Gynprodyl misto ustne vaginalne, uzivaly jste?

Ahoj holky, z duvodu krvaceni na zacatku tehu jsem dostala od dr.ascorutin a gynprodyl. U gynprodylu mi dr.rikala, ze ho mam pouzivat spise vaginalne, abych zbytecne nezatezovala zaludek, ze to je identicky lek, co uz je na trhu a lze jej davat oboji formou, ale ze tento ceka na certifikaci, ze to u nej taky jde, v pribalovem letaku je jen ustni forma. Mam docela z toho strach. Mate zkusenosti s vaginalnim pouzivanim?
ruzicka06
16. kvě 2018
@priefi Ahoj. Gynprodyl mi dr. napsala, když jsem u obou těhu začala v 6tt krvácet - bohužel mi to ani v jednom případě nepomohlo - skončilo to v obou případech jako zamlklý. Tím tě nechci vystrašit ale. Třeba někomu pomůže, mě bohužel nepomohl ani jednou 😞 A z toho důvodu už bych ho asi znovu nechtěla. A také jsem ho užívala vaginálně, vždy na na noc. V letáku se sice píše užívání jen ústně, ale dr. i v lékárně mi řekli, že i tak se dá užívat vaginálně a pro krvácení na začátku těhu je to aji lepší forma užívání. Jinak ho mám doma ještě, kdyby byl zájem. strach z toho neměj, jestli Ti ho doporučila, asi věděla proč.
priefiautor
16. kvě 2018
@ruzicka06 ja mam jen strach, aby to vaginalne neublizilo, kdyz to nema certifikaci. Ale dr.asi vi, co mi doporucila, mas pravdu. Dekuji za prispevek. Ja v prosinci taky mela po 6tt sp, tehdy jsem spinila vic, ale pak uz spis krvacela. Ale na utz tehdy se mimi ani nenaslo. Vcera jsem byla na utz 6+0 a mimi tam bylo a melo i srdicko. Tak snad je v poradku.
ruzicka06
16. kvě 2018
@priefi Tak to ani nevím, že by ten gynprodyl neměl certifikaci na užívání vaginálně, to mi dr. neříkala teda...Já u obou těhu měla už něco vidět na uzt, v prvním bylo už i ❤ ...😞 Moc Ti přeju, ať Ti těhu dobře dopadne a donosíš zdravýho prcka 🙂
viki999
16. kvě 2018
@priefi Zkušenost nemám, jen jsem chtěla říct, že držím palce ať je vše v pořádku!
priefiautor
16. kvě 2018
@ruzicka06 ona rikala, ze to je to same, co utrogestan, ktery tuto certifikaci pro vaginalni i ustni ma. Kazdopadne divala jsem se do inf.letaku utrogestanu a v nem je napsano, ze v tehu lze pouze v prvnim trimestru a jen vaginalne, tak asi neni co resit. Je mi moc lito, ze jsi o mimi prisla 😔 doufam, ze to malicke se udrzi a bude v poradku
priefiautor
16. kvě 2018
@viki999 dekuji 😊
ruzicka06
16. kvě 2018
@priefi Díky. Doufám, že se nám brzo zadaří a do třetice už to vyjde...😞 Držím palce, hlavně mysli pozitivně, určo to dobře dopadne 🙂
kejtrin6
16. kvě 2018
ahoj, aj mne predpísala dr. gynprodyl na začiatku tehotenstva a ze ho mam užívať vaginálne.. po. prečítaní letáku som jej pre istotu volala ci som dobre počula 😃 takze áno, užívala som na noc 2 tablety vaginálne,pretoze vraj z toho ženy zvracali keď prášky jedli.. mne to pomohlo tak držím palce 🙂 hlavne mysli pozitívne a nič zlé si nepripustaj 😉
kafr
17. kvě 2018
Brala jsem ho vaginálně po IVF a vše v poho, výsledek právě kojim 😉
Vůbec si nepřipouštěj, že by to mohlo dopadnout jinak, než dobře 👍😘
priefiautor
17. kvě 2018
@kejtrin6 @kafr dekuji moc za zpravy 😊 ja mam 200mg davkovani 1-0-1 a davam teda vaginalne, protoze zaludek i bez toho mam jak na vode. Mela jsem v pred minukou noc krece v noze, takze jsem.si vzala magnosolv, co to udelalo za paseku s mym.zazivanim asi nemusim popisovat... a aby toho nebylo malo, vcera rano se mi sekl krk, hrozne to boli, je lezim na rovne posteli, manzel se mnou a s malym na paragrafu. Vcera na pohotovosti manzelovi rekli, ze mi nic nikdo nemuze pichnout, ze to musim vylezet a ze si muzu vybrat jestli doma, nebo pro me poslou sanitu a vylezim to v nemocnici. Takze samozrejme jsem nikam nechtela. Rekli mu, ze muzu max paralen. Volala jsem na gyndu, tam rekli, ze muzu 3x denne paralen, pak odpo me vzal manzel k obvodacce, ta mi rekla, ze bych paralen nemela, jen v krajni nouzi. V noci mi bylo uz z bolesti blbe a tocila se mi hlava, tak teda jsem paralen vzala. Tim, jak mi neni nejlip a nemizu mit ank pod hlavou polstar, tak to je taky super no... jak se dari, tak se dari. Doufam, ze mi brzo bude lip.

@ruzicka06 dekuji, snazim se myslet pozitivne. To spineni bylo jen slabe. Ted nevim, zda spinim, nebo to je ta tbl., ale rekla bych, ze to bude ta tbl., pred tim to vypadalo jinak. Drzim pesti, aby se vam brzo zadarilo a mimi bylo silne a zdrave 🤗
lena21
17. kvě 2018
Ahoj, jsem po IVF a Dr mi napsal taky gynprodyl a vaginalně. Beru ho už od odběru vajíček preventivně. Dnes jsem v 6+0 a vše zatím v pořádku. Beru 1-1-2
priefiautor
17. kvě 2018
@lena21 dekuji za zpravu 😊 je super, ze se zadarilo a drzim pesti, at je mimi silne a zdrave a za necelych 8 mesicu ho drzis v naruci 🤗
ajax78
17. kvě 2018
Dobrý den, před skoro 2mi lety jsem prožívala uplně stejný zmatek jako Vy. Úspěšné IVF, gynprodyl ústně i vaginálně. Dávkování jsem dokonce měla podstatně vyšší, než se v letáku s vykřičníky doporučuje. Vyděsilo mě to, ale nakonec to nevadilo.
Poprvé jsem masivně krvácela už v 6.týdnu, tehdy to bylo "o hubu", ale miminko to nakonec zvládlo. Pak jsem průběžně krvácela, a to i nárazově silně snad až do 6.měsíce. Kvůli tomu jsem šla v 5. měsíci na rizikové. Bylo to velice stresující, ale pak jsem si relativně zvykla. Miminko jsem zdárně donosila do 40tt.
Doteď netuším, jak je možné mít tolik krvavých epizod a donosit zdravé silné dítě, ale vím, že nejsem jediná.
Moc Vám držím palce!!!
Alena.
priefiautor
17. kvě 2018
@ajax78 dekuji za zpravu 😊 Muselo to pro Vas byt hodne stresujici. Hlavni je, ze mimi bylo silne a zdrave a zvladlo to 😊
sofinka84
17. kvě 2018
Také jsem zaváděla Gynprodyl preventivně pro udržení těhotenství s dvojčaty. Ve čtvrtém měsíci jsem malinko spinila, potom už to bylo v pořádku. Přestala jsem ho užívat cca ve 34 TT.
priefiautor
17. kvě 2018
@sofinka84 dekuji za zpravu 😊

Začni psát odpověď...

Odešli