Co je na UTZ vidět v 5tt + 1?

beatax
31. kvě 2014

Ahoh holky, jsem podruhé těhu (poprvé ZT), byla jsem na prvním UTZ v 5 tt + 1 ... viděli jsme gestační váček - Dr. říkal, že tam je mikro náznak žloutkového váčku, spíše se ten váček jevil prázdný.... Dr. říkal, že je ještě brzy ať přijdu za 14 dní na další UTZ. (Utz mělo podle mě dobré rozlišení, ovulaci mívám 14 - 16 den cyklu). Jaký jste měli obraz na UTZ v tomto období, tj. konec 5tt anebo začátek 6tt? .... už se mnou cloumá zase strach ... vím, že nejsem schopná to ovlivnit, ale nevím, zda se jedná o normální nález, nebo ne.... díky moc B.

mooncicak
14. črc 2014

@jge Já jsem 9+5 a též žádné těhu přiznaky, srdičko nám bilo už 6+3 a teď musim čekat až do srpna na genetiku, ale to, že nemám přiznaky mě furt znervózňuje.🙂

jge
14. črc 2014

@mooncicak Neboj,. vse bude v pohode, ja mam ucpany noc, pry z prokrveni sliznic v tehu, tak si rikam, dokud nemuzu dychat, tak je to dobry.... 😉

beatax
autor
15. črc 2014

@jge no je fakt, ze ja do kuchyne taky moc v poslednich 2 mesicich nepachnu 😀 jen mam strachy, kdyz mi takhle nekde u pribuznejch neco nekdo nuti, a ja odmitam, nepiju, tak si rikam, kdy jim to secvakne... a jinak velka gratulace, ze screening dopadl dobre 🙂 to je super, ja uz se nemuzu dockat patku ... 🙂 snad to bude dobre, verim !! mas fotecku prtete? 🙂

gravimilk se muze i k tehu vitaminum ? nebo je to alternativa?

jge
15. črc 2014

Gravimilk je alternativa, bud toto a nebo vitaminy, tak jsem si tedka na tyden naordinovala gravimilk, moc mi chutna a pak si zase koupim Femibion.

Ja vim, take se mi ulevil, ze uz jsme to mohli zacit rikat a ja konecne nemusela porad neco tajit....

beatax
autor
18. črc 2014

@jge ahojky, tak jsme byly na screeningu, ale výsledky budou až v úterý, posílají to někam dopryč, že tam to dají s hodnotami krve dohromady a uvidí se (a já myslela, že už budu vědět dneska) ... bylo to moc hezký 🙂 mám fotky, videjko jak mimís otvírá pusinku 🙂 prstíčky jsme počítali 🙂 budu do úterka pěknej nerv!! 🙂
akorát mě teď lehce píchá v břiše, jak tam rejdil minut ultrazvukem...

můžu se zeptat, kolik jste měli velikost kůstky? nebo jak se tohle vůbec bere - jestli jsou nějaké kategorie? 🙂
papa

beatax
autor
18. črc 2014

@jge joo a jeste bych zapomnela, dnes jsme meli byt dle MS 12+3 a jsme 13+1 ... před třemi týdny jsme odpovídali dle MS a ted uz jsme o 5 dní napřed... jsem z toho jelen, doufám, že to nic neznamená... taky jsem si říkala, jestli to není tím, že mi DR. navýšila prášky na štítnou žlázu, měla jsem docela vysokou TSH v prvním trimestru :(

jge
18. črc 2014

@beatax Ahoj,

hodnotu kustky jsme meli 1.5mm, pry co je do 3mm je v norme. Myslim. Urcite to nic neznamema. To jen, ze obcas neovulujes v pulce cyklu, ale drive ci pozdeji. Ja mam mymiska 4 dny mladsi, to je zase tim, ze ovuluji pozdeji. Nic, cim by ses mela znepokojovat.

Urcite bude vse OK!

beatax
autor
19. črc 2014

@jge no Dr. právě nosní kůstku neměřil ani nicneříkal, a když jsem doma koukala na fotečky, tak byla taková pěkná dlouhá, tak jsem si právě říkala, zda se u kůstky hodnotí i délka (ale zas si říkám, že u kůstky je přece rozdíl ve stáří plodu - kůstka roste) ... na rozdíl asi od té hodnoty NT ... tam se mi zas zdálo že to Dr. měřil ne za krkem ale víc na zádíčkách ... mě už hrabe, já už jsem podezřívavá i na doktory :D asi se do úterka než budou výsledky fakt zbláznim 🙂

kdy máš termin porodu? 🙂 a ty uz jednoho svistika mas vid? kolik mu/ji je? 🙂

jge
19. črc 2014

U nosni kustky si mylsim, ze se hodnoti, zda je pritomna, ci ne, duklezite je, ze je videt a je tam!

Ja jsem u prvniho tehu take plasila, vse desne resila, co jim, jestlijsem nahodou neco tezkeho nenesla, blbe se nejak nenatahla.... Tedka, mam doma 15 mesicni slecnu, nemam na tyto veci cas, porad ji taham, rozcilim se na ni, dojidam zbytky atd....

Termin mi vychazi na 22.1. Tobe?

jge
19. črc 2014

@beatax Vyse je mam odpoved, toto jen, aby ti prislo upozorneni!

beatax
autor
19. črc 2014

@jge no presne resim kazdou pitomost, dneska jsem mela maso z ohne z kamene, a cestou domu se mi honilo hlavou jestli ty pripaleny kousky apod.. nemuzou nejak uskodit, pak sem si rekla, ze zas plasim a uklidnila sem se 🙂
dle MS mam termin 27.1. a dle UTZ 21.1. 🙂

jge
20. črc 2014

@beatax Neboj, dobre to dopadne. Opravdu vim, jak se citis a premyslis. Dneska odpoledne jdeme na osla vu a ja uz vidim ty pohledy ostatnich, proc nic nejim, ale tech 30 ja do pusy nedam nic, co si sama nepripravim a okamzite nesnim.....
Super, a kde planujes rodit?

beatax
autor
21. črc 2014

@jge tak jak dopadla oslava? napapkala ses poradne?
jinak zitra jsem mela volat na vysledky screeningu, a hadej no nevydrzela sem to a volala uz dnes a rekli mi ze to dopadlo dobre... (nic vic mi nerekli), noo tak sem byla stastna jak blecha, Dr. se me ani neptal vrazili mi karticku s terminem objednani na tripply... za 14 dni... myslela jsem, ze bysme je treba mohli vynechat, ja uz jsme z toho nervvni ted... vzdycky se na chvili uklidnim a reknu si co se ma stat se stane... 🙂 verim ze to bude dobre.. a jak to mate vubec s oznamenim rodine? 🙂 my jsme nikomu nic nerekli, vime to jen ja a manzel 🙂 a premyslim, jestli to rict ted, nebo az po tripplech.... 🙂 jsem porad, nevim jak to popsat, po ZT loni takova opatrna a bojim se radovat .. 😉
a jak jinak je? nevolnosti a tak? ja zacinam mit porad hlad, soufl se mi obcas udela, ale je to lepsi, podobne s unavou.. 🙂 a nemuzu se vynadivat na fotky u UTZ :D no blazinek, zitra jdu poridit femibion 400 😵

jge
21. črc 2014

@beatax Ahojda,
Neboj, se bude dobry! Ja uz to musela rici, je to na me videt! Jen nevim, kdo vsude vse rika, prave mi psala svagrova, ze gratuluje, a vubec nevim, od koho to vi! Nemam rada, zdyz se za mymi zady trousi infromace o me. Ale s tim uz asi nic neudelam. Ach jo, lide....
Ja mam Q elastin nebo tak neco na druhy trimestr, poridila jsem vitaminy s DHA.
Nenajedla, to vis, ze jsem se bala si cokoliv dat!

kocour1
21. črc 2014

Mám to stejné jako @jge , také čekám druhé dítě a najednou nestíhám brát ani vitamíny...s prvním dítětem jsem vše poctivě dodržovala, poctivě četla vše na internetu a teď to vůbec neřeším a zatím to vypadá, že je vše tak, jak má být. Screening vyšel v pořádku, bříško roste a já ani nevím, že jsem těhu🙂. Také pořád něco tahám - hlavně starší dceru, která má víc jak 12kg. Podle mě příroda moc dobře ví co dělá a jestli se to má udržet, tak se to prostě udrží a jen tak něco to nepřekazí🙂...takže si užívejte holky těhotenství a zbytečně se nestresujte. Jezte na co máte chuť a moc nečtěte - jsou to stejně většinou jen fámy typu jedna paní povídala🙂.

jge
22. črc 2014

@kocour1 Ahoj,

jsem rada, ze jsme na tom stejne!

Ja vcera myslela, ze starsi zaskrtim, v tom teple uz to nedavala a ja s ni take ne. Ale nejak jsme prezili a mimisek se v brisku ozval, tak jsem ho pochvalila a rikala, nenech se segrou vydesit!

Nastesti dcera ma asi jen 10kg...

curdibilka
22. črc 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale nechci zakládat novou a mám dotaz. Dnes jsem byla na UZV, protože podle testů jsem těhotná. Dnes jsem 38. DC a podle těhu kalkulačky na netu bych měla odpovídat 5+2tt, ale na UZV nebylo vidět vůbec nic. ☹ Dr. ho dělala fakt poctivě, kroužila na všechny strany, takových 5 minut a nikde nic. Samozřejmě mě uklidňovala, že je asi ještě brzy, otěhotnět jsem podle sexu mohla 5. nebo 8.7., jindy sex nebyl a poslední MS jsem měla od 15.6., takže teoreticky jsem 17. resp. 14. den po oplodnění. Vzala mi krev na HCG a mám si ve čtvrtek odpoledne zavolat na výsledky a příští úterý mám přijít znovu na UZV. Bojím se, aby to nebylo mimoděložní a do úterý mě z těch nervů asi klepne. Jo a ještě mi řekla, že ona vidí "něco" na UZV až od hodnoty HCG 1500, dřív ne... Myslíte, že je to fakt brzy ten 17. den po oplodnění, aby nebylo vidět vůbec nic?

beatax
autor
24. črc 2014

@jge
@kocour1
vy uz jste mazaci :D ja sem se zarekla, ze uz nebudu resit blbosti, ale dneska sem koupila na sobotni oslavu uzeny, ochutnala ho jeste v praci a pak sem zas chvili stresila, ze jsem to mela vydrzet a doma tepelne upravit 🙂
holky chtela jsem se zeptat, koncime ted 14 tt a zacalo me lehounce obcas bolet v podbrisku a obcas lehounce picha vpravo... mate to taky tak? myslite ze by to mohla byt roztahujici se deloha? ja kdybych to nahodou nevydrzela a naklusala k DR. aby na me nekoukal jak na trubku... kontrolu mam az 16. teho ..... nemuzu se dockat 🙂

@jge jak se jinak mas? 🙂 brisko poradne vykukuje? 😉

jge
24. črc 2014

@beatax Nazdarek.
Jasne, ja to mam take, v pravo dole, takove obcas pichnuti, krec... Prikladam to roztahujici se deloze. Jinak brisko roste, uz to nejde utajit, ach jo, to budu jako koule. 😉 Ale s malou jsem pribrala jen 8kg, tak doufam, ze to bude podobne. Ujizdim tedka na krupicove kasi!
Dneska jsem se registrovala v Podoli, tak mam radost. Dalsi vec z krku.
Jinak ja mam kontrolu 11.8. Takze chvilicku pred tebou!

jge
24. črc 2014

@curdibilka Ahoj, neboj, ja se take bala, mela jsem to podobne a za tyden uz bylo mimi s akci! Neboj!

curdibilka
24. črc 2014

@jge Děkuji, dneska už jsem trochu klidnější, našla jsme doma ještě jeden test, tak jsem ho udělala a obě čárky byly poprvé stejně silné, takže hCG roste a do úterka to prostě vydržím a pak se uvidí. 🙂

beatax
autor
24. črc 2014

@curdibilka drzim palecky, mela jsem to podobne 🙂 a pak uz splasene busilo srdicko 🙂

beatax
autor
24. črc 2014

@jge jee to je krasny jen 8 kg, ja jsem konec 14 tt a mam nahore necele kilo, ale porad je mi tak divne od zaludku, kdyz se najim tak je mi saaakra tezko, a nejak vasto se mi ted stava (hlavne pred obedem, kdy uz zacinam mit hlad) ze citim slabost a tres... pak se najim a je to po chvili dobre...
ja se chystam oznamit tehu v praci... to jsem zvedava jak to ze sebe vykoktam 😀 😎 to bude fopa :D
mnam na krupicove kasi ujizdi muj manzel, vlastne vsechno co zni "kase" na sladko tak tim se zivi 😀 😀
jee vidis registrace porodnice, a ja si rikala, ze je jeste dost casu 😀

jge
24. črc 2014

@beatax Pokud chces prazskou, musis se registrovat jiz od 14+0, napis, do jake chces a ja ti poradim co a jak. Mam i figl, jak se dostat do Podoli i po terminu zapisu....

curdibilka
24. črc 2014

@beatax Moc děkuji, musím věřít, že to bude dobré. 🙂 I Tobě a vůbec všem holkám tady přeji krásné a bezproblémové těhotenství. 🙂

makak21
24. črc 2014

@curdibilka Já otěhotněla 7.7. a jsem teprve 4+3,takže ještě nemůže být skoro nic vidět 🙂 buď v klidu,já se chystám na utz až za dva týdny 🙂 jak jsi přišla na to,že jsi 5+2?

curdibilka
24. črc 2014

@makak21 Podle těhu kalkulačky na netu. Poslední MS byla od 15.6. Já šla brzo protože jsem brala zrovna penicilinové atb a protože má moje dr. od příští středy nebo jak 3 týdny dovolenou. 😒 Je ti zle? Mi je blbě celé dny, ještě, že mám dovolenou, neumím si představit, že bych pracovala, jsem učitelka v MŠ, to bych nedávala teda... U prvního těhotenství jsem ani nevěděla, že jsem těhotná...

makak21
24. črc 2014

@curdibilka Podle poslední MS to neber,asi jsi otěhotněla později ;) a naštěstí mi blbě není,jen ta únava ke náročná,ale dá se to 🙂 zatím je to u mě podobné jak u prvního 🙂

curdibilka
24. črc 2014

@makak21 No mi bývá blbě hlavně večer, ještě jsme nezvracelo, ale už moc nechybělo. No musím to vydržet, nic jiného nezbývá. Tak držím pěsti, ať je vše v pořádku. 🙂

makak21
24. črc 2014

@curdibilka I já tobě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru