Dva gestační váčky a zvětšený vaječník, mimoděložní t.?

poprvetehotna
9. zář 2013

Ahoj holky, jsem tu nová a potřebovala bych radu. Minulý týden jsem byla na kontrole pro potvrzení těhotenství. Tento týden jsem 5+5. Doktorka našla dva gestační váčky 🙂 Upozornila mě, že mám zvětšený jeden vaječník, ale že to může být zatím žlutým tělískem. Poslední dny pociťuju menší tlak v tříslech nebo podpřišku a pocit jako před menstruací, ale spíše na levé straně. Bojím se, aby to nebylo mimoděložní. Myslíte, že už by to na tom vyšetření minulý týden viděla, že se jedná o mimoděložní těhotenství. Pořád se uklidňuju, že je to roztahováním dělohy. Na další kontrolu jdu tuto středu. Děkuji moc za rady.

lucinka1502
9. zář 2013

Ahoj. Mně doktorka našla jeden gestační váček a cystu na žlutým tělísku. Říkala, že můžu cítit trochu bolest na jedné straně, ale že to je tou cystou, která během těhotenství zmizí. Podle všeho, co jsem pročítala na netu, tak pokud by se jednalo o mimoděložní těhotenství, tak by na utz nebyo nic vidět. Pokud doktorka našla gestační váčky, tak by mely být v děloze.🙂...

poprvetehotna
autor
9. zář 2013

Super, děkuji moc. Od té doby, co jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem pořád z něčeho vystresovaná 🙂 Tak doufám, že za chvíli začne období, kdy si to začnu užívat 🙂

lucinka1502
9. zář 2013

V klidu🙂 taky jsrm ze vseho ve stresu. Nejdriv na utz nebylo nic, potom gestacni vacek, tak uvifim ted v patek. Snad uz bude videt plod a budu mit jistotu, ze se vyvijime🙂

poprvetehotna
autor
9. zář 2013

No já jdu zase ve středu, tak uvidím. Doufám, že všechno bude probíhat tak, jak má. 😉

vondracek
10. zář 2013

Mě na začátku těhu bolel podbřišek jako na menstruaci denně. Dokonce v den, kdy jsme měla dostat menstruaci (první vynechání) mě chytali takové křeče, jako nikdy. Kolem 7tt to byla normální bolest podbřišku a někdy to bolelo na jedné straně..
Podle mě se ti opravdu jen roztahuje děloha a ty začátky prostě pobolívají. Ale můžeš se radovat. 🙂 A ve středu se dozvíš víc od lékařky 🙂

poprvetehotna
autor
11. zář 2013

Díky 🙂 Dneska se zase dozvím o něco víc informací 😉

vondracek
11. zář 2013

@poprvetehotna Tak jak jsi dopadla? 🙂

poprvetehotna
autor
11. zář 2013

Ahoj, tak je vše v pořádku 😉 Zatím prý hezký průběh začínajícího těhotenství, máme i náznak srdeční akce, takže jsem ráda a na chvíli zase v klidu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru