Co je na UTZ vidět v 5tt + 1?

beatax
31. kvě 2014

Ahoh holky, jsem podruhé těhu (poprvé ZT), byla jsem na prvním UTZ v 5 tt + 1 ... viděli jsme gestační váček - Dr. říkal, že tam je mikro náznak žloutkového váčku, spíše se ten váček jevil prázdný.... Dr. říkal, že je ještě brzy ať přijdu za 14 dní na další UTZ. (Utz mělo podle mě dobré rozlišení, ovulaci mívám 14 - 16 den cyklu). Jaký jste měli obraz na UTZ v tomto období, tj. konec 5tt anebo začátek 6tt? .... už se mnou cloumá zase strach ... vím, že nejsem schopná to ovlivnit, ale nevím, zda se jedná o normální nález, nebo ne.... díky moc B.

beatax
autor
13. čer 2014

Oprava: zelenac... Pisu to z mobilu v praci tak to taky tak vypada 😀

beatax
autor
13. čer 2014

Jge: muzu se zeptat co ten screening obnasi? A to si zarizuj sama po sve ose ... Tim ze si vyberu nejake specializovane pracoviste? 🙂 diky za rady 🙂

maia74
14. čer 2014

Když jsem byla u doktora poprvé, bylo to pěkně viditelné "kolečko" 😅 , změřil to 10,9mm a spořítel mi to podle menstruace na 6+0tt. Teď nám na UTZ 5 dní ubrali, takže to bylo vlastně 5+2tt

jge
16. čer 2014

@beatax Me to automaticky delal muj gynekolog, ma svuj UTZ a dela vsechna vysetrni i ozvy pozdeji v tehotenstvi sam. Neobnaselo to nic, jen sytani krve a UTZ. Nekde se to plati, muj po me nic nechtel. Na risti kontrole bych se zeptala. Vim od kamaradek, ze kdyz to jejich doktori nedelali, tak je doporucili do nejake vetsi nemocnice ci porodnice.

beatax
autor
16. čer 2014

@jge ja jsem na netu hledala info a dosla jsem k tomu ze na to existuji certifikovana pracoviste .. A tak si rikam jestli mi to gyndar nabidne u nej ... Anebo me nekam posle ... Musim z toho nejak vybruslit abych ho neurazila ale abych mohla na certifikovany pracoviste ... Btw. Ja uz to do dalsiho utz asi nevydrzim 😀

libah
16. čer 2014

Koukni ke me mam tam foto🙂.

jge
16. čer 2014

@beatax Ja vim, me posunuli kontrolu na tento ctvrtek, 19.6. o vikendu jsem mela krece a tak si me dr pozval drive, tak uvidime. Jinak pokud ten prvotrimestrani UTZ a vysetreni umi, udela ho sam, neboj, udela tp jen, kdyz bude certifikovany, oni by si to jinak na triko nevzali...

beatax
autor
16. čer 2014

@jge drzim palce! a jak se ted citis- krece ustoupily? 🙂

jge
16. čer 2014

@beatax Diky, je mi lepe, asi stres a unava.... Je to tezke uhlidat 14 mesicni dracici.....

beatax
autor
17. čer 2014

@jge ty brdo, to mas teda narocny 😵 ja sem rada ze ziju... unava, od zaludku to houpe... drz se 😅
já uz se te kontroly na UTZ snad nedokam 🙂)

jge
17. čer 2014

@beatax 🙂 Ja jdu ve ctvrtek v 19, tak pak pisnu....Take informuj, uz jenom 2 dny!

jge
19. čer 2014

@beatax Tak co, jak jsi dopadla na dnesni kontrole? Ja du asi za hodku...

beatax
autor
19. čer 2014

@jge mě dneska vzali krev na štítku a je mi pekne soufl, jinac na utz presne za tydem 🙂 asi si udelam trhaci kalendar 🙂 a jak ty? tfuj tfuj 😵

jge
19. čer 2014

@beatax Je, ja bych mela jit na UTZ a krev ne, to uz je pozde, tak predpokladam asi za tyden ci 14 dni.....A cu bylo videt, uz mas prukajdu?

beatax
autor
19. čer 2014

@jge nene jeste ne, ja byla na endokrinologii, a UTZ mam pristi tyden a pak asi kdyz bude vsechno ok honit termin na screening...

ty jo me vytoci kazda blbost.. chudak manza to odnasi... :/

jge
19. čer 2014

@beatax Aha....Tak me dneska UTZ 1.6cm mimi a srdecni akce. podle UTZ 8+2, podle MS 9+0, v pondeli jdu na krev a asi pro prukajdu! 🙂

beatax
autor
20. čer 2014

@jge jeee gratulace pulecek roste 🙂 🙂 hlavne ze je vse ok ... me nejak od cca pic. 8 tt prestalo bolet bricho ... predtim sem mela lehky krece nebo pichani na vajecniku a ted klid ... tak nevim snad to nic neznamena 🙂

jge
20. čer 2014

@beatax Urcite ne! Ja mam take dny, kdy si rikam, ze mi nic neni a mam strach, ale pak mi je za par dni tak zle, ze si rikam, ze je asi vse OK..... 🙂

jge
23. čer 2014

@beatax Tak ode dneska mame prukazku!

beatax
autor
23. čer 2014

jge: gratulace!! parada!! ja v ni tajne doufam ve ctvrtek 🙂 akorat na me neco vlezlo... ryma jako bejk...boli me v krku... no zuzo ☹ mam strach o fazolku .. jeste preklepu 2 hodky v praci a du si domu na dva dny lehnout ... koupila jsem si cucaci tabletky a sprej do nosu od vincentky ... to spis jen jako placebo ... a pujdu spat a spat ... snad nebude horecka, myslis ze se na to eventuelne smi paralen? chjo :'(

mirulapirula
7. črc 2014

Ahojte baby....len som tak sledovala vaše komenty ale nikdy som nenapisala. Potratila som 3 x v 5tt, nikdy to nebolo vidiet na ult. Pred dvoma tt som bola u dr. lebo mi vysiel poz. test. urobil utz. Vid foto...nebolo vidno srdiecko ze je este skoro.

mirulapirula
7. črc 2014

Dnes som tam bola po 2 tt a dr. nasiel aj srdiecko 🙂) sranda ze nieco take malicke ma srdiecko.

beatax
autor
12. črc 2014

@mirulapirula tak super 🙂 drzim palce

jge
12. črc 2014

@beatax Ahoj,
dlouho jsem tu tedka nebyla, takze jdu asi s krizkem po funuse, paralen muzes! Je lepsi vziti tabletku nez se trapit v horeckach (ty muzou uskodit mimi) ci v bolestech.
Jinak ja mam prukajdu, zadne tehu priznaky, vse korme nevolnosti polevilo, tak uvidime. V pondeli 14.7. jdu na prvnotrimestralni UTZ, krev uz je nabrana a tak doufam, ze bude vse OK!
Jo, teda mam zdurele sliznice na noce, porad kycham, je to oprava, spim s pinosolem a vincentkou.

beatax
autor
13. črc 2014

@jge ahojky, drzim na zitra palce!! dej vedet jak jsi dopadla... ja jdu v patek na prvotrim. utz, krve mam taky za sebou, a tajne doufam, ze bude vse dobre.. 🙂 jinac je mi taky lepe, prsa boli mene, nevolnosti jsou lepsi... ale ta chut na vsechno co je sladke to je mazec... jsem ziva na cukru... zdrave jidlo se mi obloukem vyhyba, nic takoveho nejsem schopna pozrit!! vitej do klubu kychacu, ja bez kapesniku ani rano, ale ja jsem alergik, tak to bude asi ti, ale kasle se porad nemuzu nejak zbavit...
manzela beres sebou na UTZ? 🙂 ja jo, doufam ze bude UTZ pres brisko 🙂
jo a k veceru se mi vzdycky vyvali super spicek 😀 rano mam bricho jeste ploche 😅

jge
13. črc 2014

@beatax Je, tak to jsme na tom podobne nezdrave jidlo, zde jsem! Z tmaveho rohliku je mi zle!
Manzela bohuzel neberu, mame jeste malou dcerku a bude ji hlidat. Jinak uz by mel byt pres brisko, co si pamatuji z minula.
Take kycham, jako blazen, hlava boli jako strep. Ach jo....
jasne, ze napisu. 🙂

jge
13. črc 2014

@beatax Jo, a jinak ja uz mam brisko, manzel rika, ze uz to neschovam, ani za to, ze jsem si dala vetsi veceri, je to proste tehu brisko....

beatax
autor
13. črc 2014

@jge vis co je nejhorsi, ja jsem schopna pozrit smazene veci, mekáče, čínský jídla (z těch mě pak bolí břicho - asi glutamáty..), gyros... a všechno sladké... a ovoce... jinak zelenina a lehká zdravá jídla... z toho se mi zvedá žaludek, např. slovo guláš - to už málem dávim, když jsem ho vařila manželovi, tak sem trpěla jen tím že jsem to cítila 😀

no já jsem z toho bříška zmatená, mimo to, že mě jídlo příšerně nadýmá, tak ráno celkem dobrý a večer asi jak se do střev nahrne jídlo a mám povolené vazy, tak se vyboulí, ale mě se to moc líbí - sem na ten svůj špíček pyšná 🙂 jen jsme ještě nikomu nic neřekli, tak ještě by chvilku mohlo vydržet menší 🙂 jen mě právě udivuje, že často holky na diskuzích píšou, že jim bříško rostlo až 20 tt apod... ale ono je to asi dáno i tím, jaké postavy člověk je.... těžko říct...

nevíš do kdy (kterého tt) se bere kyselina listová? já mám ještě crinone (alternativu utrogestanu) ... a taky by mě zajímalo, jak dlouho to do sebe budu spodem ještě cpát ... 😅

tfuj tfuj na zítra, držím palečky 🙂

jge
13. črc 2014

@beatax Ja jeste listovku tyden budu brat a pak prejdu na 2.trimestr vitaminy. Jj, ohledne briska zavidim! Ja jsem sice normalne stihla (175cm a 57kg), ale u prvniho jsme tehu kalhoty musela nosit od 2 mesice, tedka si rikam, jak jsem rada, ze az od 3! Jsem typ, co hnedka vykyne. Kolegynka, co byla se mnou tehu, tak do 4 mesice utalija, ze je tehu, nosila normalni veci atd. Ono asi i u druheho je pak rozdil....
Ja vareni vyresila tak, ze nevarim, manzel chudak vi, najist se v praci k obedu v kantyne a pak vecere studena, ja nic citit nemuzu a je mi z toho zle.....

jge
14. črc 2014

@beatax Tak hlasim screening v poradku, mimi zdrave, pres 5 cm, jinak na prukazce mam napsano, ze od 13 tydne se muze uzivat Femibion 2, takze az zitra pujdu do lekarny, tak nakoupit a zacnu zobat, jinak je strasne dorby gravimilk - vitaminovy napoj pro tehotne a kojici, tak jsem se dneska odmenila!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru