Dr. viděla jen malou tečku, druhá Dr. i žloutkový váček

avatar
22. čer 2014

Dobrý den, mám dotaz: doktorka nás vyděsila podle ní že je žena v 6tt, že je ve váčku jen malá tečka a že je to špatný 😢 navečer žena začala krvácet tak honem do nemocnice a tam milá paní doktorka dělala dlouho UZ a pak povídala že tam vidí i žloutkový váček a že je možná mladší gravidita, HCG zatím v normě 2551.
Poslední MS byla 9.5, kdy mohlo dojít k otěhotnění bylo 26.5 já se v tom moc nevyznám je to naše první po roce snažení tak ženu nechci moc děsit.

Díky za odpovědi a věřím že to bude dobrý je to malej BOJOVNÍK 😎

pajiskazemlyna
22. čer 2014

Ahoj, zatím bych si lékařkou určitě nenechala kazit radost z miminka, mohla proběhnout později ovulace, tím pádem může být miminko prostě jen mladší, zvlášť, když je HCG v normě. Brzy určitě uvidíte i blikat srdíčko 😵
držím palce a věřím, že se miminko ukáže 😵

P.S. jsou tu některé holky, u kterých se mimi objevilo na UTZ až v 9tt 🙂

milada2
22. čer 2014

@avatar Myslim, ze v 6tt jeste nic moc videt neni. My taky dlouho cekali, nez na utz bude neco videt a vim, jaky jsou to nervy. Nekdy doktori opravdu vydesi, aniz by to nejak spatne mysleli. Drzim pesti!

tarien
22. čer 2014

Já šla na gyndu s tím, že jsem už v 7 týdnu...podle UTZ jsem ale v 6. týdnu...asi pozdější ovulace dle doktora, řekl, že počkáme 14 dní a že mám být v klidu 😉 za 14 dní na kontrole jsem najednou dle UTZ byla v 9.týdnu, to malé to všechno dohnalo 😉 takže nepanikařit 😉

maia74
22. čer 2014

Taky bych se zatím neděsila. Já jsem byla na první kontrole v 6tt a to hlavně kvůli tomu, jestli nejsem mimoděložně, protože jsem otěhotněla přes antikoncepci. V 8tt bylo podle doktora všechno v normě a ve 12tt na screeninku nám řekli, že jsem o týden míň. Nejsem doktor, ale myslím že tahkle brzy se to blbě odhaduje i doktorům. A i co takhle tady čtu, tak velikosti takhle na začátku se hodně liší. Držím palečky 😉

gepe
23. čer 2014

@avatar Pro lekare ve vyvoji plodu je rozmezi +-14 dni rozdil jeste v poradku. Srdicko se muze ukazat pozdeji. Dulezita bude kontrola po tom tydnu, pokud bude u prcka videt vyvoj, tak by to melo byt v poradku. Stava se, ze plod nekdy neodpovida na utz presne velikosti dle posledni menstruace, a behem par dni to rychle dozene.
Doktorka vas zrejme radsi chtela pripravit spis na horsi zpravy, aby jste byli skepticti, udelala to vsak neohrabane. V kazdem pripade drzim pesti at vam ko dopadne dobre! 🙂

monihart
23. čer 2014

Ahoj, mně zase doktorka děsila zprávou, že váček má divný tvar a že by už měl vypadat jinak. Ni víc mi k tomu nechtěla říct. Co to znamená, jaké jsou vyhlídky... nic. Jen že mám přijít za 2 týdny. Tak jsem celá vystresovaná čekala dva týdny. Na kontrole řekla, že je vše v pořádku. Zeptala jsem se na ten tvar, jestli už je dobrý. Na to se mě zeptala, jak to myslím. Když jsem jí připomněla, co říkala posledně, jen odpověděla: "To neřešte." Takže se nestresujte.

avatar
autor
23. čer 2014

Diky vsem za podporu, snad budu vsechno v pohode zitra rano UZ tak dam vedet 🙂
Hezky den Vsem 😉

slavicky
23. čer 2014

Nenechte se vyděsit, oni občas nepřemýšlí nad tím, co taková informace/neinformace způsobí a že z toho pak pacienti nespí 😖 já chodila takhle rozladěná u prvního těhotenství snad po každé návštěvě dr. 😒 Jinak byla jsem taky na UZV v 6. týdnu a dr. tam taky nic neviděl 🙂 ještě mi řekl, no uvidíme, ten 6.-8. tt kritický... no nervila jsem 14 dní a na dalším uzv už bilo srdíčko 🙂 a mám dvě krásné holky, takže fakt v klidu 🙂 hodně štěstí 🙂

pampalin
23. čer 2014

@avatar Tak podle mě fakt v tom 6. tt nic víc než gestační a žloutkový váček fakt vidět není. Mimi se ze začátku
vyvíjí děsně rychle, takže za 2 dny už může být všechno úplně v pořádku. Jsou doktoři, kteří se dokáží vcítit
do role maminky -tedy tím myslím do její psychiky, ale jsou i doktoři, kteří o tom, co svými slovy dokáží způsobit, vůbec nepřemýšlí. Takže nezbývá nic, než vydržet do další kontroly. Držím palce, ať je vše v pořádku! 😉

ppetrac
23. čer 2014

Držím palce, aby bylo vše v pořádku, řeším teď úplně to samé. Na prvním utz prázdný gestační váček, takže teď čekám....

marketa11112
23. čer 2014

ja jsem ted na zacatku 6 tydne, ale dle menstruace by to melo byt skoro v osmem tydnu. ovulaci jsem mela posunutou a dle datumu nam to s manzelem krasne sedi 🙂). takze nebojte, opravdu mimco muze byt mladsi. 🙂)

avatar
autor
23. čer 2014

Díky všem za podporu, zítra ráno jdeme tak držte palce a díky všem za PODPORU dáme vědět 😉

Doufám že všem to dopadne dobře

avatar
autor
24. čer 2014

Tak na kontrole primar, a povida ze podlne vse v pohode 🙂 a pomalu zacinajici akce 😀 JUPIIIIIIII

Vsem dekuju za podporu a doufam ze uz bude vse v pohode 🙂jsem asi ten nejstastnejsi chlap 🙂
Diky a krasnej den vsem

maia74
24. čer 2014

No tak vidíš!!!!! Gratuluji a držím palečky aby bylo i nadále vše v pohodě 😉

juldaska
28. čer 2014

Jejda, ty doktoři ale umějí děsit 🙄 Gratuluji, budeš táta 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru