Gestační váček 5,3mm, za jak dlouho bude vidět plod?

lucinka1502
5. zář 2013

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti. Na ultrazvuku byl jen gestační váček 5,3 mm, nevíte zhruba za jak dlouho by mohl být vidět plod? Děkuji za reakce🙂

megy
5. zář 2013

tak gestační váček co popisuješ odpovídá cca 5tt, což neodpovídá tvému udávanému týdnu, plod lze detekovat cca 7tt, jinak podle tvého dotazu tak za dva týdny

nesticka
6. zář 2013

ja když byla na UTZ a mela jsem gestacni vacek tak mi dr. řekla, že za tyden už by měl být plod a srdíčko..šla jsem presne za 7 dni na utz a byl plod a srdicko a odpovidalo to 6+3, takze podle sebe soudim, že tvuj 7tt jen na gestační váček je asi moc a přidávám se k názoru Megy

sariss
6. zář 2013

Embryo ma byt bezpecne se srdecni akci videt i na ne moc dobrem UTZ v druhe pulce 7 tydne. Pokud pocitas tydny podle MS je mozne ze ovulace byla pozdeji nez si myslis a tudiz ted nejsi v 7 tt ale treba v 5.5 a tudiz by ten gestacni vacek byl v tomto stadiu naprosto v poradku. Osobne bych sla na KO za tyden a pul abys mela jistotu, ze to uz proste MUSI byt videt. Se srdickem pry hraji roli dny, ze treba 6+2 jeste videt nebude ale 6+3 uz jo. Hodne stesti!

pisisvori
6. zář 2013

já jsem s dcerou byla na prvním UTZ v 6+1tt a také ještě srdeční akce nebyla, ale plod už vidět byl. Pak si mě dr. pozvala za 14 dní a už bylo i krásné srdíčko. Ale jestli jsi nervozní dojdi si na další už za týden, to už tam určitě něco bude🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru