ajina10
1. kvě 2015

@finn me bylo řečeno v nemocnici, ze to pichani můžou bud byt srustiky a jak se to tam vse připravuje, pak ze to muze byt vajecnik z kterého jsem ovulovala 🙂 ze prý J to časté

finn
1. kvě 2015

@ajina10 Já jsem se nakonec vypravila na pohotovost (pro jistotu, ať mám klidný prodloužený víkend) - píchání nakonec způsobují dvě potvory cysty na pravém vaječníku. Dohromady mají asi 5 cm, tak to právě už dost obtěžuje a ještě o nich asi pár týdnů budu vědět. Ale překvapivě malému už blikalo srdíčko (5+6), tak to bylo jinak fajn první setkání 🙂 Vyfásla jsem fotky na ledničku a jsem spokojená 😀

desencanto
1. kvě 2015

@finn kdy si měla prosím poslední Ms a 5+6 mas podle ms nebo velikosti

finn
2. kvě 2015

@desencanto 5+6 podle data oplodnění, bylo to umělé oplodnění. Korigovaná MS by byla 20. března, skutečná byla 24. března, ale odběr vajíčka byl už 11 DC, tak jsem si to musela upravit.

desencanto
2. kvě 2015

@finn v tom případě bych měla být plus mínus jeden den, jak ty... 🙂

finn
3. kvě 2015

Tak to je super! Budeme mít vánoční miminka 🙂 U nás bylo datum oplodnění na Velký pátek - 3. dubna, a prográmky a aplikace podle toho data říkají, že TP je 25. prosince. Samozřejmě plus mínus, mimčo si samo řekne 🙂 Už aby ale utekl ten první trimestr a bylo všechno v pořádku!!!

kmarfusenka
3. kvě 2015

🙂 Ahoj holky , taky se přidávám k maminkám co mají v bříšku vánoční dáreček 🙂 Já mám datum oplodnění také 3.dubna a termín mi vychází 29.12 . Taky mám pořád strach , bolí mě a tahá v podbříšku a taky mě šíleně berou záda v kříži :-/ Převážně večer když v klidu ležím na gauči a pak vstanu je to nejhorší . Kontrola až za 14 dní ☹ to snad ani nevydržím .... Kromě těch bolestí a toho , že třeba celý zprávy probrečim žádný problémy nemám. Chtěla bych se zeptat co vy a kouření ? Kdo přestal a nepřestal a popřípadě jak se cítil atd...

finn
3. kvě 2015

@kmarfusenka Tak to je super! 🙂 Akorát nechápu, jak ti může TP vycházet o 4 dny později, než mě, když máš datum oplodnění na den stejné jako já...

Jinak já jsem nekuřačka, takže s tím neporadím...

andripol
4. kvě 2015

Ahoj holky, moc mě uklidnily Vaše komentáře. Jsem 6tt s termínem 31.12. Mám velmi podobné bolesti. Pobolívání v podbříšku, až pocit, že by měla přijít MS. Kolikrát běžím na toaletu, zda k tomu opravdu nedošlo. Uklidňují mě Vaše komentáře, jelikož žiji v zahraničí a tady je zdravotní péče naprosto odlišná od Česka. Takže Vaše pocity a hodnocení českých lékařů mi dodává klid na duši.

desencanto
4. kvě 2015

@andripol už máš těhu potvrzené lékařem?

andripol
5. kvě 2015

Ano, už mám ale další kontrola mě čeká až za pár týdnů, tak jsem trochu nervózní. A jak probíhá tvé těhotenství? snad si to těhulkování užijeme bez komplikací 🙂

desencanto
5. kvě 2015

@andripol mi vůbec nic není, jen mám o dvě čísla větší prsa 🙂 ale na první kontrolu jdu až za 14dni..

renata90
5. kvě 2015

Dobry den. Pred tydnem jsem zjistila, ze cekame s partnerem prvni miminko, tak jsem ze vseho vypleskla 🙂) Tehotenstvi mam potvrzene z odberu krve a prvni prohlidku na gynde az 11.5.. Zaroven se tesim, ale mam i strach, aby bylo vse v poradku 🙂

seshira
5. kvě 2015

@welunka Ahojky, já jsem dneska 6+0 tt, těhotenství mám potvrzené od gyndaře, 18.května jdu na kontrolu kvůli srdíčku. Jinak beru ascorutin a utrogestan kvůli špinění, tak doufám, že bude vše ok, v únoru jsem o jedno přišla.

g_m
5. kvě 2015

Tak já se hlásím taky 🙂 Minulý týden pozitivní testy a vynechaná MS, podle internetu jsem 5tt a termín 5.1.2016, ale k doktorce se nemůžu dovolat, tak doufám, že nemají dovolenou ☹ Takže zatím jen doufám, že je vše OK...

welunka
6. kvě 2015

Holky, chce to hlavně klidek a užívat si, ze se zadařilo! Ja jsem od začátku stastna a fakt vyladena a doktor mi řekl, ze když je fajn mamince tak je fajn i miminku - proste tomu drobeckovi duverujte 😊 je to dar! Ja mam zatim fakt zlatíčko - není mi zle, bříško poboliva občas - jak roste a mam porad dobrou náladu!!! Všem přeji aby T mohli prožívat tak v pohodě jako ja!!! Jsem v 11 plus 5.

dubnacek
24. kvě 2015

Holky muzete mi rict,kdy vam prestaly takove ty klasik.tehu priznaky,jako kdy ustoupila bolest prsou,podbrisku atd?? Nemyslim zvraceni,to ani nemam.Jsem v 7tt a jedine podle ceho si rikam,ze je asi vse ok jsou nalita prsa,ale uz neni ta bolest jako na zacatku. A i bricho me uz ani tak nepoboliva.Je to normalni?? Za to mam mega alergii na kremy na oblicej...

welunka
25. kvě 2015

@dubnacek
Ahojky, bolesti mohou polevit avzase se objevit. Me bolelo břicho od 3.-6.tydne každý den. Pak to najednou ustalo a ted už poboliva opravdu jen občas - treba dva dny za sebou pak zase ne.... je to individuální. Prsa se mi nalili, mam je jen trochu citlivá jinak v pohodě - kromě pobolivani briska jsem nemela a nemam žádné tehotenske příznaky (jo pribiram a mam porad hlad 😊)

marketis89
8. črc 2015

Ahojky. Jsem priblizne v 5tt- 6tt. Tento tyden mi pan doktor rekla, ze na UZ neni nic videt, ze mam dojit az dalsi tyden. Jak pisete i vy, poboliva me casto v podbrisku a obcas take v oblasti vajecniku. tak jen doufam, at je to uchycene tam, kde ma.

dubnacek
8. črc 2015

@marketis89 taku mne v 6tt bylo uz videt srdicko,ale plod jsem ja teda nevidela😉.Pak jsem byla za 14 a uz i krasny miminko.Je mozny ze jsi teda spis v tom 5tt a zatim je jen videt dutinka,nebo muze mit i mudr.starsi zarizeni utz a zatim moc neni videt.Ted jsem 14tt a brisko me poboliva porad,takze se tim zatim vubec netrap😉)

marketis89
8. črc 2015

@dubnacek tak to byl spis ten 5tt. protoze nevidel ani tu dutinku. ale je pravda, ze ten pan doktor byl vcelku arogantni... tak snad za tyden uz by tam mohlo byt neco videt.

andrisek123
8. črc 2015

Tak já bych dnes měla být v 5+1tt a pořád mě také bolí břicho jak kdybych měla dostat menstruaci a včera se k tomu přidaly i záda (kříže) a to je teda bolest :( . Zítra jdu na kontrolu, tak snad vše bude v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru