Cítím pohyby ve 13. týdnu těhotenství. Není to brzy?

sparka
5. lis 2008

ahojky holky jsem v 13tt a začínám cítit pohyby u dcerky sem je začalůa pocitovat v 17tt...ste na tom někdo stejně?neni to moc brzy?děkuji

krista
5. lis 2008

Sparka já jsem pohyby u malé cítila v 16tt a v 17tt už je cítil manžel na ruku, takže si myslím, že divné to není u toho prvního 🙂 u druhýho pohyby ve 13tt to jsem ještě neslyšela, ale nepřekvapuje mě to, když mají být u druhýho dítěte cítit dřív 🙂

andy21
5. lis 2008

sparka já jsem na tom jako Krista, taky jsem je cítila už v 16tt, doktor mi to nevěřil a divil se 😝

takže bych se tomu nedivila 😉

evaviki
5. lis 2008

Aj ja som pohyby citila cca od 17tt a jediny, kto mi veril bol manzel (ktory ich citil tiez) a doktorka 😀

andykov
5. lis 2008

Já budu v pátek přesně 16tt a teda pohyby necítím, ale občas když si dám ručku na bříško a jsem hodně moc v klidu, tak taky něco malinko cítím. A co vím, tak u nás v dubnu jedna druhorodička taky cítila ve 13tt, takže asi možné to je 🙂

sparka
autor
6. lis 2008

holky děkuju vám,jsem ráda že ste mi poradili,strašně mě to zaráží takový malý miminko a už je cítit?

hlavinka
6. lis 2008

Sparka: taky jsem je zacla citit nekdy kolem 15 ci 16tt, takze je to klidne mozne. Zalezi, jak silne se Ti mele a zda jsi treba hubenejsi (tedy nemelas spicky na brise), tak je to citit vic. 🙂

ajulka1
8. dub 2013

Sparka: já v prvním těhu čekala jsem dvojčátka a pohyby jsem cítila už ve 13tt teď ve druhém těhu jsem 12tt a pohyby ještě necítím. Ale říkal doktor že už od 12tt je možné cítit pohyby. Ale nevím jestli je to možné jen u druhého těhu nebo už u prvního. Zatím je ale necítím 😉

speedygon
9. dub 2013

Já měla první pohyby ve 13.tt a kopanečky cítím od 17.tt(a jsem těhu potřetí)...

ratatooy
2. čer 2013

u prvniho bych to nepoznala ale ted udruhyho to citim taky od 12tt

ratatooy
2. čer 2013

@sparka no ono ve 12tt už tak malinky není už má cca kolem 12cm

marinka
2. čer 2013

Já jsem to měla úplně stejně jako ty, v prvním těhu v 17 tt, ve druhém ve 13 tt 😵 Doktorka mi potvrdila, že je to možné,a opravdu se to nedalo splést..

des
4. čer 2013

Jé tak to mě překvapuje. Ale s prvním jsem to měla podobně 17tt, tak druhé může být cítit o tolik dřív? Asi jste docela hubené holky, což?😉

ratatooy
4. čer 2013

@des no tak aj hubena rozhodne nejsem a citim taky od 12tt

barunkaslarvickou
26. pro 2015

@ratatooy miminko ve 12tt neměri 12cm ale něco kolem 6cm 🙂

kvakuska
26. pro 2015

@barunkaslarvickou mimnko ve 12tt měří 6 cm od temene po zadeček (to je to co měří lékař), ale jelikož je má trup zahnutý, tak ve skutečnosti je to víc ... když k tomu připočteš i nožičky, tak 10-12cm to je, jen jak je zkroucené, tak se nedá měřit v celé délce 😎

ratatooy
28. pro 2015

@barunkaslarvickou ano tak jak piše kvakuska

barunkaslarvickou
28. pro 2015

@ratatooy Jj ja jsem zvykla,že se pořád mluvi jen o velikosti miminka od hlavičky az k zadečku 🙂

lucifereeek
28. pro 2015

Určite ne. S prvním jsem cítila pohyby cca 18 tt a u druhého už ve 12 tt

zuzka8118
16. led 2016

@ratatooy Kolik že to??

riga
16. led 2016

Jsem drobná a štíhlá. Pohyby jsem cítila u prvního od ukončeného 13tt, v 17tt to byl schopen muž vidět i přes kůži, jemňoučké ťukanečky. U druhého podobně a u třetího později (měla jsem placentu vpředu).

Když jsem to tehdy říkala Dr., řekl, že on těhotný nikdy nebyl a nemá důvod to zpochybňovat. Nebyla jsem prý první, kdo se dušoval, že pohyby už cítí takhle brzy. Taky že je příliš dlouho v praxi, aby si myslel, že jsou některé věci nemožné.

Návštěva u něj byla balzám na duši. 🙂

ratatooy
20. led 2016

@zuzka8118 co kolik že? 😀

dana3262
20. led 2016

@sparka u druhého jsem cítila ve 12.tt a byly i vidět 🙂

andrys35
20. led 2016

U 1.jsem bublinky cítila v 16 tt pohyby ve 20 u 2.jemne pohyby v 16tt a ted u 3.koncem 15.tt ted jsem 16 a vecer nebo v noci v klidu vim jasne ze je to mimčo zadne kopance to jeste samo nejsou ale pohyby ano

zuzka8118
20. led 2016

@ratatooy No jako že mimčo má už v té době 12 cm? 😀 ale pak jsem se dočetla níže, že to berete i s nožkama. Já se lekla, že mám nějak abnormálně malé mimušo, když má jen 6,1 cm 😀

ratatooy
21. led 2016

@zuzka8118 neboj maš uplně akorát🙂

ladyhacek
4. únor 2018

jéé a já si myslela jsem že jsem blázen 🙂 syna jsem sítila tedy "až"v 18týdnu > dr mi nechtěl věřit - říkam asi sícítm pohyby - až si budete jistá dejte vědět. ve 20tt je cítil manžel a byli viditelné hrboly na břiše. teď jsem ve 12týdnu - kopance necítím, ale předevčírem jsem cítila jako by se ve mě něco obrátilo 😀 > asi si dělalo pohodlíčko

kesinka2406
5. črc 2018

@barunkaslarvickou ja mam dvojcatao 13tt a holky meri, 11cm

terkamamka
26. únor 2019

Ja si myslím že to není o tloušťce ale o tom jak je kdo citliví. Já třeba od 11. Tt vím kde je cítím to tam. A i angel sound v tech mistech chytí srdíčko teď jsem v 13. Tt a pořát na té jedné straně cítím že se tam pohybuje, není to nijak extrém či tak ale cítím to. Kopance jsem u prvního cítila 18tt a u druhé už 16tt možná už to bylo 17. Tt.

patrollla
19. čer 2020

Já jsem 13+1 mimčo měří 10.7cm pohyby jsou cítit takže divné to není

kristyna000
14. srp 2023

@speedygon jsem teď taky po třetí těhotná a nevěřila jsem sama sobě, že bych mohla cítiti pohyby už ve 14tt, ale opravdu mám ten pocit. 😃😃😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru