Čerstvé těhulky - jaké máte příznaky?

jani2013
21. led 2015

Ahoj holky, jsem poprvé těhotná (dnes 5 +0) a tak nějak nemám pocit, že bych měla příznaky. Místo únavy spíš nespavost, místo apetitu nechutenství a jak jsem měla citlivá prsa, tak mám pocit, že to odeznívá. Stejně jako žaludek na vodě - taky mi to přijde o dost lepší.
Ne, že bych chtěla zvracet od rána do večera, ale mám obavy. Včera jsem byla na UTZ, podle Dr. vše v pořádku, nejsem si ale jistá, jestli se to pozná dle jednoho vyšetření (bez srovnání hodnot). 😒
Tak se chci zeptat, jak jste na tom vy? 😉

zvalentova
21. led 2015

Za celé těhotenství jsem neměla jediný příznak, přestože se uvádí, že s dvojčaty je např. nevolnost mnohem intenzivnější. Nebýt výsledků z krve a pravidelných návštěv na UTZ, nevěřila bych, že jsem těhotná.

radus90
21. led 2015

Já jsem to měla děsné, poznala jsem to ještě dříve, než jsem si dělala test...test byl jen pro potvrzení 🙂, první měsíc jsem to měla děsné, neskutečně mě bolely prsa, nemohla jsem na nich v noci ani ležet, pak mě denodenně bolela hlava a břicho, druhý měsíc to bylo samé ale navíc mi bylo od rána strašně těžko od žaludku, nezvracela jsem, ale úplně pocit na zvracení, musela jsem se najíst nejlépe hned v posteli 😀, teď jsem v 19tt a nebolí mě nic, akorát jsem furt ještě unavená ale zdá se mi, že už to KONEČNĚ ustává, akorát poslední dva dny mě vždycky píchá v břichu, nebyla jsem u doktorky, nechci zbytečně plašit, prý jsou to jen vazy, jak roste děloha, tak těžko říct...ale teď už mám konečně to hezčí období těhotenství 🙂, ale furt se cpu, tak snad ze mě nebude kulička 😀

teatime
21. led 2015

Taky jsem to u prvního tak měla a taky jsem z toho byla nervózní. 😀 Takže chápu tu nejistotu, i když jinak je to bezpříznakové těhotenství docela výhra podle mě....

jitavrtule
21. led 2015

@jani2013 ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná, se ze mě stal neskutečný ohař - extrémní citilivost na pachy. pak mě pár týdnů bolela prsa a bylo mi tak celkově šoufl - únava + žaludek na vodě. Ale žádné zvracení, žádné chutě. po cca 12tt už bez příznaků až do teď, vyjma rostoucího břicha samozřejmě 🙂

andrrriiik
21. led 2015

Ahoj u dcery mě začaly nejdřív bolet prsa,ještě před tím,než jsem měla dostat menstruaci,v 7tt mi začalo být strašně špatně-jen jsem ležela a zvracela a skončilo to ve 12tt.Pak už mi bylo relativně dobře jen jsem furt jedla sladké.U syna jsem měla příznaky později,až vynecháním menses a v 5tt mi začala nevolnost,občas jsem zvracela,ale nebylo to tak hrozné,jako u dcery.Trvalo to do 7tt.Prsa mě ani nebolela,ale na sladké jsem měla taky šílenou chuť.

andrrriiik
21. led 2015

Jo a taky mě u syna strašně bolelo břicho jako při menses asi do 3 měsíce.

jani2013
autor
21. led 2015

@zvalentova
@teatime
Tak to jsem ráda, že je na tom někdo podobně 🙂
Já už teď vím, že asi budu strašnej panikář, včera jsem si dokonce objednala Angelsounds, protože pokud bude všechno tak, jak má, tak aspoň nebudu sebe a mimčo zbytečně stresovat v době mezi kontrolama 🙂

evcann
21. led 2015

@jani2013 Angelsound je super vec, taky ho mam, nekdo rikal, ze je to pak jak zavislost a neustale poslouchate, ale ja posloucham tak zhruba jednou za tyden a uplne mi to staci a hlavně me to uklidní

marky8822
21. led 2015

Tak já jsem zatím strašně unavená a dělá mi velký problém vstávání do práce... Dost mě bolí prsa, cítím se slabě a tak nějak celkově né moc dobře... Mívám pocity, že to se mnou sekne... O bolesti hlavy ani nemluvim...Dost sem na to trpěla už před těhu, ale těď je to ještě horší...

teatime
23. led 2015

@jani2013 Taky jsem hrozně panikařila. 😀 Ale Angelsound jsem nepořídila. Měla jsem strach, že se mi nepovede najít srdíčko, nic neuslyším a zpanikařím totálně. 😀

radiska
29. led 2015

taky nemám žádné příznaky 🙂 jsem 5+1 nejspíš. u dr. jsem nebyla má dovolenou, ale nevím jak to počítat MS jsem měla 12.12. pouze tři dny takové špinění a hned na to na silvestra týden a pěkný průtokový hrnec 🙂 tak nevím od kdy to počítat. jetli to první bylo ms nebo to druhé a popř co to první bylo?

keckemet
1. únor 2015

5+2tt a uz mi zacina byt blbe :-/

polaks
1. únor 2015

Ahoj,takl ja som 3 tt počítam od oplodnenia a od menštruácie je to 5tt...v každom prípade,zatiaľ žiadne príznaky,mala som také aj 1a3 tehotenstvo,len pri druhom som zvracala od rána do večera a ešte som mala aj iné črevné potiaže,preklínala som človeka,ktorý vymyslel pojem "ranná" nevoľnosť.. pri každom tehotenstve ma začali bolieť prsia tak okolo 5 tt,ale to bolo všetko...u prvéhé tehotenstva mi dokonca začlo bruško rásť až v siedmom mesiaci,tak mi ani nikto nechcel veriť,že som tehotná,keby sa to malé v brušku nevrtelo,tak by som ani neverila,že som tehotná.

starbucks
1. únor 2015

Já jsem 9 + 1 a je mi už cca dva týdny hodně blbě. Sice nebliju, žaludek jak na vodě a pocit na blití je od rána do večera. Takže se odmítám stotožňovat s termínem ranní nevolnost, protože u mě je to celý den. Bradavky mám citlivější a pořád stojí 🙂

ronyx
1. únor 2015

Já jsem 8+3 tt a nezvracela jsem nikdy,občas mám ráno žaludek na vodě.Pobolívání v podbřišku a zvětšená citlivá prsa,jinak nic.Příznaky mám teda už snad od 5 tt ale není do denně.Jsou dny,kdy je mi fakt na nic - únava atd a jsou dny kdy se cítím absolutně netěhotně 🙂

bebe_84
1. únor 2015

do 7. týdne mi nebylo vůbec nic,ještě jsem si odjela vesele na dovču. A tam to začalo, brečela jsem radostí,když jsme přistávali zpátky v Praze a myslím,že na Krétu už nikdy nepojedu. 😀 Nemohla jsem jíst,žaludek na vodě,chtělo se mi zvracet (dneska už nevím,jestli to nebylo i z hladu), strašně unavená...

lenka603
2. únor 2015

Zdravím holky, včera se mi poprvé v životě ukázaly II a to mám dostat menzes až za pět dnů.. no a věděla jsem to , že jsem těhotná (asi), protože jsem měla a mám strašné pocity hladu - třeba tak 2 hod po obědě už mám opravdu hlad.. tak tak jsem to poznala já. Volala jsem na gyndu a jsem objednaná až na 23.2, tak snad to vydržím a bude vše OK..

sonjuletka
2. únor 2015

Holky já to vím půl dne (test), zpoždění jen den, ale vím to už 2 dny "jistě".... jednak styk v ovulaci, a jednak mé příznaky: citlivé bradavky, bolesti podbřišku jak před MS, zadýchávám se jak lokomotiva, dnes ráno mi bylo blbě (nechutenství), pořád "krkám" - spíš tak škytám, nespavost, únava - ze všeho.

palmolivka
6. únor 2015

Ahojky holky chci se taky pochlubit jsem v pátým týdnu, ale tak nečekaně že jsem se málem složila.. :D no a příznaky?? hrůza ☹ špatně od žaludku a celý den nemusím nic jíst a jenom pomyšlení na jídlo je mi zle... ☹ a ještě do toho mám chřipku, a nejhorší je že nemůžete prostě nic ☹ tak jen čajíčky a zase čajíčky... prostě umírám ☹

keckemet
6. únor 2015

Hurá není mi blbe,to byla viróza,kterou mel i manzel 🙂 juch!

jitavrtule
7. únor 2015

@palmolivka můžeš Paralen na sražení horečky, Pinosol kapky do nosu, StopKašel sirup od Dr. Weisse proti kašli a Septisan pastilky proti bolení v krku. Všechno vhodný i pro těhotný. Nebo taky mořskou vodu ve spreji a lišejníkový pastilky, ale z vlastní zkušenosti předem varuju, že ty jsou k prdu 🙂
Ať je ti brzo líp!

palmolivka
7. únor 2015

@jitavrtule no v lékarně mi řekli že raději nic si brát nemám... a když na kašel tak akorát jitrocelový sirup a paralen jen jeden.. a víc nic...Jinak moc díky dneska je mi o něco lépe a jestli tohle mimčo vydrží, tak to bude zázrak..

pajakuco
9. únor 2015

Ahoj holky,u me jsou priznaky bolava a citliva prsa,zimni spanek a zaludek mi trochu po ranu poskakuje. 🙂 Preji vsem hodne zdravi 🙂

laneri
9. únor 2015

ahoj 🙂 já mám termín 23.9. - 9. 10., poprvé 🙂 přítel je nadšen, řekla bych že i víc než já 😀 sestra ještě víc 😀 jinak to zatím nikdo neví, na kontrolu jdu až 12.2. a trochu se bojím.... první test jsem si dělala v den, kdy mi nepřišla menstruace, ale něco jsem tušila, byla jsem pořád unavená, denně jsem prospala i 12 hodin 😀 je mi pořád zima a strašně mě bolí prsa... a samozřejmě, období chřipek... jediné co beru je na rýmu Quixx, a vyčetla jsem že kyselinu listovou, bereto taky některá?

keckemet
10. únor 2015

@laneri jojo kyselina listova 800mg denne a jod

taara36
11. únor 2015

Ahojky, ja jsem asi na pocatku tehu, pozitivni testy mam, na gyndu jdu ale az 27.2. Neco mi bylo divne uz v prubehu mesice, byla jsem hrozne unavena a 14dni pred,menses me hrozne rozbolela prsa (trva doted). Ve stejnou dobu se mi osypal oblicej (zmizelo az v dobe ms), mela jsem hlad a byla jsem protivna a naladova , obcas jsem,mela v puse pocit na zvraceni, jeb malou chvilku ale (takove to stazeni tvari dovnitr) jenze my se stehovali,tak jsem to prisuzovala tomu... Minuly vikend jsem si delala testy, v nedeli vecer uz jasne pozitivni.ted jsem na tom tak, ze porad odbrkavam -cely den, pred i po jidle, no hruza. Je mi celkove divne, jsem slaba a obcas se jakoby trepu a mam stazeny zaludek a lehky pocit nevolnosti...a pres den jsem hrozne unavena a v noci naopak nemuzu dospat... A dneska je to 6.den zpozdeni...🙂 problem je, ze vubec netusime, kdy se nam to povedlo, protoze o mimco jsme se cilene nesnazili🙂 a v druhe pulce ledna jsme uz moc sexu nemeli, protoze jsem byla protivna🙂 a predchozi ms jsem mela od 9.1.... No sranda, doufam, ze bude vse ok🙂

zuzanazari
13. únor 2015

@taara36 vidíte, já jdu na gyndu 25.2. 🙂 a poslední MS byla 8.1. špatně mi zatím není, a vím, že protivná a náladová jsem byla taky. Vybouchla jsem, ani nevím proč.... teď už je to klidnější.... Ale stejně nevím, jestli mám věřit, že jsem těhotná, doktor mi to stoprocentně nepotvrdil, viděl na UZ jen náznak.... A hlad jsem měla taky 🙂 jinak test jsem měla pozitivní.....

kackarebicerova
13. únor 2015

Zacla jsem 9tyden a boli me prsa a blinkam jak o zivot...hnus velebnosti :-\

kackarebicerova
13. únor 2015

Co je to ten Angelsounds? Da se to stanhout online?

palmolivka
14. únor 2015

Ahojky holky tak pokud tohle všechno mimčo přežije v pořádku a ve zdraví, tak to bude zázrak... Moc tomu nevěřím, protože co jsem ted za tu dobu 6 týdnu prožila tak nevím nevím.... a pokud to dobře nedopadne, tak už těhotná být nechci ... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru