Cysta ve vaječníku během těhotenství, máte zkušenost?

vodvarkova
21. kvě 2013

Zdravím, jsem v 8 týdnu těhotenství a lékař mi objevil cystu na vaječníku cca 16 mm, před 14 dny... V podstatě to vůbec nekomentoval... ☹ Cystu jsem dřív nikdy neměla... Od včerejška mě tak nějak bolí břicho na pravé straně, není to nějak k nevydržení... síš se bojím... máte někdo zkušenost?

daisyr
30. kvě 2013

ahoj, možná píši pozdě, ale mé zkušenosti.. já měla cystu při obou těhu, vždy zjištěna už v 4tt o velikosti cca 4cm, pak se zvětšovala, max asi v 8-10tt cca 8-9 cm, po 16tt už u prvního těhu se vytratila u druhého později, ale také. Takže si myslím, že budeš mít podobný průběh, neboj se vůbec. Poprvé jsem to také hrotila, i dr. si mě zvala co 2 týdny na utz., podruhé už to vzala normálka, žádné častější kontroly. Tak snad ti to dopadne podobně.

kiara28
31. kvě 2013

Ahoj, já jsem 11 tt a též mám od začátku těhotenství cystu na pravém vaječníku o velikosti 4cm. Dr. říkal, že problém by dělat neměla, buď zůstane a nebo vymizí. Tak si s tím vůbec nelámej hlavu 🙂.

ebsian
31. kvě 2013

Ano, praskla mi v 8tt a bolelo to hrozně, doktorka to viděla, volnou tekutinu na utz a měla jsem klidový režim a tekutina se vstřebala těhotenství dál v klidu pokračovalo..

vodvarkova
autor
22. zář 2013

@daisyr @kiara28 @ebsian zdravím dámy, jen můj příběh jak to nakonec všechno dopadlo.... cysta dle ultrazvuku na další kontrole už nebyla, tak jsem se uklidnila a ejhle v 16.týdnu na ultrazvuku cysta velikosti 12x7cm, nikdo neveděl o co jde zda je to cysta žlutého tělíška, nádor či něco podobně hnusného.. do týdne laparoskopická operace v celkové narkoze s odstraněním cysty, naštěstí to opravdu byla jen cysta žlutého tělíska a vaječník i vejcovod mi nechali, ale strašili mě před tím řádně, nikdo neveděl co mi tam tak rychle vyrostlo... dnes jsem cca 2 měsíce po operaci a já i moje dceruška pořád bojume.... držte palce.. cystu museli odstranit kvůli velikosti, pokud je takhle velká hrozí náhlá příhoda břišní s následným zánětem podbřišnice což je pro miminko velké riziko....

daisyr
22. zář 2013

@vodvarkova jé, tak to mě mrzí, hlavně, abyste to zvládli až do konce pokud možno ve zdraví! Já měla cystu v 16tt ještě taky, ale je pravda, že do 10cm a pak už se vytratila, ale s tím prasknutím to je blbé 😒

kiara28
22. zář 2013

Budu držet palce, ať vše dobře dopadne. V mém případě cysta opravdu vymizela.

randgrid
15. říj 2013

Zdravím všechny. Já mám cystu na vaječníku 2,5x4,5 cm. Měla jsem ji už před těhotenství, ta nezmizí. Nikdy nedělala problém, a zatím ani nedělá. Jen nevím, jestli porod bude probíhat klasicky nebo rovnou císař? Neslyšela jste některá o tom, jak se to řeší? Popř.nezažily. Vím, že mi určitě řeknou, ale všimla jsem si této diskuze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru