Dr. viděl na ultrazvuku o 5 dní mladší těhotenství

eligar
1. dub 2007

Ahoj holky, byla jsem na prvnim utz 6tt+1, doktor videl gestacni a zloutkový vacek, zadnou srdecni cinnost a stari tehotenstvi zmeril na 5tt+3 , stalo se nektere to same, ze na pocatku tehotentstvi doktor zmeril o 5 dni mladsi tehu?
Dik

karotky
1. dub 2007

U mě objevil srdeční činnost až v 9.týdnu-vypočítaném podle poslední MS.
Záleží na tom,kdy kdo má ovulaci. 😉

eligar
autor
1. dub 2007

To jo, ja vim presne kdy sem mela ovulaci, a presto mi spocital o 5 dni mladsi tehu 😉

jana.1
1. dub 2007

eligar: já byla na uz taky někdy v 6. t. (tzn. miminko 4 týdny staré). Dr. viděl "jen" gestační váček a žádnou srdeční akci. Odhadl to na 6. t. a poslal mě kr...n na revizi dělohy. Já brečela, nemohla jsem spát, takhle jsem to i oznámila manželovi a byla jsem z toho na dně celý první trimestr. Na tohle snad nezapomenu. 😠

Naštěstí mi ještě vzal krev a podle té viděl hcg vylítlé nahoru, tak za týden, když jsem šla na kontrolu, koukal jak vorvaň. 😕 Samozřejmě na UZ už byla poté jasně vidět akce srdíčka. Pak jsem se všude možně v diskuzích a článcích rizikových center dočetla, že v 6. t. je úplně běžně vidět gestační váček a srdeční akci je možno pozorovat až v 7. t. A taky jsem četla, že se to docela stává, že dr. posílají takhle zdravé ženské s normálně se vyvíjejícím mimi na revizi.. Moje miminko od úplného začátku roste přesně podle plánu. Termín početí (ten vím, PM nevím) se mi kryje s odhedem UZ ve 13. t. a 24. t. na den přesně. To byly ale kvalitní UZ v Gennetu (www.gennet.cz) a v porodnici. Mému ex-dr. to vždycky skákalo o pár dní.

V každém případě záleží na kvalitě UZ. Byla jsem na několika různých a někde ten obraz má vyšší rozlišení. Dále v této době roste miminko prý jaksi ve skocích, takže za pár dní to může být jinak. Rostě v téhle době opravdu rychle. Po pár dnech zdvojnásobuje svou délku. Celý první trimestr mi odhadovali na každé kontrole různě termín porodu. Vyloženě třeba o dva týdny sem tam. A samozřejmě záleží na ovulaci. Tu nemusíš odhadnout podle PM přesně. Lepší je vědět i kdy jste na to hupsli 😀

Počkej ještě týden, mění se to doslova každým dnem... 🙂 A jestli můžeš, koukni se do knížky Tajemství lidského života. Je tam speciální technikou nafocený vývoj miminka po pár dnech už od početí. Obálku mám v albu.

karotky
1. dub 2007

Mě to od začátku počítají od 1.dne posalední MS a taky jim to podle UTZ vycházelo.Ovu jsem měla asi 15.den a cyklus 28 dní.
Teď už mi datum porodu vychází po každém UTZ jinak.Minulé úterý mi to doktor vypočítal na 2.4.,ale moc se na to nevážu. 😀

jana.1
1. dub 2007

Prostě jim ty UZ měření pěkně skáčou. Hlavně když to měří po milimetříkách.. 😒 😝

kacenka.p
2. dub 2007

Elegar, kazde upravuji stari plodu = termin porodu v prubehu tehotenstvi. Me rekl lekar, ze termin porodu se da urcit presneji tak ve 12tt. A stejne, kdo uz rodil v presny termin porodu?
I me posunuli o tyden mene tehotenstvi. Ale ve finale neni to jedno? Hlavne ze na konci bude zdrave miminko, nebo?

eligar
autor
2. dub 2007

ja jsem se lekla, jestli nejde o zamlkle tehotenstvi to je to nebo ... 5 dni je docela dost. Uvidim co rekne utz tento patek, jestli uz bude srdicko, Kacko, a v ktorem tt ti rekl o týden menej? 😉

kacenka.p
2. dub 2007

Eligar, bylo to asi v 7tt - 8tt. Podle UTZ. Neboj, zamlkle tehotenstvi to neni. Uvidis, ze budes mit v patek srdecni cinnost. Nemej strach. Proste k oplodneni doslo jindy nez si myslis, ovu byla jindy nez si myslis a mimco bude v poradku.

bledulka
2. dub 2007

eli-mám kamarádku,která čeká dvojčata. A psala mi po kontrole sms,že jeden plod je 7+0 a druhý 7+3 ,takže bych se rozdílu nebála.....(u dvojčat bych obzvlášt čekala,že budou stejného stáří 😉 )

eligar
autor
2. dub 2007

jo holky uz aby byl patek 🙂 ale dekuji , urcite to ze se to stava potesi i jine maminy 😉.

pucik
2. dub 2007

ahojky já to měla taky tak, na utr byl otěhotenství o týdne mladší, srdeční akce až napodruhé, ten týden čekání, zda je to o. k. nebo není byl hrozný, jen ležet a i na záchod jsem se pomalu bála,ale naštěstí zdá se, je momentálně vše vpořádku a mimčo kope jako vzteklý 🙂 😉

eligar
autor
2. dub 2007

pucik 🙂 dekuji to sem chtela slyset 😅 presne chapes ... taky to cekani do patku neni legrace, ale doufam ze to taky bude v poradku. Preji at to tehulkovani pevne s miminkem zvladate

zdencab
2. dub 2007

mě doktor od začatku tvrdí že jsem o pět dnů min. Pocita to podle PM a průmernych 28 dnu cyklu. Vim presne kdy jsem do toho vlitla a den ktery mi spocital doktor jsem byla na dovolene bez manzela. Sam rika ze podle utz je plod o neco vetsi. ale dal si stoji za svim. Uz je mi to fuk, mala stejne vyleze az bude chtit a ne jak ji to naordinoval doktor...teda pokud vse pujde jak ma. 😅

jana.1
2. dub 2007

eligar: snaž se být v klidu. já taky musela týden čekat a bylo to pro mě opravdu hodně těžké. a jak jsem psala. taky myslel, že jsem v 6. t. (dle váčku), ale že tomu mimi neodpovídá, protože nevidí srdíčko (přitom ho v 6. t. vidět rozhodně nemusí), takže taky jakoby bylo mladší a jak on řekl, neprosperovalo. Akorát že mě poslal rovnou na vejškrab místo aby počkal do příště. Je to vůl. Tady je vidět za co někteří jakože doktoři stojej.

Jinak pro všechny (kdyby náááhodou): Odstrašující dr. i sestra: Prokopenko, www.gyndea.cz - Praha

Neboj, uteče to rychle. Snaž se na to myslet co nejméně. Půjde to ještě líp a rychleji. Někam si odveď pozornost. To bude dobrý. Vydrž! 😉 🙂 Jak vidíš, UZ odhad nebývá úplně přesný.

bielanevesta
2. dub 2007

Ja som to mala presne tak. V asi 6 tt mi robil Dr. prvý UZV a bol tam iba gestačný váčok bez mimí a akcie srdiečka. Podľa MS to prišlo Dr. divné tak ma poslal do nemocnice, nie na zákrok ale na pozorovanie. A každým dňom to bolo lepšie a lepšie až sa tam objavilo srdiečko 🙂 🙂 . Podľa UZV mi TP určili najprv na 4.7. a potom na 1.7. Keby to malo byť podľa MS tak by som mala TP asi 18.6., takže u mňa ovu cca. o 2 týždne neskor ako priemer 😉

jana.1
2. dub 2007

bielanevesta: tak tobě taky? 😕 ale jak teď krásně kope 😉 🙂

no já šla v 7. t. ještě navíc ke gynekologovi mojí mámy, znají se dlouho - rodil i mě. A ten jen kroutil hlavou, proč tamten dr. pár dní nepočkal. že je všechno úplně v pořádku. prostě ne každý dr. si zaslouží titul.

všude možně na internetu čtu pořád dokola jedno a to samé - i v článcích rizikových center - tam jsem četla přímo v nějaké diskuzi jejich vyjádření, že nebyl důvod, aby dr. poslal paní v 6. t. na nějaký zákrok, protože srdeční ozvy jsou vlastně projevem srdeční činnosti plodu, a tu lze dnes prokázat ultrazvukovým vyšetřením zpravidla od 7. týdne gestačního stáří.

Na UZ kolem 6. týdne těhotenství vidíme nejčastěji samotný gestační váček, t.j. dutinu, ve které se plod vyvíjí a dále podle velikosti žloutkový váček- zatím náhrada placenty, a embryonální pol, někdy již i akci srdíčka.

...A tak podobně.

ninule
4. dub 2007

Ahoj holky, prave jsem se vratila od sveho mudr a jsem uplne v soku.Jsem dnes 30 den po transferu embrya, tudiz 6tt, doktor mi rekl, ze je vacek mly-0,7 cm a neni srdicko, mam se pripravit pristy tyden na revizi.Jsem z toho uplne v soku.Myslim, ze podle tabulek je velikost o.k. a jak pisete, se srdickem to ted jeste nic nemusi znamenat.Jsem uplne vyrizena, nevim, co mam delat.

klarec
4. dub 2007

Ahoj ninule, já si myslím že je vse ok a 6tt srdíčko nemusí být já ho neměla snad ještě o nějakej týden později a všechno dopadlo v poho. Hlavně klid, zbytečně tě vystrašil dopředu.

ninule
4. dub 2007

Dekuji za uklidneni.Byla jsem uplne mimo, celou cestu domu jsem rvala.Ale jak vidim, mozna i zbytecne.Nechapu, jak muzou byt lekari tak bezcitni...

klarec
4. dub 2007

Když jsem poprvé přišla k mudr že jsem těhotná. Na UTZ nic nebylo tak to vypadalo na mimoděložní. A to jsem tam šla skoro po 3týdnech co jsem to nedostala a test byl pozitivní. Brečela jsem zbytek dne! Ale už vím že každé těhu je jiné a každá holka taky tak nikdo nemůže přesně říct kdy bude vidět srdce nebo vůbec něco. Mojí kamarádku pořád strašil jak je plod malinkej a tak se tak stresovala že nakonec potratila, když se jim to povedlo znova říkal jí to samé!!! Šla k jinému a ten na ní koukal jak blázen, že je v vše v pořádku tabulky se nemaj brát tak doslova a hlavně ať je v klidu. Dneska má krásného chlapečka a na toho prvního doktora nadává dodnes.

petra.v
4. dub 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda němáte někdo zkušenost s větším žl. váčkem než by měl v daný termín být?
Dnes jsem byla na UTZ, pan doktor říkal, že jsem v necelém 8 tt, těhotenství je živé,ale že mám o něco větší žl.váček a že za 14 dní mám přijít znovu na UTZ.Že se tím nemám stresovat.Mám strach aby vše bylo v pořádku.Nemáte s podobnou situací zkušenost někdo z Vás?
Krásný den všem, Petra

bramburka
4. dub 2007

Ahoj holky, já na prvním UTZ si spočítala, ež bych měla být 5+4 a řekli mi že jsem 5+0 a nic nebylo vidět. Tzn. 6. týden. O týden později mi řekli 6+0 (i když jsem si spočítala 6+4, už byl 6mm pludek a srdíčko. Tzn. až v 7. týdnu. Sestra říkala, že 4 dny jsou velmi malý rozdíl - tzn. úplně běžné!

kacerka
4. dub 2007

Eligar: já jsem měla úplně to samé na prvním UZV a vyvíjíme se úplně normálně, takže žádné strachy a srdíčko se určitě brzy objeví 😉

kacerka
4. dub 2007

Ninule: a to Tě před tím zákrokem už neprohlídne? To snad ne. Zajdi si pro jistotu ještě k jinému dr.

ninule
4. dub 2007

Ano, mam pristi tyden dojit na kontrolu, ale rekl, pry sance nejsou velke, tak opravdu nevim.

kacerka
4. dub 2007

Já bych vůbec neházela flintu do žita. Poprvé jsem byla na UZV v 5+3 tt a o nějakém životě v děloze nemohla být ani řeč. A jak tady někdo psal, některé UZV zaznamenají srdíčko až v 7 tt, je to holt dané kvalitou přístroje. Hlavně mysli pozitivně 🙂 a přeji Ti, aby to dobře dopadlo. A ono určitě dopadne 😉

radca
4. dub 2007

Ahojky všichni, já jdu na druhý ultrazvuk v 6+3 (když počítám od poslední menstruace, tedy asi 4+2). Začínám se divit, proč mě tedy p. dokrot pozval tak brzy na další prohlídku. A to říkál, že by mohlo už být slyšet srdíčko. Abych řekla pravdu, nevím, jestli když píšete např. 5+3 (kacerka), tak jestli toto počítáte taky od prvního dne poslední menstruace? nebo už od oplodnění? Díky

kacerka
4. dub 2007

radco: u mě to bylo 5+3 stáří těhu podle velikosti váčku, podle PM by to bylo 6+2 a po oplodnění nějaké 3 týdny.

radca
4. dub 2007

Aha, takže asi srdíčko slyšet nepůjde, že. Jen tedy nevím, proč mě neobjednal o 2 týdny později? Znám se totiž, do další kontroly (která asi bude zase až za měsíc) budu jak na trní a můj manžel to se mnou asi nevydrží - budu mít hrozný strach.

kacerka
4. dub 2007

Ale neboj, v 6+3 tt už srdíčko může být znatelné, je to případ od případu a hlavně přístroj od přístroje 🙂 A nervujeme se asi všechny, nejlepší pocit je, když opouštím ordinaci ještě s obrázkem v ruce. Takže hlavu vzhůru a všechno určo klapne 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru