Extrémní nechutenství v 1. trimestru. Máte tip?

syraell
8. pro 2009

Ahoj, s prvním dítkem jsem si zažila dost slušný celodenní nevolnosti, na který nic nezabíralo. Teď s druhým dítkem je to podobné, ale přidalo se extrémní nechutenství. I v momentě, kdy mi není zas tak zle se nejsem schopná donutit cokoliv pozřít. Normální tak u mě bývá, že první jídlo do sebe nasoukám třeba až v šest večer...Trimestr mi za par tydnu zkončí, tak doufám, že se to upraví, ale kdyby ne, nemáte nějaké tipy? Lízátka aspol. nic neřeší, zkrátka bych potřebovala nějak obnovit zájem o jídlo, což je u mě gurmána dost vtipný🙂
Moc děkuju za jakýkol tip!

ritule
11. pro 2009

Ahoj Syraell, mám úplně stejný problém. Těhu jsem poprvé, teď jsem na začátku 10tt a už dva týdny je mi pořád špatně od žaludku a trápí mě hrozné nechutenství. Nejsem schopná skoro nic sníst a nevím si rady co s tím, nenašla jsem zatím nic, co by pomáhalo. Uklidnuju se tím, že už by to mělo co nejdřív skončit. Jak dlouho ti trvaly v prvním těhotenství ty nevolnosti?

strouzek
11. pro 2009

ahoj syrael já už jsem sice skoro ve 3. trimu ale tento problém řeším furt. mě nechutenství zůstalo od začátku těhu. v 1. trimu jsem blila furt, i vodu lízátka zabírala jen když jsem je měla v puse, jak jsem lízátko dolízala šel žaludek ven. byli dny kdy jsem nejedla vůbec nic, bohužel mě to zůstalo, teď jsem ve 27 tt a nejím toho o nic víc ani teď. furt nemůžu vidět sladké, z čokolády bliju, ostatní sladké sním ale že bych na to měla chut to ne. to samé i jiné jídlo, třeba dneska jsem za celý den snědla akorát bramborák před chvílí a to jen proto že jsem zjistila že je tolik hodin a já nic nesnědla a že vím že jíst musím, totálně jsem přestala mít jakékoliv chuťové příznaky, jako pocit hladu, chutě na něco prostě nic. a zvracení to se mě drží taky pořád, už to není denně a ze všeho ale min. 6x do týdna tu mísu objímám. nepřibrala jsem zatím ani kilo v těhu, váhu mám furt stejnou jako před těhu, dokonce jsem měla na minulé kontrole o půlkila méně než normálně, takže fakt ti neporadím, ani s blitím ani s chutí. na blití mě pomáhalo prostě jíst věci co jdou dobře ven, stejně jsem věděla že ven to půjde tak aspoň jsem tomu ulehčila, teď jím věci které jsou doma ale požitek z nich prostě nemám. přitom jsem byla taky gurmán, jídlo jsem milovala ale teď katastrofa jdu do restaurace a tam sedím a koukám co bych si tak dala když na nic nemám chuť.

ritule
11. pro 2009

Ahoj strouzku, tak to jsi me moc nepotesila, ze je moznost, ze to bude trvat tak dlouho. Ja uz taky temer nejim. Pritom prave v tehotenstvi se ma jist pestra strava, vitaminy apod. Ja se na ovoce a zeleninu nemuzu ani podivat a jist sladke, hlavne cokoladu, to je pro me snad nejhorsi predstava. Kdybych alespon mela jistotu, ze to znamena, ze je vsechno v poradku. Jsem ale rada, ze v tom nejsem sama.

strouzek
11. pro 2009

ritule a ve kterém jseš týdnu?? já teda ovoce jím ale je fakt že když ho sním víc je mi těžko. jinak teda jiné jídlo mi fakt dělá problémy, jakobych najednou ztratila chuťové buŇky, dřív jsem slintala nad každým jídlem teď jak už jsem psala v restauraci si dávám jídlo jen že ho znám a vím že jíst musím, to samé doma, dost mi to komplikuje vaření i nakupování doma protože prostě není na nic chuť. takže třeba zítra nevím co budu vařit, asi podle toho co si řekne manža a obědvat budu s ním ale opět jen z toho že vím že musím.

strouzek
11. pro 2009

ježiš já jsem slepá ty jseš v 10 tt už to vidím 😀
no třeba to u tebe skončí až vstoupíš do 2. trimu vím že v 1. je to normální a má to hodně holek jen někomu to zůstane jako mě. popravdě před těhu jsem se nervovala že šíleně přibírám a teď zase nervuju že nepřibírám a že mě na gyndě dr. seřve.

strouzek
11. pro 2009

je teda fakt že to není pořád, někdy mám i dny kdy jím normálně viz minulý víkend to jsem baštila ale od pondělí jsem zase bez chuti 🙄

ritule
11. pro 2009

A doktor ti na to nic nedoporučil? Nevím jestli se ho na to nemám příští týden zeptat.

strouzek
11. pro 2009

no popravdě jsem o tom dr. ani neříkala. spíš když se mě ptala na to přibírání tak jsem jí řekla že nejím sladké tak asi nepřibírám proto tak řekla hm dobrý. já jsem teda na druhou stranu ráda že nepřibírám moc protože nejsem drobek žádnej a měla jsem nervy že když přiberu moc tak budu mít tunu ale zase ta chuť na jídlo mi chybí. prostě už si to jídlo nevychutnávám tak jako dřív.

cuttysark
14. pro 2009

chjo holky ja to mam podobne, to som rada ze niesom sama 😖 uz zacinam pomaly 5ty mesiac a chut nic - pritom mi nie je zle ani som nevracala v prvom trimu. Len proste nemam chutove bunky, niekam odisli.........nepribrala som asi gram. Snazim sa jest dobre zdrave veci, ale musim si to pripominat, vzdy si to dam do kanclu na stol a tam to na mna kuka a dam si to, ked kuknem na hodinky a poviem si, ze uz je cas si to dat, ale ziadny pozitok z toho nemam.... ☹ a este ma sprevadzaju brutalne palenia zahy a kyselina, ble, a vsetko zradlo mi to len zhorsuje 😖 😖

strouzek
14. pro 2009

cutty ahoj tak ty taky? já se bála že odumřeli chuťové buňky jen mě, přesně co píšeš jím protože vím že musím, rozhodně už neslintám nad některýma věcma. třeba včera, koupila jsem si na náměstí bramborák, snědla jsem čtvrtku a zbytek dala manžovi, přišel mi totálně bez chuti, pak jsem si koupila langoš tak ten mi chutnal ale dneska jsem měla jen rybu a přesnídávku za celý den a ta ryba mi taky nic moc nechutnala. naštěstí nemám pálení žáhy jako ty

syraell
autor
15. pro 2009

ritule: U me to s prvnim ditkem zkoncilu jako mavnutim proutku presne na konci trimace...

syraell
autor
15. pro 2009

strouzek: to teda nezni moc povzbudive ☹ Ja ti myslim, ze jsme se zkratka tim nejezenim dostaly do stavu, ze si na to telo zkratka zvyklo a jede to setrvacnosti...No jo, ale co stim, kdyz ty nase pludky potrebujou krmit. Na druhou stranu se rika, ze dite si vezme co potrebuje, za cenu tvyho zdravi, ale dostane to. Drzim palce!

strouzek
15. pro 2009

syrael no to jsem taky říkala že to tělo si prostě odvyklo, ale já doufám že po porodu se to zlepší. ne že bych chtěla přibírat to ne, ale vychutnat si jídlo tak jako dřív to bych brala hned.

andreasek82
15. pro 2009

holky, ja mela to same, v prvnim trimestru jsem skoro nic nepozrela, na plne care u me vitezily mandarinky, sladke pecivo a obcas tvaroh, maso jsem nemohla ani videt.. shodila jsem pet kilo.. ale pak se chute zase vratily do normalu a ted uz zas bastim o 106 😀

syraell
autor
16. pro 2009

Tak po dnesni kontrole mam 3 kila od posledne dole...S prvnim ditkem jsem mela to same, ale krasne jsem pribirala, tak jsem z toho celkem nesva...Navic uz zacinam citit, ze jedu na doraz. Mudra mi dneska navic delala stery na rocni cytologii a rypala se ve me snad deset minut. Kdyz jsem slezla dolu, normalne jsem se vyvratila - uz zkratka nemam palivo🙂

strouzek
16. pro 2009

syry no teda to je mi líto ale já jsem to samé. teď se cítím každou chvíli slabá, stačí když jdu na blbej větší nákup do hypermarketu a u pokladny už myslím že sebou seknu. někdy fakt jakoby nemám palivo. já jdu na gyndu zítra, včera jsem se vážila doma na váze a hádejte co? stejná váha jako v květnu před těhu. jako mě snad stagnuje tělo, nehubnu ani nepřibírám v průkazce mám od začátku co jí začli psát furt ty samé čísla, minule už si myslela sestra že má pokaženou váhu tak vytáhla jinou a to samé.

syraell
autor
16. pro 2009

strouzek
tak bud v klidu, alespon stagnujes🙂 Ja se obavam, ze uz to jde se mnou z kopce🙂 No jo, srandicky, ale je to vazne blby, mas pravdu, ze ta slabost je snad nejhorsi....Koukam, ze jses jeste o tri mesice napred, takze to uz musis bejt uplne vycucnuta. teda, holka, drzim palce!

strouzek
16. pro 2009

syry ale tak není to tak hrozný v 1. trimu mě bylo ještě hůř 😝 snad už ty 3 měsíce doklepu 😀

syraell
autor
17. pro 2009

No, holka, ale stejne je to zahul. Kdyz si predstavim, ze jsou zensky, ktery se tehotenstvim uspesne a vesele prozerou 😀

strouzek
18. pro 2009

ahojky tak hlásím první kilo nahoře 😀 no vlastně ne kilo ale 0,9 kg na digiváze u doktorky 😀 větší sranda je že mi našli nějaké zvýšené hodnoty na cukr takže mě poslala do diaporadny. no to se fakt těším co tam se mnou udělají, sladké nejím vůbec celé těhu protože zvracím, jím sladké akorát ovoce a max piju džus, knedlíky mám tak 1x za měsíc ani to ne atd. hm tak to se fakt těším co mi tam nasadí za dietu když jsem dneska opět vyzvracela oběd (čočkovou polívku a filé 😅 )

ywushka
18. pro 2009

me nevolnbosti a nechutenstvi drzely asi do 16tt (dokonce jsem kvuli tomu byla i hospitalizovana,protoze me rikali,ze to po tom 12tt neni normalni) nemohla jsem snist ani videt,citit cokoliv bylo jen trosku aromatickeho,jedine co jsem za cely den byla schopna jist,byly rohliky,syr a maslo a takove ty pribinacky,jinak jsem vsechno vyzvracela. Neustale me vsechno nadavovalo,dokonce jidla,ktere jsem tak milovala!!! Potom to nejak preslo,takze vam drzim palecky,aby vam to taky preslo co nejdrive!!!

strouzek
18. pro 2009

ywus není normální? no teda tak to nevím co by řekli mě 😅 no ale když koukám na tvoji fotku tak jseš hubená tak to asi se báli abys hodně neshodila, já nehubnu ale ani nepřibírám takže to nikdo neřeší.

syraell
autor
19. pro 2009

strouzek gratuluju! Tak to vypada, ze se to nejak obraci k lepsimu. Ja jsem vcera vecer na ferovku zkolabovala - nemohla jsem se nekolik minut pohnout. Bylo to celkem desivy. takze jsem si rekla, ze uz asi vazne nemam zalozni zdroj energie a predala zezlo manzelovi 😉
V noci me nechal vyspat ( Kuba se ted porad budi) a prakticky jsem prolezela celej den. Vysledek: dneska jsem zacala poprve jakz takz jist! Tak snad jsem z nejhorsiho venku...Strouzek, drzim palec a jeste jednou gratulace ke kilicku!

strouzek
23. pro 2009

ahoj holky

syrael hlavně se šetři, to tělo ví kdy má dost i když před vánocema to moc nejde je mi to jasný, já včera lítala po obchodech, balila dárky a strojila do noci stromeček takže jsem se pak nemohla ani zvednout z gauče.

jinak holky vám musím říct jaká nespravedlnost je na světě, nejen že nepřibrírám, bliju a nemám nic moc na nic chuť ale našli mi těhucukrovku, v pondělí jsem byla v diaporadně dostala jsem dietu a glukometr že se mám před a po každým jídle píchat do prstu jestli mi to jídlo nezvedlo cukr. takže paráda, když už mi není blbě pár dnů tak mi zase zakážou jídlo. omezení příloh, zákaz sladkého, omezení ovoce.... a to všechno před vánocema, jeslti mi někdo ještě řekne že těhu je super stav kdy můžete jít za 2 tak ho nakopu do zadku, já v těhu hubnu, už teď když zkusím oblečení z dob snažení mám ho volné takže nevím jak ostatní ale já až příště budu chtít shodit tak vysadím antikoncepci 🙄

hypo
23. pro 2009

ahojky, kdyz ctu o nevolnostech tak se mi vybavuje ten hnus co jsem mela ja 🙂 holky me nezabiralo ve finale vubec nic, pokud slo jen o nevolnost, zvedani zaludku, daveni tak to byla pohoda pak jsem zacala blit cca 5-6x denne
ani vodu jsem v zaludku neudrzela dele jak 2 hodiny..... a nepomahalo nic...
takze musite vydrzet, me to preslo ve 14tt a ted ke konci tehu se mi zase vraci daveni tak snad to uz nejak doklepu

k.ate
23. pro 2009

ahojky holky, já v prvním trimestru trpěla šíleným nechutenstvím, shodila jsem cca 7kilo a to jsem nezvracela, jen jsem prostě nemohla skoro jíst.... Potom se to srovnalo, docela mi pomáhal emessin,ale moc jsem toho do sebe stejně nedostala... Každopádně na tom bylo pozitivní to, že ve výsledku jsem měla oproti stavu před těhu nahoře jen cca 4 kila a teď po porodu mi váha letí parádně dolů, jak kojím 😀

strouzek
23. pro 2009

hypo souhlasím, taky mi nic nepomáhalo, max nejíst a nepít. ani ty chválený lízátka, ty mě pomáhali jenom když jsem je měla v puse, jak jsem je dolízala šla jsem obejmout mísu znovu

romana29
23. pro 2009

zkus jíst B komplex - teda napřed se raději zeptej v lékárně, ale obecně vitamíny skupiny B podporují chuť k jídlu 😉 .
Já při malým blila jak o závod od 6tt až snad skoro do 15tt, děs, celej den blbě, zvracení, ale bohužel chuť mi nechyběla 🙂)). Momentálně se moooc těším, protože v neděli mi začne 6tt s druhým, takže jestli zase začnu blít, tak nevím, jak to všechno kolem domácnosti a malýho budu zvládat 😒

syraell
autor
23. pro 2009

strouzek
Ty si to teda davas se vsim vsudy! Reknu ti, ze to je vazne k vzteku...Ted hlavne aby se ti to po porodu srovnalu. U me meli pri poslednim tehu taky podezreni, ale jenom kvuli tomu, ze Kubajs byl obr. Nastesti se to nepotvrdilo. Takze jediny, na co bys mela chut mas ted vlastne zakazany, co? Holka, drz se!
k.ate : copak je to ten zazracny emessin?

strouzek
24. pro 2009

romana to je něco jako pangamin viď? to si pamatuju jsem brala v pubertě na pleť ale hrozně jsem se po tom rozežrala 😀

syrael jj to jsem celá já,vlezu k doktorovi a vždycky něco najdou 🙄 ta dieta no ne že bych z ní byla happy ale 3 měs. to nějak přežiju spíš se bojím aby malá neměla cukrovku a taky mi dr. řekl že to že mám těhucukrovku může být znakem toho že jí jednou dostanu. no v rodině to má skoro každej tak co se divím ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru