Hematom v 8tt, máte zkušenost?

zdenule25
30. srp 2013

Ahoj Jsem 8tt a na kontrole mi dr rekla ze tam jeste něco vidi.Bud pry těhotenství které uz není nebo hematom ...kdybych pry začala krvácet nebo špinit mam jet do nemocnice a nemam se bat ze pry vy to znamenalo ze "to neco" odejde. ..či co. Někdo s tim zkušenost? Jinak moje mimi je v pořádku :-*

misha83
31. srp 2013

@zdenule25 hematom jsem take mela. Je to neskodne, pokud je ulozeny mimo mimi. Jen vydesi pripadne krvaceni. Dulezite je nic netahat, neni zadouci, aby se utrhl a odesel naraz.

evcounek
31. srp 2013

@zdenule25 uklidni se a mysli pozitivně, já byla na kontrole u dr. asi 14dní po vynechání a prý tam nic není jasného vidět, ale že to vypadá tady a tady, ale kdyby náhodou tak do nemocnice. Za 3 dny jsme jeli do nemocnice (to byla sobota) ☹ krvácela jsem sice takové chrc jasně červené krve, ale stejně. v nemocnici mi dr. uděla vyšetřila (už jsem jen špinila) a UTZ a mimi tam je a má se čile k světu (srdíčko bilo jako zvon), ale vedle to vypadá na hematom. V nemocnici si mě nechali do úterý. to mi jiný dr dělala UTZ a prý to nebyl hematom, ale syndrom mizejícího dvojčete. (no ořvala jsem to, ale druhé mimi tam je a to je přece krásné) druhý den jsem šla na kontrolu ke svému dr. tam mi udělal UTZ a prý nám srdíčk nebije tak ihned na předoperační vyšetření a v další den nastup na operaci 😠 ve čtvrtek dělaný předoperační UTZ a miminko má srdíčko které bije. podle dr. by raději s operací počkal, prý o to ale stejně přijdu protože miminko má divé plodové obaly. (ma být oválný tvar a my měli do tvaru srdíčka) kontrola za týden a když tak příjem k operaci. Za týden máme tvar tak jak má být a je vše v pořádku. teď je z toho krásná holčička která se má narodit 12.11. 😀
Podle UTZ jsme sice +- o týden menší, ale to je v normě.
tak si užívej a mysli na své mimi co ti roste v bříšku a nestresuj se. já za ty 2 měsíce zhubla si 4kg stresem jestli je mimi v pořádku 😖

zdenule25
autor
31. srp 2013

@misha83 dekuju za info 🙂 Sice tomu moc nerozumím,ale podle toho co jsem videla tak byl jako by vedle bubliny jak v ni je mimi....takže asi mimo,coz je teda dobře 🙂 No mám tříletou dceru tak obcas ji zvednu ale jen malo,sama se bojim a ji jsem to vysvětlila 😉

zdenule25
autor
31. srp 2013

@evcounek Tak to je dobre ze to dobre dopadlo 🙂 jsem docela v pohodě,pac to dr podala tak nejak klidne takze jsem pochopila ze nic hrozneho nebude.🙂

evcounek
31. srp 2013

@zdenule25 to je dobře, já se ptala dr. co jsme udělala špatně, že se udělal hematom a ona mi řekla, že se prostě udělá ať děláš všechno nebo neděláš nic. Já taky mám 3 letého synka a v noci ho nosím na záchod. Máme mimoúrovňový byt a on je v noci tak rozespalý, že ty tři schody do kuchyně a tři schody do koupelny na záchod nedá. už jsme zkoušeli a ještě že jsem byla vzhůru málem slítnul hned z prvníh schodu Luky ví, že Zuzanka je v bříšku a když chce vzít tak mě odvede k sedačce posadí a vyleze na mě a pomazlíme se 😀

misha83
31. srp 2013

@evcounek hematom neovlivnis, je to z toho, jak se mimi zakousne a proste nakousne nejakou cevku.

cervenec
31. srp 2013

Ja jsem mela hematomy v obou těhotenstvích,spinila jsem,pocit to byl hrozný,musela jsem asi týden opravdu poctivě lezet a bylo to v pořádku😉takze odpocívej a bude to dobryB-)

julietta111
31. srp 2013

Já měla při druhém těhotenství tay hematom. Špinila jsem a víc jsem odpočívala a snažila se nic netahat. Tak držim palce ať je vše dovré 🙂

paaajka
31. srp 2013

Z toho si nic nedělej, taky jsem měla ale přišlo se na něj až když jsem začala špinit... chce to klidový režim, skutečně nic těžkého nezvedat, hodně odpočívat a vše bude ok, neboj 🙂

pawy15
3. zář 2013

Zdeňule, hematom v těhotenství je prý poměrně častý, ale i mne děsí, protože se s ním potýkám už od 8tt. Navíc se zvětšuje! Krvácela jsem dost dramaticky (a špiním neustále), takže jsem si zažila návštěvy pohotovosti i hospitalizaci. Ze všech doporučení přísného klidového režimu, žádný sex, nejlépe bejt jen v nemocnici a zajít si max. na záchod jsem byla úplně rozhozená a v totálním stresu... Pak mi známá vyprávěla stejný příběh o svém prvním těhotenství, že se po měsíci ležení na všechno vykašlala, prostě to nechala osudu a vše dobře dopadlo. No a já se rozhodla postupovat stejně (samozřejmě zrovna nejezdím na koni nebo netahám kýble vody, šetřím se, ale funguju normálně) a říkám si, že jestli je mrňous bojovník, hematom přepere ; )
P.S. Jsem zvědavá, jestli budu taková hrdinka po zítřejším sonu. Pochopitelně se trochu bojím...

cabalkova
4. zář 2013

@evcounek Ted jsem precetla tvůj příspěvek a neda mi to, abych nereagovala... nekdy nam pani doktori pridelaji mnohem vic stresu, místo aby nas uklidnovali. Mala je bojovnice, ze to všechno takhle pekne zvladla a ty jsi taky sikula, ze jsi to prezila, me by z takových "akci" normalne odvezli. Drzim palce, at je zbytek tehu ok a ceka te hladky a rychly porod.

lajla
25. říj 2013

u me bohuzel hematom znamenal konec tehu☹ zacla jsem krvacet a miminko to utlacilo..prestalo bit srdicko..takze s hematomy opatrne 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru