Clexan. Jak jste je v těhotenství snášely?

erickaf
8. zář 2019

Zdravím ženy 🙂
Od 5tt si píchám clexan na ředění krve, jsem leiden heterozygot a jsem po 2 neuspešných těhotenství, momentálně 7tt.
Ale moje otázka je, je tu někdo, kdo dostal taky injekce? Jak to snášíte? Já celkem dobrý, ale teď už se mi začaly dělat takový celkem velký modřiny a trochu i bolí. Pícháte si i do stehen nebo do ramen? Nebo jen do bříška? Díky za zpětnou vazbu 🙂

lucik253
8. zář 2019

@erickaf Ja fraxiarine...do bricha,ano modriny nebo zlute fleky a i bricho svedi

nazka
8. zář 2019

@erickaf já měla clexane celé šestinedělí. Píchla jsem vždy do stehna, břicho jsem po cs nedávala. No a psychika byla bidna. Ted s odstupem času bych neřekla, že to bylo tak zlý..

jitulien
8. zář 2019

Jako zdravotní sestra jsem přišla na taktiku, jak redukovat modřiny 😉 nedělat onu "řasu" při píchání, ta jehla není dostatečně dlouhá, aby dosáhla dál než má 😊 a velmi málo se mi stalo, že by pak měl někdo modřiny 😁 dělá to tak u nás asi polovina, ty konzervativní samozřejmě ne 😀 takže doporučuju zkusit

marketa1218
9. zář 2019

Picham si ho od 12tt a mám ho až do konce šestineďeli. Nejdřív jsem pichala jen bříško, postupně i stehna. Povede se mi to jak kdy, někdy se ok, někdy se vylije modřina. Ale tak beru to jako prostě součást těhotenství a moc to radši neresim, takže to jde 🙂

hezz17
9. zář 2019

@jitulien haha, mě jednou jedna nedelka povedela (když jsem ji šla píchnout fraxik), že si v tehotenstvi nepichala, protože je moc hubena a nenašla na sobě kožní rasu 😀 ta koukala když jsem ji je ukázala na břiše, na stehne, na ruce...😀

petulejan
9. zář 2019

Tak já měla břicho tak napnute,že jsem moc rasu neudělala,pichala jsem do břicha. Někdy jsem asi napichla zilku,bolelo to a pak naskocila modrina. V šestinedělí už jsem to dost flakala a nakonec jsem se na to vykašlala tak po třech týdnech. Také jsem měla clexan.

veverka55
9. zář 2019

mám clexane a píchám celé těhotenství (nyní v 8 mesíci) a budu celé šestinedělí. Mám i poměrně vysokou dávku (o,6, takže poměrně velké injekce) a má taktika je, píchat do kožní řasy a spíše co nejvíce do boku a střídat pravidelně strany a propichovat kůži pomalu 🙂 Při zmáčknutí špíčku vždy v zrcadle jsem kontrolovala, jestli tam zrovna neprosvítá žilka a případně vybrala pro vpich jiné místo 🙂 do stehne píchám nerada, tam se mi vždy udělá modřina. co se týče břicha, přijde mi, že čím blíže pupíku, tím větší sklon k modřinám takže píchám co nejvíce do boku, ono i je to psychycky lepší teˇv pokročilém těhotenatví, ž vím, že nepíchám někde nad miminkem 🙂

erickaf
autor
9. zář 2019

@veverka55 Ja mam prave taky 0,6 dekuji 🙂

eviks
9. zář 2019

Ahojky, picham si uz pred tehu, pokud se povede, tak cele tehu i sestinedeli kvuli tromboze. Jinak modriny se mi delaly ze zacatku, ale fakt mi pomaha, kdyz si vezmu takovy ten dezinfekcni papirek a potom co vytahnu tu jehlu tak vsi silou tlacim na ten vpich cca minutu. Od te doby se mi udela modrina minimalne a nedelaji se mi ani ty podlite boule. Uvidime pak v tehu az se zacne natahovat a kulatit bricho. Jinak mi rikali v centru i v lekarne radsi pichat jen do bricha kvuli vztrebatelnosti.

davulka17
9. zář 2019

Píchám si Clexane od 18tt, nyní 34tt. Doporučuji do břicha, já si píchám do boku břicha a modřiny se mi prakticky nedělají. Minulé těhotenství jsem si píchala Fraxiparin do nohy, to byla hloupost, , nohy zničené.

davulka17
9. zář 2019

Jinak jsem taky hubená a teď v 8m už je to s kožní řasou hodně špatný, uvidíme, co v 9m.

hansed
10. zář 2019

@erickaf ja mela taky 0,6, minimalne. Kdyz uz jsem mela moc napnute bříško, píchala jsem do boku. Pomahal mi manžel... V prvnim těhotenství jsem pichala dvakrat denne, mela jsem trombozu..

drep
10. zář 2019

Clexane se do břicha píchat nemá, stejně jako žádné jiné lmwh. Mnohem lepší je paže nebo stehno. U štíhlých lidí je na břiše riziko aplikace do svalu a rozsáhlých hematomů břišní stěny. Viděla jsem to několikrát (na aro), viděla jsem na to zemřít člověka a jsem na aplikaci Clexane fakt vysazená a nechápu, jak někdo může edukovat pacientky tak, že to mají píchat do břicha 🙈😒

veverka55
10. zář 2019

@drep učil mě to takto přímo primář hematologie a je to takto i v originálním návodu. Píchám děnně a nikdy jsem problémy neměla, naopak například na stehně mám velký problém mezi prsty zmáčknout kožní řasu a dělaly se mi tam vždy modřiny. Do paže mi to nikdo ani nikdy neukazoval, pouze do břicha (spíše tedy boků) a v krajním případě stehno.

davulka17
10. zář 2019

@drep tak já jsem hodně štíhlá a když jsem si píchala do nohy, šílené podlitiny i vnitřní, které se mi vstřebávaly měsíce a miniheparin mi vyvěral po aplikaci zpět, po každém vpichu mi valila krev. U břicha- boku problém nemám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru