Děložní čípek zkraje těhu. Jak vypadá?

masel
11. bře 2012

Ahojky děvčata.Měla bych otázku.Prosím vás,jak vypadá čípek zkraje těhotenství? Mám ho teď hrozně dole,tvrdý a uzavřený.Tak na půl prstu ho dopsáhnu.Nevím,co to je? Čípek si sleduji a takhle dole jsem ho nikdy neměla. Mimi to snažíme se už dýl o mimi. A MS má příjít tak za 5dní. Nevíte náhodou některá?
Děkuji

megy
11. bře 2012

čípek by měl být tvrdý, uzavřený, vysoko, těžce hmatatelný. Já ho nesleduji.Zbytečně se takhle nesleduj, ať si ještě nezavlečeš nějakou infekci. 😒 😉

jitushkam
11. bře 2012

já ho měla vždycky dole a otěhotněla jsem raz dva. ;)
kontrolování je to asi už přehnané ;) klííídek a pohodu přeju

salomee
11. bře 2012

Proč by bylo kontrolování přehnané... někdo měří BT a někdo sleduje čípek. A Taky tady asi znělaotázka jinak, než jestli se dá otěhotnět s čípkem dole🙂.
Já teda bohužel neporadím, ale co jsme těhotná, pokud si ho někdy zkusím nahmatat...tak jako bych ho ani neměla, nejde to. Ale snad ho ještě mám 😒

schnek
11. bře 2012

u mě po takovém nálezu následovaly // 😉

jitushkam
11. bře 2012

@salomee odpověď u mě je v prní větě, já ho měla dole vždycky, tudíž i na začátku těhu!

tyrisa
11. bře 2012

Já na něho taky nedosáhnu...mám ho někde úplně nahoře......jako bych ho neměla.

xsuzzi
11. bře 2012

já mám taky od ovu čípek dole a jak jsem dopadla? 🙂

fori
11. bře 2012

toto téma mě velmi trápí.... protože někdy ho mám měkký a nahoře a někdy tvrdý a je dole, jsem z toho jelen.... já myslím že každá to máme asi jinak .... jinak si zavádím utrogestan tak proto to vím.... jinak bych to ani nestudovala- radči 😀

elana
11. bře 2012

5 dnů před MS má čípek dlouhý, tuhý a zavřený snad skoro každá...otvírá, měkne a zkracuje se až tak dva dny před menses, to bych určitě jako znamení těhu nevykládala. A co se čípku v těhu obecně týče-radím z vlastní zkušenosti nevyšetřovat, laik nemá nejmenší možnost z něj cokoli vyčíst. Zaváděla jsem Utrogestan od 5.tt do 14.tt a potom ještě od 17.tt do 28.tt, takže jsem si ho bezděky nahmatávala opravdu často-a musím říct, že je pokaždý úplně jiný. X-krát mi přišel měkký a nahoře, x-krát se mi zdál tvrdý dole, x-krát mě vyplašil, protože mi přišel otevřený a já šílela, že potratím. A houby, přenášela jsem a ani se porod nepovedlo vyvolat 😅

fori
11. bře 2012

@elana tak já to přesně jak píšeš..... tak to já na nej už prdím, už to nebudu zkoumat....... no i když, jak se znám..... 😀

masel
autor
11. bře 2012

Ahojky holky.Děkuji všem moc za názory.Ani jsem nečekala tak rychle,že někdo napíše a teď nestíhám každému odepsat zvlášť,tak to schrnu.
Já už čípek sleduji několik cyklů.Jen jednou večer při koupání.Pokud dodržuji čisté ruce,tak si tam nemusím nic zavést.Mě se čípek mění jen pár hodin před MS (změkne,jde na horu a při více krve se teprve více otevírá). Po ovu do MS je dole,tvrdý a uzavřený.Ale ikdyž je dole,tak né tak,že ho nahmatám tak snadno (jen část prstu).
Vím,že by bylo lepší nesledovat,jenže po roce snažení to moc nejde.
Prostě ho tenhle cyklus mám jinak tak jsem žádala o radu.I spíše možná o naději 😉 .
Děkuji.

salomee
11. bře 2012

@masel Tak rozhodně tvrdým uzavřeným čípkem se nic nepokazí a naděje tam je🙂.. otázkou je ale , jak dlouho se otvírá a měkne před MS...jak tady už někdo psal to ještě může nastat... Však uvidíš.

masel
autor
11. bře 2012

@salomee Mě se mění,jak jsem psala před chvílí,čípek pár hodin před MS,takže jednoznačně podle čípku se řídit asi nedá. Já mám tak 5dní do mršky,takže se může kolikrát změnit. Naděje umírá poslední 🙂 .
To jsem si říkala,že tenhle cyklus nechám odpočinout.Ale utírala jsem se po malé a ... .Je tak strašně nízko 😕

salomee
11. bře 2012

@masel jo, vlastně jsi to psala, promiň.
Je to zajímavý takhle pozorovat., když to má člověk už ošéfované, ak leccos pozná.
U mě je moje "sledování" spíš dílem náhody, teď např. zavádím nějakí globule, co se maj dát co nejvýš..a čípek nikde. Před těh. zas díky zavádění tamponů....to vím, že tam býval poměrně snadno dosažitelný🙂.

masel
autor
11. bře 2012

@salomee Než jsem se začala pídit po různých radach a hlídáni ovu.Tak jsem ani nevěděla,že nějakej čípek mám a kde přesně 😔 .Já začala sledovat čípek,neboť se mi zdá pro mě lepší. Se mnou doktorka nic ještě nedělala,tak se pokouším sama 🙂 .A zjišťuji takových nových věcí o svém těle 😀

marcihor
9. led 2015

Ahoj holky, chtěla bych poradit, četla jsem si tady vase články ohledně čipu při těhotenství, nedostala jsem MS, dva dny me tak trochu bolely prsa, ale těžko jsem tři dny po meskani, a bolest prsu je prý, pověsti v podbřišku, taky nemám, čipem jsem mela první dva dny tvrdý, dneska už je meskaniksi, ale porad ho mám dole a otevřeny na prst, Prosím, myslíte, že jsem v tom, předem dekuji

dasenka888
9. led 2015

@marcihor udělej si test 🙂

marcihor
9. led 2015

Zatím je negativni

milujicimamina
1. lis 2015

Ahojte,mam nezvyklý cipek.u mne,vždy jo dobře nahmatam,je vždy jakoby pootevreny,ted nezvykle divné uzavřený a úplně nahoře,že na něj skoto nedosahnu,strašně bolesti prsou,celý den i noc jako namozene,jsem 11 dpo asi a 22 dc ms chodí 26-30 myslíte že mohu doufat? Tohle opravdu neznam

anysek92
21. únor 2016

Dobrý den, chci se zeptat ,je to asi mimo téma, ale nevim kam mám napsat.Nikdy jsem děložní čípek nesledovala dnes to bylo poprvé a chci se tedy zeptat jak poznám zda je otevřený nebo zavřený? Snadno na něj dosáhnu ale také nepoznám zda je měkký nebo tvrdý. Asi si některé z vás říkají co jsem to za blbku když nic nepoznám. Je mi ale už týden na zvracení, bolest hlavy,změny nálad jednou se směju pak jsem zase protivná a pak začnu z ničeho nic brečet,nemám moc hlad, ale mám nezvyklé chutě a často chodím na malou. Jsem dnes 34 DC dnes mě začlo bolet břicho a mám pocit jako bych měla namožené břišní svaly. Myslíte,že bych mohla být těhotná nebo je to spíš k menstruaci. Předem děkuji za odpověď

mi89
14. čer 2016

Ahojte holky, je tu některá, která sleduje děložní čípek u plánování mimi? Nebo se aspoň bavila s lékařem?

snehurka33
11. črc 2016

@fori
Ahoj, to že máš čípek pokaždé jinak vysoko, jinak otevřený a jinak měkký je normální. Čípek se mění podle toho v jakým jsi právě období menstruačního ciklu. Máš neplodné dny kdy neotěhotníš i když Tvůj partner dosáhne vyvrcholení uvnitř Tebe a to bez antikoncepce či prezervativu. Pak máš plodné dny a to Ti stačí jen málo a můžeš si říkat mami.

hanka1981
19. bře 2017

Zdravím vás všechny, měla bych otázku. 7.3.2017 jsem byla na umělém oplodnění. Embryo se zahnizdilo. ALE, 11. den jsem trochu zakrvacela. Pak nic, az druhý den zase krvácení. Děložní čípek jsem si dnes nechtěně nahmatala a byla jsem v šoku. Je strašně dlouhý asi centimetr po vniknutí. Je asi otevřený. Je možné , že jsem stále těhotná nebo to něco znamená? Umělé oplodnění jsem nyní absolvovala po čtvrté. A předtím jsem nic takového neměla. Prosím, mohl by mi někdo poradit? Zdá mohu ještě doufat. ...

kristynapokorna
6. říj 2019

Ahoj holky mám 1 den do ms čípek mám docela daleko a uzavřený můžu být těhu? Děkuji za odpověď

lilian2111
6. říj 2019

Já bych jen dodala, že cipek se v průběhu dne několikrát mění 🙂 nikdy nemá stejnou pozici, tvrdost/měkkost,.... takže tohle sledování je úplně zbytečný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru