Dvě čárky pod stromeček - TP srpen/září. Kdo se raduje?

misak48
22. pro 2020

Ahoj holky. Tak kdo už tady se bude taky na vánoce radovat z pozitivního testu? Pojďte si povídat a sdílet své nadšení, obavy a výsledky kontrol 🙂
P.S. vím, že jsou tu termínové skupiny, ale diskuze mi připadá sympatičtější 😉

vaculovav
22. led 2021

Já jdu v pondělí po třech týdnech na kontrolu, naposled byl na ultrazvuku jen váček, tak snad bude všechno vpořádku. 4 dny jsem brala Ascorutin tak už nešpiním - už ho třetí den neberu.. ještě musím nějak pořešit tu práci. Když jsem psala že máme karanténu tak mi napsali že jim moje možnosti nevyhovují, tak úplně nevím co mě čeká.

misak48
autor
22. led 2021

@vaculovav tak budu v pondělí držet palce 🙂 já mám v úterý tu kontrolu taky po třech týdnech. Minule už bylo srdíčko, tak doufám, že tam pořád je 🙏 co máš s prací? Omlouvám se za dotaz, určitě jsi to už psala, ale nevybavuju si to...

vaculovav
22. led 2021

@misak48 když jsem tam v prosinci nastupovala slibovali mi smlouvu na nižší úvazek od února, jak mi skončí RP. Jenomže na konci roku z nich vypadlo že mi dají jen dohodu, protože je dost pravděpodobné že bysme chtěli druhe dítě a přece si mě tam nebudou držet na smlouvu když už mají 2 na rodičáku.. no a když jsem jim psala že nepřijdu, že jsme v karanténě tak mi napsali že stejně potřebuji někoho flexibilního na celý úvazek apod.. že se mám ozvat až skončí karanténa.. takže jsem půl roku hledala práci zbytečně. Protože stejně budu bez práce když mi skončí RP.

misak48
autor
22. led 2021

@vaculovav ach jo, to je teda jednání :-/

pexi
22. led 2021

Ahoj holky, tak u nás nevolnosti opět odskočil jen na jeden den a ráno se opět přihlásily o slovo🥴

@misak48 paráda, že jste negativní 🙂
@vaculovav tak to je teda šílené jednání... já jsem taky řešila práci, mám jen půl úvazek a chtěla jsem něco k tomu. Ale potom, jak jsem teď unavená, jsem to momentálně vzdala... přeji hodně štěstí, ať se domluvíte k tvojí spokojenosti. Kdy ti končí rp?

vaculovav
22. led 2021

@pexi teď v lednu. V pondělí jdu na pracák a uvidím.

martinie88
22. led 2021

@vaculovav V pondeli budu moc drzet palecky a dej vedet💗🥰
Ze jim to neni trapny😢 Tak dlouho hledas a nakonec se chovaji takhle😭

vaculovav
22. led 2021

@martinie88 děkuji Marti.. jako po té sms se mi tam vůbec nechce.

fifinka2020
22. led 2021

@misak48 No nechci brat nadeje, ale hcg je nejvyssi v 10.tydnu, teprve pak zacina slabnout...

fifinka2020
22. led 2021

@misak48 Je, konecne jsem nasla nezvraciciho partaka!🙂 Ja jako msla strasne zvracela a vypestovala jsem si k tomu takovy odpor, ze i kdyz je mi sebehur (a ulevilo by se mi), telo se tomu brani...

fifinka2020
22. led 2021

@vaculovav budu na tebe myslet... a kdyz s tebou takhle jednaji...je mozna lepsi byt na tom pracaku tech par mesicu!

vaculovav
22. led 2021

@fifinka2020 děkuji.. To asi jo.. ale zase být doma zadarmo není úplně ideální. Teoreticky bych měla mít nárok na podporu 5 měsíců. Tak uvidím co mi řekne

pexi
22. led 2021

@vaculovav snad to dopadne ok. Budu držet pěsti 🍀

ovesova
23. led 2021

@misak48 to je super ze jste negativní. Davej na sebe pozor teď to lítá fakt všude.
Jinak ti závidím ze to je jen vecer aspoň to můžeš zaspat. Já dnes zase hrůza zvracela jsem 2x a cely den me bylo tak zle. Přijde mi tento týden zatim nejhorší ze všech. Doktor mi dnes napsal lék Diclectin prave na ty nevolnosti.

nase_mimi
23. led 2021

Ahoj holky, dnes zacinam 10.tt. Je fajn, ze je tu nekdo taky s terminem na konci srpna. Jsem i v FB skupince, jste nektera take? Moc se mi tam nelibi, uz jsem nekolik maminek blokla, abych nevidela jejich prispevky, protoze to neslo🙂) Jinak na kontrole jsem byla v pondeli, ted jdu 1.2. na krev a 17.2. az na screening. Mam bobky, ale snad bude ted uz vse ok.

misak48
autor
23. led 2021

@ovesova tak snad ti to zabere 🙏
@nase_mimi jsi přesně o den přede mnou 🙂 včetně termínu screeningu 🙂 já ještě nejsem v žádné skupině, po předchozích zkušenostech čekám až na kontrolu v úterý. Ale pak se přidám jen tady, na FB mě to neláká vůbec. S první dcerou jsem taky nebyla. Koukala jsem ti na profil čím sis prošla a vůbec se nedivím, že se bojíš. Moc mě to mrzí :-/ řekli vám příčinu? Musíme si držet palce, že tentokrát to bude dobré 🍀

b91
23. led 2021

@nase_mimi ahojda, já jdu taky 17.2 na screening ❤️. Vsechno bude dobre, neboj se 🙏🏼💓.

vaculovav
23. led 2021

Holky, právě jsem narazila na fb ve skupince "podpoříte mě v osvětě?" Pro mě je to novinka oproti prvnímu těhotenství, ale já vlastně chodila od 7. Měsíce do rizikové poradny.

pipiinka
23. led 2021

@vaculovav tak to vidím prvne teda

b91
23. led 2021

@vaculovav je to tak :/ Kamarádka rodila 5/2020 a v porodnici byla poprvé až s ruplou plodovkou...

b91
23. led 2021

@b91 u nás na gyndě si monitory dělali v roce 2018 sami už do 30tt cca myslím, takže snad budou dělat i teď.

pexi
23. led 2021

@vaculovav tak to nevím, teď mám jiného gynekologa a jsem v jiném městě. Ale před pár lety (2016) mi ten původní říkal, že do 40 tt jsem u něj, a pak dál bych docházelo už do porodnice.
Ctg, to je monitor? Ten mi určitě dělal na gyndě.
Taky jsme to měla pak jinak, protože se mu cosi nezdálo, tak mě někde ke konci poslal do rizikové, kde jsem měla asi poslední 2 kontroly. Myslím, že jinak bych chodila normálně k němu až do 40 tt. 🤷‍♀️

misak48
autor
23. led 2021

@vaculovav
@pexi já si myslím, že doteď to asi bylo doktor od doktora. Mám dvě kamarádky, které rodily cca před dvěma lety jako já a normálně až do termínu si chodily obě i na monitory ke svému doktorovi (každá k jinému). Ale ta jedna říkala, že si mohla vybrat, jestli už nechce jezdit na kontroly do porodnice. Mě se tohle netýká, já přecházím do péče u Apolináře cca ve 20 tt...

vaculovav
23. led 2021

@pexi měly by to být ozvy.

maky977
24. led 2021

Holky,jak to máte s kávou? Mě poslední dva dny bolí hrozně hlava a když si dám kávu,tak se mi uleví😕 a vím,že se kofein nesmí,tak jsem se chtěla zeptat,jestli některá z vás taky pije kávu,nebo čím jste jí nahradily?😱 mám dva zlozvyky kouření ( toho jsem se zbavila ),ale s kávou je to horší a ja mám pak výčitky,ze se něco stane miminku😕🙈 děkuji za tipy a zkušenosti ❤️

misak48
autor
24. led 2021

@maky977 jeden nebo dva šálky denně by neměly mít vůbec žádný vliv. Stejně jako občas dvojka vína je v pohodě. Mě dokonce kafe v těhotenství gynekolog doporučil kvůli tlaku, že je to jediné, co se s ním dá dělat... Pro mě teda rada nad zlato, protože ke kafi mám takový vztah, že vypiju tak jedno slabé kapučíno v sobotu odpoledne 😀 ale úplně extra bych se jí nebála...

maky977
24. led 2021

@misak48 fakt? Tak to je skvěle 😍 to jsi mě potěšila,protože jsem dneska četla,ze kofein je špatně pro mimčo a tak🙄 tak jsem se hned vylekala,protože jsem o mimi přišla a tohle vypadá nadějně😏 a taky mám nízký tlak,takže je to moje záchrana 🙏🏻 Takže když si dam hrnek denně,tak to tedy nevadí?🙂❤️

pexi
24. led 2021

@maky977 jsem milovnice kávy, takže první, co jsem hledala, když jsme plánovali první mimi, bylo, zda můžu pit kávu. Dospěla jsem k tomu, že 2 kávy denně neuškodí.
Jak už to tak bývá, že všechno je jinak, než si plánujeme, tak mi káva teď strašně nechutná a je mi po ní špatně 😆
Ale u první jsem ji přišla na chuť znovu cca v půlce těhotenství a malá je úplně v pořádku 😉

misak48
autor
24. led 2021

@maky977 určitě ne 🙂 kofein může ublížit, ale to by musela být dlouhodobě fakt velká dávka... Hrnek kafe není ani znát. Podle mého názoru by pro mimco bylo mnohem škodlivější, kdybys byla celé těhotenství ve středu z toho, že by sis ho dala a nesmíš, než když si ho dáš...

vaculovav
24. led 2021

@maky977 Já na kafe nemám vůbec chuť 🙄 ale jak píšou holky jedno denně mimču neublíží..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru