Extrémní nechutenství v 1. trimestru. Máte tip?

syraell
8. pro 2009

Ahoj, s prvním dítkem jsem si zažila dost slušný celodenní nevolnosti, na který nic nezabíralo. Teď s druhým dítkem je to podobné, ale přidalo se extrémní nechutenství. I v momentě, kdy mi není zas tak zle se nejsem schopná donutit cokoliv pozřít. Normální tak u mě bývá, že první jídlo do sebe nasoukám třeba až v šest večer...Trimestr mi za par tydnu zkončí, tak doufám, že se to upraví, ale kdyby ne, nemáte nějaké tipy? Lízátka aspol. nic neřeší, zkrátka bych potřebovala nějak obnovit zájem o jídlo, což je u mě gurmána dost vtipný🙂
Moc děkuju za jakýkol tip!

suzsssie
31. srp 2011

Ahoj těhulky a maminky 🙂 Zkusím obnovit tuto diskuzi 😉
Taky trpíte tak šíleným nechutenstvím? Já jsem v 7tt a od 6tt sem přestávala mít na jídlo chuť a teď je to prostě šílený... Jenom cítím jídlo, tak se mi navaluje.. ještě jsem nezvracela, ale už sem kolikrát běžela na záchod že budu.. Nejhorší na tom je, že mám tak šíííííííííílenej hlad! ☹ Jím tak akorát rohlíky, který jsou bez chuti.. ale bojím se, aby to nemělo nějaký špatný vliv na mimi, že nejím... Beru kys. listovou a vit. Centrum materna, takže aspoň toto, ale i tak bych asi jest měla, co? Když já bych fakt chtěla, ale to prostě nejde.. ☹ Nemáte nějaký tip, jak se toho zbavit? 😀

amrash
31. srp 2011

@suzsssie No ja sice nezvracela jeste vubec, ale na nic nemam chut, zeleninu nesnesu, ovoce zcela vyjimecne, ryby ani omylem. Casto je mi zle od hladu, ale kdyz si uvedomim, co mam doma k dispizici k jidlu, hned je mi zle. A to tam mam takove veci, jako mlecne vyrobky, sunku, jogurty... ble ☹ Nakonec stejne skoncim vetsinou u hrnku mleka se suchym rohlikem! Stejne me porad pali zaha, tak to aspon pomuze. Ale takto to nejde do nekonecna! Proto aspon piju dzusy, kvuli vitaminum 🙂

hojda
31. srp 2011

Mě se tady špatně nedělalo, ale zase jsem neměla na nic chuť 😉 zato teď už je to jiné, mám chuť pořád na něco🙂

hojda
31. srp 2011

@amrash JJ mlíko vede, to bych pila po litrech🙂

amrash
31. srp 2011

@hojda No a takový vychlazený plnotučný!!!! Mňam! Jsme na tom termínově skoro stejně, ale pochybuju, že by u mě nastala změna a já měla na něco chuť 😝 Ovšem při mé tělesné konstituci je to asi jen dobře, hi hi 😀

hojda
31. srp 2011

😀 😀 @amrash U mě je ta změna jen 2 týdny. Plnotučný!!!!!! Uvažuju, že pořídíme krávu 😀 😀 😀

amrash
31. srp 2011

@hojda Tak v tom případě by to mělo každou chvíli u mně nastat. Hele - mám kamaráda a ti mají eko kraví farmu. Zřejmě se jim vetřu na každodenní nákupy mléka 🙂

suzsssie
31. srp 2011

@amrash tak přijde mi, že jsme na tom úplně stejně 😀 Taky piju džusy.. a fakt mi přijde, že je mi už špatně z toho hladu.. ☹ zeleninu jsem hodně jedla ze začátku, rajčata ze zahrady.. ale teď to nemůžu vůbec vidět.. ☹ Zrovna jsem přijeli z návštěvy a tam byli chlebíčky s pomazánkovým máslem.. já jsem jich sežrala aspoň 10 😀 to pomaz. máslo mi jaksi zachutnalo 😀 A je super, že tolik pijete mlíko, kvůli vápníku.. taky bych měla začít 🙂

amrash
31. srp 2011

@suzsssie Nekdy se mi taky stane ze zblajznu hromadu neceho co jsem dlooouho nemela. Vcera jsem dostala treba chut na zmrzku kterou normalne nejim. Telo si rekne samo.

suzsssie
1. zář 2011

@amrash 🙂 jj, to je pravda.. já mám zase strašnou chuť na jahody 🙂 A nebo mám taky na něco strašnou chuť, sním to, ale pak už to nemůžu ani cítit 😀 Je to fakt divný.. Ale ten pocit je strašnej, ráno se vzbudím.. a hned je mi špatně.. a tak je to celej den.. ☹ už aby to přestalo...

amrash
1. zář 2011

@suzsssie No jo, ty začátky bývají nejhorší. Já u prvního těhu i zvracela, taková ta klasická těhotenská nevolnost po ránu. Teď ale ne. Je to OK, jen nemůžu vidět třeba něco zdravého (nedej panebože rybu) 🙄

anabelleee
1. zář 2011

ked si predstavim, ze som len v 7t. a minimalne 5t. ma caka, tak asi umrem.....zazvorovy caj uz nemozem ani citit

suzsssie
1. zář 2011

@anabelleee proč zrovna zázvorový čaj? Tvůj oblíbený? jj, ta představa, že ty nevolnosti trvají tak do 5. měsíce.. no potěš 😀

megy
19. črc 2013

najde se někdo, kdo má extrémní nechutenství? nejsem schopna nic sníst a když jo, tak se cítím tak přeplněná, že to není normální:-/ jsem zoufalá, jako člověk s panickou úzkostí se mi to nelíbí a jsem ještě víc z toho špatná a k tomu se pak vrací ataky. nutím se do jídla, do tekutin, je to až nemožné

favofrenki
19. črc 2013

@megy U obou těhotenství jsem to měla podobně. Taky jsem u prvního do 20tt nepřibrala a teď jsem i hubla. Ale postupně se to srovnalo. Zkus najít něco co Ti chutná a jez po troškách. Já u druhého těhu do teď sním porci jak vrabec ale zase jím furt. Hlavně se nestresuj přejde to 😉

gitull
27. zář 2013

Ahoj holky, já mám nechutenství taky extrém, jsem v 10.týdnu a zvedá se mi žaludek jen při návštěvě kuchyně, natož abych musela otevřít lednici☹ brr. Kdybych mohla, celej den piju jen colu s ledem, což samozřejmě nejde, ale v malým množství si jí dávám. I suchej rohlík mi šíleně nechutná, jediný, co do sebe vpravim, je oloupaný jabko nebo někdy ovocnej kompot, suchá brambora. Snad to do 14.týdne zmizí, zatím jsem zhubla 5,5 kg, beru těhu vitamíny, navíc ještě listovku, někdy hořčík, vápník, snažim se hodně pít, ale čistá voda ble, šťáva ble, limo ble, džus jakbysmet, zvládám jen tu colu a rozmixovanej meloun, ráno ruskej čaj s cukrem....Jinak se chci zeptat, všichni píšou o žaludku. A co vaše hlávky? Taky cítíte celodenní jako by závrať, tlak v mozkovně? Nemyslím klasickou bolest hlavy. Díky za rady a všem přeju, aby nám zase chutnala svíčková a řízek🙂. Ať je všem líp. Papa.

fleurdelune
24. dub 2015

Ahojte damy, jako vetsina tu mam stejny problem. Fatalni nechutenstvi, kruci mi v zaludku a je to tak hrozne slozite neco snist. Cely den je mi spatne, ale nezvracim, a jakykoli pohyb proste memu zaludku nesvedci. Uz to hodne ovlivnuje moji praci. Nicmene, zkusila jsem par veci, ktere doporucuji nastavajici maminky v tehle fazi a musim rict, ze s uspechem potvrzuji, ze nasledujici potraviny se daji, i kdyz jenom predstava o jidle Vas zene na toaletu. Jako nejsnesitelnejsi potravinu bych oznacila kompotovane broskve, rohliky a mne hodne pomaha kousek zmrzliny po ranu (muj zaludek se uklidni). Par lzici ledove coca coly muzou prinest opravdouvou ulevu. Ja mam nadale otestovanou jahlovou kasi- musi byt neochucena. Nema vubec zadnou chut a vuni a je to takova teploucka hmota. Jeste zatim snasim vyvar (ale varit ho nemuzu) a dost prekvapive- rukolu. Drzim palce, urcite zkousejte do sebe neco nasoukat a dejte vedet, pokud by sjte se dozvedely o nejake jine "akceptovatelne" potravine.

fleurdelune
24. dub 2015

@gitull Jo ja uplne. Jsem ucetni pro nezavisle Fondy v danovych rajich a zatim nemuzu pracovat. Moje hlava mi nebere vubec nic a sezeni za stolem mi zpusobuje nevolnost. Celkove bych popsala svuj stav jako jednu velkou nekonecnou opici, jako bych parila do sesti do rana.

anniesfibis
1. kvě 2015

Ahoj, ja nezvracim vubec- ani se mi nechce. Mam docela casto hlad, az vlci....ale vubec na nic nemam chut. Je mi spis psychivky blbe pri pomysleni na konkretni jidlo...pripadne si parkrat kousnu a nechci. Pribiram ale asi normalne. 8+2 a mam nahore asi kilo....zrejme ze vzduchu...natikam, tak mozna voda?

anniesfibis
1. kvě 2015

@gitull me rekla dr, ze colu mohu neomezene...tak ji piji...sice mene, ale piji....ja driv pila i 2l za den...ted tak pul litru max. ....nepiji kavu asi nahrada a ten cukr je podle me taky navykovy

fleurdelune
1. kvě 2015

a uz je ti lip? Ja mam ted par dni ok a ted je to zase na pytel. Asi budu muset v praci s pravdou ven. Neni mozny. aby si muj sef nevsimnul, ze se chovam, jako kdyby mi nekdo udelal lobotomiji a moje pracovni casy jsou hodne silene.

yamako
21. zář 2016

Mám úplně ten samý problém, pomalu se blížím kelektronickému konci 12 tt a od té doby co jsem těhotná se moje chuťové buňky vypařily a nejspíš se přesídlily do nosu. Cítím teď strašně moc věcí a velmi intenzivně takže u jídel která mi dřív voněla a chutnala, tak mě vůbec nic neláká a krom toho z nich mám spíš nevolnosti. Ze začátku jsem do sebe byla schopná narvat několik cheeseburgrů v kombinaci se sladkokyselou omáčkou, ale to mi vydrželo asi jen prvních pět týdnů a jen max dva za den. Teď jsem za den do sebe schopná dostat max lízátko proti nevolnosti, jablko a hrnek vody, když se snažím sníst nebo vypít něco víc, je mi špatně a div že neobjímám mísu v křečích. Zatím (klepu) ještě nezvracím, ale už jsem několikrát omdlela. Zhubla jsem už pět kilo, jsem pořád unavená a spací a mám z toho docela dost vítr. Doufám že to brzy přejde a hlavně že to neublíží prckovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru