Estrofem a pozitivní těhotenský test

petikk
26. pro 2017

Ahoj holky, mám dotaz... s manželem se snažíme o druhé miminko... musí mi kvůli štítné žláze a tudíž nepravidelné MS srovnávat cyklus pomocí hormonů estrofem a duphaston...
Tento měsíc jsem MS ještě nedostala zpoždění cca 8dní...byla jsem u doktora a řekl mi ať si udělám těhotenský test a pokud bude negativní, ať beru na vyvolání hormony viz výše E A D (test sem měla negativní a začala jsem brát) - 1den E1x, 2den nic, 3den E1x, 4den D2x, 5den....nedalo mi to a udělala jsem si z důvodu bolesti prsou znovu test a ukazuje mi to dvě čárky druhá slaboučká...
a můj dotaz je: nevíte zda se může plodu něco stát když jsem brala ty 3xE1? A nebo zda estrofem může zkreslit pozitivní test? Je mi strašně divné, že by se mi test ukázal (dělala jsem si ho i dny před něž mi řekl doktor a též negativní) měla jsem to dostat 16tého test jsem dělala 16 pak 18 a pak 22...a nic a najednou 26 pozitivní...
Teď mám strašný strach aby tím, že jsem užila Estrofem vlastně 3x něco nestalo plodu ... zkreslení testu úplně neřeším půjdu pak k lékaři a ten mi řekne jak na tom jsem, ale jelikož tam půjdu až někdy po novém roce...teď jsem strašněnervˇozní z užití těch 3xE...
Děkuji moc za reakce a snad jsem napsala trochu srozumitelně.
Péťa.
Krásné Vánoce a Nový rok.

bassetlady
26. pro 2017

Vzhledem k tomu, že Estrofem se používá jako udržovací a podpůrný lék při IVF třeba až do 12. týdne, tak jste nic ohrozit nemohla.

luciebx
26. pro 2017

Estrofem nemá s testem nic společného. Já po ivf ho brala. Pomáhá růstu sliznice aby se plod hezky zavrtal. Takže si tomu spíše pomohla.

petikk
autor
26. pro 2017

Dekuji za radu.Tak ted jen 2.1 zjistit na uv zda se povedlo.
Jeste dotaz...ac treba hloupy....uzivani estrofenu a duphastonu nahodou nemuze zkreslit test?

maice
26. pro 2017

@petikk Urcite nemuze ;)

alena___
26. pro 2017

Určitě nemůže, taky jsem brala estrofem. Falešně pozitivní test může být po pregnylu, co se používá při iui a ivf. Gratuluju ke dvěma čárkám.

alena___
26. pro 2017

A ten estrofem jsem brala i první týdny těhotenství a vše ok. Je to estrogen, kterého budeš mít v těhotenství jestě mnohem více svého.

petulkablazova81
9. lis 2020

Zdravím jsem 11dni po ket a mam utrogestran 4 ráno a 4 večer a ještě estrofem 1-1-1a ráno jsem si dělala test a byl pozitivní odpoledne mi to nedalo a udělala jsi dalších 5 a ty už byli negativní čím to je dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru