Hematom v 7 tt. Za jak dlouho se ztratí? A co špinění?

daphney
25. lis 2011

V 7 tt mi byl po návštěvě nemocnice pro krvácení a křeče diagnistikován hematom pod plodovým vejcem. Nyní jsem v 8tt a dle lékařky je hematom organizovaný, což nevím co je, ale stále trochu špiním a bříško pobolívá. Bojím se, aby bylo miminko v pořádku, jsem po IVF. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak dlouho trvá,než se hematom ztratí a jak dlouho můžu ještě špinit?
Díky za odpověď

hanny83
25. lis 2011

Ahoj, já jsem měla taky v sedmém týdnu hematom. Z ničeho nic jsem začala krvácet, potom to přešlo ve špinění a to trvalo tak dva dny. Dostala jsem zvýšenou dávku Utrogestanu a Ascorutin, nařízený klidový režim a pomohlo to. Pak se myslím tak do tří týdnů vstřebal a během té doby jsem už vůbec nešpinila. Dr. říkal, že je "lepší", když je ten hematom pod plodem, než když by byl nad - to by mohlo to krvácení vzít s sebou i ten plod.
Držím palce, ať je všechno v pořádku.

madormi
25. lis 2011

měla jsem to samé, a hematom se cca za 14 dní vstřebal, špinila jsem týden.

mosvo
25. lis 2011

Ahoj, já špiním od 5tt už přes měsíc. Teď jsem 10tt a pořád se to nelepší, občas to je i čerstvá krev, ale mimi je ok a roste jak má. Byl mi potvrzen hematom, ale já jsem prodělala spoustu zákroků v děloze, takže se tomu ani moc nedivím. Držím palce, aby to brzo přešlo a mohla sis užívat těhotenství.

coxa
25. lis 2011

Ahoj, hematom jsem taky měla, na kontrole na 6tt ho doktor objevil a na další kontrole - 12tt už nebyl. 🙂 Přeju ať jsi na tom stejně a máš pohodové těhu až do konce! 😉

vladii
25. lis 2011

Ahoj, mě objevili hematom hned na začátku (cca 8.týden), byl docela velký (asi 8 cm), za týden na kontrole byl ještě větší a za další týden tam nebyl vůbec...nešpinila jsem, nekrvácela...a až do konce těhu vše ok. Přeju ti krásné těhulkování bez hematomu!

arianka
25. lis 2011

Měla jsem také po IVF hematom, diagnostikován hned na prvním UZV. Poměrně velký, a protože s tím nejde nic dělat, doporučený klid od lékařů. Opravdu jsem se hodně šetřila, občas drobně zašpinila, ale naštěstí během 3 měsíců se sám vstřebal, což je obvyklé. Tak držím palce ! 😉

paolin
25. lis 2011

U mně se v 6.tt rozjel potrat, nakonec se mimčo udrželo. Zůstal ale velký hematom. Krvácela jsem průběžně do 12.tt, pak se vstřebal. Vše jsme zvládli 🙂

dasenecka
26. pro 2012

mě lékař řekl na prvním utz v 5tt, že vidí i hematom v děloze,ale na kontrole v 9tt tam už nebyl...nekrvácela jsem, asi se vstřebal 🙂

rasha
26. pro 2012

Já jsem měla hematom od 7.týdne a po třech dnech od zjištění jsem dost zakrvácela.Dostala jsem Duphaston a pár dní ještě mírně špinila,po třech týdnech na kontrole už hematom naštěstí nebyl.Hodně štěstí 😉

andulka86
27. pro 2012

mám podobnou zkušenost v prvním těhu. hematom neboli sraženinka, špinění v začátku také. Mně dali "escin"jestli to píšu dobře na rozpuštění sraženinky a acsorutin na to špinění a uplně v pohodě, bude to OK uvidíte

werbatimek
18. říj 2014

Ahoj, prosím o radu,
přítelkyně je cca v 7-8tt dr. ji zjistil že má hematom u plodu docela velký, a že se srdíčko nevyvíjí tak jak má, ale to bude tím že pořádně neodhadli přesný týden tt,teď už srdíčko tepe tak jak má. ale zajímá mě špinění může být i světlé až bílé? co to znamená?? máte některá z Vás nějakou zkušenost? pořád doufáme že se vše bude vyvíjet dobře. Moc děkuji za reakce

hanullle
16. zář 2015

Ahojte sem v 8 tt a minuly týden mi na gynekologii zjistili docela velký hematom okolo celého plodu..řekli ze bud se vstreba nebo to vyjde ven i s plodem.. Plod je pry ale naprosto v poradku a vyvyji se tak jak ma zitra mam jet do nemocnice na kontrolu co ten hematom dělá.. Chtěla sem se jen zeptat jestli mel nekdo podobnou nebo stejnou situaci...mam bolesti v podbrisku nekdy az krece ale za celou dobu sem nekrvacela ani nespinila..děkuji moc jestli nekdo odpoví.. 🙂

agittka
17. zář 2015

Mě hematom zjistili až když jsem začala krvácet (teď v úterý, 10+0tt).. Dostala jsem Utrogestan a Ascorutin a vypadá to, že je to již v pořádku. Je teda pravda, že krvácení přišlo jak blesk z čistého nebe, břicho mě nebolelo, křeče jsem taky neměla.. Držím palečky, ať vše dopadne na 1 s * 😉

rrromana
3. únor 2016

Ahoj všem emoticon dnes jsem se vrátila s brekem od doktora.Jsem v 5tt a nad plodem mám velký hematom.Doktor mi rekl, že mám ještě tak 14dní a pak se hematom odloučí a veme sebou i plod.Tak nevím, co je na tom pravdy.Jak tady hodně píšete je i možné, aby se hematom sám rozložil a plod neporušil?Dostala jsem Utrogestan 2-0-2 vaginálně,kyselinu listovou a klid na lůžku.Chtěla jsem se zeptat, co ještě Vám pomohlo, aby se hematom sám vstřebal-nějaké vitamíny atd...Moc děkuji.Jsem z toho celkem vystrašená emoticon((

lenicka2323
2. lis 2017

Ahoj všem, jsem na začátku těhu cca 5tt a dnes mi doktor oznámil že mam sraženinu.Pár dni jsem špinila i lehce zakrvácela a dnes tohle beru utrogestan,ascorutin a kys.listovou ale pěkně mě to vystrašilo přijde mi že i ted lehce růžově zašpiním..Je to mpje druhé těhu první nedopadlo dobře v 16tt mi odtekla plodová voda a sraženinu jsem měla také..tak už automaticky uz ted vidim vše bledě...🙄👎

dailik
2. led 2018

@lenicka2323 Ahoj,muzu se zeptat,jak to s dopadlo?Taky prubezne spinim nebo lehce zakrvacim,ale hematom mo zatim nezjistili.Dnes jdu na utz,koncim 6tt.Dekuju

lenicka2323
2. led 2018

@dailik Ahoj, momentálně jsme ve 14+2 minulý týden jsme byli na screeningu a vše v pořádku paní doktorka potvrdila zdravou holčičku a o sraženině nic neříkala už mam asi vic jak tyden klid od špiněni a před tim to tmavé špiněni nejakou dobu trvalo..3.1 jdu ke svému doktorovi tak jsem jak na trní co nám řekne.

dailik
2. led 2018

@lenicka2323 Dekuju za zpravu.Ja jsem dnes byla na kontrole a vse v naprostem poradku.Ani zadna znamka hematomu,tak snad to bude ok.

lenicka2323
2. led 2018

@dailik Určite bude pry v zacatcich je to spineni hodne bezne 🙂 Drzim pesti!❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru