Cítím pohyby ve 12tt, jsem blázen? 🙂

ircas1978
7. kvě 2014

Holky jsem po druhé tehotná ted jsem 12 tt .... a od vcera cítím proste jako kdyz mi v břiše přeskakuji nervy a takové bublinkovani nevim jak to popsat ...hybe se mi i bricho nepatrne..je to vzdycky chvilkama kdyz treba sedim a jsem v klidu..u prvniho jsem citila pohyby kolem 17tt ale ted se mi to zda hodne brzo ... 😀 jsem blázen? nebo je mozné ze opravdu citim jak se prcek hybe? 😀

blondynka400
7. kvě 2014

@ircas1978 Podle doktorů jsi blázen a prý si to můžeme vsugerovat. Ale můj dr. tvrdí, že je to natolik subjektivní, že mi nebude říkat, že je to nesmysl,i když z fyziologického hlediska je to nesmysl. Tak si vyber 😀
Každopádně já u prvního cítila pohyby 15-16tt (já si pořád myslela, že je to brzy a nemůže to být ono, cca někdy v 18tt jsem si byla 100% jistá, že už to předtím byly pohyby) a u druhého cca 13tt, jestli si dobře pamatuji. A jsem si fakt jistá, že to pohyby byly....

verushe20
7. kvě 2014

ty jo.. to si myslím, že je ještě hodně brzo.. ale kdo ví 🙂 , já první pohyby cítila cca v 18 týdnu

ircas1978
autor
7. kvě 2014

já vím ze je to fakt hodne brzo..ale nevim co jiného by to bylo.. 😀 plyny to nejsou,a ze by mi tikaly nervy v brise to jsem nikdy nemela 🙂

ventilkova
7. kvě 2014

Mne muj doktor rekl ze pri druhem a dalsim tehotenstvi jendeloha daleko vice citliva nez poprve... Ja pohyby taky citila brzo a on mi rikal ze mi to tezko muze vymlouvat nebot nema moje bricho... Myslim, ze blazen urcite nejste 🙂

giovanna2012
7. kvě 2014

Mě to přijde taky hrozně brzo...ale možné je vše. 🙂

prdecek
7. kvě 2014

no vzhledem k tomu, že má miminko ve 12tt cca 9cm i s nožičkama, tak mi to příjde jako hloupost, ale na ultrazvuku jsem sama viděla jak sebou mrská, takže to cítit můžeš, každá jsme na to jinak citlivá 🙂

Já u prvního cítila pohyby až v 22-23tt a teď jsem je začala cítit v 17-18tt.

anit_001
7. kvě 2014

Já jsem u prvního cítila pohyby v 18tt, kamarádka v 16tt dokonce. Teď u druhého jsem teda poprvé taky cítila ve 12tt, ale rozhodně ne pravidelně. Takže to zatím nepovažuju za to, že je oficiálně cítím.. i když obden třeba v klidu ve vaně, nebo v pohovce je pocítím 🙂 Ale musím se na to dost soustředit 😀

lukolik
8. kvě 2014

tak já u třetího prcka cítila pohyby od 13 tt., ale fakt jen slaboulinko a musela jsem ležet na boku a hoooodně se soustředit

vercas01
8. kvě 2014

Já teda nevím, jak to funguje u druhátka 🙂 čekám první... já pohyby cejtila od 17tt a teď už se mi břicho vlní na potkání 😀
Jinak mám kamarádku co je právě teď ve 12tt taky prvorodička a prej už pohyby cejtí... nevím, mě to přijde divné ale ona si stojí na svém, že to prostě pohyby jsou...

domorodka
8. kvě 2014

u prvního jsem cítila pohyby ve 21 tt, ale již dříve jsem cítila různě... ale až v tom 21tt jsem si byla naprosto jistá...
a u druhého už ve 13tt 😉

myslím si, že u druhého je to dříve, protože je to uvnitř už jinak, než napoprvé a také je to citlivější... a k tomu máme tu zkušenost s tím prvním mimčem...

Takže, jo, cítíš mimčo 😵 krásné viď 😵 jsem z toho byla úplně vyplácaná, jsem to taky nevěděla 😀 a je to krásné, jak je to jemňoučké 😵
si to užívej 😵
Také jsem to cítila zpočátku když jsem v klidu seděla... 🙂 a na poprvé to bylo tak, že jsem mimčo cítila, že vyloženě poskočilo až se pohlo břicho 😀
jinak muž na dotek cítil pohyby až v 15tt... já to od toho 13tt cítila spíš uvnitř než na dotek dlaní, ale bylo to maličko vidět... to až tak už nevím, možná ke konci toho 14tt jsem to i nahmatala, nechtla jsem tolik přitlačit rukou 😉

janesafari
10. kvě 2014

V prvním těhu sem cítila pohyby od 18 tt a ted u druhého od 13 tt...A taky bych si to nenechala vymluvit !!!Prostě sem prcka cítila-ale musela sem být uplně v klidu a tichu...a je to divoch doted a to už je 9 měsíců na světě...TA aktivita i apetit,co sem měla celé těhu mu zůstal 😉 😀

jarcatko
10. kvě 2014

myslím, že to možné je, i když doktoři tvrdívají opak 😉
já cítila pohyby u prvního v 16. tt, u druhého od 14.tt - v obou případech tak, že to cítil přes břicho i manžel, takže ty první lehký motýlí doteky tam jistě byly dřív a já si je jen správně nezařadila 🙂 hodně záleží i na tom, jestli jsi spíše hubenější typ (tukový polštářek toho dost utlumí), kde je uložená placenta a jak je miminko aktivní... takže jestli už to cítíš takhle brzo, tak se asi můžeš těšit na hodně akčního neposedu 😀

janiju
10. kvě 2014

@ircas1978
určitě blázen nejsi
u prvního jsem pohyby cítila v 18 t
u druhého ve 13 t

miska85
10. kvě 2014

Blázen nejsi, ale když si vezmeš, že mimčo má pár centimetrů a kolem sebe tolik místa? Nevím no, ale užívej si to 🙂

bielamacka
20. kvě 2014

tak objektivně se prcek ve 12tt už HÝBE a celkem čile 🙂 řekla bych, že to je spíš vsugerované, ale tak zase někteří lidé jsou hodně sensitivní, takže zas proč by ne?

veruunek
20. kvě 2014

Taky jsem to tak měla, bylo to jako když jemně praská popcorn :D a jen občas... Ale taky jsem si myslela, že jsem magor... Ale v 15tt už byly pohyby znatelné i hmatem pro manžela, takže pro né 🙂

bibuliinka
25. kvě 2014

Jsem poprvé těhotná prcek měl ve čtvrtek 22.května 5,6cm na 3D ultrazvuku byl akční.
Dle ultrazvuku jsem ve 12tt. Pohyby necítím nebo spíše nevím jak je poznat.
Ale jak čtu tak se můžu těšit. A je pravda že to po čase i bolí? Jak kopne do citlivého místa??
Zatím mě sem tam píchne v břichu,v podbřišku sem cítila jak kdyby se něco převalilo.
Ale asi plyny..

ibejka2
4. črc 2017

@ircas1978 to stejně jsem si dneska říkala i já ve vaně...a to jsem 12tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru